Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Biztosan nagyon szép és jó ez a Media Center, csillivilli meg szemkápráztató, csak sajnos annyira el tud kápráztatni, hogy a nagy vakultságban nem látszik hogy mennyire félmegoldás az egész.

Persze, elég sok dolgot tud, minden egy helyre sűrítve (éppen ettől center), csak éppen erőforrás zabáló, relatív alacsony tudású (ahhoz képest hogy a neve mit sugall) dolog ez, amely a szépségén és a komplexségén kívül semmi pozitívat nem tud felmutatni sajnos.

Mindenre amit tud van sokkal jobb, ingyenes program, amik ráadásul kevesbé eszik a gépet. DVD lejátszásra ott van a PowerDVD aminek a trial változata semmibe nem kerül, örökké használható, sőt nagyon gyakran mellékelik videókártyákhoz, optikai drive-okhoz a Premium változatot. Videónézegetésre a Media Player Classic szvsz a legjobb, szintén ingyenes, de volt már itt a logout-on is cikksorozat videólejátszókról. Zenehallgatásra Winamp vagy Foobar a legjobb, szintén mindkettő ingyenes, és a végtelenségig személyre szabható (főleg a Foobar). Képnézegetésre ACDSee trial, vagy IrfanView ami teljesen ingyenes, az ACDSee legújabb verziója alapvető szerkesztési funkciókkal is rendelkezik (szerkesztésre azért a Paint.net vagy PS az igazi, de gyors vágásokhoz, képméretezéshez tökéletes).

Többet tudnak, ingyen vannak, mi kell még? Ráadásul nem erőltetik rá a felhasználóra ezt az agyoncsépelt dark glass sémát, amit az egész Vista-ra ráhúztak (amit különféle oprendszerek évek óta használnak, a webdesign-ban pedig már 1 éve ezt nyúzzák web 2.0 címen...).

Persze akinek nem fontos hogy mennyi memót és cpu időt eszik ez a kis szépség annak mindegy, annak is aki lusta 2-3 programot tartani a fenntebb említett célokra, és megelégszik ezzel. Hiszen alapvetően nem rossz megoldás, csak van nála jobb. (a microsoft szereti az ilyen beépített félmegoldásokat, lásd ie).

gottagofast

(#2) Trasho válasza msgt.fubar (#1) üzenetére


Trasho
tag

Lehet hogy szereti az MS a ''félmegoldásokat'', de azokat a félmegoldásokat is tudjuk okosságokra használni, és több is van ezekből mint a többiből (amelyeket nem az MS készített)...Én minden esetre eléggé megvagyok az MS álltal összedobott dolgokkal :) I luw MS...:)

Richard.Sawyer™ | |

(#3) cucka válasza msgt.fubar (#1) üzenetére


cucka
addikt

nem tudom feltűnt-e, de ez a media center cucc kifejezetten arra készült, hogy fotelből, távírányítóval lehessen használni, ellentétben az általad említett programokkal.

egyébként meg nem értem, miért zavar az, hogy több erőforrást eszik. most komolyan, filmnézés közben tényleg fontos az, hogy 20 vagy 30%-osan van leterhelve a processzor?
(más kérdés, ha dolgozunk a géppel, de most itt nem erről van szó)

(#4) msgt.fubar válasza cucka (#3) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Őszintén szólva nem tudom hogy a Vista júzerek hány százaléka használja fotelből távirányítóval, de nagy összegben fogadnék hogy kevesebb mint a tizedrészük.

Az erőforrás használatra való érzékenység pedig elég szubjektív kérdés. Én filmnézés, zenehallgatás közben mindig dolgoztatom a gépemet (dvd-írás, konvertálások stb), hiszen akkor nem zavar a terheltsége. Media Centerrel ez nem menne. Sőt, továbbmenve, ha nem is csinál semmit a gép, akkor nem fogyaszt annyit és nem is melegszik annyira, ami szintén nem elhanyagolandó kérdés...

gottagofast

(#5) dabadab válasza msgt.fubar (#4) üzenetére


dabadab
titán

''Őszintén szólva nem tudom hogy a Vista júzerek hány százaléka használja fotelből távirányítóval''

Nem az a lenyeg, hogy ok az osszes user hany szazalekat teszik ki, hanem az, hogy ok mit akarnak, akarmennyien is vannak. Amit az elso hozzaszolasban osszehoztal, az meg felmegoldasnak is keves, mert nincs semmi keretrendszer, ami a felsorolt - egymastol teljesen eltero logikaval mukodo, alapbol taviranyitoval nem nagyon vezerelheto - programokat osszefogna.

