Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Stanlee


Stanlee
őstag

Ez kb. olyan, mint a sajatmarkas puding, ugyanaz a ceg gyartja (ha jol emlekszem akkor a BY104-es szamu) a nemet lancoknak, a tesconak (angliaban es Mo-n is ettem mar), meg a tobbieknek...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#3) Balage21 válasza Stanlee (#2) üzenetére


Balage21
tag

A Lidlben most kapható Bellosan tápok lényegesen jobb minőségűek (szagra, formára Darling), és csak 1399Ft-ba kerül 10kg. Bár szerintem, ez csak egy In/Out promóció és a végleges polci termékben már más lesz. Mi bevásároltunk belőle biztos ami biztos. :)

(#4) Gergosz2 válasza Balage21 (#3) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én tuti nem adnék olyat a kutyámnak.

Jelenleg Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice -t adok neki és szereti. Nagyon jó a minősége és a beltartalma is és ami még fontos, hogy ízület védő is van benne, ami nem árt ha a kutya nagy termetű lesz. Emagon nagyon sokszor szokott lenni a 3kg-os kiszerelésből 2580 Ft-ért, ilyenkor érdemes lecsapni több zacskóra.

Én azt mondom nem érdemes spórolni ezen mert egy jó minőségű tápból alapból kevesebbet kell adni a kutyának mivel nem gabonával meg hamuval van tele és a kutya is láthatóan szebb tőle. De emellé még csirkefejet szokott kapni nyersen, de persze olyat, ami előtte legalább 2 hétig mély fagyasztva volt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5) Hieronymus válasza Gergosz2 (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"ami előtte legalább 2 hétig mély fagyasztva volt."

A fagyasztás miért jó?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) #20655360


#20655360
törölt tag

A miénk olyat kap, h Gemon. Fogalmam sincs milyen kategória.

Csontot, pláne csirkefejet meg soha nem adnék a kutyának. :Y
Tudom, kutya+csont alap dolog, de félnék, h a torkán akad egy éles darab stb.

[ Szerkesztve ]

(#7) Gergosz2 válasza Hieronymus (#5) üzenetére


Gergosz2
veterán

Elvileg a baktériumokat megöli. Állatorvossal konzultáltam előtte, ő mondta, hogy mindenképp fagyasszam le. Ha meg fagyasztás akkor úgy gondoltam, jobb ha a ládába teszem mert ott -20°C van.

(#6) ayy_lmao

Csontot én sem adok neki. Csirkefejet kap csak, meg porcot. Jó tudom, hogy a fej is csontos, de mindenki érzi, hogy nem egy kategória a csirkecomb csonttal.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8) Hieronymus válasza Gergosz2 (#7) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Elvileg a baktériumokat megöli.

A baktériumok egyes fajtáit öli meg a hideg, a többit, csak "tartósítja". A hidegtűrő baktériumok még nulla fok alatt is tudnak szaporodni. Ezért nem lehet végtelen ideig tárolni élelmiszert, mélyhűtve.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Gergosz2 válasza Hieronymus (#8) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nyílván, de nem az a cél, hogy a kutyának steril élelmiszert adjunk.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#10) h.kalman válasza #20749568 (#1) üzenetére


h.kalman
csendes tag

jogos. de ugye a pro plan az purina gyártmány így azt is fel kellene tüntetni.

(#11) Hieronymus válasza #20749568 (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A németországi Stiftung Warentest (Terméktesztelő alapítvány) vizsgálta a száraz és konzerv eledelek minőségét. A nyomelemek, ásványi anyagok, ... optimális szintje mellett, vizsgálták az egészség károsító anyagok jelenlétét.
Ebből másoltam át legjobbra értékelt termékekből párat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) Lauda válasza Gergosz2 (#7) üzenetére


Lauda
félisten

Fozd meg es kesz, felesleges fagyasztani. Amugy a sima kombi huto fagyasztojaban is minusz 30 van.

(#13) Gergosz2 válasza Lauda (#12) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem főzöm meg :N

Minek? Fagyasztani egyszerűbb és az állatorvos is azt mondta felesleges megfőznöm. Ráadásul a kutya is jobban szereti így,

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14) Lauda válasza Gergosz2 (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Ahogy gondolod. :R

(#15) dugynok


dugynok
senior tag

Mi főzni szoktunk nagyobb adagot farhátat, fejet (csirke, liba, kacsa), belsőséget, gégét, ilyeneket, utána porciózva fagyasztóba. Megy bele zöldség és tészta vagy rízs. Rízst sokáig főzzük. Nagyon ritkán kap szárazat, én nem kedvelem, televan minden sz@rral...

