Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) proof88


proof88
addikt

Üdv!
Sok sikert a laptophoz!
A 2 év gari muszáj, mert 1 évvel megjárja az ember.
Egyébként csak azt nem értem, hogy 4 giga RAM mellé miért 32 bites Vistát adtak... na mindegy.
Milyen az asztali géped? Arra lennék kíváncsi, hogy tényleg olyan sok különbség van-e egy 7200-as és egy 5400-as winyó között, mert bnőm húgának van egy laptopja, amiben egy AMD Turion X2-es proci van (1.8GHz), 1 giga RAM-mal, 80 gigás 5400-as winyóval, XP-vel. És szerintem a winyó miatt lassú (értsd: lassan indulnak el a programok, mint ahogy azt megszoktam az asztali gépeknél). Mivel a proci nem mondható lassúnak, RAM elég neki, gondolom a winyó miatt töltöget sokat. Aztán ha be vannak töltve a dolgok, pl. játék, akkor már ok, de a töltögetések sok időt vesznek el.

(#2) marcias


marcias
őstag

"A rendszermemóriát 2 darab 2GB-os Samsung DDR2-es 800MHz-es memória adja. Ebből 3068 MB marad a rendszer számára, ugyanis a maradékot a telhetetlen dedikál 512 MB-al is rendelkező NVIDIA GeForce 9600M GT videokártya kapja meg." - Ezt kérlek javítsd ki, mert nem igaz. Azért lát 3 GB-ot, mert 32bites az OP-rendszered. A videokártya saját memóriával rendelkezik, ezért nem vesz el a rendszermemóriából. Az az integrált vezérlők tulajdonsága. Érdemes lehet feltelepíteni egy 64bites XP-t vagy Vistát, akkor látni fogja mind a 4 GB-ot.
Amúgy a teszt kissé felületes, de alapjában véve jó. Olyan élménybeszámoló-jellegű. :)

Úgy tűnik, HP Pavilion hétvégénk van itt a Logouton. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#3) sztikac válasza marcias (#2) üzenetére


sztikac
őstag

Azért lát 3 GB-ot, mert 32bites az OP-rendszered.
na ez az ami nem igaz... kis olvasnivaló a windowsok memória kezelési korlátairól.

[ Szerkesztve ]

(#4) marcias válasza sztikac (#3) üzenetére


marcias
őstag

A forrás amit megjelöltél, 4GB-ot ír, de eddig mindenhol úgy olvastam, hogy nem lát 4GB-ot. Először azt hittem, hogy ez vmi Vista feature, de az általad linkelt lapon az XP is 4GB-ot maximális fizikai memóriakorlátot jelez. Akkor most mivan? :F

Steam: marcias88

(#5) RexpecT


RexpecT
addikt

Próbáld ki nyugodtan a Vistát,szerintem nem fogod megbánni :K .

(#6) sztikac válasza marcias (#4) üzenetére


sztikac
őstag

A 32 bites Vista és XP 4 Gb-ot tud megcímezni összesen (ebbe minden a gépben lévő eszköz memóriája beleszámít).

(#7) marcias válasza sztikac (#6) üzenetére


marcias
őstag

És akkor miért nem 3,5GB? A videokártya 512MB-os.

Steam: marcias88

(#8) Sipi16


Sipi16
senior tag

Nem rossz kis gép. Anyuméknak vettünk most valami Compaq gépet és ugyan ez a borítás van rajta (minimális eltérésekkel) Szerintem kicsi benne a rendszerventillátor. Meg ujjlenyomatérzékeny az egész, de az nem befolyásolja a működését.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#9) sztikac válasza marcias (#7) üzenetére


sztikac
őstag

Ha jól sejtem a saját dedikált memóriája mellett még a rendszermemóriából is lefoglal valamennyit (pl. nekem is ilyen a 8500 GT-m) + az egyéb cuccokon lévő memória is számít.