''filmnézés, zenehallgatás közben mindig dolgoztatom a gépemet''

Latom, tenyleg nem erted.
A Media Center leginkabb arra van, hogy legyen egy - a desktop PC-dtol fuggetlen - szamitogeped, ami kivaltja a DVD lejatszot meg tarsait.

DRM is theft

(#6) msgt.fubar válasza dabadab (#5) üzenetére


msgt.fubar
senior tag

Éppen ez az, hogy szvsz minimális igény van csak arra hogy ezek össze legyenek fogva egy keretrendszerbe. Mennyire lustának kell ahhoz lenni, hogy ha dvd-t akarok nézni, akkor ide kattintsak, ha meg zenét hallgatni akkor oda? Persze hogyha távirányítós a dolog, és emberünk beéri a korlátozott képességű media centerrel akkor használja azt.

Értem én, de a fent sorolt programokkal is ki tudom váltani a dvd lejátszót és társait, nem kell ehhez összeszedni 1 kupacba őket.

Itt összesen csak annyi a kérdés hogy korlátozott tudású egybesűrített programcsomag vagy profi programokból összeollózott home-made megoldás-e a nyerő. Én az utóbbira szavaztam, ennyi.

gottagofast

(#7) Trasho válasza msgt.fubar (#6) üzenetére


Trasho
tag

Mit értesz TE azon hogy korlátozott képességű Media Center? :F Elvégre a Media Center csak szórakoztató szoftverek kategóriába tartozik, és nem feltétlenül bármi másba (legyen az Paint,Windows Naptár, esetleg maga az oprendszer...) Ha TE dolgoztatod a géped zenehallgatás közben, vagy bármikor máskor, gondolom nem használsz olyankor Media Centert, hisz használata közben nem nagyon tudnál dolgozni máson...így nem is kell belőlle nagy kavart csinálni, mert nem ''irodai alkalmazásnak lett megírva a Media Center'' :)

Richard.Sawyer™ | |

(#8) cucka válasza msgt.fubar (#6) üzenetére


cucka
addikt

látom nagyon nem vágod a témát.
ez a szoftver htpc-re van kitalálva. rákötöd a tévét meg a hangrendszert és fotelből, távirányítóval vezérled. nincsenek külön szoftverek, nincs start menü és nincsenek az általad említett szoftverek sem, egyszerűen leülsz a fotelbe és kiválasztod egy listából, hogy mit szeretnél nézni - mindezt egy darab távirányító néhány gombjának a segítségével.
na ezért van integrálva, mert távirányítóval nehézkes dolog mondjuk a start menüben vagy egy explorer ablakban matatni. elhiszem, hogy te ki tudsz váltani minden integrált cuccot, de azt kényelmesen vezérelni egérrel és/vagy billentyűvel tudod csak, ami itt ugye nincs, a te profi programokból összeollózott home made csomagod kb. alkalmatlan htpc használatra.

az meg tényleg totál mindegy, hogy hány embernek van erre szüksége, mert ez a program csak a media center-es és az ultimate vistában szerepel. előbbit nyilván azok fogják megvásárolni, akik htpc-re (is) szeretnék használni a gépüket, utóbbiban meg minden benne van, így ez is. normál júzerek a home/pro verziókat fogják használni, velük meg nem fizettetik ki ezt a progit, tehát ilyen szempontból korrekt az ms.

(#9) zsiga667 válasza cucka (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

''egyébként meg nem értem, miért zavar az, hogy több erőforrást eszik. most komolyan, filmnézés közben tényleg fontos az, hogy 20 vagy 30%-osan van leterhelve a processzor?
''
Igen, engem pl. nagyonis zavar hogy egy C2D-n is 100% körüli prociterhelést tud összehozni egy erősen tömörített .h264 1080p film ha rossz a codec amivel próbálkozol... Van olyan filmem ami a létező leggyorsabb szoftveres .h264 codec mellett is 70%-os magonkénti terhelést csinált anyám 2Ghz-es C2D gépén...

(#10) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Persze, HTPC-n van értelme, de egyébként nem nagyon. Az átlag júzer a szájtátáson kívül nem sokat szól hozzá a dologhoz, használgatja használgatja, de normál PC-n jobban fekszik a home-made megoldás.

gottagofast

(#11) #64791808 válasza zsiga667 (#9) üzenetére


#64791808
törölt tag

Te azt mutassad mááán meg nekem is, mert én eddig akármit jáccottam le, 10-15%-nál nagyobb processzorterhelést nem sikerült összehozni. Milyen codecet használsz? Én fellökök egy ffdshow-komponenst, és zsírul megy az 1080p videjó is. Milyen videokártyád van?

