Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Ez mind szép és jó, de mi köze a geek-ekhez? :)

(#2) D4rkm4n válasza Yushchenko (#1) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az majd a folytatásból derül ki. :P :U :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#3) Yushchenko válasza D4rkm4n (#2) üzenetére


Yushchenko
őstag

jah bocs :DDD
De ammm jó :P

(#4) 3psilon


3psilon
aktív tag

1. ''szemhély''
2. kicsit rendbeszeded, adsz neki egy normális címet, szerintem simán címplasztori lesz, mert a téma jó, a leírás szakszerű, és konkrét tanácsot adsz.
Csak így tovább!
:R

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#5) D4rkm4n válasza 3psilon (#4) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Cím módosítva. Bár így egy kicsit száraz... :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#6) bLL^


bLL^
senior tag

Szvsz a test pihentetésére vonatkozó tanácsok eddig is eléggé ismertek voltak, viszont nagyon tetszik a biológiai megközelítés. Ha folyt. igény szerint akkor szívesen olvasnék a sinlge (offline) és online játékokról is ilyen jellegű leírást, persze ha van egyáltalán különbség biológiai szempontból a kettő között. :)

Amúgy grat.



[Szerkesztve]

(#7) D4rkm4n válasza bLL^ (#6) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Természetesen van különbség. Kitérek majd arra is.

Sajnos meg kell várnom míg ez a cikk lekerül a címlapról, addig nem tehetem közzé a második részt. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#8) gLes


gLes
őstag

Én hozzátennék még ilyen jótanácsokat, hogy a széles kijelző állítólag jobb a szemmozgató izmoknak, mert alapból a két szem látótere is inkább ovális mint köralakú, tehát ha egy elnyújtottabb téglalapban és nem egy négyzetben oszlanak el a látnivalók, akkor kevésbé koncentrált a szemmozgás, úgymond nincs bekorlátozva egy szűkebb részbe, ami talán megerőltetőbb.

Másrészt mindig kell valami háttérvilágítás a kijelző mögött, vagy fölött (ha a hátunk mögött van, akkor becsilloghat és az kevésbé praktikus :) ), mert a monitor egymagában túl erős fényforrás és fejfájást okoz (tapasztalat), szóval érdemes pl. valahogy sréhen ablak mellé telepíteni a gépet, függönnyel az már jó alapfénynek :U

(#9) Th1nkSh00ter


Th1nkSh00ter
csendes tag

Abba ne hagyd ezt a sorozatot, rendkívül hiánypótló! Kis befektetéssel az ember megalapozhatja a későbbi évei egészségét.

(#10) D4rkm4n válasza gLes (#8) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az általad felhozott témára is kitérek majd a következő írásban. :)

Egyébként megjegyezném, hogy mint Call of Duty függő, észrevettem magamon, hogy az állandó informálódás érdekében gyakran már majdnem ''rángatom'' az egeret és ezzel a látóteret is.
Ennek ellenére sokszor golyót kapok. :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#11) Rossi


Rossi
addikt

Engem elsősorban a szemet érő és hosszútávon káros hatások érdekelnének. Valamint a látásromlás elkerülésének lehetőségei (pl Béres Szemerő).

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#12) D4rkm4n válasza Rossi (#11) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ha jól tudom a hosszan tartó erőltetett fókuszálás (amikor hunyorog az ember, hogy rendesen lásson) következménye lehet asztigmia, azaz a szaruhártya egyes részeinek megvastagodása. Emiatt módosul a szem fénytörő képessége.

Fiatal korban elsősorban rövidlátás alakul ki. (Tehát távolra nem lát rendesen.)

Dioptria: méterben kifejezett fókusztávolság reciproka.

(Nekem speciel -3,5 és -3,75-ös dioptriájú a szemüvegem. Ez elég erős, főleg ha még hozzá vesszük a cilindert is. Születési asztigmiám van sajnos... Így jár az aki 7,5 hónaposan jön a világra... :( )

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#13) Rossi válasza D4rkm4n (#12) üzenetére


Rossi
addikt

Nekem 3,5-3,75 a kontaktlencsém, a szemüveg meg ugye 0,25-0,25-el nagyobb. Nem gonolkodtál még kontaktlencsén?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#14) orangia


orangia
csendes tag

Hát Nem tudom! Az én szememnek eddig semmi baja, ( kop-kop ). Anyámék nem is értik hogy lehet. Tesóm is szemüveges meg az összes uncsitesóm. Pedig naponta 6órát biztos ülök a monitor elött. Sokkal többet mint ők. Persze lehet nem mindegy milyen elött. Szerintem az LCD meg TFT monitor annyira nem rontja a szemet. Viszont a fizikai károsító hatása mellett sajna vannak más káros hatásai is. Én nem engedném hogy a 8-14éves gyerekem ott üljön egész nap agép elött és játsza azt a sok hülye játékot.

