Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Hűtsük le!

Hozzászólások

(#1) kavicssli


kavicssli
addikt

Jó lett cikk viszont annyi kérdésem lenne hogy a memóriákkal mi a helyzet? Semmi RAM süni rajta...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2) kavicssli


kavicssli
addikt

Lehet én vagyok vaksi de a Zalman oldalán nem látom a listába a VGA-t amire fellehet rakni! [link] én a 2900Pro karimra keresek valami hűtést!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#3) #56573440


#56573440
törölt tag

jó a cikk, csak nekem a zalmi sem jött be :( magas fordulaton iszonyat hanogos, 5V-on meg van egy mély zúgása mindekttőnek, ezek még a hangtompított házamból is kihallattszottak

(#4) sto1911


sto1911
veterán

Annyit fuznek hozza, hogy a csend nem divat, hanem igenis biologialig indokolt, mivel a folyamatos hatterzaj rovidtavon idegesse, nyugtalanna teszi az embereket , hosszutavon pedig idegi karosodast is okozhat. (Nekem pl. a fejem szokott fajni tole.) Szoval nem hulyeseg ez a zaj-ellenesseg.

(#5) Solten válasza kavicssli (#1) üzenetére


Solten
addikt

Jó meglátás, kb. 2k-ért kapni revoltec/zalman sünikészletet...

Saor Alba

(#6) Solten válasza sto1911 (#4) üzenetére


Solten
addikt

"biologialig indokolt, mivel a folyamatos hatterzaj rovidtavon idegesse, nyugtalanna teszi az embereket , hosszutavon pedig idegi karosodast is okozhat"

:C

Mióta ezt p*fázom, mit mond erre az "okos"?

- Feltekerem a zenét, oszt nem hallom mennyire hangos a cooler. -Úgy is maxon tolom a game-t.. :W

Saor Alba

(#7) paulka


paulka
tag

Az enyémnek abszolút semmi hangja minimumon (VF900), maximumon bizony hangosabb, de a játékok hangja így is elnyomja (fülesben meg végképp nem zavar : ) )

Pyro reportin' MFhhh MFhhh

(#8) sto1911 válasza Solten (#6) üzenetére


sto1911
veterán

...es az okosnak nem idegi alapon lesz baja, hanem hallaskarosult lesz :DDD

(#9) rudi válasza #56573440 (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Nekem is az volt a bajom a VF700-zal, hogy nem igazán halk működéshez igazították a ventilátorát.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Coyot


Coyot
őstag

Accelero S1et az ilyen vga-nak szerintem :U
Jócikk :R

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#11) Leslie_K. válasza Solten (#6) üzenetére

Na, ezért váltottam én Reseratorra, teljesen hangtalan és ahhoz, hogy 24/7 üzemben a gép mindig, egyszerűen tökéletes. Az egyetlen hallható dolog most már csak a két vinyó, lassan azokra is kitalálok valamit. ;]
Mielőtt vízhűtésre adtam volna a fejem, nekem is csak Zalman réz hűtőim voltak, mint a VF700Cu és CNPS7000Cu. Sok alternatívát kipróbáltam, mielőtt végleg a Zalmannál maradtam volna és a hatékonyság mellett az alacsony zajszintje az, amiért a mai napig szeretem őket.
Aki pedig képes "feltekert zenével" orvosolni a hangos ventit, az magára vessen, hogy sokkal előbb kimerül a szervezete a nap folyamán, mint azt szabadna. Pusztán a munkahelyi gépek előtt alig lehet megülni 3-4 órát anélkül, hogy ne émelyegne az ember, hát még akkor egy olyan gép előtt, amiben egy erőmű és az annak lehűtéséhez szükséges temérdek, magas fordulatszámú venti rejlik...