Továbbá szeretném sajnálatomat kifejezni azok számára, akik fikázzák a media centert. Keressétek meg a ''célcsoport'' fogalmat az értelmező kéziszótárban. Azéééér', mer' most nem tudjátok, mit jelent.

(#12) zsiga667 válasza #64791808 (#11) üzenetére


zsiga667
addikt

Ghost in the Shell 2 :Innocence, Blu-Ray rip, a KAA nevű csapat adta ki, fél perc google és megtalálod.
3000+ A64, 7800GT, MediaPlayerClassic és CoreAVC Pro codec (jelentősen gyorsabb mint az ffdshow, azzal is próbáltam), és kb. diavetítés.

Szerk.: Próbáltam még VLC-vel és mplayerrel, mindkettő lassabb volt. Anyám notiján megy normálisan de nagyon durván terheli a procit. Hogy abban milyen videokártya van azt nem tudom, de valószínűleg Intel GMA950.

[Szerkesztve]

(#13) 3psilon


3psilon
aktív tag

Egyébként igaz hogy a media center lényege az egységesség.
Ha hagyon linuxosak szeretnétek lenni, akkor a geexbox az egy lemezről bootolható univerzális lejátszó, távirányító támogatással.

Most nézem. Föl is lehet telepiteni. Sőt, van 1 program ami összedob egy olyan ISO-t amiben az a harvertámogatás van ami kell (kérdés, mennyire működik).

Szerintem majd ha lesz időm, kipróbálom :)

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#14) rudi válasza #64791808 (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosan, célcsoport! Éppen a napokban kínlódtam olyan Samsung mp3-izékkel, aminek MTP [link] protokollos állománykezelés volt. Ez egy olyan ''izé'', hogy a PC-re kötött ilyen eszköz nem betűvel ellátott sima meghajtóként jelenik meg, hanem olyanként, hogy csak mediaplayeres, saját proggis küldéssel lehet kezelni. Másolni csak olyan média fájlokat tudtam, amiket engedélyezett, csak írni lehetett rá és törölni, áthelyezni nem. Majdnem sikítófrászt kaptam miközben a ''rendes'' FAT-os fájlerndszeres, USB-s meghajtónak látszó UMS (USB Mass Storage) firmwaret rákínoztam, de végül sikerült.

Aztán elkezdtem azon gondolkodni, hogy aki netes boltokban veszi a legális zenét, és valamilyen front-enden vagy Media Centeres Windowson keresztül kezeli, annak mennyivel kézenfekvőbb ez az MTP, ami nem filenevekkel, hanem az ID3 tagekből kiolvasott infókkal dolgozik, egyáltalán nem igényeli hogy képben legyen a felhasználó a meghajtó- és könyvtárstruktúra fogalmával.

Van aki nem képes és nem is akar mindenféle 3rd party szoftvereket telepítgetni, vagy egyáltalán akármit is telepítgetni, csak meg akarja venni a ''dobozt'' és aztán mézni meg hallgatni akarja. No, nekik tökéletes az automatán frissülő media centeres windows.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) rudi válasza zsiga667 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

No, az ilyen esetek elkerülésére találták ki a Radeon HD 2400-at meg a GeForce 8400/8500-at :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) zsiga667 válasza rudi (#15) üzenetére


zsiga667
addikt

A gond csak az hogy csak a PowerDVD-vel meg a WinDVD-evl működnek, azok meg nem nyitják meg a .mkv kiterjesztésű videóimat. Próbáltam (a 6-os és 7-es sorozatú GeForce-okkal is megy a PureVideo HD, csak azok nem gyorsítanak rajta annyit), ha menne már vettem volna egy 8600-at. ;)

(#17) Rommel


Rommel
csendes tag

Úgy alakult, hogy mostanában Microsoft fejlesztői konferenciákra járok. Szó volt a Media Centerről is egyszer. Leírnám akkor miről volt szó:

Media Center lényege, hogy mondjuk benn van egy kisszobában a gép, rajta a Vista. A nappaliban mondjuk egy hdtv-hez odakötve egy Media Extension, Media Extension pl. a XBOX360 most, de jönnek majd ki DVD lejátszók, Blue-Ray lejátszók, mittomén, ami a Media Extension címkét megkapja, azzal megy a rendszer. Össze van kötve ez a Vistával valamilyen helyi hálózattal, switch, wireless. Ülsz a nappaliban, benyomsz egy filmet, ami a gépeden van, vagy megnézed a fotókat, azt is ugye mégiscsak jobb nagyban nézni, mint monitoron, zenét játszol le, mert lehet, hogy a DVD lejátszóhóz 7.1 van csatlakoztatva kétmillió wattos mélyládával ;) , nem csak két hangszóró. A lényeg, hogy bármilyen eszköz, ami Media Extension, annak a távirányítójával lehet navigálni.

