Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Igazolványt nem adunk át ellenőrnek mert nem hatósági személy, ez egy aranyszabály! Mondjuk nekem nincsenek gondok, mert van bérletem, de múltkor meg akart szívatni az ellenőr, de nem tudott, minden érvényes volt.

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én szeretem a munkámat. Vajon ők is?

Amúgy én is így látom a dolgot. "Nem drága a benzin." Megéri azt a pénzt amiért nem simul hozzám senki és amivel nagyon gyorsan és hatékonyan haladok. A büntetés része semmilyen téren nem érinthet, legyen az akármilyen jármű (BKV-volán), csak nem használom ki.

[ Szerkesztve ]

(#3) II.Démonlord


II.Démonlord
tag

Bár az nem derül ki, de ha egyetemista vagy és 1. féléves matricád volt az igazolványodon, az is érvényes március 31-ig. Tehát nem büntethettek volna meg.
BKK oldala szerint is

(#4) huszi.gyb válasza Tamás88 (#1) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nem akartam átadni, kivették a kezemből... Bár kicsit be voltam lassulva (korán keltem, 3 óra programozás után mentem épp a másik órámra). Akarta a fene nekik adni. De amikor már náluk volt, nem adták vissza... Utólag okos az ember, meg kellett volna őket szívatni.

(#2) Symbian OS: Igen, ha van mivel járni, én is inkább fizetek kicsit többet... A munkájukat meg szeretik ahogy láttam, mert ők az igazságosztók... Legalább is a maguk szemében. :)

(#3) II.Démonlord: Sajnos a régi diákom nem múlt féléves volt (erre a félévre csak jövő héttől lehet matricát kapni). A régi diák tényleg nem volt érvényes. Az érvényes pedig nem volt nálam. Így a büntetés jogos, bár ugye mindenem volt, de ott a helyszínen nem tudtam igazolni.

Azért írtam meg, mert ahogy beszéltek/bántak velem, az volt sértő, nem a 2000Ft amivel a végén lezártam az ügyet.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#5) DigitXT válasza huszi.gyb (#4) üzenetére


DigitXT
félisten

amíg nem adok érvényeset
Akkor séta hazáig: jön a "hölgy"?:U (Bár ha félreértette volna: inkább a 2K!!!:DDD)

[ Szerkesztve ]

(#6) Heeken


Heeken
tag

Minket a múltkor simán beszívattak a metrón. Azóta találkoztam pár tök rendes és kedves ellenőrrel, aztán 1-2 hete láttam a Deákon ugyan azt az ellenőr párost aki minket is megbüntetett, szabályosan mintha élvezték volna, hogy büntethetnek. Éppen mentem a metrón, ők meg tőlem fél méterre ott beszélgették, hogy csóri srácot a Kálvinon hogy megszpatták. Undorító némelyik. Vannak olyanok, hogy a viselkedésétől szabályosan a belem forog. Érdekes, hogy a 80-as vasútvonalon ( Keleti - Hatvan járaton ) meg tök rendesek az ellenőrök. Soha rossz tapasztalatom nem volt velük. Jegy nélküli, óriás családos menüvel és szemetes babakocsival utazó egyéneket csak úgy dobálják lefele a vonatról. :))

(#7) huszi.gyb válasza DigitXT (#5) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Mondtam nekik, hogy ha eljönnek, odaadom (persze a lakásba nem engedem be).
Ha meg kellett volna dugnom, hogy elengedje a büntetést... inkább kifizetem a 16k-t... :DD

(#6) Heeken: Itt is volt 1 normális ellenőr (a 3-ból). A másik kettőn látszott, hogy élvezi, és ez húzott fel a legjobban... Macska-egér játék, nem adja vissza az igazolványom, érezte, hogy nyeregben van... Nekem pedig nem sikerült kiütnöm... Ez böki a csőrömet, most már tudom mit kellett volna tennem, de egyszerűen fáradt voltam, és rosszul döntöttem...

A normális srác elmondta, hogy ha ő elenged, a kollégái feljelenthetik, és akkor kirúgják... És 2 gyerek várja otthon... Ez érthető, és a p.csákból kinézem, hogy azonnal fel is nyomják... Még talán élvezték volna, ahogy a srácot meghurcolják...

