Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) t72killer válasza bambano (#350) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"stb. gyakorlatilag az összes pontban, amik egy-egy témakört írnak le, benne van, hogy és más hasonló adatok."

Ez új motívumnak tűnik, mintha a tavalyi korai verziókban nem lett volna benne extra kiskapu, kvázi bármihez hozzáférést biztosítva. Ha alkalmasint képesek többtíz oldalas jogi blablákat nyomni (pontosabban ezekben elrejteni a lényeget), akkor tessék pontosan fogalmazni, hogy mit gyűjtenek.

Ha így folytatják, az EU rájuk fog szállni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#352) Fontos? válasza bambano (#350) üzenetére


Fontos?
tag

Amit linkeltél, azt elolvastam.

...és tudod mi a fura?
"Fizetési adatok. Gyűjtjük vásárlás esetén a fizetéshez szükséges adatokat, ideértve többek között a fizetőeszköz (például bankkártya) számát és biztonsági kódját. "

Ez sehol nincs benne! -akkor te honnan szedted???

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#353) Fontos? válasza #40553216 (#271) üzenetére


Fontos?
tag

Azt ugye tudod, hogy jössz egy bocsánatkéréssel, meg egy vallomással! :K

Nézd csak meg a linket, ráadásul @Bambano linkelte :

[link]

Aztaaaa, ha legörgetsz, akkor ott látni fogsz valami furát ....nahát, néééézd, mi lehet az? ;]

:P

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#354) King Unique válasza Fontos? (#352) üzenetére


King Unique
titán

További információk résznél lenyitod, ott benne van.
Juj, most tudják a kódot, netán a CVV-t is, most mi lesz, kirabolnak.... :Y :DDD

(#355) #40553216 válasza Fontos? (#353) üzenetére


#40553216
törölt tag

Inkább vallomás. Mert beláttam, tök felesleges olyan emberrel vitatkozni, vagy akár csak kommunikálni is, akinek arról sincs fogalma, mit írt saját maga. Majd ha eddig eljutottál, szólj újra!

Most látom csak, ezután tudtad a nekem írtakat bepötyögni?

[ Szerkesztve ]

(#356) Fontos? válasza #40553216 (#355) üzenetére


Fontos?
tag

Te most se látod... még azt sem látod be, hogy te tévedtél és engem hülyéztél le, holott tisztán látszik, ki az aki tévedett, meg a butuska ;)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#357) Fontos? válasza King Unique (#354) üzenetére


Fontos?
tag

Igaz, tévedtem, akkor Bambano -tól én kérek elnézést! :)
-bocsánat, valóban ott van.

Háttt őőő, jééé, ok, ez lehet tényleg durva :D

Bár itt nem az MS -től félnék, inkább attól, ha "ezen a vonalon keresztül" egy nemkívánatos személy kezébe kerüljön és az használná fel.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#358) #40553216 válasza Fontos? (#356) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hiába ragozod, láthatóan fogalmad nincs, miről beszélsz most, mert akkor sem tudtad, miről beszéltél. Még a hülyézést is nekem tulajdonítod, holott hülyézni is te hülyéztél. Hoú, és pont engem. Jááááj! Ez már fáj!

(#359) Fontos? válasza #40553216 (#358) üzenetére


Fontos?
tag

Hát láthatóan te beszélsz összevissza, mert értettél félre, vagy olvastál félre, vagy csak direkt nyomod :D

Mi az ,hogy pont téged?
Miért ki vagy te?
Minek képzeled magad, valami agytrösztnek?

Üdvözlöm Vágó Istvánt körünkben :R

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#360) #40553216 válasza Fontos? (#359) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem értettem félre.
1. Te kötötted a SF-t a Win7-hez, mintha a kettőnek bármi köze lenne egymáshoz.
2. Azért „pont engem”, mert te hülyéztél le pont engem, miközben az előző hsz-edben meg pont engem vádolsz te, hogy én hülyéztelek volna le.
Nem, hogy nem érted, mit írsz, mit írtál, de még csak vissza sem olvasod. Bambanovel szemben folytatott tombolásodba már beégtél. ideje lenne kicsit szembenézni magaddal.
Az ilyen kis monomániásan izgő-mozgó bisz-baszokkal egy szemernyit sem lesz értelmesebb a mondanivalód.