Kezelés, menü: nem véletlen. Kutatások előzték meg, és rájöttek, hogy a tv-nél ülve az emberek mindig a középpontot nézik, ezért van, hogy nem a menü megy fel-le, jobbra-balra, hanem a menü elem csúszik be a kiválasztó alá, ezt messziről sokkal jobban lehet kezelni is, látni is. Abalakos renszert tv-ről irányítani egér nélkül... esélytelen. Valahogy úgy hívják ezt, hogy ''ten-feet interface'' vagy mi, a lényege, hogy azt kell teljesítenie, hogy 10 láb távolságból is az kezelőfelület olvasható és használható legyen.

Üdv:
Rommel

[Szerkesztve]

Terrorism is for pussies.

(#18) rudi


rudi
nagyúr

Hólisitt! Jó látom, hogy a Vistás Media Center felület Sony PSP/PS3 nyúlás vízszintes fő iránnyal és függőleges ''almenüvel''?! Hát nincs ezekben semmi eredetiség...?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) #64791808 válasza zsiga667 (#12) üzenetére


#64791808
törölt tag

Már szedem, megnézzük, nálam ffdshow van.

(#20) #65675776


#65675776
törölt tag

Az egységesség előny.

Múltkor viszont beizzítottam alatta a tunerem. Egy rémálom volt, a gyári sw-t nagyságrendekkel könnyebb beállítani. Szóval azért van még mit finomítani rajta. Ha egyszer be van állítva, akkor már tényleg egyszerűnek mondható.

(#21) VargaI válasza zsiga667 (#16) üzenetére


VargaI
senior tag

Én most hegesztettem fel a Vistát, miután az XP összeomlott egy nap alatt :F :DDD.
Hiába pakoltam fel a kiegészítő cuccot a WMV HD hardveres gyorsítás kihasználásához, ami a videókarikban van most már, sajna a lejátszók nem profitálnak belőle semmit mint XP alatt (BSplayer, Quicktime, MPlayer classic), ott egy Atlhon 64 3200+ mindenféle 1080p-s videót islejátszott a ''patch'' után 80-90%-os proci terhelés mellett, ill 720p-seket 40-55% mellett. Viszont Vistában ott a WMP 11 ami meg tudja kezelni, szerencsére a többi program kodekcsomagjait tudja kezelni és megy mindenféle .mkv meg .mov, akár egy 1080p-s videó is megy gond nélkül...:F
(Én is megnézem azt a bizonyos videót akkor már...)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#22) VargaI válasza VargaI (#21) üzenetére


VargaI
senior tag

Némi korrekció: csak a quicktime nem tudja kihasználni a hardveres gyorsítást Vista alatt...sőt most utána néztem, összeségében volt bajuk vele, megoldották és ezt javasolják helyette:
[link]
Leleményesek az emberek :))
Még egy update: 1080p-s .mov 30-70%-os CPU kihasználtság 720p-s .mkv meg 70-95%, szal tényleg nagyon nem mindegy milyen codec-kel tömörített a video...:F

Tud vki HTTP-s linket ehhez: Ghost in the Shell 2 :Innocence?


[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#23) zsiga667 válasza VargaI (#22) üzenetére


zsiga667
addikt

HTTP-linket nem fogsz találni, majdnem 4GB. :)
Megpróbálok gyártani belőle egy kis preview-t, és feltölteni valahova.

