Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Kérjük, adója 1%-ával támogassa Tomika pszichológiai kezelését!

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#2) Braddock


Braddock
őstag

Ez a nemzeti konzultáció az internetről, nem más, mint egy bosszúhadjárat a kormány részéről. Nem jött be a netadó, ezért burkoltan próbálnak valami durvábbat.

(#4) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Magyarország milyen álláspontot képviseljen a torrentezés (jogdíjfizetés nélküli internetes letöltések és tartalommegosztások) kérdésében?

köbö egy évtizede folyik erről a kérdésről nemzeti konzultáció... ;]

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#5) Cathfaern válasza #20749568 (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pl. régen volt olyan csomag, hogy facebookot meg pár oldalt használhattál adatforgalom számlálás nélkül. Bár a konkrét kérdés inkább olyat feltételezne, hogy pl. spotify-t ingyen használhatod, de a deezer meg le van tiltva vagy korlátozva... de tudtommal ilyen magyar szolgáltatónál nem létezik. Plusz igazából a netsemlegesség nem is az ingyenességről vagy nem ingyenességről szól.

(#6) TK36 válasza #20749568 (#3) üzenetére


TK36
aktív tag

Kb. érteném is de szerintem nem magyarul/jól van megfogalmazva.
Vagy én nem lennék elég magyar? :P

Miért kell minden kérdés végére válasz lehetőségként beletenni a "Nem szeretnék válaszolni a kérdésre." - ha így van, akkor nem ikszelek/jelölök be semmit; nem.

plömplöm: mi az a "szupergyors internet elérés"? gyorsabb, mint a nagyongyors, az őrültgyorsnál pedig kicsit lassabb, vagy úgy félúton a kettő között? - megfoghatatlan ez a leírás, de legalább szépen hangzik.

Mi a biztosíték, hogy az eredményeket figyelembe (is) veszik?

[ Szerkesztve ]

(#7) donmackó válasza #20749568 (#3) üzenetére


donmackó
őstag

Azt jelenti hogy te tolod fel 1000-rel a torrentet (és az nincs titkosítva), és a szomszéd Gizi néni Skype-olni szeretne az angliai unokával, akkor a szolgáltató fenntartja a jogot hogy lassítsa/ alul priorizálja a hálózatán a te torrent csomagjaidat/kéréseidet (mivel a VOIP előnyt élvez a torrentel szemben). Ezt akkor alkalmazzák ha a hálózat nagyon terhelt.

Release the cable hounds!

(#8) plömplöm


plömplöm
őstag

mi az a "szupergyors internet elérés"? gyorsabb, mint a nagyongyors, az őrültgyorsnál pedig kicsit lassabb, vagy úgy félúton a kettő között?

szerk: gugliztam. 30Mbps. akkor nekem most duplaszupergyors internet elérésem van :D

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9) dajkopali válasza donmackó (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

most olvasd vissza, mit írtál: a szöveg egy rakás szakmai ismeretet és tapasztalatot tartalmaz, illetve feltételez
szerinted egy több millió embert megcélzó nemzeti konzultációnál értelmes ilyen kérdést feltenni?

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) Vladi


Vladi
nagyúr

Hogy micsinász? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11) sh4d0w válasza KEndre (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"...a torrentezés (jogdíjfizetés nélküli internetes letöltések és tartalommegosztások)..."

Ezt melyik nagyeszűnek sikerült összehoznia? A zárójelen kívüli résznek semmi köze a zárójelen belüli részhez. Miért hozzá nem értő senkiháziak akarnak kérdéseket feltenni olyan témakörökben, amihez szemmel messziről láthatóan olyan sötétek, ami túltesz a legsötétebb magyar éjszakákon is?

https://www.coreinfinity.tech

(#12) donmackó válasza dajkopali (#9) üzenetére


donmackó
őstag

Az emberek kb. 50%-a úgysem fogja érteni hogy mire válaszol. Szerinted az a megcélzott több millió emberből hány fog válaszolni (azok akik csak hülyéskedésből/szórakozásból válaszolnak direkt butaságot azokat ne számoljuk). Akik értenek hozzá úgysem fogják komolyan venni ezt a konzultációt, aki meg nem ért hozzá annak meg mindegy "csak adjanak ingyen netet" típus.

Release the cable hounds!

(#13) Vladi válasza #20749568 (#3) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ne szívjad mellre! Én már 6 hónapja nemértem. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) aAron_


aAron_
őstag

Ezt nézni is rossz volt.

What is your ikigai?

(#15) Pacák


Pacák
senior tag

Elolvastam az összes kérdést és majdnem visszakérdeztem:

"- Hogy mi?"

