Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Jóféle cucc, volt szerencsém már használni. Számomra egy ilyen noti tökéletes lenne. Köszi a bemutatót :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) hodostamas


hodostamas
addikt

Nagyon jó ár érte, grat hozzá :)

(#3) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm, valóban nagyon jó noti, hibái ellenére is. :K

(#4) #56573440


#56573440
törölt tag

én ennek a kistesóját az 5310m-et hajtom, valamivel gyengébb belsővel, de az anyagminőség, a masszív felépítés az nekem is nagyon bejött...

(#5) hodostamas válasza Recon666 (#3) üzenetére


hodostamas
addikt

Mondjuk nagyobb felbontású és matt kijelzővel lenne az igazi :DDD

nekem egy nc6400-as van 14.1-es 1440*900-as matt kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

(#6) Recon666 válasza #56573440 (#4) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, az anyagminőség az nagyon profi ebben a kategóriában. :K

hodostamas: Matt kijelzővel szerelt változat van, a felbontás szerintem rendben van ehhez a kijelzőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#7) Chaser


Chaser
titán

"A külsőről csak jókat tudok mondani, a fedlap egy masszív, szál csiszolt alu ház, az elején egy keskeny műanyag csíkkal és a közepén a cikk első oldalán fölül részében található HP Probook felirattal" Ezt a mondatot gondold újra:) Mennyi garral vetted? Mind2 oldalán van LAN? Sztem az egyik modem lesz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) Recon666 válasza Chaser (#7) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Javítom köszi, a gari 12 hónap, ha jól emlékszem. :D

(#9) Chaser válasza Recon666 (#8) üzenetére


Chaser
titán

Akkor azért ilyen olcsó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Recon666 válasza Chaser (#9) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ha akarod 12k+1 évig kibővítik, ha nem akkor nem, szerintem ez így korrekt, az ára pedig a HP Renew program miatt ennyi.

(#11) wetomi


wetomi
aktív tag

Nekem is volt szerencsém kettőhöz is, még az előző széríából. Nővérem használ egyet bő másfél éve, egy T5870 c2d-vel semmi hangja, a 4GB ram és a HD4330 pedig neki mindenre elég. Egy rossz dolog van, az a fényes kijelző.
A másik pedig egy elég alap konfig, mobil X2-es AthlonII, integrált HD4200 és 2 GB ram és amikor először meghallottam, azt hittem teljes terhelésen megy, mert úgy süvített. Hát nem, mert még csak utána kezdett hangosodni. És az egész gép tetű lassú volt. Hozzáteszem, fent volt az összes előtelepített HP vacak program, amit fent kellett hagynom, a tulajdonos miatt (inkább ne menjünk bele). Ennek a csodának pedig matt kijelzője van.
Nővéremét két év (egy év teljeskörű) világgaranciával vettük ugyan így HP renewal. A másik nem tudom pontosan mennyivel.
Nagyon elégedettek vagyunk ezzel Probookkal, anyagminőség, összerakás, mindennel, főleg, hogy nyúzta rendesen.
Alul nincs szellőző nyílása, így ágyban is nyugodtan lehet használni és nem is koszolódik annyira.
Ezért bánom is, hogy a HP feladta ezt a részleget, mert már én Probookon gondolkoztam.

(#12) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nagyon jó ár érte, Nekem szintén HP van, de a G62-es SeniorTilla által vásároltam , szintén ReNew-s laptop, kb hasonló konfiggal.

Jó ötlet volt a HP-től az Renew dolog ;)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#13) txc024


txc024
csendes tag

Üdv,én egy HP ProBook 4530s boldog tulaja vagyok,ha van rá igény én is írnék egy rövid tesztet,ha vállalja valaki,hogy összeállitja a szövegrészt és a képeket végleges formára. Üdv

(#14) Chaser válasza Recon666 (#10) üzenetére


Chaser
titán

Már jó ideje 3 év garral adja ezt a típust a HP, szóval ha azt rászámolod semmivel nem vetted olcsóbban mint amúgy is lenne. Mondjuk már kifutott, de amíg lehetett kapni a legolcsóbb verzió volt 115k körül 3 év garral.

szerk: i3-mal korrekt ennyiért, ami nekem fura a glossy kijelző, azt csak celeron mellett láttam, többiben matt volt.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Recon666 válasza Chaser (#14) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, a legolcsóbb típus Celeron procival, az más tészta, ez a tipus 150 környékén volt mikor kifutott.

