Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Linkek a teljesebb megértéshez:

Homer Simpson

Julius Caesar
Főleg az Assassination rész utolsó bekezdése.

Valamint a szokásos. Ez egy sorozat. Ha ez tetszett, akkor lehet, hogy az előzmények is tetszeni fognak. Valamint ha valakinek valami helyesírási gebasz böki a szemét, akkor szóljon nyugodtan. Ja és tudom, hogy nem mindenhol korrekt (pl. köztársaság, demokrácia) és sok a sztereotípia. Direkt van. Az írás célja elsősorban a szórakoztatás és másodlagosan az elgondolkodtatás.
És mint esetleg néhányan észrevettétek, ez még nem a befejezés. Még lesz pár rész. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) Gordiann


Gordiann
őstag

Baromi NAGY !!!
Gratulálok!

Hihetetlenül benne van minden. A lényeg.

Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#3) Samus válasza Sidaries (#1) üzenetére


Samus
addikt

Mindig jót derülök az írásaidon, csak a sorozat mivoltát nem értem, első oár rész Sam&max, az rendben, de utánna semm összefüggés. Ennek ellenére jó kis írás, érdekes mondanivalóval (hatalmas tehetséggel szövöd bele az értelmet a szövegbe, gratula) :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Sidaries válasza Samus (#3) üzenetére


Sidaries
őstag

Az egyik szereplő vagy szereplőpár mindíg megy tovább. Igazából mindenki két részben van. Egy bevezető és egy levezető szerepben. :) Szóval elég laza a kapcsolat a részek között.

(kösz a hozzászólásokat mindkettőtöktől)

[ Szerkesztve ]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) 7


7
addikt

Jópofa még mindig, bár sajnálom, hogy Homer jellemrajza nem az igazi. Tény, hogy nehéz megragadni, de ahogy ismerem, kicsit máshogy viselkedett volna, csak azzal hosszabbra is nyúlna az írás. :P

(#6) Sidaries válasza 7 (#5) üzenetére


Sidaries
őstag

Ebben sajnos igazad van.
Mentségemnek azt hozom fel, hogy elég nehéz két oldalban ábrázolni Homert úgy, hogy nem annyira aktiv szereplő. Az alkotóknak erre 19 évadjuk biztosan volt. Talán több is, de nem tudom annyira, hogy most hol járnak.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#7) agent_k


agent_k
őstag

Óriásiak ezek az írások... megszaporodtak végre jobb művek a nyár vége felé...
kicsit elég volt már a "milyen gépet vegyek" illetve "ezt a tucat gépet vettem" tipusú írásokból.

Az a jó ezekben az írásokban, hogy a semmiből indulnak és oda is érkeznek, totál abszurdak és ettől a legjobbak!
Csak így tovább :C

(#8) PhoenixK válasza Sidaries (#1) üzenetére


PhoenixK
őstag

Grat, nagyon jó lett! MÉG, MÉG, MÉG!!! :C

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#9) bbandi


bbandi
tag

Machiavelli.

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"- Mikor tanulják már meg az emberek, hogy a demokrácia nem működik?"
És hogy miért?
"Olyan emberek is, akik a saját életükben sem tudnak egy normális döntést meghozni, egy ország sorsáról dönthetnek."

Kemény írás, teljes mértékben Caesar-nak adok igazat. Ave Caesar!

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Morden24


Morden24
nagyúr

Nem tudom már, ki mondta, de ugyebár:

"Nem akarok egy olyan államformát, melyben Arisztotelész véleménye ugyanannyit ér, mint a falu bolondjáé"

(Valószínűleg nem pontos, de a lényeget kifejezi, és mellesleg egyet is értek.)

Az íráshoz gratulálok :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Sidaries válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Sidaries
őstag

Én is. :D

kicsee: Az abszurditás meg a kedvencem. Terry Pratchetten és Douglas Adamsen nőttem fel. :))

Morden24: Marha jó ez a mondás is! Ha előbb ismerem, akkor ezt is beleirtam volna.