(#12) commanDOS


commanDOS
senior tag

Az én giga hd 3850-es karimon gyárilag zalman hűtő van, összességében olcsóbb volt, mint egy ref. hűtős +külön veszek rá egy zalmi hűtőt.
Jó is, halk is, nekem elég. Egyetlen baja, hogy a ventilátor tápvezetéke csak 2 eres, így nincs lehetőség a fordulatszám szabályzásra, nem tudom, hogy a csati is csak 2 tüskés-e, netán 3...
Ha szabályozható lenne, akkor terhelés nélkül síri csendben lenne, mivel így, gyárilag beállított fordulatszámon sem hangos. A (gyári amd) cpu hűtő túlordítja a maga 1000-1300-as fordulatával :D

[ Szerkesztve ]

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#13) varga911 válasza Solten (#5) üzenetére


varga911
senior tag

Ajánlom a régi processzor hűtőborda és kétoldaló ragasztócsík használatát! Így gyakorlatilag költség nélkül kijön az ember. :)

(#14) Solten válasza varga911 (#13) üzenetére


Solten
addikt

Home tuning :K

Saor Alba

(#15) varga911 válasza Solten (#14) üzenetére


varga911
senior tag

Sikerélmény nem marad el, és még ki is néz valahogy a cucc. :) Később linkelek képeket a brutal-killer-robuszt-2kg 3850-ről. :K

(#16) Solten válasza varga911 (#15) üzenetére


Solten
addikt

Kiváncsian várom... :K

Saor Alba

(#17) Solten válasza Leslie_K. (#11) üzenetére


Solten
addikt

:C Egyszer majd én is benevezek vízhűtésre.. Vannak halk ventijeim, de nem az igazi.

Saor Alba

(#18) mrlan


mrlan
tag

Valóban sokat számít ha azért veszünk egy másik hűtőt

Mr. LAN

(#19) mrlan


mrlan
tag

persze legalább egy Zalmant

Mr. LAN

(#20) JoeYi


JoeYi
őstag

jó kis teszt, grat :R

Azon viszont jót kuncogtaam, hogy a grafikonon mondjuk az van, hogy VF-700 55 fok, és az x tengelyen a felirat meg már 100nál tart :D

(#21) #64791808


#64791808
törölt tag

Az Accelero S1-gyel mi a baj egyébként? 5k-ért beszerezhető.

(#22) cousin333


cousin333
addikt

Üdv a cikkírónak, jó kis cikk ez. De a kepfeltoltes.hu-t felejtsük már el! Néha gyors, de általában lassú, mint a dög, és ha jól tudom, külföldről nem mindig elérhető (vagy éppen roppant lassan). Szóval nem kéne...

A cikkhez annyit, hogy a Zalmanok valóban jó hűtők. Előzör egy Vf-700-am volt (Radeon 9700)-on. A GPU-ban nem volt hőmérő, úgyhgy nem tudom, mennyire melegedett, de a borda langyosnál soem volt melegebb, szóval gondolom nem túlzottan :).

A következő kártyát már eleve Zalmannal vettem (Galaxy 7300GT), VF-600 vagy mi a fene volt rajta, terhelve max. 57 fok. Persze 5V-ról hajtva, mert azért 12V-on a Zalman sem túl halk.

A harmadik ilyen jellegű kártya egy Sapphire 1950pro Ultimate, egy Zalman VF-900-al. Sintén remek hűtő, 12Von max 42 fokot mértem legutóbb. Valami lehet abban is, hogy a NYÁK-ra kevésbé tolja a levegőt, mert a gyárilag húzott memóriák ("tüskével" a fejükön) bizony túlmelegedtek, ha nem 12V-on ment a venti.

A Zalmanokra általában jellemző, hogy jól hűtenek, 5V-on halkak, is, nagyon tetszetősek, és vigyázni kell velük, mert a lamelláik előszeretettel mennek teli porral, ami nagyban rontja a hatásfokot. Még annyit, hogy Zalmant (és más halk hűtőt) csak akkor érdemes venni, ha a gép többi része sem túl hangos, bár gondolom ez evidens...