(#16) Chaser válasza Recon666 (#15) üzenetére


Chaser
titán

Hát aki annyiért megvette meg is érdemli:) Volt az jóval olcsóbban is. De az a glossy kijelző honnan esett rá az tényleg érdekes. Sokáig szemezgettem vele én is aztán végül kimaradt.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Recon666 válasza Chaser (#16) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Volt sokkal olcsóbban a celeron változat, de nem ez, a celeron változat van újonnan 115k-ért. A proci megdobta az árát, annyit én sem adtam volna érte. Volt matt kijelzővel szerelt is, igaz más hardverrel, azt hittem, hogy ez is az lesz, de tévedtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) Chaser válasza Recon666 (#17) üzenetére


Chaser
titán

i3-as is volt olcsóbban, de azóta nem nézegettem mióta kijött a 4530s, az i3-mal indult 140k-ról ha jól rémlik, most valahol 150-155k közt jár. i3-asból én csak mattról tudtam, de ezekszerint volt glossy is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) Chaser


Chaser
titán

Most nézem W7 is van rajta, úgy már tényleg korrekt az ár. Kár hogy a kijelző nem lett túl jó.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Recon666 válasza Chaser (#19) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen a betekintési szögek elég gyatrák.

(#21) spyduck válasza Recon666 (#20) üzenetére


spyduck
nagyúr

mint minden WXGA kijelzőnek.

Grat a cikkhez :R
Érdekes, h a modik engedték, h a cikk-ben megjelenjen a nevem.....

[ Szerkesztve ]

(#22) Recon666 válasza spyduck (#21) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm. :R
Nevet többször írtam már ilyen cikkbe, azt sem vették ki. :)

(#23) plus44


plus44
veterán

Jó kis gép, én is ilyet nyúzok! :K Eladó, ha valakit érdekel.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#24) Utopista válasza Recon666 (#6) üzenetére


Utopista
tag

Lassan 1 éve használom a sajátom. Annak ellenére, hogy pár negatívumot fogok azért írni róla összességében meg vagyok vele elégedve.

Az enyém más összeállítású ugyan: „szarabb” proci, „nagyobb” vinyó, „jobb” videókártya, matt kijelző.

Kiegészítés ill. megjegyzésként pár dolgot róla.

Külső:

Kinézetre nagyon megtetszett. Az anyaghasználata szerintem is nagyon jó, kár, hogy a billentyűzet résznél az ujjlenyomatok láthatóak maradnak.

Billentyűzet: Sok szempontot figyelembe vettem a választáskor. Szempont volt többek között a nyomógombok mérete, elosztása is. Nagyon kényelmetlen tud lenni számomra, ha pl. a „fő” Enter-gomb töpörödött vagy a navigációs gombok mérete aránytalanul pici, ill. össze vannak zsúfolva. Ez sem tökéletes billentyűzet számomra, de az egyik legjobb, amit eddig találtam.

Touchpad: A gombok is az Touchpad részét képzik, mely által a területe megnő. Ezzel nincs is baj, de annak ellenére, hogy elég jól tudok a Touchpaddal bánni sikerül néha érdekes működésre bírjam. Szokni kell! Nem sikerült a legjobban.

Kijelző: Az enyém matt kijelzős. Nálam az egyik fő szempont noti választáskor. Sajnos aránytalanul kevés a matt kijelző a piacon ezért elég szépen szűkül a kör. Nemrég vettünk egy Samsungot tükröződő kijelzővel, melyben pozitívan csalódtam az előző tükröződő kijelzővel szerelthez képest, de azért maradnék a matt-nál. Itt megjegyezném, hogy nekem a színkalibrálással akad gondom. Ez nem jelent rosszat, de nem sikerül olyanra állítanom, amilyenre szeretném. A többi otthoni matt megjelenítőhöz képest nekem nagyon hidegnek tűnnek a színek.

A kijelző sajnos nem nyitható 180°-ban ezért óvatosan kell néha hozzányúlni, ha döntött állványon van. Hajlamos vagyok túlfeszíteni, egy picit tovább is nyílhatna.

Belső:

Az én gépem a bemutatotthoz képest eltérő alkatrészekkel rendelkezik, nem is foglalkoznék igazából ezekkel.

Egy dolgot viszont nagyon sajnálok és hiányolok belőle. Ez pedig, hogy a hangkártyának nincs optikai 3,5-ös jack kimenete. Mivel a régiben volt, valahogy természetesnek tűnt, hogy egy ennyivel korszerűbb notiban ez biztos alap. De sajnos nem az és a HDMI kimenet megléte sem tud ez idáig sem nagyon vigasztalni. Hogy miért? Egy kb. 5 éves Acer notiról cseréltem, melyben már akkor volt. És mivel a picit régebbi házimozi erősítőmön nincs HDMI csatlakozó ezzel a DTS-hangsávokat könnyedén az erősítőre tudtam „varázsolni”.