[ Szerkesztve ]

(#361) floatr válasza King Unique (#354) üzenetére


floatr
veterán

"törvényellenes"... "adatlopás"...?

Egyemistáknak lehet h nem téma, de akit foglalkoztattak már valódi projekteken, az talán került a közelébe már adatkezelési irányelveknek.

(#362) King Unique válasza floatr (#361) üzenetére


King Unique
titán

És? Talán a cégnél az alkalmazottak fognak meghatározni mindent, milyen OS-t használjanak stb.? Nem hiszem. Illetve erre csak azt mondanám, hogy manapság, aki azt akarja, hogy ne gyűjtsék semmilyen adatát, zéró szinten elemezzék és továbbítsák a felhasználási szokásait, az offline használja a kütyüket. Na meg home szinten (Windows esetén) erre kb. a userek 9x%-a magasról xarik. Sokan még az e-mail fiókjukból sem lépnek ki rendesen, sőt akár nyilvános helyeken sem, még az otthoni Wi-Fi, de a gépük sincs lejelszavazva stb. ... :DDD Max az FB profiluk van beállítva, hogy csak ismerősek láthassák a dolgaikat, de attól még mások csemegézhetnek rajta... ;]

[ Szerkesztve ]

(#363) Fontos? válasza #40553216 (#360) üzenetére


Fontos?
tag

Látod mekkorát tévedsz még mindig?

1db hozzászólásomat olvastad felületesen, a többit semennyire!

Nem a win 7- hez kötöttem konkrétan.
Az adatvédelemről volt szó, meg arról, hogy ti féltitek az adataitokat...
-ehhez kötöttem !
Ugyan akkor nyilván a win 7 idejében íródott törvény, nem lesz megfelelő a win 10 -el kapcsolatban semennyire!

Ezt vagy képtelen belátni, mert ha minden hozzászólásomat olvasod, talán felfogod.
Most mi lesz? Idézgetni fogsz, meg félremagyarázni? Mást úgysem tudsz, eddig sem tettél mást... :U

Én égtem be? :D Bocs... mit tettem? :) "beégtem"? Tudod milyen ócska, lejárt óvodás duma az, hogy beégni? Hát égeted te saját magad a bugyuta kisgyerekszövegeddel eléggé :C

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#364) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Asszem zárni kéne a topicot :U

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#365) floatr válasza King Unique (#362) üzenetére


floatr
veterán

Gondoltam itt a másik oldalára, hogy eleve nem készít egy cég olyant, ami törvényellenes, és mint egy alkalmazott ezt beláthatja az, aki volt már alkalmazott, bár erre pár embernél elég kevés esélyt látok itt.

Az egy dolog, hogy sokan fel sem fogják, hogy mi történik a hátuk mögött, de sokakat érdekel. Akiket pedig érdekel, azok jogosan kérhetik számon a jelenleg hatályos törvényeket, amiért többek közt a guglit is megszorongatták.

(#366) bambano válasza Fontos? (#363) üzenetére


bambano
titán

nem a törvény fog megfelelni a w10 igényeinek, hanem a w10 a törvény igényeinek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#367) t72killer válasza bambano (#366) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kérdés, mondjuk mit lép a magyar állam, ha vki vette a fáradtságot, és lefolytatott+megnyert egy pert a M$-al szemben? Ugyebár ott a gigantikus állami windózlicenszelés, ahova befutott a win10. Ebből jogsérelem esetén ezt azonnal ki kellene pucolni. Ettől berezelhetnek a programban résztvevők, hogy szeretett windowsuk nélkül maradnak, így rákényszeríthetik a törvényhozást (aki szintén win-felhasználó), hogy puhítsa fel a szabályokat. Mo kicsi kutya ehhez, EU szinten kell bemószerolni őket.

Nem tudom, meddig megy el az adatvédelmi hiszti, ha elég messzire, akkor simán el tudom képzelni, hogy kiadnak egy EU-patch-et, ami lezárja a kérdéses adatcsatornákat.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#368) King Unique válasza floatr (#365) üzenetére


King Unique
titán

Ami törvényellenes? Nem tudom hogyan értsem, de már átálltak céges szinten néhol Win10-re és fognak majd a jövőben egyre több helyen. Ezzel eleve egy szűkebb réteg foglalkozik, másrészt hiába kéri számon, manapság olyan, hogy ténylegesen zéró adatgyűjtés és társai vsz nem igazán fog megvalósulni. Ezt pedig tetézi a t betűs tevékenység elleni harcra való hivatkozás is.