[ Szerkesztve ]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#13) Morden24 válasza Sidaries (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lesz még több rész, nem? :DDD Majd lesz helye.

Sectumsempra - For Enemies

(#14) Lenry


Lenry
félisten

Mikor tanulják már meg az emberek, hogy a demokrácia nem működik? - abszolút :R :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) copin válasza Sidaries (#1) üzenetére


copin
őstag

Jobb lett volna a modern diktatúra vs. demokrácia link. Felelősség nélkül felelősséggel

Furcsa hangulat van a fórumban.

A demokrácia a legrosszabb kormányzási forma - nem számítva az összes többit, amellyel az emberiség időről időre megpróbálkozik.

Chuchill

[ Szerkesztve ]

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Részemről is grat., és azt is tudjuk már a görögök óta hogy az egyetlen működő államforma a diktatúra :)

Caesar jó arc, Homer meg nagy pofa :D

@Morden24 : Sarkítás egy kicsit. A nagyfejűek sem mindig nagyfejűek (valamint létezik a Wisdom of the Crowd c. mű is).

A diktatúra is csak akkor működik ha elég felnőtt hozzá a társadalom, azaz a vezető és a nép is. De legalább az egyik.

Bár, érdekes lenne megnézni egy felelősségteljes emberekből álló demokráciát. Meg kivenni az ujjam a biliből. :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Sidaries válasza Lenry (#14) üzenetére


Sidaries
őstag

Nem tudom, ki mennyire nézi a Simpson családot, de aki esetleg annyira nincsen képben annak mondom, hogy ez a mondás itt nem saját. Ezt Homer Simpson mondta nem tudom melyik részben. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#18) Sidaries válasza Morden24 (#13) üzenetére


Sidaries
őstag

Lesz még pár. Ha olyan lesz a téma, akkor engedelmeddel fel is használom. Nem igérek semmit, mert ez ebben a részben lett volna tökéletes, de ki tudja merre mennek még a gondolataim. :))

[ Szerkesztve ]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) copin válasza Morden24 (#11) üzenetére


copin
őstag

"Nem akarok egy olyan államformát, melyben Arisztotelész véleménye ugyanannyit ér, mint a falu bolondjáé"

Műveltségi cenzus volt már Magyarországon is.

(#20) _az


_az
senior tag

ez nagyon jó írás! :)

számomra az talán a legfontosabb mondanivalója, hogy tisztelni kell a politikát. elvégre nagy részünk inkább homér, mint cézár. ha lenne bennünk tisztelet a politika iránt, akkor nem lennének ilyen cikkek és viták, hogy XY dögöljön meg. és máris javulna az "ország hangulata".

az

(#21) hcl válasza _az (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Majd akkor tiszteljük őket, ha okot adnak rá.

Új-Zélandon a képviselők pl. békéltetőként is dolgoznak (van ilyen műsor pl.), így ha igazságosak, valószínűbb hogy emberként tekintenek rájuk, és ez tiszteletet eredményez.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) _az válasza hcl (#21) üzenetére


_az
senior tag

mindíg fogsz találni okot hogy ne tisztelj vkit.
meg lehet, hogy félreérthető voltam: a politikát kell tisztelni, nem az embert.

az

(#23) Morden24 válasza hcl (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem az a kérdés, de elvárni akármilyen embertől, hogy politikailag és gazdaságilag tudatos döntést hozzon ismeretek hiányában, az nagyjából nonszensz.

Ha azt mondanám, hogy a 14-18 éves (első szavazás előtt álló) tanulóknak kőkeményen kéne politológiát és alapvető gazdaságtant tanítani, akkor már közel lennék ahhoz, hogy egy minimálisan elegendő tudással lehessen felvértezni a szavazóközönséget. Nem megfelelő, hanem elégséges tudással.