De mióta láttam a Ponyvaregényt, azóta töröltem a szótáramból a kérdést. :DDD

Nuclear launch detected

(#16) sh4d0w válasza donmackó (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sajnos ez az egész nem komolyan vehető. Szakemberként nagyjából 3 kérdésre tudnék felelni, miközben sok olyan van, amelynek a gazdasági vonzatai számomra beláthatatlanok, éppen ezért felelősen nem is tudnék rájuk válaszolni. A nagy többségnek meg sokszor halvány lila gőze sem lesz arról, hogyan kell értelmezni magát a kérdést.
Mondjuk egy dolgot ez tisztán megmutat: ha nem populista kérdéseket kell feltenni, mennyire megáll a "tudomány" - noha itt is bepróbálkoztak vele.

Egy ökör volt, aki ezt a kérdéssort összeállította.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#17) dajkopali válasza Pacák (#15) üzenetére


dajkopali
addikt

:)
az egyetlen releváns választ adtad meg :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) donmackó válasza sh4d0w (#16) üzenetére


donmackó
őstag

Nyilván ezt is csak papíron hozzáértők csinálták.

Más: Vajon az internet szolgáltatókat megkérdezték hogy a(z) internet/szolgáltatás miért olyan amilyen? Szerintem nem.

Release the cable hounds!

(#19) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Baromság az egész egy dolog lenne maximális prioritású a felasználók szempontjából hogy pl. karvastagságú optikai kábel legyen a legkisebb magyar falu legutolsó utcájában is, havi 4-5 ezerért.

(#20) ittakary


ittakary
nagyúr

AGYFASZ³

(#21) velizare


velizare
nagyúr

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#22) Barthezz2 válasza Pacák (#15) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem csak annyi jutott eszembe, hogy: He?

Hosszabban.. Most az internetről akarunk "beszélgetni", vagy a magyar politikusok kifogytak a hülye ötletekből és a hozzánemértő lakosokkal akarják megterveztetni a jövő évi kormányprogramot...?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#23) sz.balazs.95 válasza plömplöm (#8) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem meg akkor quadro-szupergyors? :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#24) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Nem volt elég, haver? Vágysz valami groteszkre? Menj el elsején hajnalban a Deutsch Tomival drogtesztre!
-újonc P

[ Szerkesztve ]

(#25) twollah1976


twollah1976
őstag

Ezek után a kormány majd bevezeti az internet adót (ha meri és nem lesznek a hír hallatán azonnal újabb tüntetések) és ráfoghatja arra, hogy a "keményen dolgozó kisemberek" kérték, hogy újabb adót akasszanak a nyakukba.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) maláj


maláj
őstag

ez a dójcs gyerek megint kokainozott ...

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

beteg

(#28) Diocles


Diocles
aktív tag

Én most szeretném ezt megvédeni, mert a cikk alapján sokkal rosszabbra számítottam. Ezt egyértelműen ki tudom tölteni a NER-es konzikkal ellentétben. Vannak jó válaszok.

1. b) töröljék el a távközlési különadót
2. c) ne legyen szociális internet
3. c) nem érdekelnek a nem megvalósítandó szoc. internet részletei
4. b) ne legyen állami wifi
5. b) legyen netsemlegességet biztosító jogszabály a felhasználói előfizetési díjak vonatkozásában
6. c-f) gyorsítani kell az oktatási informatikai eszközpark felújítását, és nem kell még több digitális faszság az alapszintű oktatásba
7. e) "Szükséges az informatikaoktatás súlyának növelése, de nem a nélkülözhetetlen hagyományos készségek (írás, olvasás) rovására." Kifejezetten tetszik ez a válasz.
8. c) a szupergyors internet ne legyen közműadóztatva és legyen egyszerűsítve a hálózatépítés engedélyezési rendje
9. Nagyon jó a kérdés, csak nem értek hozzá eléggé, hogy megválaszoljam. Hajlok az a) válaszra.
10. b) az államnak nincs jogalkotási teendője a gyerekek internetes védelmével kapcsolatban
11. b-f) informálni kell a szülőket
12. d) megelőzéssel és oktatással kell elejét venni a cyber-bullyingnak
...
20. c) legyen könnyebb a legális tartalomszolgáltatóknak piacra lépni

Nem hibátlan: hosszúak és bonyolultak a kérdések és túl sokat akarnak egyszerre mondani. Szakmai szempontból egész jó, de kommunikációból gyenge. De a végére érve úgy érzem, hogy a cikk és a kérdőív közül most a kérdőív attitűdje volt a korrektebb.

ui.: Másfelől meggondolva, a bonyolultság lehet, hogy jó szűrő arra, hogy csak azok válaszoljanak, akik értik, miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#29) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Diocles

Na de ezaz.. Olyan kérdésekre várják tőlünk a választ, hogy:

A, nem nekünk kellene megválaszolni
B, nem nekünk kellene érteni hozzá
C, rég van rá válasz, csak körül kellene nézni a világban és kicsit képben lenni az élet nagy dolgaival.