Elvileg még 1-2 nap, és kezemben lesz az új szerzemény, egy Sapphire 3850 Ultimate, amin nem Zalman van, hanem egy böszme nagy passzív borda, aminek ugye még kevesebb hangja van :). Majd igyekszem beszámolni róla

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#23) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

grat jó a teszt. Nekem a gigabyte geforce 8600GT-m volt passzív gyárilag és emelt órajelü (600/720)amire raktam egy vf 700-alcu-t mivel 6600 GTn csodát müvelt.A gyári passzívra aplikáltam egy 8 cm-es zalman ventit max fordulattal így volt 55-60 fok a max hője és üresjáratban 44-45 fok. A vf700 1200 körüli fordualtszámmal ennél nem tudta jobban lehúteni bár melegebb se lett. max fordulaton viszont nyertem üresjárásnál 3 fokot max terhelésnél meg 5 fokot. Viszont 1 nagy előnye van. Most atom stabil a kari és ahogy észre vettem az egész kari hütve van általa. zaja elenyésző és amióta nem visít az amd gyári hütő (mert kukába száműztem egy AC freezer 64 pro miatt) azóta télleg halk a gépem.

kicsit a VF700 fénye csorbult a szememben de még mindíg egy csodás hütési megoldás megfizethető áron. Lehet veszek még1-et hugom kariára: Leadtek gef 6200 td 128/128,
mert igaz a kari maga alig 2* drágább volt mint a zalmi de gyária már nem tud mit kezdeni vele. ház vetit beraktam neki azzal 70 fokra visszaesett a hője 73 ról.
régen 300/550 helyett 450/700-on hajtotam a karit saját hütésével és azt is bírta 65 fok körül. nem tom mi változhatot mert ki van tisztítva.
Mindenkinek csak ajánlani tudom a karit mert amenyibe kerül brutál kis dög :) dark messiah-t szépen vitte.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#24) kavicssli válasza #64791808 (#21) üzenetére


kavicssli
addikt

plusz venti! :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#25) aginor


aginor
addikt

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat. :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#26) aginor válasza kavicssli (#1) üzenetére


aginor
addikt

Kölcsön kártyát nem illik összeragasztózni.. :DDD

Azért nem látod a 3850-et a honlapon, mivel zalman nem frisítette a kompatibilitási listát, talán , hogy többen vegyék a vf1000-et.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#27) aginor válasza #56573440 (#3) üzenetére


aginor
addikt

Nálam szinte nem is hallhatóak a zalmanok 5v-on.
A csendmánia pedig szerintem igen is divat, van egy szint aminél hangosabb ne legyen a gép, de ez a mostanában divatos 10centről se halljam már egy kicsit tulzás szerintem.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#28) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Gratulálok, nagyon jó teszt lett! :R

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#29) HSM


HSM
félisten

Hi!
Jó az írás, azonban lenne néhány észrevételem....
Először is azt írod, hogy a cikk a 3870-re is vonatkozik... Namármost nekem van egy ilyen kártyám, referenciahűtős. Gyári beállításokon valóban 50 - 85 fok között van a kártya, viszont rendkívül halk. A kártya biosában, vagy rivatunerben azonban minimális finomhangolással elérhető, hogy a kártya 50 - 72 fok közötti tartományban legyen, szintén rendkívül halkan, ami véleményem szerint sokkal jobb megoldás ezeknél a hűtőknél, ha valaki nem akar a gépházába befűteni, vagy hangos kártyát. A másik észrevételem, hogy a hűtőmódosítás után a módosított referenciahűtős 3850-es kártyák feszültségstabilizáló áramkörét nem hűti semmi. Bár nem tudom mennyire melegednek, de szerintem ez könnyen lehet stabilitási problémák forrása, a legtöbb gyárilag módosított 3850-re raknak rájuk bordákat, tehát valószínüleg szükség van ott rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#30) v.tom


v.tom
őstag

Hát nekem már volt elég sok zalman ventim, mindenféle, de nem vagyok elragadtatva tőlük. Egyszerűen szerintem nem éppen egy bajnok minőségűek... Persze ez egyéni vélemény.

(#31) Solten válasza v.tom (#30) üzenetére


Solten
addikt

12 cm-es Zalman rendszerventimtől én sem vagyok elragadtatva.. 12-es Scythe és Glacialtech sokkal halkabb. Még akkor is ha a Zalman 700-as fordulaton üzemel...

Saor Alba

(#32) Foxmulder89 válasza sto1911 (#4) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Ezt nem is tudtam, akkor megvan miért fáj a fejem :B :R
#30-31: Nekem is 12cm-es Zalmi rendszerhűtőim vannak(2) és tényleg lehet hallani őket..nem éppen egy csendestárs a gépem de ha lehúzom őket lényegesen csendesebb lesz,pedig nem 12v-on mennek.