Van köztük normális is, és idióta is. Nem utálom az ellenőröket, de megfogadtam, ha legközelebb belebotlok egybe, nem leszek együttműködő...

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#8) djculture


djculture
félisten

(#9) Heeken válasza huszi.gyb (#7) üzenetére


Heeken
tag

Nálunk pontosan ugyan ez volt a Keletinél a múltkor. Megkérdeztük a két kollégát, akik befele menet nézik a jegyeket. Azok javasolták, hogy mit csináljunk, mert nem jogos a büntetés. Lementünk, a két nő már ott rikácsolt, hogy kirúgatják a fenti kettőt. Még a végén kiderül, hogy ugyan abba az ellenőrbe futottunk bele mind a ketten...

(#10) huszi.gyb válasza Heeken (#9) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Én is megkaptam a tanácsokat, hogy 8k helyszínen, vagy 2k ha tényleg minden rendben van, és 2 napon belül beérek vele. A szép az volt, hogy pont aznap utaztam el. :DD De ma még belefért.

A Pimasz úr féle trilógiát végignéztem, és ott is az volt benne, hogy a többség szereti, 6-8 éve csinálja... Akkor mégsem kényszer munka? Ez esetben ők választották,a k.rva meg ne visítson, ha megb@sszák... Tettek azért, hogy ne szeressék őket. Igaz, az utasok is.

www.dongosofor.hu

(#11) djculture válasza huszi.gyb (#10) üzenetére


djculture
félisten

Végül is elég szabad meló aki tudja kezelni az embereket annak szerintem best of meló. Én vasúton járok ott is van sok jófej kalauz, aki tud viselkedni is de azért kemény ilyen tanár tipus:) Még mindig jobb ez mint a parkolóör vagy mostanában egyes rendőrségi állomány ahol kivan adva ennyi igazoltatás szükséges naponta meg ennyi büntetés.

[ Szerkesztve ]

(#12) Crystalheart válasza djculture (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért vannak ám meredek járatok.

Más: hát velem megesett már, hogy blicceltem villamoson, mikor időre kellett valahol ott lennem, egy fillér nélkül. Jött ellenőr is, dejszen vidékről jöttem, jé, itt nem lehet jegyet venni a kallertől, mint a vonaton, hát, sajnálom, asszem akkor a viszontnemlátásra, megálló, balra el. Persze szerencsétlenek tudják, hogy ezzel ők sem tehetnek semmit, rendőrt hívnia nincs ideje, nem igazoltathat, meg van lőve ő is. természetes, hogy megpróbálják bejátszani a nagyhatalmút, hogy az erős hivatalos személy látszatát keltsék, amire néhányan talán megszeppenve veszik elő a pénztárcát És ez így lesz, míg az ellenőr nem igazoltathat, és/vagy nem lesz végre automata RFID csipes rendszer Budapesten.

(#13) #53932800 válasza huszi.gyb (#7) üzenetére


#53932800
törölt tag

Ès meg is teszik...apámat 8 ève kb.felnyomták....Nem mintha nagyon szerette volna a munkáját,azoval szinte örült....

(#14) Penguin95


Penguin95
senior tag

Elméleti kérdés. Ha azt mondom hajléktalan vagyok, megúszom én is?

(#15) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Bar a buntetes jogos volt, nekem is nagyon kaparja a csoromet a valogatas. Multkor a 198-as buszra szalltam fel es jegyet vettem, mert otthon hagytam a berletem. Adom a sofornek az 500-ast, adja a jegyet, de az 50 Ft visszajarot nem. Mondom ize, megkaphatnam a visszajarot? Majd ha ervenyesitette a jegyet! ... Ervenyesitem, megkapom az 50-esemet, hatramegyek, erre Kalanyos Ottokar es Orsos Lorenzo ott bomboltetik a rajhifit. Jo esellyel nekik nem volt jegyuk (meg mielott... lattam mar ilyet, hogy mastol jegyet kert a sofor, toluk nem). De ez hagyjan, viszont a koszos, budos, beszart csoveseket legszivesebben az ablakon dobnam ki, a sofor meg felengedi oket. Persze van kivetel, par eve egy noi trolisofor nem volt hajlando elindulni addig, amig az illuminalt raszorulo (ez most a politikailag korrekt, ugye?) le nem szallt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) creation


creation
senior tag

Hasonló véleményen vagyunk a szolgáltatás és annak értéke tekintetében.