Csak egy példa, ne a lakosok válaszától függjön már, hogy fejlesztik-e az informatika oktatást.. Abszurd..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30) mikej95 válasza Diocles (#28) üzenetére


mikej95
aktív tag

Egy nagy adathalmazt akarnak, amiből lehet jó statisztikákat csinálni, azokat a médiában mutogatni és mondani, hogy az emberek is így gondolják.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#31) Pacák válasza dajkopali (#17) üzenetére


Pacák
senior tag

Kb.

De hosszabban kifejtve valami olyasmik lennének a válaszaim, amit a #28 -as hsz. -ban fogalmazott meg Diocles, csak annyira nem tekintenek minket felnőttnek a az előre megfogalmazott válaszok kitalálói, hogy legyen egy e) válasz, ahol valami hasonló vélemény fogalmazhatnék meg, mint ő. Ezért szaladt ki majdnem egy "Hogy mi?". :DDD

Nuclear launch detected

(#32) Jeanne d'Arc

Ez az ember még mélyebbre ás minket mint ahol vagyunk pedig az se kutya ahol most tartunk.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#33) JDMKid


JDMKid
tag

ez az egész komédia legalább olyan nevetséges mint a dajcstomi maga :W :W :W

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#34) Pacák


Pacák
senior tag

Legyen akkor a hosszabb verzió.
1. Ne legyen semmin 27% ÁFA + különadó. A 25% is rengeteg volt.
2. Ne legyen szociális internet kötelezően.
3. Na ez ugyanaz, mint fent...
4. Ha egy önkormányzat önerőből, külön adóemelések nélkül meg tudja oldani a hivatali ügyintézéshez a korlátozott ingyenes WIFI-t, akkor nem állok elébe.
5. Legyen netsemlegességet biztosító jogszabály a felhasználói előfizetési díjak vonatkozásában.
6. Legyen fejlesztve az eszközpark a sulikban, de nehogy már itt is kilopja a szemünket a mindenkori elit. Ilyenekre gondolok, hogy esetleg celeront kap közbeszerzésben minden gép, de i7 áron. - Lásd M4.
7. e. Szükséges az informatikaoktatás súlyának növelése, de nem a nélkülözhetetlen hagyományos készségek (írás, olvasás) rovására. Ez nekem is bejön.
A gyereket táblázatot kezelni, szöveget szerkeszteni kell megtanítani és nem az Excel meg a Word használatára. A nyílt szoftverekkel ez is megoldható.
8. c. - Hosszabban megfogalmazva reggelig itt kopognék.
9. Nem kéne beleszólni a politikának, nem állami feladat.
10. Nem osztottam lapot az államnak, hogy ebbe beleszóljon. Normális embernek nevelem és megtanítom webes önvédelemre.
11. On the fly tanítom a gyermeket. Még a Youtube-os LEGO csatornáról vagy a friv.com-ról is el tud navigálni picit meredekebb helyekre, ha nincs észnél. Elmagyarázom a buktatókat, 10 éves, egy kicsi ember és nem csecsemő.
12. 18 év alatt nem regisztrálhat hivatalosan senki a facebookra, a gyerekemnek e-mail címe sincs, és saját gépe sem. Mindent csak fokozatosan, de az államnak itt sem osztottam lapot.
13. b. - Gumicsont?
14. e. - talán.
15. Pont elég, ha nem zsigereli ki a vállalkozásokat, mindenféle ingyen statisztikák bekérésével, engedélyeztetésekkel, különadókkal, kutyafülékkel.
16. d.
17. Tikkel a szemem, mert a mostani ABEV, ÁNYK és a többi csodálatos program jut eszembe és a JAVA-s telepítő meg a 64 bites win. Ki engedte ezeket gép közelébe?
18. a.
19. Nem mondom ki. Nem mondom ki. Nem mondom ki. Azért sem mondom ki, hogy: "Hogy mi?" Mi a bánatos micsoda?


20. Anno a egy dolognak kellett a gépünkön torrent: a Company of Heroes azon keresztül frissített nyögvenyelősen... a UPC a szolgáltatónk. Az új kiadó szerencsére átnyergelt a Steam-re. Van kérdés? :DDD
De legyen a c, ha már mindenáron a saját fontosságukat akarják bizonygatni...

[ Szerkesztve ]

Nuclear launch detected

(#35) gabber01 válasza mikej95 (#30) üzenetére


gabber01
addikt

És abból a jó nagy adathalmazból pontosan azt csinálnak, amit akarnak. Úgy mégis ki fogja ellenőrizni, hogy olyan és annyi válasz érkezett amennyi és amilyen? Egyáltalán honnan a búbánatból lehet azt tudni, hogy nem generálnak egyszerűen egy nekik tetsző adathalmazt, amivel aztán végképp azt csinálnak amit csak akarnak?