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#33) Leslie_K. válasza Foxmulder89 (#32) üzenetére

Megoldás a Noctua S12-1200 BIOS-ból lekorlátozva 1000 RMP-re, semmi hangja nincs és itt még elég jól mozgatja a levegőt. Lehet, nem a legolcsóbb venti, de én nagyon mag vagyok elégedve vele, ő az egyetlen a táp ventije mellett a gépben. A Maximus Formua NB bordájáról és a Dominator bordájáról tolja el a meleget, nem kis eredménnyel, terhelés alatt 15-16 fokot nyertem. (Persze, a Maximus Formula passzív bordája is megér egy misét...)

(#34) kavicssli válasza aginor (#26) üzenetére


kavicssli
addikt

most akkor elvileg ami felmegy a 3850re az a 2900 szériára is! :U

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#35) naksys


naksys
senior tag

Grat a cikkhez, de én azért a FETeket is hűteném...
vagy ramsünikkel vagy valami régi időkből megmaradt bordával. nálam sikeres volt egy régi asus NB hűtő pl.

(#36) anulu válasza sto1911 (#4) üzenetére


anulu
félisten

na, ezért jó a 8800GTX! ott nem pici háttérduruzsolás van, hanem rendesen, hallhatóan zajos a hűtő :DDD ==> nem válok idegessé :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) Foxmulder89 válasza Leslie_K. (#33) üzenetére


Foxmulder89
senior tag

Nemtudom , nekem tuning miatt muszály volt 2db 4cm-es (Papst) ventit barkácsolni az alaplaphi hűtésre, mivel heatpipe-s az egész ezért mind1 tulajdonképp melyikre teszem őket, a fetes bordáról szívják a meleget a zalman pedig kifújja.
Nekem enélkül csak a házhűtővel nem működött 1500rpm-en se, annyira melegszik ( pedig elég termetes bordák mit mondjak ) :(

[ Szerkesztve ]

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#38) Fel válasza kavicssli (#34) üzenetére


Fel
addikt

Az X1800/X1900 széria és nV oldalon a 7900-as széria (sőt lehet a 6800-asok) óta a "hosszú" (referencia) nyákos vgakon ugyanott vannak a gpu körüli furatok (~5,4cm-re egymástól), uh az ilyen soklyukú (pl vf900), vagy korábbi csúcskarikhoz kitalált hűtők (pl Tht TMG AT1/ND1, AC Acc X2/X1) még a mostani vgákra is felmennek. A kérdés inkább az, h elegendő-e a teljesítményük... Egy 3850-re/3870-re gond nélkül, viszont, Neked a 2900Pro-hoz már csak a nagyok közzül érdemes választanod. Egy vf700-as vf900-as már nem elég, túl kevés a hőleadásra alkalmas felűlet, mindig maxon kellene járatni a ventit. Egy AC Acc S1 lenne jó + egy 12cm-es venti.
Érdekes a helyzet a Thermalright HR03 szériával is... a Plus, az R600 és a GT csereszabatos egymással, azaz nem csak azokra a vgakra megy fel amelyekkel a gyári ajánlás alapján kompatibilisek. A különbségek a különböző alakú vrm hűtőbordákban kimerülnek.

Saját tapasztalatom a 3850+vf900 kombóval: Tényleg nagyon jól lehűti (szintén 30-55°C közötti értékeket produkál), de a hangja nekem nem tetszik... még letekerve sem... (az asztalomon van a gépház, ezért zavar annyira a hangja). Ezért én 2D-ben kihúzom a szabályzóból a kábelt :) Az eredmény 37-38°C. Mondjuk sokat segít egy, a vga mellé állított 12 cm-es venti (amelyet a vga alatt található alalplapi mcp miatt raktam oda).

[ Szerkesztve ]

(#39) varga911 válasza Solten (#16) üzenetére


varga911
senior tag

Ígért képek:

9600GT

HD 3850

A képeken nem jön ki, de a bordák 4cm magasak. Szabvány P4 heatsink + ipari kétoldalú ragasztó módszerrel készült a ramok/fetek/tekercsek hűtése, a GPU blokk egy Swiftech MCR60R. :K

(#40) hcl válasza Solten (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ram süni?