[ Szerkesztve ]

(#369) #40553216 válasza Fontos? (#363) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Nem a win 7- hez kötöttem konkrétan.”
Legalább a saját korábbi irományaidat olvasnád vissza!

Az első, az még a Windows 7 idejében született, ahhoz volt igazítva, szabályozva.

Így jól látod, mit írtál korábban?

(#370) Fontos? válasza bambano (#366) üzenetére


Fontos?
tag

igen, így van... és?
-vagy nem így van jelenleg, úgy érted?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#371) Fontos? válasza #40553216 (#369) üzenetére


Fontos?
tag

Miért talán nem úgy van? De!

Azt láttad, vagy emlékszel, hogy te mit írtál?

Nos ezt írtad te:

"A lószart! A Safe Harbour-nak mi a halál köze van a Windows verziókhoz? Vagy egyáltalán az MS-hez? A SH az európai állampolgárok adatainak USA általi kezeléséről szól. Félrebeszélsz."

Akárhogy szépíted te nem értettél a dologból semmit, te vagy a félrebeszélő, félremagyarázó :K

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#372) Snoop-y válasza King Unique (#368) üzenetére


Snoop-y
veterán

Hat pedig nem tul jo dolog ez ha mondjuk csak a telekom szektort nezed.
Ott siman lehetnek ugyfeladatok a belso levelezesben ( ahogy vannak is ) ahhoz az egvilagon semmi koze az ms-nek semmilyen celbol. Nem is tarolhatja. A telekom szektorban ezert nem divat a kiszervezes legalabbis Mo-n mivel a harmadik felnek atadott ( akar csak tarolasra is ) adatokra vonatkozo szabalyok nagyon szigoruak.

Meg most oszinten milyen jogon monitorozzak egy cegnel dolgozo szokasait kivulrol?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#373) #40553216 válasza Fontos? (#371) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mi köze van a Windows verziókhoz? Főleg a Windows 7-hez?

[ Szerkesztve ]

(#374) Snoop-y válasza Snoop-y (#372) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nalunk 7-es enterprise van a telemetria patch nelkul. Nem is fogunk upgradelni amig ez a mizeria meg nem oldodik ( es ez csak egy a millio ok kozul ) Jelenleg 20K+ gepunk van mar csak maga az upgrade csilliokba kerulne (munkaido) meg ha egy darab problemank sem lenne az upgrade soran.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#375) bambano válasza Snoop-y (#374) üzenetére


bambano
titán

"meg ha egy darab problemank sem lenne az upgrade soran." ennél a kitéltelnél a mostani tapasztalataim alapján hangosan felröhögtem :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#376) t72killer válasza bambano (#375) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Win10-nél ráadásul a folyamatos "feature upgrade"-ek miatt a katasztrófahelyzet bármikor előállhat egy sima hétköznapi frissítőcsomagnál is. Nem hiába találták ki az LTSB vonalat a vállalati szegmensnek.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#377) Snoop-y válasza bambano (#375) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tisztaban vagyunk vele hogy lenne vagy 1000+ ne aggodj ;]

Plusz az ugyfel adatok miatt ez szoba sem johet.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#378) King Unique válasza Snoop-y (#372) üzenetére


King Unique
titán

És abban honnan vagy annyira biztos, hogy egy Win7 egyáltalán nem küldözget semmit, vagy abból nem tudnak adatot kinyerni? Csak mert ignorálva lett pár db "telemetry" nevű update? :D Egyébként van egy rakás ilyen és ki tudja egyik-másik frissítés valójában mit csinál. Meg az is kicsit fura lenne, ha a nagy gyűjtögetés pont az 5x akkora részesedésű rendszert nem érintené semmilyen formában. Arra biztos egyáltalán nem is kíváncsiak... Illetve, ha pár éven belül lejár a Win7 support, akkor utána úgyis indokolt és mondhatni kötelező lesz a váltás. És Windows vonalon más alternatíva nem nagyon lesz, mint a 10-es.