(#16) lkksioskdl3


lkksioskdl3
aktív tag

Nekem nincs kutyám (macskám annál inkább), de érdemes a laboratóriumi vizsgálatokat is figyelembe venni.
PL itt a Nébih tesztje

(#17) Klaus Duran válasza Lauda (#12) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Akkor én megmondom a tutit.
Lehet kapni főzött + fagyasztott csirkefejet is. :Y

;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#18) Balage21 válasza Gergosz2 (#4) üzenetére


Balage21
tag

3kg tápért 2580 Ft...számomra ez a lehúzás kategória.
Értékesítési vezetőként dolgozom régóta és megtanultam, nagyon kevés cég engedheti meg magának, hogy egy saját márkás termékbe mást csomagoljon mint a saját brand-jébe. (Hiszen át kéne állítani a gyártó sort ami tuti ráfizetés.) A forgalomra viszont minden cégnek szüksége van, így muszáj nemzetközi saját márkás tendereket megnyerni. Ebből egyenesen következik, hogy a saját márkás termékekben 90%, hogy ugyanazt a terméket találod mint a brandben. Nem véletlen, hogy minden diszkont áruházban ügyelnek arra hogy a termék gyártója ne legyen feltüntetve, csak a forgalmazó. Megfordítva a dolgot, a brandekben kapható termékekért fizetsz ki sokkal többet mint amit ér.
Nem véletlenül szerepelnek jól az említett tesztekben is a saját márkás tápok, hiszen átcsomagolt prémium termékek...de ha valakit megnyugtat a szép zacskó lelke rajta vegye azt. :R

Üzemanyagos hasonlattal élve normál 95 vs. V-power, Maxx Motion stb....

[ Szerkesztve ]

(#19) Gergosz2 válasza Balage21 (#18) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nem a szép zacskó motivál elhiheted ;)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#20) Lauda válasza Klaus Duran (#17) üzenetére


Lauda
félisten

:C :D

(#21) total90


total90
veterán

Én nem adok neki ilyeneket ha otthon vagyok és az ősök sem adnak neki. Minden nap frissen kap valamit. Javarészt maradék, pl. leves maradék kenyérrel, maradék husi... Én sem szívesen eszek kész cuccokat, kutyámnak sem adok.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#22) Klaus Duran válasza total90 (#21) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

"De az emberi eledel nem megfelelő a kutyának" ;]

---------------------------------------------------------------------------------------
Eddig egyik sem panaszkodott még érte, sőt jobban is szeretik.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#23) dugynok válasza Klaus Duran (#22) üzenetére


dugynok
senior tag

A csokit is szeretik, mégse szabad adni...
Az emberi eledel nem teljesen megfelelő. Például a fűszeres ételek nem tesznek jót, de a túl sok zsír is bántja a hasnyálmirigyüket. A puffasztó zöldségek sem túl jó nekik. Valaki írta itt, hogy kutya = csont. Hülyeség, a sok csonttól besül a bele a kutyának. Fogtisztításra jó, de állandóan és/vagy csak azt nem szabad azt adni. Arra is figyelni kell, hogy melyik kutya mennyit mozog és úgy etetni.

[ Szerkesztve ]

(#24) Lauda válasza total90 (#21) üzenetére


Lauda
félisten

A kutyaknak pedig nem a legjobb amivel eteted oket. :) Maradek leves kenyerrel esatobbi....

Ez a kutya etetes amugy meddo tema. Barki barmit hoz fel ervkent, a kovetkezo ellenervek jonnek:

1. Szuleim is mindig ezzel etettek es semmi baja sem volt
2. Mindig ezzel etettem a kutyaimat es egeszsegesek, szepek voltak
3. Ennek a kettonek vegtelen szamu kombinacioja

A legolcsobb, gyakorlatilag fureszport tartalmazo tappal etetoknek is ez a velemenye. Innentol fogva tenyleg nincs mirol beszelgetni. :) :)

(#25) Klaus Duran válasza dugynok (#23) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

No 1. érv. Nyers húst kell neki adni mert a természetben is azt evet. a természet nem hülye.
Az már más kérdés hogy egyesek mit neveznek kutyának.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#26) dugynok válasza Klaus Duran (#25) üzenetére


dugynok
senior tag

Disznóból és marhából pl. nem szabad nyersen adni, szárnyasból mehet. A főzéssel csak könnyebben emészthetővé teszed. Másrészt a kutya magának nem tudta megfőzni a természetben...