Amit érdemes megemlíteni és a cikkből kimaradt:

Alkatrészcsere:

Én 2 GB RAM-mal vettem, mert a 4-el szerelt verzió nem érte volna meg a felárat. Gondoltam, majd pattintok bele még 1-et. Sajnos nem tették egyszerűvé az alkatrészek cseréjét, mivel a gép alján nincsenek lecsavarozható ablakok. Egybe van az egész, ezért ha valaki bővíteni szeretné vagy alkatrészt akar cserélni benne, sajnos „picit” szét kell kapni.

Lehetne még ragozni…

Szerintem jól jártál vele. Használd egészséggel.

Üdv.: Peti

(#25) Recon666 válasza Utopista (#24) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm a tapasztalatmegosztás :R , szerintem is jól jártam vele. :K

(#26) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Huh, nyáron a cégnél két hónapig ezekkel keltem és feküdtem. :D Jó kis írás. :R

(#27) Recon666 válasza Jhonny06 (#26) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm. :R

(#28) fkenny


fkenny
senior tag

A cikk nagyon jó! Nekem ennek a nagy tesója van Probook 4525s Matt kijelző ami tökéletes, több RAM és egyéb finomságok :) A csatlakozókhoz szeretnék írni egy kiegészítést, van benne az e-sata felett egy expressz card csatlakozó is ami jó szolgálatot tehet!:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#29) Recon666 válasza fkenny (#28) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm. :R

(#30) nafikra válasza Recon666 (#6) üzenetére


nafikra
tag

nekem is 4520s-em van csak a i5-ös kivitelben amiben már ATI kártya is van + több memória.
egyetlen hátrány amivel meg kellett barátkoznom, hogy matricázott a billentyűzet ami abból adódik hogy nem EUból hozták a cuccot. amúgy bruttó 120ért vettem augusztusban.

ja és direkt MATT kijelzőset választottam és meg vagyok vele elégedve.
a tapipadot meg én is elnézem néha és a mellette levő részen csúszkálok :D

[ Szerkesztve ]

(#31) banhammer


banhammer
veterán

"Belépés az üzeti kategóriába."

Nem üzleti?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#32) Recon666 válasza banhammer (#31) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

De, az kart lenni. :R

BBeno: Igen, jó gépek ezek, de a touch pad az nagyon el van szúrva rajta. :(

[ Szerkesztve ]

(#33) opeter87


opeter87
senior tag

Jó cikk gratula.
Egy kérdés milyen a HD filmek lejatszasa? Inkább FULL HDra gondolok. Tv-n probaltad? Úgy érdekelne igazán.

(#34) sasa134


sasa134
addikt

Jó cikk, jó laptop - volt többhöz szerencsém a ProBook sorozatból. csak ilyet vennék. Nem tudom, miért brightview kijelzőset vettél, ennyiért (vagy max egy 10essel drágábban) van Anti Glare kijelzős is.

Avanti Roma

(#35) Recon666 válasza opeter87 (#33) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Semmi gond nincs velük, viszi őket simán, még a Cod 4-el is el lehet játszogatni minimumon. :D

sasa134: Ez volt, a matt nem, ebben a konfigurációban.

[ Szerkesztve ]

(#36) opeter87 válasza Recon666 (#35) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszönöm.
Mert én is noti vásárlás előtt állok és a FULL HD egy fontos szempont.
Mert a mostani Dell Xps-em mar csak a 720p bírja :(

(#37) koshmar


koshmar
őstag

Jó cikk lett! :)

Nekem 4525s van, ami csak az AMD processzorban különbözik a tiedtől.
Illetve abban, hogy matt a kijelző- ezeket a BrightView kijelzőket rühellem...

Nemrég kipróbáltam egy Compaq 6720s notebookot. BrightView kijelzője volt... :(((
Ha a háttérben bármilyen fényforrás van (ablak, lámpa), ne is álmodjunk arról, hogy látni fogjuk a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38) #56573440 válasza opeter87 (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

egy alsó kategóriás proci (u2300) 1.2-őn meg egy 4500-as intel igp simán elhajt egy normális fullhd filmet nálam hdmi-re kötve splash proval és hw gyorsítással...

