Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rgranc


rgranc
aktív tag

Huh, vettem - ideiglenesen, a szégyenteljes módon beázott Xperia Z1 Compact helyett - egy HTC One X-et olcsón, most CM11 van rajta, Android 4.4.4-gyel. Mivel a Z1C-n már Android 5.0.2 volt, hiányzik, így megpróbálom követni a leírást, partíciót is növelni, valamint az 5.1-es crdroid imaget feltenni...

(#2) rgranc


rgranc
aktív tag

Kösz a képeket, ahol nem volt elég egyértelmű a leírás, ott a képeket követtem... :D

Arra figyelni kell, hogy - úgy tűnik - muszáj USB 2.0-s portra dugni a telót, USB 3-as porton az ADB felismerte (az "adb devices" listázta) a telót, de a fastboot már nem.

(#3) rgranc


rgranc
aktív tag

Elkiabáltam, és a végére elszúrtam. :( Nem kicsit, nagyon.

A rom.zip-ből (crdroid-5.1.1-20150913-endeavoru.zip) kicsomagoltam a boot.img-et és felflasheltem. Viszont mielőtt ezután felflasheltem volna a romot és a gappsot, véletlenül újraindítottam a telót. Na ezt nem kellett volna.

Most nem tudok fastboot/recovery módba lépni a telón. USB-n látja a gép:
List of devices attached
HT24DW124993 unauthorized

azonban minden adb parancs sikertelen, hitelesítési hiba miatt:
./adb reboot recovery
error: device unauthorized.

A fastboot meg nem is látja a telót.

Akárhogy próbálom újraindítani, mindig csak a "htc, quietly brilliant" logó jelenik meg, se fastboot, se recovery opciók.

Szivacs.

(#4) rgranc válasza rgranc (#3) üzenetére


rgranc
aktív tag

Na, stornó, csak megcsinálták rendesen a HTC-sek ezt a telót, nem lehet így elrontani.

Addig próbálkoztam az újraindításokkal, amíg egyszer csak sikerült fastboot-ban indítani, onnan már könnyű volt. :D

(#5) rgranc válasza rgranc (#4) üzenetére


rgranc
aktív tag

Aham, a command line history elemzéséből megvan hol szúrtam el eredetileg: a boot.img-t is "fastboot flash recovery boot.img" paranccsal flasheltem, a "fastboot flash boot boot.img" helyett... (paranccsor szerkesztés megszokásból, ellenőrzés nélkül)

(#6) szunyi777 válasza rgranc (#5) üzenetére


szunyi777
őstag

Ok! Örülök hogy sikerült!

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.