(#16) D4rkm4n válasza Rossi (#13) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Hát. nem tudnám kilőni a szemreflexemet... Nagyon meg kellene erőszakolnom a lelkem, hogy be vagy ki tudjam venni a kontaktlencsét. :(

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#17) D4rkm4n válasza orangia (#14) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Valamilyen pszichológiai beállítottságú ember írhatna arról, hogy mekkora szeparáló ereje van az internetnek. Az legtöbb fiatal (12-16) inkább a virtuális társaságot keres, ahelyett, hogy a valóságban tanulna meg kapcsolatokat teremteni vagy kiépíteni.

A TFT ill LCD monitorok már tényleg nem rongálják csak minimális mértékben a szemet.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#18) Necc válasza D4rkm4n (#17) üzenetére


Necc
addikt

''A TFT ill LCD monitorok már tényleg nem rongálják csak minimális mértékben a szemet.''

Ennek anno pontosan utánanéztem, és egy nagy marhaság. Ugyanúgy rongálja az LCD is a szemet, mint a CRT, egyedül annyi az eltérés, hogy az LCD kijelzők önmaguk nem bocsájtanak ki fényt, így a megjelenő ábra/kép ''természetesebbnek'' hat az agy számára de ennek semmi köze a rongáló hatáshoz. Óránkénti szünet, játékok között elhalálozások közötti pár másodperc szünet és ezzel megvan az előóvatosság.

Anno a régi 15'' és alatti CRT-knek erős volt a mágneses sugárzása és mivel az agynak egy része is mágnesből áll ezért ez fejfájást okoz (néhány modernebb 17''+ monitorra is igaz de kevésbé) és néhányan ezt fogják fel mint ''rongáló'' tevékenységet pedig ez téves. Mivel az LCD/TFT-ben már nincs erős (elektro)mágnes ezért nem okoz fejfájást.

Példaképp leírom saját tapasztalataimat e téren: rengeteg ideig 14''-os kis monitort használtam, míg utána nem néztem kis írásnak minek tartalmát előbb összegeztem. Eddig is rendszeresen fájt a fejem, de nem tudtam hogy mitől. Nemsokkal miután valahol megtaláltam a kis leírást, úgy döntöttem hogy veszek egy modern CRT monitort, alapos turkálás után kikerestem a Beliea 10 60 55 19'' CRT monitornak a sugárzási paramétereit, és ott leírták hogy 40cm után a monitornak nincs észlelhető elektromágneses sugárzása. Megrendeltem, 40cm bőségesen tartható távolság, és fejfájásaim tovaszáltak :) Szóval még csak az összes CRT-ről sem mondható el ez a fejfájásos dolog.

mod: tagoltam a szöveget hogy átláthatóbb legyen.

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#19) D4rkm4n válasza Necc (#18) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Köszi a felvilágosítást! :R :R :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#20) degu válasza Necc (#18) üzenetére


degu
senior tag

''A TFT ill LCD monitorok már tényleg nem rongálják csak minimális mértékben a szemet.''

Ennek anno pontosan utánanéztem, és egy nagy marhaság. Ugyanúgy rongálja az LCD is a szemet, mint a CRT,

De a CRT fokozza a nem i potencialt! /Ennek utanna neztem!/ Es fokozza a telepatikus kepesseget!/Ennek utannananeztem/,es... fogyaszto hatasa is van!/Ennek utanna neztem!/...es utanna neztem az utannanezesnek...!
Pajti! Hagyjuk a suket dumat! Az ilyen kinyilatkoztatasoktol nem tudja az atlagember,
hogy mit vegyen!
A C vitamin hasznos...a konkurrencia...a C vitamin karos!...az ize hasznos..az ize ..karos!
Todmit pajti? Ervek,es bizonyitekok nelkul; hagyjal minket beken!
Azt eszem,es az nezek amit jonak latok!~
Nevezze meg a Megbizojat? Es az osszeget,amit ezert a dumaert kapott! :D
En a duplajat ajanlom,ha az LCD-monitort reklamozza! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#21) Necc válasza degu (#20) üzenetére


Necc
addikt

ehh mit zagyválsz? :))
mod: megnyugtathatlak, hogy nem origo.hu meg hasonló szennyoldalakról szedem össze az infókat, hanem pl. PH, és hasonló megbízható oldalakról :P

[Szerkesztve]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#22) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Manapság már része az embereknek , nemigen lehet nélküle meglenni , mindenhez szükséges , sőőőt - igy csomó fát megmentünk, mert nem kell kivágni papírnak ! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.