Amikor utoljára pesten laktam vagy fél évig, inkább jártam gyalog, ha éppen "C" vágányon volt a motor. Nagyon tudtam utálni azt a fajta hozzáállást, amit némely ellenőr tanúsított, de akkor is egy diákkori csínyünk marad meg bennem velük kapcsolatban örökké.

Csepelen laktam majd 10 évig és a sulim Csepel szélén volt, így akadt olyan idő, amikor HÉV-el mentünk. Minden társamnak és nekem is volt bérletem, de amikor a "kalauz" oda jött hozzánk azt mondta: "Kérem a jegyeket ellenőrzésre!"
-"Nincs jegyünk"
-"Akkor személyit vagy diákot"
-"És a bérlet, az már nem is jó?"

Szóval... Igen értem, valóban ez esetben te voltál a hunyó, mert az érvénytelen igazolvánnyal próbáltad az érvényes bérletedet használni, hiába volt otthon az érvényesed... A büntetés jogos. És te sem azt vontad kétségbe. Ugyanakkor én megtettem volna (tudom, hogy fáradt voltál) azt az apróságot, hogy rendőrt hívok.
A büntetés mértéke nem változik azzal, hogy rendőrt hívsz, de a "kedves kolleginák" kicsit vissza vettek volna az arcukból a jogtalanul elvett igazolványod miatt. És akkor lehetett volna élni a jogaiddal. Ők meg feldughatták volna maguknak a kötelességüket. :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#17) huszi.gyb válasza creation (#16) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A leírtakkal teljes mértékben egyetértek. A büntetés jogos volt, hiszen nem tudtam igazolni, és a BKV szabályzata kimondja, hogy akkor vehetem igénybe, ha igazolni is tudom, hogy kedvezményesen utazom.

A rendőr híváson elgondolkodtam, de aztán órára is kellett mennem, fáradt is voltam, úgy döntöttem hagyom a fenébe... Lehet, hogy nem kellett volna, bár amilyen a rend(?)őrség (inkább trafipaxoló hatóságnak szoktam hívni) valószínűleg még most is ott lennék... :DDD

www.dongosofor.hu

(#18) gery2123


gery2123
őstag

A büntetés jogos volt,de ne vicceljünk már! A két csövest is meg kellett volna akkor büntetni! Persze nekik nincs semmi de attól a törvény még rájuk is vonatkozik!
Undorító az ilyen magatartás amit az egyik ellenőr tanúsított.........

-- PSN_ID: GerY2123

(#19) huszi.gyb válasza gery2123 (#18) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen, ez húzott fel... Oké, ne büntessék meg őket (bár ha jól tudom kapnak valami 10-20 000Ft-ot havonta).
Lenne pár ilyen ötletem. Az utcák szemetesek, járdák télen néha havasak... stb

www.dongosofor.hu

(#20) Juubei


Juubei
újonc

Én úgy tudom h az utazást bármikor megszakithatod legalábbis volánon ha elkaptak mert lejárt bérlet vagy éppen a kezében hullot szét a diákom igen volt ilyen :D benyögtem nekik h akk most leszállok és elengedtek minden nélkül

(#21) Drenadar válasza huszi.gyb (#4) üzenetére


Drenadar
veterán

De hogy jön ahhoz hogy kivegyen bármit is a kezünkből?
Még a rendőr is kéri, nem kiveszi. Ezt támadásnak is fel lehet fogni, személyes okmányt próbál eltulajdonítani, szerintem jogos önvédelem alkalmazható rá.
Attól hogy közalkalmazott még nincs joga LOPNI. Okmányt sem vonhat be, csak BKV jegyet és bérletet akkor is csak ha hamis.

Az összes ilyet el kellene kalapalni vagy lefujni spray-el, és utána legyen nagy ember...

(#22) huszi.gyb válasza Drenadar (#21) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ezen gondolkodtam utólag... Hogy mi van, ha felhívom a rendőrséget, hogy ellopták a diákomat, majd elindulok haza. :DDD :DDD

www.dongosofor.hu

(#23) Drenadar válasza huszi.gyb (#22) üzenetére


Drenadar
veterán

HA rendőrt hívsz ilyen esetben nem neked fognak segíteni még ha azt látja a rendőr hogy ütnek vernek téged... Több ilyenről lehetett olvasni...