Hogy az atyaúristenben mehet egy ilyen ökörbaromság át a (nem létező) rostán??? Semmi szükség az ilyen "konzultációkra". Nem csak erre. Egyikre sem! Ha olyan kérdéseket tennének fel, amikre az átlagember releváns választ tud adni, annak azért nincs értelme, mert csak minden szakmaiságot nélkülöző általánosságokat lehetne feltenni, aminek nyilvánvalóan semmi hozadéka nem lenne.
Stratégiai kérdésekben való döntésekről meg megint csak nem lehet az általános populációt megkérdezni, mert a kérdések megválaszolásához rengeteg háttérismeret és speciális szakmai tudás lenne nélkülözhetetlen, ami nyilvánvalóan nem elvárható Ödönkétől a nyiregypusztai fröccsöntőtől vagy Gizikétől sem a varrodában!
Vérlázító, ami itt folyik!

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#36) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Remélem ez csak egy pótcselekvés a netadós bukta után, és nem fogják kínai módon cenzúrázni az internetet.
De amikor már meglátom a fidesz logót, frankón az ugrik be hogy itt észak-koreát akarnak csinálni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#37) farkas123


farkas123
csendes tag

Szerintem mindig az a gond, hogy senki nem a megoldást keresi Magyarországon, hanem a problémákat sorolja...

Az amit a másik csinál, az miért nem jó?

A drága "kormányunk" / "Tomi"/... ír néhány kérdést, amiben szeretne konzultálni honfitársaival, arról, hogy amit a "kormány gondol" .... BÁRMIRŐL, hogy az mennyire tetszik az egyszerű népnek???

Természetesen azt, hogy ők mit "gondolnak" az egészről (milyen korlátok, mennyi pénz, milyen erőforrások, jogszabályok stb. állnak a háttérben), azt egyértelműen nem mondják meg, de azért "burkoltan" elrejtik a kérdésre adandó válaszokban... (Nekik ez FONTOS!)

=> viszont bármit is válaszolsz (remélhetőleg) arra már előre van elképzelés, hogy akkor mi lesz...

Ez alapvetően nem lenne rossz koncepció, ha tényleg végig is lenne gondolva és egyeztetve legalább néhány ponton.

Ennek az a következménye hogy az egész koncepcióba elrejtve szerepel, hogy bármit is válaszolsz, úgyis előre tudjuk, hogy mi lesz a konzultáció az eredménye. -> az amit a "kormány" így vagy úgy, de MINDENKÉPP szeretne megvalósítani.

Tehát valamilyen furmányos módon azt kérik tőled, hogy a saját véleményed alapján válassz az általuk felajánlott lehetőségek közül.
A felajánlott lehetőségekből persze egyik sem tetszik senkinek, de legalább választhatsz.

=> A hülye kérdésekre adható válaszokból bökjél rá a számodra legkevésbé hülye válaszra.

A probléma ezzel az, hogy +új megoldásnak / lehetőségnek / javaslatnak / VITÁNAK NINCS helye a konzultációban.
Ehhez az kéne, hogy átlássuk azokat a problémákat/korlátokat, amiket ők látnak, vagy ők se, de nekünk egyszerű állampolgároknak semmiképp NINCS beleszólásunk.

Feltételezik, hogy úgysem fog szerintük senki "jobb" / "szebb" / "értelmesebb" megoldási javaslattal előállni, és ahhoz "jobb"/ "szebb" / "értelmesebb" kérdéseket feltenni.

Ennek szerintem egyszerűen az az oka, hogy a "kormány" oldalról az állampolgár/bárki egészen "egyszerű", aki jobb is ha nem áll elő gondolatokkal, javaslatokkal stb., mert úgysem látja át a "kormány" korlátait / problémáit ... Ez így is van.

Amiről viszont pont ők tehetnek :(

Nem kell, hogy minden állampolgár minden politikai döntés teljes hátterét teljesen pontosan átlássa.

DE, ha már megkérdeznek valamiről, akkor jó lenne legalább egy kicsit mögé látni a dolgoknak, legalább azt látni, hogy a válaszok mögött milyen elképzelés van/volt/lesz, ha az X lehetőséget választom mi lesz a következménye ?!

Ez az, ami mára szerintem teljesen eltűnt a politikából :(

"Ha valamit kritizál az ember, akkor annyi általában nem elég, hogy ez szerintem nem jó, meg is kell mondani, hogy az szerinte miért nem jó, és javasolni helyette jobbat..."