[ Szerkesztve ]

(#379) floatr válasza King Unique (#378) üzenetére


floatr
veterán

Remélhetőleg a hátralévő 4 (?) év alatt sikerül a MS-nek összeszednie, hogy hol és milyen adatokat gyűjt, és megoldja, hogy ki lehessen teljesen kapcsolni. Fura, hogy mindig ilyen hülye helyzetekbe navigálják bele magukat.

(#377) Snoop-y mi munkaállomásokat migráltunk binugzra, bár nem emiatt

(#380) fordfairlane válasza Snoop-y (#372) üzenetére


fordfairlane
veterán

Meg most oszinten milyen jogon monitorozzak egy cegnel dolgozo szokasait kivulrol?

Én sem értem, mi ez az óriási ügybuzgalom a Microsoftnál, hogy még az Enterprise-nak is "muszáj" a fatális hibákról jelentést küldenie, vagy mi a fenét küldözget a telemetria "Security" állásban. Tényleg ennyire nem érdekes számukra a felhasználók bizalma? Még a vállalti ügyfeleké sem, hogy csakazért sincs ott egy "Off" állás?

x gon' give it to ya

(#381) Fontos? válasza #40553216 (#373) üzenetére


Fontos?
tag

Most már javítgatod magad? :))

Ezt írtad ;]

"A lószart! A Safe Harbour-nak mi a halál köze van a Windows verziókhoz? Vagy egyáltalán az MS-hez? A SH az európai állampolgárok adatainak USA általi kezeléséről szól. Félrebeszélsz."

..és tudod mit? Igen több köze van hozzá, mint semmi.

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XNBP18nrRdw#!

(#382) t72killer válasza fordfairlane (#380) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az enterprise-ban van off állás. Csakhogy kb 100 helyen kell benyomni az off kapcsolót, ha hitelesen adatbiztos rendszert akarsz csinálni és természetesen 100-ból 101 kapcsoló van default nyitva.

A mezei felhasználónak a 100-ból 101 kapcsoló becsukogatásának ténye elég, céges környezetben viszont az OS-t szolgáltatónak kötelezettséget kell vállalnia, hogy valamelyik kumulatív patchbe csomagolva nem érkezik egy kedvesség, ami kinyit egy 102. majd 103. kiskaput. A M$-ot alapból egyedül az adatvédelmi nyilatkozatuk köti, ezen felül bármit külön kell kérni/venni tőlük. Ezutóbbit se tartom kizártnak, hisz a M$ nagybeszállító az amcsi biztonsági szerveknél is, kétlem, hogy pl egy Pentagon örülne neki, ha egy magáncég akárcsak anonim statisztikákat vezetne a dolgozóiról :DDD .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#383) bambano válasza t72killer (#382) üzenetére


bambano
titán

a tény, hogy létezik tolvajkulcs egy zárhoz, kevésbé zavaró, ha nálad van :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#384) fordfairlane válasza t72killer (#382) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az enterprise-ban van off állás. Csakhogy kb 100 helyen kell benyomni az off kapcsolót, ha hitelesen adatbiztos rendszert akarsz csinálni és természetesen 100-ból 101 kapcsoló van default nyitva.

Igazad van, most találtam csak meg, pedig már nézegettem ezt az oldalt: [link]

In Windows 10 Enterprise, Version 1511 or Windows 10 Education, Version 1511, you can configure telemetry at the Security level, turn off Windows Defender telemetry and MSRT reporting, and turn off all other connections to Microsoft services as described in this article to prevent Windows from sending any data to Microsoft. We strongly recommend against this, as this data helps us deliver a secure, reliable, and more delightful personalized experience.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#385) Snoop-y válasza King Unique (#378) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem vagyunk benne biztosak. Viszont mi amerikai ceg vagyunk es ha tolunk lopnanak adatot akkor az MS elkezdhetne vakarni ott is ahol nem is viszket ( 5M ugyfel / ev + nyilvan megvannak az elozo ugyfeleink adatai is )
Viszont amig felmerul a legkisebb gyanu is a win 10 koszi nem kell :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#386) t72killer válasza bambano (#383) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Viszont kellemetlen, ha a falubéli kisebbsé izé tolvajnak is van belőle egy másolata. USA-ban ezzel nem viccelnek, anno asszem Obama levelezésébe nézett bele egy alkalmazott a telekom-szolgáltatójától - elég kellemetlen kérdésekre kellett utána válaszolnia az ürgének.