(#24) creation válasza Drenadar (#23) üzenetére


creation
senior tag

Ez abban az esetben igaz, amit írsz, ha a BKV-s hívja ki. De ha te hívod ki akkor már eleve te vagy a panaszos. Szóval nem bírálhat felül meggyőződés nélkül. Az már egy más kérdés, hogy mi van ha a másik két BKV-s behazudja az egészet...

Lényeg a lényegben... Ezen mér kár rágódni, csak tanulni lehet belőle. Legközelebb erőteljesebb, határozottabb fellépés!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#25) huszi.gyb válasza Drenadar (#23) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Megfordult a fejemben, ezért nem is hívtam... A hívást úgy gondoltam, hogy ismeretlen tettes ellen, eltűnt diák igazolvány (ha már úgyis lejárt... :DDD ) És akkor még azt sem tudják bizonyítani, hogy tőlem szerezték meg. ;] ;]

Mindegy, költsék festékre...

www.dongosofor.hu

(#26) Drenadar válasza huszi.gyb (#25) üzenetére


Drenadar
veterán

Az a baj hogy ezek egy süket nema vak mozgás sérültet is megbüntetnének ha éppen nincs nála erre vonatkozó okmány...

(#27) creation válasza huszi.gyb (#25) üzenetére


creation
senior tag

De most akkor vissza se adta a diákodat?!

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#28) huszi.gyb válasza creation (#27) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

De, miután közöltem, hogy együttműködök a büntetésben, és ÁTADTAM a személyimet a kollégájának, hogy kitölthesse az adatokat. Akkor már nem szarakodtam, tudtam, hogy a büntetést nem úszom meg, és igyekeztem minél hamarabb szabadulni.

www.dongosofor.hu

(#29) adika4444


adika4444
addikt

Én csak azt nem értem, hogy ez a sok marha még is milyen alapon ugrál. Ha a bérleted megvan, akkor nyilvánvaló, hogy pláne ha diákos, hogy ha megkaptad, biztosan van megfelelő igazolványod....
Egyébként egyetértek, pláne robogóval, de sokkal jobban megéri időben, kényelemben mint a BKV...

üdv, adika4444

(#30) Drenadar válasza huszi.gyb (#28) üzenetére


Drenadar
veterán

Mondtad volna hogy nincs személyid mert nem vagy még 8 éves... :D
Elméletben nem tud veled mit kezdeni. :-D

(#31) creation válasza huszi.gyb (#28) üzenetére


creation
senior tag

Így másabb a leányzó fekvése... :DDD

Mondjuk ebből a szempontból én ki vagyok a szarból, mert családban van rendőr akit hívhatok :DDD Ha már ők nem játszanak tiszta lapokkal, akkor én is megengedhetem magamnak :DDD

Az esetben igazából ténylegesen csak az ellenőrök 66%-nak viselkedése az ami kifogásolható. A többit meg te is beismerted, csak azt nem értem (azaz dehogynem értem, csak én magamból indulok ki), hogy ha egyszer látják, hogy diák vagy és tényleg rohanásban és van bérleted és reális kifogásod van, akkor mi a francnak pofátlankodnak. Szép, higgadt szóval, erőszak nélkül is el lehetett volna intézni azt hiszem ezt a kérdést.

Az meg más kérdéskörbe tartozik, hogy az esetek nagy százalékában valószínűleg nem ennyire "kezes ügyfelekkel" van dolguk az ellenőröknek. Így azért részükről is "érthető" a hozzáállás.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#32) huszi.gyb válasza creation (#31) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A személyimet átadtam, akkor már mindegy volt... Előtte viszont a diákot ők vették el, és amikor felszólítottam a visszaadásra, nem tette meg.

Tény, lehettem volna erőszakosabb, akkor megúszom még a 2k-t is. A diákon van születési dátum, tudták hány éves vagyok.

Épp csak úgy 120 jegyzetlap volt nálam, amit meg is mutattam, ott volt a kinyomtatott órarendem, valamint a büntetés megkapása után beléptem neptunba, hogy közöljem velük, hogy tényleg csak hülye vagyok, és nem blicceltem. Erre meg annyit mondtak, hogy egyik sem igazolja, hogy diák vagyok, csak papír alapú igazolást fogadhatnak el, ha nincs diák...

szerk.: Ja és a hozzáállásom nekem is annyit változott, hogy legközelebb én sem leszek már "kezes ügyfél"... Vitatkozhatunk azon, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás, de 66% az több, mint a fele, szóval nagyobb eséllyel kapok idiótát újra...