(#39) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

grat a cikkhez, meg a géphez is.
ha az a fránya csillogó panel nem lenne, azt mondanám tökéletes a gép. (illetve nekem még egy usb3 hiányzik róla, illetve egy Llano-t is el tudnék képzelni benne, de ezek már személyes aberrációk).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#40) Recon666 válasza FireKeeper (#39) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm, valóban jó gép, a Liano-t én is el tudnám képzelni benne, de ez a kis i3-as is repeszt ám. :K

(#42) Chaser válasza opeter87 (#36) üzenetére


Chaser
titán

Vegyél belel crystal HD kártyát ha van benne mini pcie foglalat.
Jah betekintési szögek..a véletlen összehozott egy 14"-os T60-nal, 1400x1050 felbontású. Elég korrekt horizontálisan, vertikálisan már fordul inverzbe. Aztán a véletlen úgy gondolta hogy összehoz a 15"-os IPS paneles verziójával, felbontás ugyanaz, viszont kb bármilyen szögből nézve is tökéletes a kép..fullHD dell-ek képe elbújhat mögötte pedig azok se csúnyák. Találó a flexview jelző amit kapott a lenovo-tól. Kár hogy mai gépeknél még csúcskategóriánál is alig találni már ilyet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#43) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Én is meg vagyok elégedve az enyémmel, jó kis gép. :K
Mondjuk ez matt kijelzős és egy Ati 5470-es kártya is van benne :)

Romani ite domum.

(#44) blueMerle


blueMerle
veterán

A teszt jó lett, de álljon itt egy kis szösszenet, micsoda szopórollere ültem fel, amikor megvettem a gondolom szériahibás 4515s notimat (ugyanez a konstrukció csak picit más belsővel)

- kb. 3 hónap után a ventillátor érdekes hangon kezdett működni, olyan volt mintha folyamatosan darálna valamit. Kicserélték, állítólag a csapágyszerkezet mondta be az unalmast

- ezután használtam 2!! hétig, és a touchpad is jobb létre szenderült. Kénytelen voltam így használni egy ideig mivel ez számomra munkaeszköz, de miután a billentyűzet se volt hajlandó egyik szép reggelen reagálni, ismét kénytelen voltam szervizbe küldeni.

- nem telt el 3 hét, a hdd is úgy döntött hogy nem szeretne tovább működni. Minő szerencse hogy volt mentésem :)

- miután ismét visszajött a szervizből 3 azaz három napra rá a kijelző világítása mondott csődöt.

Na...ekkor untam meg a dolgot és kértem vissza a pénzem. :) Soha az életben nem volt összesen ennyi garanciális problémám notebokokkal (pedig ezidáig volt vagy 7). Ennek ellenére is a HP-nál maradtam mert legfeljebb 4 napon belül mindig visszajött a gép a szervizből. Számomra is egyértelmű hogy egy nagyon kora reggeli hétfői darabot sikerült kifognom :D , úgyhogy továbbra is HP-t használok (egy dv6-os paviliont). Eddig semmi gondom nincs.

(#45) ZCoyote válasza blueMerle (#44) üzenetére


ZCoyote
őstag

Van ilyen is, bár gondolom ez Téged nem vígasztalt :)

Romani ite domum.

(#46) Recon666 válasza naszvalo (#41) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs mit. ;)

(#47) hodostamas válasza blueMerle (#44) üzenetére


hodostamas
addikt

Haverom pont ugyan így járt, egyszer küldte el szervízbe a HP notiját, utána mindig más hibával jött vissza, aztán Ő egy másik notit kért a 4. szerelés után.
Bár nála durvább dolgok voltak.. egyiknél úgy kapta vissza, hogy az alját rosszul rakták vissza, és rácsavarozták úgy, hogy félig felállt a burkolat, meg szorult az egész.. Azért ezt nem nehéz észrevenni összeszerelés után. kókány banda

(#48) blueMerle válasza hodostamas (#47) üzenetére


blueMerle
veterán

Én is a 4. szervizelés után kértem vissza a pénzem :)

(#49) HaKo


HaKo
aktív tag

Nekem is ilyen gépem van, csak a kistestvére a 4320s. Februárban vettem és teljesen meg vagyok vele elégedve. Igaz én 190-ért vettem, 3 év garral és i5-el illetve ATI vga-val matt kijelzővel.
Én kis hibának az elől kivezetett hangcsatlakozókat említeném, azok kicsit útban vannak. A touch padot én nem használom sokat, de amikor kell még nem volt különösebb gondom vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.