A demokrácia az én nézőpontomban annyit ért el politikai értelemben, hogy a szavazást és en bloc a politikát egy reklámozható, közérthető és eladható termékké/szolgáltatássá változtatta. Gyakorlati értelemben nincsen különbség egy Megasztáros sms-szavazás és egy választás között.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24) Morden24 válasza copin (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem is a műveltségről van szó, hanem önmagában a szavazati jog (mint lehetőséggel való élés) komolyságáról.
Egyik oldalról az emberek komolyan gondolják, hogy tudatos döntést képesek hozni, a másik oldalról viszont ritkán kezelik a szavazatukat relevánsként. Én igenis úgy gondolom, hogy egy 18 éves, aki képtelen felsorolni a magyarországi aktív pártokat, a polititkai életben legfeljebb kocsmaszinten van benne és arról sem tud, hogy a különböző tisztségek milyen szerepet töltenek be az ország irányításában, az nem hozhat tudatos (és emiatt releváns) döntést.
Ha olyanról kell szavaznom, amiről nincsen lövésem, akkor vagy szimpátia, vagy átvett vélemény alapján szavazok. Mindkettő tökéletesen alkalmatlan arra, hogy "a nép arra szavaz, aki jó irányba viszi őket".

Sectumsempra - For Enemies

(#25) Thunderzolee

Nagyon jó írás. :C

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) Sidaries válasza Morden24 (#23) üzenetére


Sidaries
őstag

Na ez nagyon jó kiegészitése az irásomnak. Főleg a Megasztáros hasonlat.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#27) Lenry válasza Morden24 (#23) üzenetére


Lenry
félisten

hányszor elgondolkozok én is, amikor meglátok 15-19 éves, járni, beszélni alig tudó alkoholista-kezdeményt, meg emost, meg "jajj letört a körmöm, most összedőlt a világ" típusú plázacicát... azon, hogy "bakker, ezeknek? szavazati jogot? l****t" egy szobanövényre nem tudnának gondot viselni, nem hogy olyan dolgokban felelősségteljesen dönteni, mint egy szavazás

(felelősségteljes döntés alatt értem azt, hogy nem a nagy kampányidőszakban, a színes plakátok meg reklámok befolyása alatt dönti el, hogy kire szavaz, hanem van egy kialakult értékrendje, tisztában van az aktuális politikai helyzettel, és sejti, hogy kb mi fog történni, ha az adott párt nyer)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) hcl válasza Morden24 (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elvileg van az Állampolgári ismeretek c. valami, amit jó lenne visszahozni és komolyan venni.
Az meg hogy milyenek a mai választások... Szóval olvastad a Fahrenheit 451-t?

Nyilván a média és a manipuláció túlhangsúlyozott a világunkban, a műveltség meg nem.

Ezért írtam az előző hsz végén hgy kiveszem az ujjam a biliből.

Sajnos amúgy egy diktatórikus rendszerrel ugyanilyen könnyen elszalad a ló : az ember alapvetően önző.

@lenry : Egyet kell értsek sajnos :/
Bár mondjuk a jelenlegi parlamenti felhozatal, hát hogy is mondjam, kissé hiteltelen. Vagy inkább nagyon. Ezek közül sem mernék egyre sem rábízni semmit.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) Morden24 válasza hcl (#28) üzenetére


Morden24
nagyúr

Bevallom, csak a filmet láttam, de egyébként én nagyon máshogy gondolom :)

Média és manipuláció mindig jól hangzik, főleg amikor az egyszeri állampolgár tudatosságát/ízlését/életvitelét nézegetjük, de a helyzet az, hogy a tömeg jobban manipulálja a médiát, mint fordítva. Tudom, klisé, de nem a tévé szoktatta rá a nézőket a Győzikére, hanem a nézők szoktatták rá a tévét, hogy ezt adják.

Sajnos amúgy egy diktatórikus rendszerrel ugyanilyen könnyen elszalad a ló : az ember alapvetően önző.

Személy szerint nem szaladnék el egyből az autokratikus vagy totalitariánus rendszerekig.
Ha finomkodni akarok, akkor azt mondanám, hogy a jelenlegi demokratikus rendszer megfelel annyi kitétellel, hogy a választójog nem állampolgári jog, hanem jogosítványszerűen "ki kell érdemelni", mondjuk egy, az érettségi időpontjában megtett "vizsgával" (inkább oktatási szakaszhoz, mint betöltött életévhez kötném).