A politikában most pont ezt nem lehet még csak tippelni se, hogy mi miért jó / nem jó, amit javasolnak és hogy egyáltalán van-e más / jobb megoldás?!

=> semmire se lehet azt mondani, hogy jó/rossz (mert azt sem tudjuk mihez képest jó vagy rossz)
=> csak a vita és a probléma marad a "megoldás" pedig senkinek nem fog tetszeni (mert nem tudjuk, hogy az mennyire jó vagy rossz) :(

(#38) nuke7


nuke7
veterán

:W

https://youtube.com/user/nuke7

(#39) zdanee


zdanee
őstag

1: e) Mindkettő. Nem a multikon és a vállalkozókon kéne leverni azt, hogy a kormányból mindenkinek derogált számolni megtanulni.

2: Mit tartalmazhat vajon egy „internet alapcsomag”? Egy internet-hozzáférésnek nincs sok paramétere, van egy letöltési és egy feltöltési sebesség, meg a késleltetési idő. Egy alapcsomag nyilván az adott szolgáltatás minimumát nyújtaná, de egy 1MB-es internet csomag sem olcsóbb a szolgáltatónak, mint teszem azt egy 10 MBites, ugyanaz a kábel, ugyanazok a hálózati eszközök. Ha megnézzük a televíziózásban mit értünk az alapcsomag alatt, azt látjuk, hogy lényegében csak a közszolgálati csatornák szerepelnek benne, az állam szócsöve. Internetben ugyanez? Attól tartok, itt egy elkerített „nemzeti internet” ötletébe botlottunk.

- Az első válasz csak annyit mond, hogy a szociálisan rászorulók (helyes) és a nagycsaládosok (ezt meg ismerjük, 3 szoba, 3 gyerek, 4 kerék, 5 nyaraló, 6 megnyert közbeszerzés, 7 törpe… bocs, elkalandoztam…)

- Igen, de kapjanak a pedagógusok és a fogyatékkal élők. E mögé még be is lehetne állni, de megint ott a fránya „alapcsomag” szó, amíg ezt nem definiáltunk, bármit jelenthet…

- Ne kapjanak a rászorulók, mert akkor mindenki másnak drágább lesz (ez még a pár héttel ezelőtti verzióra volt a reakcióm). Ez tűnik annak a válasznak, amit senki nem ikszelne be, pedig ez a helyes megfejtés. Az elriasztás eszközéül a válaszadó önzőségének a látszatát választották (megírták helyettem a válaszban az indoklást, ezek tényleg belelátnak a fejembe!), pedig az én érvem annyi, hogy ha nincs „alapcsomag” vagy „nemzeti internet”, akkor nincs elkerített közmédiásított, cenzúrázott internet. Ha az alapcsomag történetesen azt jelentené, hogy csak bizonyos oldalakat lehet nézni, vagy csak bizonyosokat nem, akkor megette a fene az egészet, sőt, miután a legolcsóbb csomagot választanák a legtöbben, ezzel effektíve ki lehet radírozni bármi nekik nem tetszőt, amit utána az emberek nagy része nem látna. Kellemetlen cikk az indexen? Bocs, túl drága lenne a te „alapcsomagodhoz”, hogy ez beleférjen. Bónusz pont: vajon a közoktatási intézmények, ahol egy doboz kréta pénzügyi katasztrófát okoz melyik internetet fogja kapni? A gyors és szabad "drágát", vagy a "nemzetit"?

3: Hiába van internet bekötve a faluvégi pajtába is, ha nem tudják azt megfelelően használni. A felvetés jogos, de lin-kel-nék egy pár éves kísérletet, Indiában egy zsákfaluban kitettek az utcára egy számítógépet, angol szoftverekkel és internet-hozzáféréssel. Az utcagyerekek fél év alatt nem csak azt tanulták meg, hogy kell a számítógépet és az internetet használni, hanem angolul is megtanultak, és a nagyobb gyerekek a kisebbeket tanították, az internetről pedig tanultak (és nem macskás videókat és fedetlen kebleket néztek). A válaszok itt egyszerűek: akarod, hogy járjon a „nemzeti internet” mellé képzés is, vagy ne? d) Nincs szükség "nemzeti internetre"

4: Legyen! Remek eszköz arra, hogy az adott intézmény amúgy is közpénzből fizetett internetkapcsolatát más forrásból finanszírozzuk. Le kell venni a jelszót, vagy talán azt se, csak ki kell rakni egy kis cetlire az intézmény alagsorában egy szekrény mélyén, amin egy tábla van, hogy "vigyázat, a tigris harap!".

5: Netsemlegesség. B. Ezen kár is vitatkozni, talán még emlékszünk pár hete mi történt, amikor lerohadt a fél országban az internet. Pedig nálunk még nincs is Netfilx!