(#24) VargaI válasza zsiga667 (#23) üzenetére


VargaI
senior tag

34 MBit/s-kel hamar lejönne az is, csak P2P nem játszik...Thx előre is. Gmail? :DDD

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#25) zsiga667 válasza VargaI (#24) üzenetére


zsiga667
addikt

2 perce nyitja meg a VirtualDubMOD és most jár a felénél... :D Még szerencse hogy a Direct Stream Copy gyors. :) Addigis néhány screenshot: [link]

(#26) beencee válasza msgt.fubar (#1) üzenetére


beencee
senior tag

Tényleg meglepő, mennyire nem vagy képes elszakadni a ''klasszikus'' PC felhasználási módszertől, technológiától :U
Egy klasszikus asztali PC-n, vagy notin valóban felesleges egy ilyen front-end szoftver, de képzeld, pl. én sem használok a normál városi autómon lánctalpat. Ennek a megdöbbentő viselkedésemnek pedig az az egyszerű oka, hogy az nem erre a járműre való, hanem egy másik járműre. Kétségtelenül jármű-jármű, de azért micsoda különbség...
A Vista MC egy olyan front-end szoftver akar lenni amely egy olyan szórakoztató-elektronikai egyközön fut, amely éppen pl. PC alapú (és elég rossz névvel HTPC-nek hívják), de ezzel a felépítésbeli jellemzőjén túl véget is ér a PC-vel való azonossága. Innentől kezdve bizonyos funkcióit összehasonlítani különböző ''klasszikus'' PC-s felhasználásra szánt programokkal funkcióival :Y
És gondold el, én még csak nem is szeretem az MS MC-t, legyen az XP-s, vagy Vista-s...

(#27) zsiga667 válasza zsiga667 (#25) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem megy, lefagy a VirtualDub. :F Tud valaki valami videoszerkesztő programot ami ismeri az .mkv-t és a .h264-et, és van belőle freeware vagy demo verzió?

(#28) VargaI válasza zsiga667 (#27) üzenetére


VargaI
senior tag

Az virtualdub 1_5_10_2 all in inclusive és a virtualdubmod 1.5.4.1 közül se nyitja meg egyik se? :F (persze k-lite codec pack, matroska, coreAAC meg még ilyen speckó codecek is fent vannak mellé...)

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#29) zsiga667 válasza VargaI (#28) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem. :( Illetve a MOD megnyitja, ír rá mindenféle hibát de a Direct Stream Copy-t engedi, viszont rögtön a legelején valami hibával elszáll. CCCP meg CoreAVC van fent.

(#30) Thrawn


Thrawn
félisten

Ki lehet valahogyan kapcsolni, ha 3d-party programot használok?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) cizoe


cizoe
őstag

én még Xp MCE alatt taálkoztam először ezzel a remekművel, ami a Vistás testvérétől nem nagyoban különbözik. Szeriintem mindenképp ó megoldás nagyképernyős tévén, egy főképp media központnak fenntartott gépen. Sima átlagfelhasználású PCn viszont mindenre van sokal jobb. Mint tudjuk a 2in1 samponbalsamok is kukábavalók. :U

(#32) dabadab válasza cizoe (#31) üzenetére


dabadab
titán

''Sima átlagfelhasználású PCn viszont mindenre van sokal jobb.''

Igen, es ha egy szoget akarsz beverni, akkor arra van sokkal jobb szerszam, mint a csavarhuzo.
Most komolyan, mindenkinek fontos elmondania, hogy mennyire nem jo ez olyan dolgokra, amikre nem valo? Nem lenne ertelmesebb arrol beszelni, hogy mennyire jo arra, amire szantak?

DRM is theft

(#33) #19617792 válasza msgt.fubar (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

Jó reggelt Mindenkinek!

A Vistának az MC-je jó (igaz félmegoldás...) de arra amire kitalálták arra tényleg jó!
A MC nem a tipikus asztali géphez készült (amit mondtak már páran) hanem HTPC-re és ugye ott a távrángatóval könnyebb kezelni azt mint egérrel...
De az is lehet: Valakinek nincs pénze az eredeti MC-s vistára (Amibe ott a távrángató) és HTPC-re, HDTV-vel, 7.1-el (ami azért sokba fáj...) így ''csak'' egy Home Basic-re (abba nincs MC) és ''csak egy'' asztali gépre, 19'' TFT-vel és 5.1-el (ami azért nem fáj annyira...) és/vagy ''letölti a jobb Vistát...'' (amibe van MC, de távrángató nem töltődik le...) de/és szeretné használni a MC-t és éppen olyan gépe van amibe pl. DH-s Asus lap van (amihez adnak egy pipec távrángatót) vagy van TV-tunerje (amihez szintén van távr.) na azoknak az MC-s Vistás asztali gép lenne a ''HTPC''...

Üdv.