Abba a bilibe meg mindenkinek belelóg a keze :)

Sectumsempra - For Enemies

(#30) Morden24 válasza Lenry (#27) üzenetére


Morden24
nagyúr

Finoman hozzáteszem, hogy én nem a mostani tizenévesek intelligenciáját vitatom (amúgy meg épp elég kifejlett alkoholista van mind a közéletben, mind a politikai életben, szóval az olymindegy :) ), hanem a felkészültségüket. Igazából sem a plázacica, sem az alkoholistakezdemény, sem az eminens kitűnő tanuló nem alkalmas igazából arra, hogy tudatosan éljen a választójoggal. A szülő-féle tudásátadás meg ilyen téren kalap szart sem ér, mert nem objektív, hanem szubjektív, akkor meg megette a fene az egészet.

Sectumsempra - For Enemies

(#31) Lenry válasza Morden24 (#30) üzenetére


Lenry
félisten

ezért is írtam, hogy az szavazzon, akinek van kialakult értékrendje, stb, stb...
sokan tényleg nem tudják miért és kire kellene szavazni...így meg semmi értelme

a nem alanyi jogon járó, hanem megszerzendő szavazati jog ötletét támogatom...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) Tim82


Tim82
nagyúr

Ahogy nézem, nem a demokráciával van a baj, mint államformával. Hanem az emberek hite fogyott el abban, hogy ez tényleg jó államforma. Az, hogy itt arról vitatkoztok, hogy a legtöbb választó alkalmatlan a politikai kötelezettségeinek felvállalására, szomorú, az állításaitok igazságtartalmától függetlenül, mert ez azt jelenti, hogy nem egy elviekben igazságos államforma gyakorlatban való javítására törekedtek, hanem egy elviekben is igazságtalant preferáltok (tisztelet a kivételnek,mert az is van itt) - mert akkor nem kell azzal foglalkozni, hogy a "plebs" felnőjön a feladathoz.

Lehet, hogy idealista vagyok, de ez a könnyebbik út - egy kisebbség kezébe adni magunkat, hogy majd ők jól elkormányoznak minket, miközben nekünk hízik a seggünk a jóléttől, amit remélhetőleg biztosítanak számunkra.

Magyar viszonylatban az is gond, hogy az idősebb generációk megszokták, hogy meghúzzák magukat, a fiatalabbakra meg rázúdult az amerikanizáció, annak minden árnyoldalával, ami szintén nem segíti elő a politikailag tájékozott és civil szempontból öntudatos választópolgárok rétegének előjöttét.

Ha jól látom, többen bedobták már az oktatás fontosságát. Ezen kívül még a civil szféra, kontroll (és kurázsi) megerősítése volna nagyon fontos. Ezzel már lehetne kezdeni valamit és talán többen gondolnának úgy a demokráciára, mint egy élhető és vállalható, a többségnek jó állam- és életformára, mint az egyeduralomra (vagy a kevesek uralmára). De ez még mindig csak a kezdet volna. :)

Politikai jellegű eszmefuttatás off. Elnézést, leülök magamtól is. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#33) concret_hp


concret_hp
addikt

nem doh hanem dooooh :)
egyébként jó írás :R (az 1. hszedre: aki nem tudja ki a 2 szereplő annak nem kéne szavaznia :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#34) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Nahat, ez igazan tetszett! Bevallom, az utobbi nehany irasodat kihagytam, de a legutobbihoz kepest (marmint amit meg volt szerencsem elolvasni) ennek sokkal elenkebb "eletszaga" van- ami (sajnos?- ezt neked kell eldöntened ;-) ) a humor rovasara megy. Meg igy is mosolyogtat, de mar nem felhötlenül nevettet, hanem inkabb elgondolkoztat(na, ha nem lenne oly egyertelmü a helyzet :P )