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#33) harry3 válasza huszi.gyb (#32) üzenetére


harry3
őstag

Lehet, hogy az én figyelmemet kerülte el, de miért nem volt nálad az érvényes diák?

(#34) huszi.gyb válasza harry3 (#33) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Mert összekevertem a régivel, és az volt nálam. :DDD

szerk.: Erre írtam, hogy jogom van hülyének lenni. :DD De ettől még nem kellett volna így bánni velem. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#35) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Volánnál jártam pórul 1x, akkor megfogadtam, hogy a jövőben nem leszek kedves.
Soha nem blicceltem (nem tudok), de 1x egy ellenőr bebizonyította, hogy nekem nincsenek renden a papírok volánon. Ez sok sok éves dolog és akkor a diák mellé volt egy papír ami megmondta mettől meddig szól a bérlet. Ezen szerepel egy tól ig érvényesség. Ez nem volt nekem kitöltve, nem is tudtam, hogy ki kell. 1500ft-ba került, ebből 1k volt az ügyintézés és elment rá a délutánom (sentinel kft - Margit hídnál). Teltek a hetek ismét ellenőrzés, de addigra sem tudtam meg mi ez az érvényesség téma. Megmutattam ismét ezt a papírt ami semmit nem változott, azt mondta semmi gond viszlát, mondom ááá várjon mondja meg mi ez az érvényesség téma. Na olyan nincs. Igazolvány cserekor ez a papír is cserélődik, nem kell ráírni, jogtalanul büntette meg a kolléga.

(#36) harry3 válasza huszi.gyb (#34) üzenetére


harry3
őstag

Így már értem, de máskor inkább a jót vidd magaddal, hogy ne is kelljen ilyenekkel összefutnod, és ne ereszkedj le az ő viselkedési szintjükre, mert már látom, hogy mennyire tervezgeted a következő találkozást. :D

(#37) huszi.gyb válasza harry3 (#36) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nagyon tervezem (bár valószínűleg nem fog bekövetkezni). Most nálam van a jó (is), meg a régi is, mert persze, hogy annak a száma van a bérleten. :) Ha meg lejárt, nem veszek újat. :)

Az irritált nagyon, hogy mindenhatónak érezték magukat... És legközelebb ezt az örömöt tényleg nem akarom megadni nekik. :D

www.dongosofor.hu

(#38) tomazin


tomazin
veterán

Egyszer nálam is bepróbálkozott, hogy megpróbálta kivenni a kezemből a diákom (meg vele együtt az egész tokot), csak én nem engedtem el, ellenben elkezdtem vele kicsit emeltebb hangnemben beszélni, hogy a pofátlanságnak is van határa. Érdekes módon utána rendben voltunk.

(#40) SP!T


SP!T
addikt

Én eldöntöttem már! Ha egyszer bármiért is elveszik az igazolványomat (még szerencsére nem volt ilyen), úgy hogy én nem akarom odaadni, akkor azonnal kicsavarom a kezéből. Ha erre pedig fizikai agresszióval válaszol, akkor ütök önvédelemből. Ugyan ezt tenném egy idegennel is, hisz azzal bárki visszaélhet. A BKV ellenőr ugyan olyan idegen az utcáról! Kérje meg és megmutatom! Paraszt ne legyen!

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#41) prolad


prolad
őstag

Engem egyszer büntettek meg, matrica hiányzott a diákról (volt nálam jogviszony igazolás, de nem tetszett nekik, megbüntettek. Másnap rendeztem, ott nagyon zavarta az ügyintézőt, hogy minden oké volt, előttem levőktől mind 16-t hajtott be.
Haveromat 2 éve szeptemberben ugyanezért büntették meg, kifizette. Áprilisban ment neki a felszólítás, hogy fizessen be 32-t ha nem, duplázzák az összeget. Mint később kiderült, valamit elnéztek...