6: A,B igen. C: csak ha normális, igazi, szakmai alapokon kiírt közbeszerzést sikerül írni hozzá... D: mivel? Betárcsázóssal, vagy ISDN-el? E: ezekről úgy lehetne nyilatkozni, ha tudjuk, hogy mit fed. F: WFT??!!! Vigyázz fiam a Zinternetem, még programozó lesz belőled és lásd, a Neó is megvakult a végére!

7: A: Ez is attól függ. Minden intézmény az ovi és a bölcsi is (amúgy ja, ott kéne kezdeni!)? Infó szakosoknak már most is elég lehet, esztergályosoknak meg kevés (0). B: yup. C: nem konkrétan az internetet, hanem az az által nyújtott eszközöket, pl matekon, fizikán a Wolfram Alphát. A 9gagtől nem leszel okosabb. D: az biza jó lenne. De egyenlőre próbáljatok meg legalább a hagyományos tankönyvek táján rendet tenni. Nagyon félő, hogy ha ebbe belevágnának, a végén se tananyag, se tablet nem lenne a gyerekeknek. E: oké, ez eddig nem mond ellent a korábbi válaszoknak, ja. F: nem, nem az. G: *[kisípolt káromkodás és kevéssé szalonképes barokkos körmondatok]*

8: Ja, ez el van döntve már? Jó tudni. A: húzd meg - ereszd el politika. Bevezetik a kábelek után a méterenkénti közműadót, kis vidéki szolgáltatók jól rábaxnak, aztán most ebből lehet engedni és még köszönjük is meg. Ja, igen. Köszönjük. B: még mit nem! Lelki szemeim előtt megjelenik a nemzeti parkokon keresztül futó "szupergyors internet" kábelének az irtása, a fa meg úgyis pont útban volt, most majd legalább el lehet adni. Csak azt tudnám, miért tekereg ennyit a nyomvonal az egyenes helyett, hogy kb minden fát érint?

9: Már miért kéne bármelyiket is korlátozni? Építse, aki tudja és jobb pályázata van! Ezt minek egyáltalán megkérdezni?!

10: Ne engedjük le a játszótérre, amikor Dajcstomi az utcán van. A: minél "erősebbet"? Mit jelent, hogy egy szabály "erős"? Hogy szándékozza a külföldi székhelyű szolgáltatók tartalmát kontrollálni? Hogy viszonyul ez a szólásszabadsághoz? A netsemlegességhez? Mi van, ha megszavazzuk a netsemlegességet, majd egy ilyen szabállyal felülírjuk? B: Még szép, hogy következetes jogszabály alkallmazásra van szükség, az a lényeg, hogy a szabály mindenkire vonatkozik, nem? Eddig nem így volt? Vagy most arról van szó, hogy a reklámadót kéne a Facebookra kiterjeszteni és ezt a papírt lehetne lobogtatni hozzá, hogy akarja a nép?

11: (kezdek fáradni) A: rendben, egy ilyen szoftver pontosan mit takar? Bármelyik? Az állam által jóváhagyott? Nem lehet ez alkalmas internet cenzúrázásra, ha a feketelistára rákerül véletlenül valami? Kötelező lenne telepíteni a gyerekes családoknak? Ellenőriznék? B: Ha az internetkon.hu-n található tájékoztató módján tenné ezt, akkor kösz, nem szükséges, megoldjuk magunk is. C: igen. D: lehet, ha belefér.

12: A: Áááááácsi! Jó a szándék, de egy "és külön Semjén Zsót" komment pl minek minősül? Cyber-bullying? Nem, köszi, ez megint veszélyes vizekre visz! B: ez még mindig az A pont. Mellesleg most is meghurcolják azokat, akik Lézer Jani autós gázolásáról véleményt nyilvánítanak. C: idáig ez. D: meg ez. Bár trollok mindig lesznek, akár szabályozod, akár nem. A különbség, hogy valaki neked nemtetszőt el lehet-e látni 'troll' jelzővel és a szabályokkal visszaélve meghurcolni. Mert az már nem 'cyber' csak sima bullying lenne.

13: És megint ugyanaz! Értjük ám a hátsó szándékot! "B@52ódj47 m3g KDNP é5 kü7ön 53mjén 25ót!" Szóval A: nope, B: NOPE, C: már így is eléggé visszaélnek az "emberi méltóság védelmével", méghozzá méltósággal kicsit sem rendelkező alakok. Inkább azoknak kéne a tökére lépni...