(#35) Sidaries


Sidaries
őstag

Egész jól megy a téma mig én alszok. :)
A demokrácia, diktatúra szembenállásáról én mindig két példát szoktam kiemelni. Egy régebbi és egy tipikus 21. századit. A 21. századi példám Kina. Egyértelmű diktatúra és jól behatárolható az a kisebbség akinek ez rossz, de a többség, aki elfogadja annak egyre jobb. Persze nagyon mélyről jönnek, de iszonyatos sebességgel. Rohamosan emelkedik az életszinvonal és mivel az ottani uralkodói osztály már túl van a lopásokon, tud az országgal foglalkozni. Persze a korrupció nagyon durva még mindig, de a jelenlegi fejlődés mellett még elfogadható szerintem. Ők tudják merre tartanak.
A másik példám pedig Németország a 2. világháború előtt. Ott is jól megvannak a rendszer vesztesei, de képesek voltak szűk 10 év alatt egy olyan birodalmat összedobni ami aztán térdre kényszeritette Európát. Ott viszont megfigyelhető a diktátor bukása is. Ezért gond, hogy túl sok múlik egy emberen, viszont 1939-ig az a gazdasági csoda amit véghezvittek, szerintem egy demokráciában nem nem véghezvihető.

Hosszú i betüm pedig a billentyűzetem miatt nincs. Csak gonoltam megirom

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#36) Sidaries válasza CimbiX (#34) üzenetére


Sidaries
őstag

Észt osztani könnyebb, mint poénkodni. :) Van, hogy egy poénra épitem az egészet, van, hogy egy mondásra. Ez most az utóbbi volt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#37) Lenry válasza Sidaries (#35) üzenetére


Lenry
félisten

Alt 161 a hosszú í... :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) Tim82 válasza Sidaries (#35) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mi is fejlesszük orrba-szájba a hadiipart és mondjuk tűzzük ki Erdély, Felvidék, Délvidék és Burgenland visszafoglalását, akkor nálunk is menne az a gazdasági csoda... :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#39) adam182 válasza Lenry (#37) üzenetére


adam182
csendes tag

alt gr + j

www.freestylefoci.hu www.tarkaret.hu

(#40) Sidaries válasza Tim82 (#38) üzenetére


Sidaries
őstag

Attól tartok nem menne ilyen egyszerűen. :)

Kösz az i-re adott válaszokat. Igyekszem használni.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#41) Tim82 válasza Sidaries (#40) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azért van ott a " :P ".

Egyszerű? A hosszú távú hatásokat nézve káros. :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#42) Morden24 válasza Tim82 (#32) üzenetére


Morden24
nagyúr

nem egy elviekben igazságos államforma gyakorlatban való javítására törekedtek, hanem egy elviekben is igazságtalant preferáltok (tisztelet a kivételnek,mert az is van itt) - mert akkor nem kell azzal foglalkozni, hogy a "plebs" felnőjön a feladathoz.

Bevallom, nem értem, hogy miért lenne igazságtalan az, ha nem mindenkinek járna alanyi jogon a választási jog. Normális esetben, amihez nem értek, arról egyrészt: nem akarok releváns és másokra ható véleményt formálni; nem is kérik ki a véleményemet.
Valahol pont azt tartom furcsának (és nem feltétlenül egészségesnek), hogy a demokráciában a tudatlan tömeg képes politikai befolyást gyakorolni a puszta hangjával olyan kérdésekben, amikhez (elnézést) hülyék, mint a s*gg.

Lehet, hogy idealista vagyok, de ez a könnyebbik út - egy kisebbség kezébe adni magunkat, hogy majd ők jól elkormányoznak minket, miközben nekünk hízik a seggünk a jóléttől, amit remélhetőleg biztosítanak számunkra.

