Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Dráguló merevlemezek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jazzy


Jazzy
tag

Ez azért gusztustalan, alig hogy kezdtek lemenni az árak és egész elérhetően lehetett venni egy nagyobb vinyót most itt van!!! Lehet, hogy ez csak a beetetés időszaka volt???

J@zzy

(#2) CsendPenge válasza Jazzy (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hát, ha beetted, és vettél egyet, akkor ne panaszkodj :))

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#3) Jazzy


Jazzy
tag

Beettem és vettem is csak azért a későbbi bővítések miatt nem mindegy, hogy milyen ára van!!!!

J@zzy

(#4) Den


Den
veterán

Azért kétségbeesni nem kell. Szerintem kellett már egy kis áremelés, a vinyók ma irreálisan olcsók, aminek az ára az egyre silányabb minőség, és hogy a gyártók sorra dobják be a törülközőt, lásd legutóbb ibm.

30% semmi ahhoz képest hogy évente 100%-al nő a merevlemezek kapacitása, azaz 1MB tárkapacitás ára így is csökken. Számoljátok ki pl hogy mennyibe került 5 éve 1 mega tárkapacitás és mennyibe kerül ma.

Szerintem nem vészes az a 30% ha (remélhetőleg) nagyobb biztonságban lesznek tőle az adataink.

www.simson4t.hu

(#5) Flashcash válasza Den (#4) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Szerintem a vinyókat ezután is ugyannyiból szerelik össze.
A Seagate Barracuda IV/120GXP sem lesz attól megbízhatóbb hogy többet fizetsz érte 5000-el.

(#6) sh4d0w válasza Flashcash (#5) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog (1)

Szerintem meg igen :)) Ha többet fizetsz, több pénz folyik vissza a gyártóhoz, ergo több pénze jut a fejlesztésre -> megbízhatóbb egységeket kapsz.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Makker


Makker
tag

álomvilág... :(

.

(#8) Den válasza Flashcash (#5) üzenetére


Den
veterán

Amikor előállítási ár alatt tud csak eladni egy cég, mindenből farag, szakképzett munkaerő helyett olcsóbb betanítottat használ, elektronikát olcsóbb alkatrészekből csinálja, egyik sem tesz jót a minőségnek.

Itt a fórumon is olvashatsz eleget tönkrement elektronikájú vinyókról, meg magukat római istennek képzelőkről....
ez hoszútávon a gyártónak sem jó, mert a garanciára rámegy a gatyája, ráadásul óriási presztízs veszteség egy hibás széria, szintén lásd ibm. Tehát amint tud miből, javítani fog a minőségen.

www.simson4t.hu

(#9) Flashcash válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Engem nem érdekel miből fejleszt a gyártó.
Ez kemény üzlet és arról van szó hogy túl kevés hasznuk volt már a vinyókon ezért növelték az árakat.
A megbízhatóság továbbra is a tervezéstől a felhasznált tewchnológiáktól függ.
Eddig is tudtak olcsó megbízható meghajtókat gyártani lsd. Seagate Barracuda IV, 120GXP, WD BB. 5000-el több pénzért is ugyanazt a meghajtót fogod megvenni a boltban.

(#10) morzsa


morzsa
aktív tag

Érdekes, hogy az újságok szerint (az IBM kommunikáció felelőse nyomán) az IBM a csökkenő kerelet miatt zárta be a gyárát az általános létszámcsökkentés keretén belül. Na most, ha nincs kereslet, akkor nem csökkenteni kellene az árakat?
Én inkább úgy látom, hogy a mezőny ritkítása után ugyanazt a ''sz*rt'' kapjuk csak drágábban.

El ne kiabáljam, de a jó magyar HDD-m csodásan működik.

https://linktr.ee/wbteam21

(#11) Senator válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Senator
aktív tag

Sweet dreams....

(#12) Cathfaern válasza Den (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''Itt a fórumon is olvashatsz eleget tönkrement elektronikájú vinyókról, meg magukat római istennek képzelőkről....''


Tudtommal Romulus nem éppen római isten volt :D

(#13) yeti


yeti
csendes tag

Nem értem miért beszél mindenki irreálisan alacsony HDD árakról. A vinyók ára évek óta csak lefelé megy, de stabilan a legolcsóbb vinyók 20k körül vannak (most éppen a 40esek), 26 körül vannak a slágertermékek (most a 80as), es 30 fölött a böszmenagyok. Tavasszal is hatalmasnak tűnt az akkori sláger a 60 gigás kb 26ért, meg télen is ugyanennyiért a 40es, meg előtte a 30as, stb. Ennyierővel bármikor lehetett volna mondani hogy irreálisan alacsonyak a vinyóárak, a tendencia ugyanaz: 25-26ért akkori szemmel nézve baromi nagy vinyót lehetett kapni. Egyszerűen kiszáll egy gyártó, így a többiek látják hogy csökken a kínálat, lehet árat emelni. Ennyi.

(#14) Jym válasza yeti (#13) üzenetére


Jym
tag

Igazat csobogsz, kis patak! Én annó a 10gb-s Q-ot vettem 30-ért, most ugyanennyit sajnálok egy 80gb-s 7200-esért! A világ változik, az informatikára ez hatványozottan igaz! A drágulás is az élet velejárója, emlékezzetek csak a Ram-árakra!
Adtam én el használtan 32mb PC100-ast 11pénzért, most meg az új 256mb PC133 nettó 4,5 pénz!
No comment...

Jym

(#15) Bagoly válasza Cathfaern (#12) üzenetére


Bagoly
senior tag

Mint ahogy Remus se Romulus nagyapja.........:DD
Pedig nem sokra emlékszem a mitológiákból, na de Róma alapításának története....:P

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#16) Incognito


Incognito
senior tag

Szerintem van abban valami hogy silányabb a minőségük (itt persze nem kell olyan nagy dolgokra gondolni de egy vinyónál nem is kell nagy dolog a nagy bajhoz). Gondoljunk csak az egy évre csökkent garanciára. :(((

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  [Re:] Dráguló merevlemezek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.