#385: bocsi az összevágásért "mi amerikai ceg vagyunk..." "a win 10 koszi nem" - tanulságos fejlemény. Kíváncsi leszek a win10 terjedésére az amerikai vállalati és állami szférában ezekután.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#387) #40553216 válasza fordfairlane (#380) üzenetére


#40553216
törölt tag

Úgy érzik, nyeregben vannak, bármit megtehetnek.

(#388) Snoop-y válasza t72killer (#386) üzenetére


Snoop-y
veterán

Azt hiszem mi is nagyvallalatnak szamitunk a 65K+ alkalmazottal :K

A legtobb ceg akivel kapcsolatban vagyunk az mind 7 -es enterprise windowst hasznal.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#389) t72killer válasza Snoop-y (#388) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi hollandok vagyunk 20k alkalmazottal, szintén win7 a vállalati gerinc, 8.1-es, 10-es max pár egyénileg telepített gépen akad. Az hóttziher, hogy a következő 2évben nem lesz OS-váltás.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#390) Snoop-y válasza t72killer (#389) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mi most jutottunk el odaig hogy egyes alkalmazasok miatt mar van szerver oldali support az IE11-re de legtobb meg csak 10-en fut...

Francnak se hianyzik a default Edge plane hogy a SharePoint nem is szereti (ontokonloves rulez :F)

szerk: igen tudom hogy le lehet szedni de ha szejjel kell hakolnom egy win10-et hogy olyan legyen mint egy 7-es akkor miert is valtanek?

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#391) gabor7th


gabor7th
addikt

Tanács: ne használjátok a Windows 10-et. A jövő ti döntitek el ezzel. Talán jobb belátásra térnek majd ettől a Microsoftnál.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#392) Воланд válasza gabor7th (#391) üzenetére


Воланд
titán

:DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#393) #40553216 válasza Воланд (#392) üzenetére


#40553216
törölt tag

Röhöghetsz, de nem volt olyan rég, talán még te is emlékszel, hogy a forradalmi csempék forradalmi hevületéből elég sokat visszavett az asztali környezetben az MS. És közben nagy pofára esést produkált a mobilpiacon.

(#394) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Különben mivel tud többet a 10 mint a 8 a dx12-őn meg a reklámokon kívül?

[ Szerkesztve ]

(#395) King Unique válasza Ivy.4.Ever (#394) üzenetére


King Unique
titán

Van virtuális asztal, ablakban futnak a moder appok is és van, na mi? A Staaaaart menü... :Y

(#396) tatararpad válasza Ivy.4.Ever (#394) üzenetére


tatararpad
őstag

Az Intel pl. tán bejelentette, hogy az újabb processzoraik már nem fogják támogatni a régebbieket.

(#397) Ivy.4.Ever válasza tatararpad (#396) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Már mém lehetne abból hogy "Továbbra is marad a Sandy..." :D

(#398) jacint78


jacint78
addikt

Mit gondoltok, kinek van igaza?

Aki XP-t használ. Az a logika, letisztultság és átláthatóság már nincs meg az újabb rendszerekben. :)

type your text here..

(#399) #33253120 válasza jacint78 (#398) üzenetére


#33253120
törölt tag

Viszont a Sata, Trim, új hardverekhez driver, és sok más abban nincs meg ami meg ma kell. :)
Tudod azért érdekes.
A környezetemben a legtöbben azt az operációs rendszert kedvelik, amelyikkel elkezdték a számítógépesdit... :)

(#400) jacint78 válasza #33253120 (#399) üzenetére


jacint78
addikt

Mert egyszerűek és jók. Én akkor kezdtem W7-et használni amikor megjelent a W8 kb.. Kipróbáltam mindet, de egyszerűen borzalmasak értelmetlen katyvaszok a 7-hez képest is, a 10-et kétszer is megpróbáltam, de mindkétszer az őrületbe kergetett. :) Amit írtál nem feltétlenül igaz, mert a W98 féle fagyásos instabil őrület szerintem senkinek sem hiányzik, de az XP azért más kategória volt. :DDD

type your text here..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.