Senki nem mondta, hogy oligarchiát kell csinálni, de szerintem az sem állapot, hogy létrehozunk egy politikai bohócszínpadot, ahol minden résztvevő rövidlátásra van kárhoztatva a mandátum időtartama miatt, és ha felelősségrevonás van, akkor vagy szidjuk az elődeinket, vagy felmagasztosítjuk az utódainkat. Tipikusan olyan államforma ez, ahol mindenki hátrafelé mutogat, előrefelé ordibál, merthogy a jelen problémáit egy régebbi rendszer okozta, és majd egy soron következő fogja megoldani, mi csak úgy elkezd(eget)jük. És ez nem csak Magyarország, félre ne értsen senki.

Sectumsempra - For Enemies

(#43) hcl válasza Morden24 (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem a média terelte olyan irányba a tömeget hogy a maszlagra legyen igénye.
Ez persze jól jött az aktuális "hatalomnak" akik ezzel a plebset a birkák színvonalához tudták közelíteni, akiket így könnyebb irányítani. Ebben meg jó eszköz a média. Ez egy hosszú folyamat, ami nem most indult, és nem 1-2 szereplő, nem 1-2 tényező van benne.

Az első nagyobb tömegmanipuláció meg a vallások voltak, függetlenül valóságalapjuktól...

Autokratikus rendszerek : Ahogy én az embereket megismertem, a "portás szindróma" működik a politikában is : ha valaki sokáig hatalmon van, az visszaél vele, és nem adja vissza, ha ritka aki nem. Persze a feladat pont az ilyen emberek megtalálása.

Az a vizsga által megszerezhető szavazati jog nem hülyeség, de ha a hatalmon levő csoport alkotná a kérdéseket, feltételeket, az sem lenne mentes a simlizéstől.

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Tim82 válasza Morden24 (#42) üzenetére


Tim82
nagyúr

Milyen alapon döntöd el, dönti el valaki, hogy kinek jár és kinek nem? Hiába sírjuk vissza a cenzust, az a megoldás sem működött. Ez az egész "tudatlan tömeg" megjelölés számomra visszatetsző egyébként - ezt általában olyanok mondják, akik valamiféle helyzeti előnnyel indultak a "tudatlan tömeg"-ként megbélyegzett réteg tagjaival szemben.

Tessék a demokrácián belül változtatni, úgy, hogy a politikai jogok gyakorlása minél több ember számára elérhető maradjon. Ám legyen, ne négy év legyen a mandátum. Fektessünk sokkal nagyobb hangsúlyt az oktatásban az állampolgári ismeretek terjesztésére (hogy minél kevesebb emberre lehessen rásütni a "tudatlan tömeg" bélyeget). Erősítsük meg a civil szférát és kontrollt, hogy szükség esetén ellensúlyozza a "politikai bohócszínpadot". Mindez rajtunk múlik, mert jelen esetben az, hogy "a demokrácia rossz", szintén csak ordibálás. Hogy jobb legyen, azért nekünk kellene tennünk.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45) Morden24 válasza hcl (#43) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem a média terelte olyan irányba a tömeget hogy a maszlagra legyen igénye.

Szerinted mi a valószínűbb?

1. Pénzt és energiát nem kímélve az egyébként igényes és intellektuális tömeget átnevelik szarevő fogyasztóvá
2. TV-szolgáltatóként rájövök, hogy ha kirakom a kultúrműsort, a Mónika-showt és a Győzikét, akkor utóbbit nézik legtöbben, a legelsőt csak egy pici réteg, ergo nem költök felesleges lóvét a kultúrműsorba, hanem pumpolom a pénzt a tömegigényeket kielégítőbe, mert abból vissza is jön?

Ez színtiszta üzlet, ahol bizony a piac döntött úgy, hogy szarra van igénye. Az más kérdés, hogy a szart is lehet színezni, cukrozni és variálni, de az már a kialakult piacon belüli versengés, nem manipuláció.

Az a vizsga által megszerezhető szavazati jog nem hülyeség, de ha a hatalmon levő csoport alkotná a kérdéseket, feltételeket, az sem lenne mentes a simlizéstől.

Tény, de a simlizéstől semmi nem mentes, mert nem gépek vagyunk, hanem emberek, akik elsődlegesen a saját és közvetlen környezetük jobbátételén munkálkodnak, nem azon, hogy 50-100-200 év múlva mi lesz a jó egy rakat ismeretlennek.