(#10) marcias válasza sztikac (#9) üzenetére


marcias
őstag

Igazad van. Ennek ellenére, a 32bites OP-rendszer az oka annak, hogy csak 3GB-ot lát. Emiatt a lényeg változatlan. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#11) zsirostészta válasza marcias (#10) üzenetére


zsirostészta
csendes tag

Szia grat a géphez hol vetted a media markban mert nagyon jó az árához képest :D :D :D
légyszives hol vetted :)) :))

(#12) sztikac válasza zsirostészta (#11) üzenetére


sztikac
őstag

nem marcias a cikk szerzője :)

(#13) marcias válasza zsirostészta (#11) üzenetére


marcias
őstag

Erről inkább Marty8-t kérdezd. :) Nem mintha nem örülnék, ha lenne egy ilyen gépem.

Steam: marcias88

(#14) golyani


golyani
addikt

nah én ma vettem használatba egy ugyanilyen notit, mert sajnos az első az HDD hibával visszavittem.

Wifiről tudok mondani annyit h 1 fal és kb. 4 szilvafa után 25m-ről közepes jelet kap. de ugyanaz a helyzet egy egész ház mögött is. 3dmark06-ban 4560 pont körül teljesít.

küllemre nekem nagyon tetszik, billentyűzete kényelmes csak még szoknom kell, mert ez az első notim. eSata-nak majd később veszem hasznát ha lesz külső HDD :)
DVB-T meg elméletileg nemsokára használható lesz :)

(#15) golyani


golyani
addikt

meglepődtem h 800-as ram van benne holott mindehol 667-est írnak. és nekem 5100-es Wifi van ami támogatja az N-es szabványt is

(#16) Marty8 válasza zsirostészta (#11) üzenetére


Marty8
tag

notebook.hu, de mindenhol ennyi. én 255 ér vettem kapcsolatok útján

M a t y a s

(#17) Marty8 válasza Sipi16 (#8) üzenetére


Marty8
tag

compaq évek óta nincs! FELVÁSÁROLTA A HP.

M a t y a s

(#18) Marty8


Marty8
tag

4 giga... 3... mind1

[ Szerkesztve ]

M a t y a s

(#19) Sipi16 válasza Marty8 (#17) üzenetére


Sipi16
senior tag

Nagyon szepen koszonom ezt a hangnemet. Latom delutan kell rola egy kis cikket irnom... Nehogy buta maradj. (Compaq Presario cq50) [link] Ha ezek utan se hiszed el...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#20) polonic


polonic
félisten

üdv

annyit szeretnék mondani hogy az intel 4965AGN az N-es szabvány 1.0-ás változatát támogatja, benne is van a nevében, ami a G-t támogatja az a 4965 AG_
ezt javítsd ki

(#21) Marty8 válasza Sipi16 (#19) üzenetére


Marty8
tag

akkor is felvásárolta a hp évek óta, és a hp gyártja, nem maradok buta, apá 10 éve a hp nál dolgozik

M a t y a s

(#22) marcias válasza Sipi16 (#19) üzenetére


marcias
őstag

Nem néztem meg, de a link, amit beszúrtál, így kezdődik: www.hp.com/... :DDD

Steam: marcias88

(#23) Marty8 válasza polonic (#20) üzenetére


Marty8
tag

Hello! Köszi, közbe megnéztem.

Hálózati kártya: Intel Wireless WiFi Link 5100 wifi&bt
Hálózati kártya Realtek RTL8168C/8111C Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)

Köszi szépen.

M a t y a s

(#24) Marty8 válasza marcias (#22) üzenetére


Marty8
tag

marcias! köszönöm!