(#42) djculture válasza SP!T (#40) üzenetére


djculture
félisten

Nem kell semmit csinálni egyszerűen besétálsz egy rendőrségre és ott bejelented. Nekem ez volt ugy 15 éve a vonaton, bementem szolnokon a pályaudvaron lévő örsre bejelentetem hogy a kalauz ellopta az okmányaimat (kikapta a kezemből és nem akarta visszadni) 3 órán belül megvolt az okmányom a kalauznő meg 1 hét múlva nem dolgozott ott.

[ Szerkesztve ]

(#43) Kolondrum válasza djculture (#42) üzenetére


Kolondrum
félisten

Régen az utasnak nem volt ennyi joga mint most. :R

(#44) djculture válasza Kolondrum (#43) üzenetére


djculture
félisten

Nem is kell harcolgatni meg idegeskedni az rendőrség egyböl hivatalbol intézi... Megnézni joga van de elvenni nem mert az közbizalom, közélet tisztasága elleni bűncselekmények csoportjába tartozik.
Ugyan ugy ahogy hozzá érni az utashoz illetve az utasnak hozzáérni a a kalauzhoz ellenörhöz szintén nem lehet, ha ezt valaki lefilmezi vagy tanuk vannak rá nyert ügye van.

[ Szerkesztve ]

(#45) Drenadar válasza Kolondrum (#43) üzenetére


Drenadar
veterán

Most mi joga van az utasnak? joga van otthon maradni és nem igénybe venni a szolgáltatást, de ha igénybe veszi akkor perkáljon európai díjat érte és tűrje az ótvar állapotot, és az igénytelen bkv ellenőröket akik leselejtezett biztonsági őrökként kaptak egy kis hatalmat... tisztelet nyilvánvalóan a kivételnek, mert találkoztam kulturált ellenőrrel is...

(#46) Kolondrum válasza Drenadar (#45) üzenetére


Kolondrum
félisten

Itt sem lesz igazság mint sok más témában is.

(#47) bullseye


bullseye
addikt

1-2 éve viszont volt valami, hogy az ellenőr is valamilyen szinten hatósági személy, és igazoltathat, de ha szó nélkül kivenné a kezemből az irataimat, csak felhívnám a rendőrséget, hogy rákérdezzek ez eljárás, vagy rablás.

De egy-két eset miatt minden ellenőrrel bunkónak lenne sem jó ötlet, több szempontból sem. Mondjuk engem a NAV most viccölt meg azzal, hogy a visszajáró pénzem lejárt (totál én hibám, hittem egy emberüknek, hogy jó az ott). Szóval ha véletlen olyan helyzetbe kerülök, hogy legálisan minimalizálhatom az adómat, minden lelkiismeret furdalás nélkül megteszem, de velük nem kezdtem ordítozni, mert minek.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#48) Drenadar válasza bullseye (#47) üzenetére


Drenadar
veterán

nem... csak azt szeretnék!

ezért szoktak közteresek mászkálni velük szép messziről látható mellényben :)

(#49) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Ilyenkor telefon elő, bizonyítékként fénykép az igazolvánnyal hadonászó értelmesről és rablásért feljelenteni a picsába....
Nem hatósági személy az illető....

[ Szerkesztve ]

(#50) bullseye válasza Drenadar (#48) üzenetére


bullseye
addikt

Az azért érdekes, mert akkor viszont miért tekinthetne bele a személyi igazolványomba?

Wiki szerint sem szabadna.

A jegyellenőr az ellenőrzési tevékenység során közfeladatot ellátó személynek minősül* (Btk., 1978. évi IV. tv. 137. §. 2. pont ), de hatósági jogköre nincs. Nem tartóztathat fel, nem kényszerítheti utast okmányai átadásra a személyes adatok rögzítése végett, ugyanakkor az ellenőrzés közben kérheti a rendőrség közreműködését. (...) Természetesen a jegyeket vagy bérleteket kötelesek vagyunk átadni (nem csak felmutatni), ha kéri az ellenőr. Ha valaki nem adja át a jegyet, bérletet, az rendőrségi közreműködésre számíthat, ugyanis azonnal gyanússá válik. Ebben az esetben már kicsit más a helyzet jogi álláspontja, ezért ha az ellenőr kéri a jegy vagy bérlet átadását, saját érdekünkben tegyünk eleget kérdésének, ugyanis nagyon kellemetlen helyzetbe kerülhetünk.

*na erre emlékeztem, de ez csak arra jó emlékeim szerint, hogy ha megütöd többet kapsz :)

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.