Sectumsempra - For Enemies

(#46) Morden24 válasza Tim82 (#44) üzenetére


Morden24
nagyúr

Milyen alapon döntöd el, dönti el valaki, hogy kinek jár és kinek nem?

Ez mindig egy állandó kérdés, és nincsen jó válasz rá. Ellenben bárki bármennyire küzd ellene, az emberek igenis különbözőek, és nem egyenlő értékű a véleményük. Engem sem kérdez meg a szomszéd irodaházban melózó építész, hogy mégis hogyan csinálja a főfalakat a 17. emeleten. Miért? Mert nem értek hozzá, és ha elcseszem, akkor összeomlik az épület. A politika/gazdaság legalább ennyire fontos és veszélyes "játék"... akkor miért kéne hagyni, hogy "ál-építészek" döntsenek a főfalakról?

Fektessünk sokkal nagyobb hangsúlyt az oktatásban az állampolgári ismeretek terjesztésére (hogy minél kevesebb emberre lehessen rásütni a "tudatlan tömeg" bélyeget)

Ez lenne a szükséges minimum. Ha már beleugatok az építkezésbe, legalább az alapozás, tégla, szigetelés fogalommal legyek már tisztában.

Mindez rajtunk múlik, mert jelen esetben az, hogy "a demokrácia rossz", szintén csak ordibálás. Hogy jobb legyen, azért nekünk kellene tennünk.

Teljesen igazad van. Az már csak a saját véleményem, hogy a demokrácia alapban nem egy jó rendszer. Szerintem a gazdaságot, politikát ugyanúgy kéne irányítani, mint egy üzletet: teljesítményorientáltan, törekedve a "nagyobb profitra". Ez inkább egy meritokratikus rendszerszemléletre lenne igaz.

Sectumsempra - For Enemies

(#47) hcl válasza Morden24 (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha a média igényes lenne akkor a Győzikét még a székház közelébe sem engednék. Az más kérdés hogy a piacgazdaságban ugye meg kell élni, és a Győzikéből lehet. Ha a média igényes akarna maradni, akkor nem kötelező neki Győzike showt csinálnia.

Természetesen nem akar, de ezt nem a fogyasztók kényszerítették ki hanem az hogy minél nagyobb proifitot akar a tulaj.
Amúgy meg ha lenne agyuk az embereknek, akkor alapból a bulvármédia sem élne meg. Tehát az állam is feleős amelyik degradálja az oktatást.

"nem azon, hogy 50-100-200 év múlva mi lesz a jó egy rakat ismeretlennek."
Az unokáinknak. Akiktől, nem üres frázis kölcsön kaptuk a bolygót.
Én műszakba járok dolgozni. Van 2 lehetőségem. Sz*rok a problémákra amik nem akutak, majd a következő megoldja, vagy megoldom én, a saját dicsőségemre, és a következőnek nem kell megszakadni.
A 2. esetben elvárhatom ezt a melóstársaimtól is. Az elsőben is kb. azt várhatom hogy szívni fogok, mert lehet hogy még a magam által lesz*rt dolgok is rám maadnak.

De persze a történelemben nem kapjuk vissza a asaját magunk által lesz*rt problémákat, így nincs motiváció. Aki felelősen gondolkodik az viszit megérti hogy nem magának kell jót akarni hanem kitalálni hogy lesz neki is jó, meg az utána következőknek is.

A politika irányítására meg, igen, az irányítás a jó szó.
Ha az emberek szabadon akarhatnak dolgokat, akkor abból nagy kavarás lesz mert 5 ember legalább 8 fél dolgot aar csinálni.
Magyarországon konkrétan az a baj hogy nincs (semmilyen szinten ) olyan ember aki ha mond valamit akkor az utasításokat követik az alá tartozók.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) Tim82 válasza Morden24 (#46) üzenetére


Tim82
nagyúr

Azt hiszem, csak a végkövetkeztetésben nem értünk egyet. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#49) Morden24 válasza hcl (#47) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha a média igényes akarna maradni, akkor nem kötelező neki Győzike showt csinálnia.