(#34) engusz


engusz
veterán

Sorry, csak egy pillanatra néztem be, ezért nem tudtam elovasni a hozzászólásokat, ezért lehet, hogy a következő kérdés már szerepelt:

Idzőített felvétel esetén futnia kell az MCE-nek, vagy magától elindul? (Most a háttérben fut, biztos, ami biztos, de nagyon rossz hatással van a rendszerre, a processzor tereheltsége állandóan 1-2 és 40% között ugrál.)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#35) próbakocka


próbakocka
senior tag

tegnap feleségem világított rá egy érdekes kérdéssel egy viszonylag lényeges dologra;
- jó-jó, hogy vannak ilyen mediabox bigyók, de olyan nincs hogy a csökött nagy plazmatv-be bele lehet dugni a internetet, és lehet rajta netezni?

szóval a kérdés számomra ebben áll: minden vannak ilyen online tartalmat megjeleníteni tudó dolgok, pl juhtub, meg googlevideó, amikor gyarkolatilag arra lenne szükség hogy netezni is lehessen a gépen ... persze a mediacenter feladatok mellett .

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#36) radi8tor válasza próbakocka (#35) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Sikerült már valakinek megoldania Vista Ultimate Windows Media Center-ével azt, hogy .mkv fájlok is látszódjanak a médiatárban?
Egy oldalon találtam erre leírást néhány .reg file-al, de ezek nem segítenek. 32 bites Vista van fent mert a 64 bites még inkább nem állítható be.
Divx Xvid minden más már lejátszható, csak a fránya HD .mkv (no meg .ts)...

Plíz help!

⭐ Stella

(#37) Don47 válasza radi8tor (#36) üzenetére


Don47
tag

Az mkv nem a Microsofté, tehát tudomásom szerint nem oldható meg. Én átkonvertáltam HD filmjeimet wmv-hd ba. Viszont nekem ezzel lenne gondom.
A gépem és az xbox 360 látják egymást a routeren át, (media center extender). Amikor a gépen tárolt HD filmet nézek az xboxon, bizonyos helyeken a film (kép+hang, de valahol csak a hang) megáll 1 mp-re, aztán folytatódik... :F A filmben mindig ugyanazokon a helyeken. Viszont ha gépen nézem meg, akkor végig folyamatos, viszont ott nincs HDTV-feeling meg 5.1... :F Mi okozhatja a problémát?

Xbox Live: Oberst Don47

(#38) Hoqspok válasza Don47 (#37) üzenetére


Hoqspok
tag

Szia !

Én is most probálgatom az Xp Media Center OP rendszert, és csak tippelni tudok a hiba jelenségre amit le írtál nekem úgy tűnik olyan mintha ki ürülne a puffer, én valahol az adat átvitelnél keresném a hibát.
Nálam Gigabit LAN kártyák vannak gépekbe és DIR-655 D-Link Gigabit Ruter keresztül marha gyors, mert egy 700 Mb avi fájlt 40 másodperc körül szokot átmozgatni, lejátszás hálózaton akadás mentes, igaz .mkv még nem próbáltam hálózaton át játszani.

(#39) Don47 válasza Hoqspok (#38) üzenetére


Don47
tag

Üdv! Köszönöm a választ, igazad lehet. A routerem sajnos nem a legjobb, 10/100 Mbitet tud kábelen (az alaplapi hálókártya is ugyanennyire képes). Szerintem elvileg mennie kellene, de elég idegesítő. Felmásolnám az xbox HDD-jára a filmet, de ez egyelőre megoldhatatlan... :( hálózatról nem lehet, dualdvd kevés, 8GB-s pendrive épphogy kevés...

Xbox Live: Oberst Don47

(#40) Szasza81


Szasza81
csendes tag

Sziasztok!

Használja valaki zenelejátszásra a Media Centert? :)

Tudtok arra megoldást, hogy megjelenítse az albumok borítóit? A Media Player a mappában található Folder.jpg-et szépen megjeleníti, de ez nem hajlandó ilyet tenni (nem letölteni akarom hozzá, hanem a saját borítókat megjeleníteni).

Tudtok erről valamit?

(#41) haze81


haze81
csendes tag

eljött az idő amikor áttértem a WMC-re. csomó plugin van hozzá, nekem mindent lejátszik, feliratok, ezer féle formátum, mindent. +Mediabrowser fantasztikus, szépen lassan kiforrja magát. Kár, hogy a metaadatokat egyelőre csak külföldi oldalakról (pl. Imdb) szedegeti, így a filmek leírása csak angol nyelven automatikus, magyarra marad a ctrl-c ctrl-v, de még így is nagyszerű, mi lesz ha végleges verziók lesznek a progik, nemcsak béta. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.