Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) farkas123


farkas123
csendes tag

Szerintem mindig az a gond, hogy senki nem a megoldást keresi Magyarországon, hanem a problémákat sorolja...

Az amit a másik csinál, az miért nem jó?

A drága "kormányunk" / "Tomi"/... ír néhány kérdést, amiben szeretne konzultálni honfitársaival, arról, hogy amit a "kormány gondol" .... BÁRMIRŐL, hogy az mennyire tetszik az egyszerű népnek???

Természetesen azt, hogy ők mit "gondolnak" az egészről (milyen korlátok, mennyi pénz, milyen erőforrások, jogszabályok stb. állnak a háttérben), azt egyértelműen nem mondják meg, de azért "burkoltan" elrejtik a kérdésre adandó válaszokban... (Nekik ez FONTOS!)

=> viszont bármit is válaszolsz (remélhetőleg) arra már előre van elképzelés, hogy akkor mi lesz...

Ez alapvetően nem lenne rossz koncepció, ha tényleg végig is lenne gondolva és egyeztetve legalább néhány ponton.

Ennek az a következménye hogy az egész koncepcióba elrejtve szerepel, hogy bármit is válaszolsz, úgyis előre tudjuk, hogy mi lesz a konzultáció az eredménye. -> az amit a "kormány" így vagy úgy, de MINDENKÉPP szeretne megvalósítani.

Tehát valamilyen furmányos módon azt kérik tőled, hogy a saját véleményed alapján válassz az általuk felajánlott lehetőségek közül.
A felajánlott lehetőségekből persze egyik sem tetszik senkinek, de legalább választhatsz.

=> A hülye kérdésekre adható válaszokból bökjél rá a számodra legkevésbé hülye válaszra.

A probléma ezzel az, hogy +új megoldásnak / lehetőségnek / javaslatnak / VITÁNAK NINCS helye a konzultációban.
Ehhez az kéne, hogy átlássuk azokat a problémákat/korlátokat, amiket ők látnak, vagy ők se, de nekünk egyszerű állampolgároknak semmiképp NINCS beleszólásunk.

Feltételezik, hogy úgysem fog szerintük senki "jobb" / "szebb" / "értelmesebb" megoldási javaslattal előállni, és ahhoz "jobb"/ "szebb" / "értelmesebb" kérdéseket feltenni.

Ennek szerintem egyszerűen az az oka, hogy a "kormány" oldalról az állampolgár/bárki egészen "egyszerű", aki jobb is ha nem áll elő gondolatokkal, javaslatokkal stb., mert úgysem látja át a "kormány" korlátait / problémáit ... Ez így is van.

Amiről viszont pont ők tehetnek :(

Nem kell, hogy minden állampolgár minden politikai döntés teljes hátterét teljesen pontosan átlássa.

DE, ha már megkérdeznek valamiről, akkor jó lenne legalább egy kicsit mögé látni a dolgoknak, legalább azt látni, hogy a válaszok mögött milyen elképzelés van/volt/lesz, ha az X lehetőséget választom mi lesz a következménye ?!

Ez az, ami mára szerintem teljesen eltűnt a politikából :(

"Ha valamit kritizál az ember, akkor annyi általában nem elég, hogy ez szerintem nem jó, meg is kell mondani, hogy az szerinte miért nem jó, és javasolni helyette jobbat..."

A politikában most pont ezt nem lehet még csak tippelni se, hogy mi miért jó / nem jó, amit javasolnak és hogy egyáltalán van-e más / jobb megoldás?!

=> semmire se lehet azt mondani, hogy jó/rossz (mert azt sem tudjuk mihez képest jó vagy rossz)
=> csak a vita és a probléma marad a "megoldás" pedig senkinek nem fog tetszeni (mert nem tudjuk, hogy az mennyire jó vagy rossz) :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.