-Fogsz 1régi chipset (v. proci) hűtőt, minél nagyobb tüskékkel annál jobb
-Fűrész
-Hővezető ragasztó/szilikongumi/akármi

-kész a ramsüni.

Jobb esetben egy hosszabb hűtőbordát vágsz amivel pl. 4 ramot egyszerre be tudod fedni, kitalálsz rá egy rögzítést, és sokkal hatékonyabb lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) hcl válasza varga911 (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja. Pont erre gondoltam az előző hsz-ban... :-)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Borgi válasza Fel (#38) üzenetére


Borgi
aktív tag

hi
annyit még hozzáfűznék a 2900 PRO-hoz hogy ismerősömnek van és a proci felőli oldala irdatlanul meleg szokott lenni a gyári hütéssel ugyhogy oda is érdemes valamit aplikálni pl 1 nagyobb alu/réz tömböt a memokra. megnéztük a memoria csipek tokozását és alacsonyabb hőre vannak hitelesítve mint amennyire a kari melegedni szokott. Ebből vagy valami mási smeretlen okból a kari télleg nem volt a leg stabilabb darab a világon.

üdv,
Borgi

Resistance is Futile!!

(#43) Csoky válasza cousin333 (#22) üzenetére


Csoky
csendes tag

szia!
a cikk jol sikerult,koszonjuk,csak azt azt a kepfeltoltes.hu-t tenyleg el kene felejteni...altalaban nalam nagyon gany a sebessege... :O a huto jo,nekem formara tetszik :DD udv

Legalábbis én így gondolom.

(#44) hétalvó válasza Solten (#6) üzenetére


hétalvó
addikt

aztán a torrnetezés mellett pedig alszik.

Tudta a kari valamelyik ventit szabályozni?

Mert agyam eldobom ezektől az extra hűtős kártyáktól, ahol maxon mennek a hűtők és hangosabbak, mint a gyári alapon.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#45) hétalvó válasza Solten (#6) üzenetére


hétalvó
addikt

aztán a torrnetezés mellett pedig alszik.

Tudta a kari valamelyik ventit szabályozni?

Mert agyam eldobom ezektől az extra hűtős kártyáktól, ahol maxon mennek a hűtők és hangosabbak, mint a gyári alapon.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#46) #64791808 válasza kavicssli (#24) üzenetére


#64791808
törölt tag

Én az én Accelero S1-emet 4500-ért vettem, rá 1500 forint egy 12cm-es venti, ami mindegy, mennyire hangos, mert tökig le lehet szabályozni, úgy is elég. Ez 6.000.- forint az 5 helyett, és léééééényegesen jobban hűt, mint egy vf900cu.

(#47) Ghard


Ghard
őstag

Én vf900ast használok a 7900GT videókarimhoz, amit 800/570es órajelekkel 50%ra tekerve is 40-50 fokon tart. Nagyon jó hűtő, de van egy negatívuma, mégpedig az, hogy a bordák túl közel vannak egymáshoz, ezért a port könnyen összegyűjti. Ilyenkor eléggé lecsökken a hűtési teljesítménye, nem jut levegő a memóriákat hűtő sünikre. Gyakran kell pucolni, más gond nincs vele.

(#48) aginor válasza HSM (#29) üzenetére


aginor
addikt

Köszi az észrevételeket. :R
Első sorban a 3850-re vonatkozik az írás, de mivel a 3870 sem eszik sokkal többet, így azt is bele vettem. A 3870 hűtője valóban jobb, bár nekem nem volt elég halk..
A fesz szabályozó áramkörök nálam kézmelegek voltak csak, tehát egy szellősebb házban nem hiszem, hogy túlmelegedne, de ha mégis, akkor ott vannak rá ramsünik..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#49) aginor válasza kavicssli (#34) üzenetére


aginor
addikt

Szerintem nem feltétlenül, ráadásul ott van még az eltérő hőtermelés, 2900pro vagy másfélszer többet eszik(és fűt is el sajnos).

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#50) aginor válasza #64791808 (#46) üzenetére


aginor
addikt

Vf900 már 4k-ért is van. Ha 6k-t el akarnék költeni akkor egy használt hr03-at vennék, s1 nekem túl nagy..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] Hűtsük le!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.