14: A: hát szó mi szó, ha valaki nem elég erélyes, akkor elmehet a sóhivatalba a garanciális bajaival. De azért szívesen hallanám a dolgot kifejtve is, ez egy kicsit képlékeny így. B: a nyomozó hatóságok nyomozzanak és ne az út mellett trafipaxoljanak, mert a rendőrség kb már csak abból kap pénzt. Ugyanitt javasolnám, hogy lovasegyenruhára ne lehessen költeni 24millió forintot egyik kisvárosban sem a 6 fős lovasrendőrségnek. C: Hát javítsanak. Ha valamin lehet javítani, arról ne kérdezzenek, meg ne népszavaztassanak, hanem javítsanak. Hát ez nem evidens? D: Ilyen nálunk nincs?! Mert akkor bejegyeztetem az Apple Watchot még ma. Egy alma lezs egy dobozban, és nézni lehet. A Jonathan és a Gold Editionre mutatókat rajzolok és napjában kétszer pontosabban fogja mutatni az időt, mint egy atomóra. E: miről is beszélünk? Ha nincs https? Vagy ha nem az OTP-n keresztül megy a pénz? A csalásokat csalásként kell kezelni, nem feketelistázni. Lásd a B pontot. F: semmi akadálya, hogy a korábbi sok-sok oktatási anyagba belevegyük ezt. Picit redundáns a dolog, de legalább lassan kialakul a curriculum.

15: (nagyon fáradok) Igen, de miért csak az "internetesek"? Mitől azok? Elég egy weboldal? elég, ha egy közösségi finanszírozó oldalra feltöltik magukat? Ha támogatunk valamit, akkor ne az döntsön, hogy "internetes", hanem az, hogy jó-e! Mondanám, hogy legyenek pályázatok és bírálják el, de sajnos tudjuk, ez hová vezetne és kik nyernének, szóval a jelenlegi rendszerben, ha csak nincsenek gyökeres változások, ennek nincs értelme. Ilyeneket futtat az EU is, ők legalább objektíven értékelnek, itthon ez kecskére a káposztát.

16: C, mindkettő. Bár abban nem vagyok biztos, hogy a sarki hentesnek is kell weboldal, de ha van, legalább a nyitvatartást meg tudom nézni otthon is. Afelől viszont semmi kétségem, hogy Istibának nem ártana egy kis utánképzés. Persze, csak ha nem kötelező, mert Istibának bőven elég lenne, ha a szomszéd kölyök segítsége nélkül tudna Skypeolni a Kanadában élő gyerekével és unokáival, akik már meg sem tanultak magyarul.

17: A: Isten ments, amikor valamit összevonnak, akkor nem, hogy A+B, de se A se B külön nem megy többé! B: ezek többnyire már most is elindíthatók online, fényképhez mindenképp be kéne menni úgyis, akkor meg úgysem lehet helyben megkapni, szóval mindegy.

18: (mindjárt vége!) Na erről döntsön Istibácsi véleménye, mi? A nyílt forrás jó, még egy ABEV-nél is. Persze részben biztonsági kockázat is, mert ha a forrásban be van drótozva a NAV adatbázisjelszava, akkor két kattintás megdönteni a rendszert és vele Hajnal Tímeát. Viszont a nyílt forrás és a szabad szoftver nem ugyanaz és pláne nem feltétlenül olcsóbb (betanítás, karbantartás, fejlesztés, support).

19: Jó ég, mire gondoltak?! Ez most akkor tényleg a reklámadót a Facebooknak, amiből a Prezit lehet támogatni, vagy valami más? Azt akarod, hogy az Aamzon ide is ingyen szállítson 1 napon belül (én igen)? És miért érdekelné ez a külföldi szolgáltatót? Esetleg pont lexarná, és inkább kivenné a magyar nyelvű fordítást és hivatalosan nem támogatná a magyar vásárlókat és kész, kivonta magát a törvény hatálya alól? Alapból, ha eddig nem támogatta az adott cég a magyarokat, akkor talán nem tekinti őket célközönségnek, miért hozzunk törvényt a Target meg a BestBuy-ra szabva, ha azok egy térképen meg sem tudnák mutatni, hol van Magyarország?

20: Most milyen álláspontot képviselünk? Mit csinál az Artijus? Mire van jogunk és mire nem? Mit akarunk elérni? Ha hirtelen a torrentezés illegális lenne, végig kéne büntetni minden második embert, az nem lenne túl népszerű. Ha hirtelen kimondva legalizáljuk, akkor ítéletnapig várhatunk a magyar Netfixre és Amazonra. Itt most nem foglalnék állást, legfeljebb annyit, hogy ha itt kutakodunk, akkor a magyar jogdíjak elosztásának rendszerét is nagyon alaposan át kéne nézni.

No, végre vége. Bocsi a hosszú posztért, nesze egy krumpli!

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#40) Synthwave válasza velizare (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Még mindig nagyon csinos a srác.