M a t y a s

(#25) Sipi16 válasza marcias (#22) üzenetére


Sipi16
senior tag

Tényleg hp.com, de a lényegen nem változtat. Én compaq gépet vettem. Mármint mindenhova az van ráírva. Szeritnem ilyen opel agila és suzuik wagon r féle dolgog lehet. Csak a jel más rajta... ;)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#26) Sipi16 válasza Sipi16 (#25) üzenetére


Sipi16
senior tag

[Egy ilyet] vettünk. Szerintem compaq van a weboldalra is írva...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#27) marcias válasza Sipi16 (#25) üzenetére


marcias
őstag

Ha szőrszálhasogató akarok lenni, akkor a hasonlatod nem teljesen helytálló. A Suzuki és az Opel közösen fejlesztett ki egy autót (hogy pontosan mely elemeit, azt nem tudom, de a karorsszéria, alváz, hajtáslánc nagy része közös), de ettől a Suzuki és az Opel még nem egy cég, sőt, az Opel a GM-csoport tagja, a Suzuki pedig nem. Ha autóipari hasonlattal akarsz élni, akkor jobb példa a Skoda Octavia és a VW Golf. Közös konszern, nagyon sok közös alkatrész (padlólemez, motorpaletta, váltók, stb.), de a kettő mégis máshogy néz ki, mert a karosszéria más, illetve más a logó is. Ettől függetlenül, a két autót az esetek nagy részében közös helyen szervizelik, de ha nem is, az alkatrészek közös forrásból érkeznek. A magyarországi forgalmazó is közös: Porsche Hungária. És a két cég ugyanúgy a Porsche tulajdonában van. :)

Steam: marcias88

(#28) golyani


golyani
addikt

sikerült elérnem a wifin a 150mbps-et este leírom ha van rá igény:)

(#29) R a y


R a y
senior tag

Sok sikert az új notihoz:D Már egyet megtapogattam egy boltban, szívesen lecserélném a dv2530ee-t egy ilyenre xD

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#30) bejmuller válasza marcias (#27) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Az utolso mondat nem igaz. Mindket ceg a Volkswagen konszernhez tartozik, amiben a Porsche-nek vagy egy kis (nem tudom pontosan mennyi, valamikor 20% koruli volt) reszesedese. Tehat nem a Porsche tulajdona.

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#31) marcias válasza bejmuller (#30) üzenetére


marcias
őstag

Újabban viszont a Porsche a legnagyobb résztulajdonos, emiatt ők vezetik a gyakorlatban a céget. :)

Steam: marcias88

(#32) oszkaar válasza golyani (#14) üzenetére


oszkaar
csendes tag

Sziasztok,
Nekem kissé csillivillinek tűnik ez a metálfényezés, de lehet, hogy a fényviszonyok nem voltak megfelelők. Szóval szemezgetek a kicsikével, a sok-sok fícsör miatt.
Ezt a 2,65 kg súlyt mértétek mérlegen is? Megmérné valaki a hálózati adaptert vezetéskestül? Nemrég egyéb okok miatt visszavittem egy Dell XPS-M1530-at, annak több mint fél kilós tégla volt az adaptere, nem éppen hordozhatósági rekorder ...
Kösz, Osz

(#33) golyani válasza oszkaar (#32) üzenetére


golyani
addikt

most mértem meg neked konyhai mérlegen:
noti akkuval 2.84kg
noti akkuval töltővel: 3,4kg

(#34) marcias válasza golyani (#33) üzenetére


marcias
őstag

Táskával, egérrel, pár cd, stb. és máris kész az 5-6 kilós csomag :F Ezért akarok 14-eset :)

Steam: marcias88

(#35) golyani


golyani
addikt

14-essel is azaz 1 kiló ide vagy oda már nem sokat nyom a latba, sztem. én hátitatyót vettem hozzá Samsonite New Jack-et.

(#36) (Kolombusz) válasza golyani (#35) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

kurvára nem mindegy. még az én 2 kilós notim is húzza a vállat rendeesen

(#37) Dodeszh


Dodeszh
tag

DVB-T adás decembertől lesz sok helyen, utána fogod tudni használni a digitális tunert.