A "média" (ebben az esetben inkább csak simán kertévé, mert azért vannak más adók is, ahol egyáltalán nincsenek Győzikék) pénzt akar csinálni, ami megérthető, mert sem nem állami cég, sem nem alapítvány. Gondolom te is azt csinálod, amiért megfizetnek, szóval érted...

nem a fogyasztók kényszerítették ki hanem az hogy minél nagyobb proifitot akar a tulaj

Abból lehet pénzt fialtatni, ami kell a fogyasztóknak. Kertévé esetén a nézettség számít, mert a nézett műsor előtt/alatt/után lesz hot a reklámblokk, illetve abban a műsorban lesz jól használható a product placement.
Bármennyire nem tetszik, a fogyasztók választották azt, hogy nem a Magyar1-en nézik a színházi kritikusok beszélgetését, hanem a kertévén a Győzikét.

Az unokáinknak. Akiktől, nem üres frázis kölcsön kaptuk a bolygót.

Nem üres frázis, csak éppenséggel a legtöbb ember abban sem biztos, hogy az öregkorát hogyan tölti el, nemhogy abban, hogy az ükunokája milyen tévéműsort fog nézni.

Van 2 lehetőségem.

Tulajdonképpen csak egy lehetőséged van, az pedig az, ami neked a lehető legjobban hoz hasznot. Ezt lehet finomítani, de attól még ez a prioritás.

Aki felelősen gondolkodik az viszit megérti hogy nem magának kell jót akarni hanem kitalálni hogy lesz neki is jó, meg az utána következőknek is.

Ezek a dolgok csak a fekete-fehér szitukban értelmezhetőek ilyen egyszerűen. A valós életben az a helyzet, hogy nem azért dolgozom, hogy az unokáim unokáinak szebb Magyarisztánt építsek, hanem azért, hogy először magamat, aztán a nőmet, később a gyerekemet etetni, ruházni, iskoláztatni tudjam.

Magyarországon konkrétan az a baj hogy nincs (semmilyen szinten ) olyan ember aki ha mond valamit akkor az utasításokat követik az alá tartozók.

Nézd, mindenhol olyanok a politikusok, amilyen a nép - mivel a politikusok az áldott nép köréből kerülnek ki.
Magyarországon konkrétan szerintem az a baj politikailag (a demokrácia szintjén megmaradva), hogy a rendszerváltás után ki kellett volna baszni mindenkit a Parlament, a felelős hivatalok, az államigazgatás, az állami cégek és en bloc minden közeléből, akinek bármilyen köze volt az előző rendszerhez. Nem azért, mert ott csak rossz emberek vagy idióták voltak, hanem azért, mert akkor nem menne még 200X-ben is a politikai bohócszínpad, hogy ez kinek volt az unokája, az mennyire volt bácsirugdaló leninfiú stb stb.

Sectumsempra - For Enemies

(#50) tomio


tomio
tag

Hát az íráshoz gratulálok. :R
Azt hiszem megragadtad a lényeget...

A következő két idézetre:
- „Olyan emberek is, akik a saját életükben sem tudnak egy normális döntést meghozni, egy ország sorsáról dönthetnek.”
- „Nem akarok egy olyan államformát, melyben Arisztotelész véleménye ugyanannyit ér, mint a falu bolondjáé.”
egy másik portálról vágnék ide be két pont ide illő ötletet (egyik fórumozó a fenti problémára tett megoldási javaslata és egy másik kiegészítése a módszerhez):
„Mindenkinek egy szavazata van 4 évente és dönthet, hogy egy valóságsóra használja el vagy választásokkor.”

„Minden választó szelvényen meg kéne kérdezni, hogy hány gyereke van győzikének: Aki tudja annak érvénytelen a szavazata.”

Szerintem a legjobb szelektáló módszer lenne az egész ország(!) sorsát érintő szavazások alakalmával a választók szűrésére.

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.