Szép tágak a pupillái és izzad, mint egy állat. :C

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) schawo válasza plömplöm (#8) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) szkaroly


szkaroly
senior tag

Az egész úgy indult hogy Tomi unatkozott és erre V azt mondta : akkor csináld meg ezt Tomikám, itt úgyse tudsz nagy kárt okozni. A kerdőív meg megy a raktárba (ill. archívumba). V-t (és a bajtársait) fikarcnyit se érdekli az egész téma egyébként, csak egy gumicsont az egész.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#43) haxiboy válasza Pacák (#34) üzenetére


haxiboy
veterán

+1

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44) Dilikutya válasza KEndre (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt hittem, ezt az üres hordozó díjakkal már megkonzultáltuk. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Felfoghatatlan, hogy az egyébként is abszurd kezdeményezés hosszú idő elteltével és nagyon sok pénz felhasználásával milyen kérdőívet szült."

Szerintem az a hihetetlen hogy ezek nem képesek felfogni hogy a netadóra tömegtűntetésekkel kimondott nem az nemet jelent. Nem kell utána még cigánykodni hogy hátha talán egy kevésbé feltűnő adót vissza lehetne csempészni. Nem! Egyértelműen meg lett mondva.

(#46) djculture válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


djculture
félisten

Tudta mindenki hogy ugyis megpróbálják korlátozgatni meg adóztatni a saját érdekük szerint...

"Alkosson-e az állam jogszabályt a netsemlegesség biztosítására vagy a távközlési szolgáltatóknak továbbra is legyen lehetőségük arra, hogy ingyenes hozzáférést (zero rating) vagy elsőbbséget biztosítsanak egyes internetes tartalmaknak más internetes tartalmak rovására?"

Ez pl azt jelenti a kormány nyelvén hogy: Meghatározott oldalakat törvényben határozva ingyen lehessen elérni bárkinek, persze nem ugy mint eddig hogy szolgáltató dönt majd jól megmondják mit lehet elérni így.
Majd ingyen nézhető lesz Orbán Viktor facebook oldala és a többi szuper igazmondó oldaluk.

[ Szerkesztve ]

(#47) kenwood válasza KEndre (#4) üzenetére


kenwood
veterán

Ott mar megegyezes is szuletett.
Nem veletlenul tuntek el a dvd-n meg nem jelent filmek torrent linkjei az orszag ~ 10. leglatogatottabb lapjarol.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Erre az egészre mi a franc szükség van? Az lenne a legjobb, ha a politika nagyon-nagyon messze elkerülné az internetnek mégcsak a fogalmát is, mert ez az egyetlen hely ebben az országban (ezen a bolygón), ahol el tudom kerülni a politikusok baromságait. Mivel sajnos szinte már mindenhol máshol ott vannak, és minden mást manipulálnak (tv, írott sajtó, rádió, plakátok a városban, stb).
Mivel a nép fellázadt az internetadó ellen, ezért ez a sok degenerált politikus levonta a következtetést: az internet nagyon fontos az embereknek. Most pedig úgy tesznek, mintha a net számukra is szent és sérthetetlen lenne és mindent megtennének azért, hogy az internetezés az emberek számára olcsó, gyors, és semleges legyen. Pedig ez csak egy populista lőzung, ha tehetnék ezt is jól megadóztatnák, és minden honlap szélén politikai hirdetések lennének. Helyette most mennek ezek a fontoskodó látszat konzultációk, kérdőívek milliókért, amiket a kutya sem fog kitölteni, mert az emberek szarnak erre az egészre, ők csak egyszerűen internetezni akarnak, mindenféle politika nélkül...

Nah, megyek vissza dolgozni, hogy ki tudjam fizetni így hónap elején a netszámlámat...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#49) csongi


csongi
veterán

Tokeletesen hozta az altalam vart szintet:) Aggodtam, hogy az 1miliard osszegbol nem fog sikerulni osszehozni ezeket az altalanos kozhelyes kerdeseket.3. Kerdes utan, ami kb 5ezer forintot erhet abba hagytam. Repesve varom Tomika kovetkezo kuldeteset, amit megint magas szinten fog megoldani. Remelem kunzultalunk az utahlozatokrol, az szel energiankrol, a viz keszleteinkrol, az eladott banyaszati jogokrol, meg ilyenek. :). Mely megnyugvassal tolt el, hogy a sikeres semmittevo unios parlamenti kepviseles utan egy igazi megnagyobb semmitero penzkoltesi feladatkort lat el. Munkajat kimagaslo szinten vegzi.:)

[ Szerkesztve ]

(#50) nubreed


nubreed
veterán

El tudom képzelni, ahogy átlagjóska megnyilatkozik a netsemlegesség kérdéséről, akinek a fácsebúk=internet és maximum annyit tud az egészről, hogy már hó közepén megint rohadt lassú a netje, mikor a mobilstickes adatforgalmi csomagját felélte és átterelték lassúba. :W

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.