Egy 14 hüvelykes noti tömegében annyival nem kisebb, inkább méretében kompaktabb valamelyest. Nekem a Del D630 2 kiló töltő nélkül, komplett csomagként még éppen elviselhető tömegű a pakk.

Grat a géphez, legyen sok örömed benne!

(#38) sanzi89


sanzi89
addikt

Nekem egy hasonló ASUS gépem van (ASUS M51VA), de őszintén nekem is a legnagyobb bajom a Vista rajta...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#39) Marty8 válasza sanzi89 (#38) üzenetére


Marty8
tag

köszi mindenkinek!
én viszem magammal, ha úgy alakul, és a súlya nem okoz problémát, csak féltem :)

M a t y a s

(#40) golyani


golyani
addikt

vista ma kidobta nekem az isatap-os hibáját ami csak szimplán nem kell figyelembe venni... vicces cucc ez... de ettől függetlenül én rajta hagyom a vistát esetleg majd felkerül rá a business.

(#41) Wick


Wick
csendes tag

Sziasztok! Úgy gondolom jól értelmezem a dolgokat, de azért megkérdem: nem jár a szóban forgó notihoz táska?

(#42) golyani válasza Wick (#41) üzenetére


golyani
addikt

nem.

(#43) Marty8 válasza golyani (#42) üzenetére


Marty8
tag

:)) ez a legkevesebb.... aki ennyiért vesz gépet, nem hiszem, hogy az számít.

M a t y a s

(#44) golyani válasza Marty8 (#43) üzenetére


golyani
addikt

hjah. esetleg ha a bolt ad hozzá ajándékba...

(#45) hp 20


hp 20
csendes tag

felejtsd el az ajándék táskát

laptop.hu n vettem eme remek készüléket és nem h táskát nem kaptam vele még a pixelhiba miatti 3 napos cserét se lehetett megoldani

nagyon jó kis gép csak ajánlani tudom mindenkinek DE ajánlom figyelmetekbe saját káromból tanulva hogy ha megveszitek előtte alaposan nézzétek körbe a monitort mert a pixelhiba csak 7 pixel esetén jelent cserét, hiába a 3 nap visszavásárlási gari illetve a termékkel való elégedetlenség

crysis gyönyörűen fut rajta ezt a "kis gondot " (h gyárilag pixelhibás és vásárlástól számított 3 napon belűl se nem cserélik ki se az árát nem adják visssza) leszámítva

csak ajánlani tudom mindenkinek de nézze meg alaposan h mit vesz mert a tök fekete képen 1 piros pixel nagyon zavaró is tud lenni

(#46) Marty8 válasza hp 20 (#45) üzenetére


Marty8
tag

akkor átvertek téged, és nem álltál ki magadért!
72 órán belül indok nélkül vissza kell venniük mindent!

M a t y a s

(#47) hp 20


hp 20
csendes tag

én is úgy tudtam, h 3 napon belül kicserélik de 1 pixelhiba nem hiba állítólag és a hp 7 pixelhiba után cseréli ki csak, meg olyat is mondtak h mivel ez működés szempontjából nem hiba tehát működik a gép semmi gond sincs vele és a pixelhiba más kategóriás ezért nem tudtam nagyon mit csinálni a 3 napos visszavásárlással

(#48) Marty8 válasza hp 20 (#47) üzenetére


Marty8
tag

pff... akkor is vissza kellett volnAa...

M a t y a s

(#49) eLioT84


eLioT84
tag

Nagyon korrekt kis teszt, köszi szépen. Talán az eddigi legkirályabb, amit olvastam...

Restecp! :)

(#50) eLioT84 válasza hp 20 (#47) üzenetére


eLioT84
tag

dehogynem, 3 napon belül kötelesek visszavenni, visszaadják az árát, Temeg veszel egy másikat, ha nagyon szívóznak és nem cserélik ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.