(#27) Lauda válasza Gergosz2 (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Helyi csirkes boltban van ismeros, gondoltam benezek. Azt mondta, hogy a hatosagi allatorvos is toluk hordja a csikecuccokat es ugy ahogy van adja a kutyanak, se fagyasztani se mast nem kell vele csinalni. :Y

[ Szerkesztve ]

(#28) Hieronymus válasza Lauda (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kutyák ragadozó állatok. (Voltak eredetileg.)
A helyes táplálásuk alapja 70-80% nyes hús vagy hal. A többi meg zöldség.Esetleg gyümölcs.
Gabona növényeket véletlenül se tudnak fogyasztani természetes körülményeket között.
Fagyasztani csak a tartósítás okán kell.
Lehet kapni gyorsfagyasztott húsdarabkákat. A kutyánk állatorvosa egyértelműen megmondta, ez a legjobb eledel a kutyák számára.
Utazáskor, nyaraláskor jelent gondot a nyers húsos etetés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#29) Lauda válasza Hieronymus (#28) üzenetére


Lauda
félisten

Ez oke! :) Amugy a gabona is a kutya etrendjenek a resze, olvass utana. ;)

(#30) Lauda válasza Lauda (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Masik amivel nem vagyok tisztaban, hogy pl csirkenyakbol mennyit kell adni egy 40 kilos Nemet Juhasznak? :F

(#31) Klaus Duran válasza Lauda (#30) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Amennyit megeszik? ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#32) Lauda válasza Klaus Duran (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Nem oroszlant tartok. :W :DDD :DDD Kapott most 1kg-ot kb, nem hagyott belole. ;]

[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) Hieronymus válasza Lauda (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A gabona legyen OK. Persze vannak kutyák, amik (akik) nem tolerálják, mert allergiás tüneteket okoz.
A mai kutyák ősei, nem juthattak gabona magvakhoz. De alkalmazkodott a többség hozzá.

mod:

"..nem hagyott belole."
A jó kutya annyit eszik, amennyit elé raknak. Ha fizikailag nem fér bele, áthidalja a problémát
.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) Gergosz2 válasza Lauda (#30) üzenetére


Gergosz2
veterán

Hát jó kérdés.

Viszonyításként a most ~20kg-os kiskutyám napi háromszor 7-8 darabot kap, mellé még tápot. Hogy ez kilóra mennyi azt nem tudom, de szerintem 1kg sok lesz egy 40kg-os kutyának.

Az előző kutyám olyan 80 kg körül volt, ő napi másfél kiló kajával bőven elvolt.

(#27) Lauda

Én sem magam találtam ki, hogy ezzel etetem. A tenyésztőt és az állatorvost is megkérdeztem előtte és mindketten azt mondták nyugodtan adhatjuk neki. De a lényeget (#26) dugynok leírta.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#35) Lauda


Lauda
félisten

(#33) Hieronymus , (#34) Gergosz2

Koszi skacok! :R Vegulis olyan eszjaras szerint kapott kezdesnek most 1kg-ot, hogy utanaolvasva a neten azt talaltam, a kutya sulyanak kb a 2%-at kapja nyers husbol. Ez nalunk kb 80dkg lenne, de mivel ez nem tiszta hus, hanem husos/porcos cucc, gondoltam adok neki 1kg-ot. Megette, nem cicozott rajt egy pillanatig sem, pedig meg sosem evett nyers dolgokat, legalabbis nem emlekszem ra. :) A csirkenyakbol ez kb 45-50 db, de ezek picik azert. Regebben foztem neki en is fejet, csak mar egy ideje nem lehet kapni a taravis-os boltban, megszunt valamiert. Egy masik csirkes boltban elvileg meg lehet kapni, jovo heten utanajarok. Nem is baj, hogy nem kell megfozni, fene se szeret kinlodni vele, meg budos is a csirkefej mikor fozod.

Eddig abban a tudatban voltam, hogy ezeket is meg kell fozni, szoval koszonom a megvilagosodast! :R :K

[ Szerkesztve ]

(#36) dugynok válasza Lauda (#35) üzenetére


dugynok
senior tag

Hány kilós a kutyád????

(#37) #90933760


#90933760
törölt tag

És ez a cikk miről is akarna szólni? Mert csak egy tucatnyi kutyatápot látok benne.

(#38) Lauda válasza dugynok (#36) üzenetére


Lauda
félisten

38-40 kozotti. ;)

(#39) Hieronymus válasza Lauda (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kiegészítettem.
A legjobbra minősített termékek előre kerültek.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) Lauda válasza Hieronymus (#39) üzenetére


Lauda
félisten

Amugy itthon a lidlben kaphato 3kg-os orlando kibbles tapot szoktam neki venni 1100-ert. :)

(#41) Gergosz2 válasza Lauda (#35) üzenetére


Gergosz2
veterán

Ide jöhetne még a szokásos szöveg, hogy a kutya étvágya függ a termetétől, életkorától és az aktivitásától.

Szóval utólag átgondolva nem lesz sok azaz 1kg, de ha észreveszed, hogy elkezd hízni akkor érteleszerűen vedd vissza az adagját.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.