Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó házikó! De szerintem, ha lefestenéd az egészet és feldobnád valami LED-es ventikkel valamint oldalára plexit vágnál elég pompás kis ház lenne. Kb. 1 órás művelet lenne az egész. Hely van benne a HDD-nek is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#2) Deadzone41


Deadzone41
őstag

ugyan ilyen házam van, gyűlölöm, úgy rezonálnak benn a vinyók, hogy a másik szobából hallani lehet.

(#3) Xmodule


Xmodule
őstag

Az a mérleg büntet:) :C

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4) Kiki18


Kiki18
őstag

Tetszik a leírás,és a ház is nagyon bejövős. Tényleg megvannak a maga pozitívumai,a korához képest meg főleg!
Én is hasonló házat vettem és moddingoltam,meg is van róla a cikkem. Szerintem ezen is próbálhatnál átalakításokat végezni,hogy saját igényeidhez igazítsd. :K

(#5) Dominó85 válasza Xmodule (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

KAMELOT - igen szerintem is pofás ház lenne belőle. De mivel anyámék konfigja lakik benne, így nem garázdálkodhatok nagyon vele. Meggyűlne a plexiző baja a kuckóval, mert iszonyat milyen anyagból van. A ledes ventik megoldhatóak lennéenk, ha lenne rá pénzem. Jelenleg hátul egy CM sima fekete 12 cm-es hűti a házat. Apropó ledes venti... az FSP tápban már kék ledes a cucc. :D Szépen bevilágítja a falat esténként.

Deadzone41 - egy pár felesleges HDD sínnel (konkrétan 2db kellene) megdobhatnál, ha van. Én FujitsuSiemens ház zöld sínjeit tudtam beletenni és nulla rezonancia!

Xmodule - Világháborút is megélt szóval, igen kegyetlenül büntet. ;]

Illetve mindhármótoknak köszönöm a hozzászólásokat. :R

Szerk.: neveket félkövérbe tettem. ;)

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#6) Dominó85 válasza Kiki18 (#4) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia Kiki18,
mint az előző HSZ-embe írtam KAMELOT-nak is, a ház édesanyámék konfigjának ad otthont. Ha lenne pénzem, akkor már kaptak volna valami full alap házat, ezt meg szana szét moddoltam volna. Bár jelenleg időm sem engedi a dolgokat. 4 nap és le kell adnom a szakdogámat. :P
üdv, Péter

* Péter - 06302461862 *

(#7) #98593280


#98593280
törölt tag

Szerintem a címet javítsd ki. A GHOST elnevezés most megtévesztő, ugyanis kb. 1 hónapja létezik egy BITFENIX GHOST ház. Nem lenne ildomos keverni a kettőt. Főleg hogy ennek egyáltalán nem ez a neve.

Azt honnan tudod, hogy jól hűt a ház? Összehasonlítottad talán más fajta házakkal is, ugyanazt a konfigurációt?

(#8) Sub-ZeRo válasza Xmodule (#3) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9) Dominó85 válasza #98593280 (#7) üzenetére


Dominó85
veterán

Tiszteletem a PH egyik, ha nem a legnagyobb házszakértőjének. A címbe valami frappánsat szerettem volna írni, ami jól cseng és mutatja, hogy az adott ház típusa egyelőre ismeretlen. A Ghost, mint szellem még rímelt is a Foxconnal. Amennyiben van egy még jobb ötleted, akkor arra átírom. Természetesen mások ötleteit is szívesen várom.

A ház hűtéséről csak annyit tudok mondani, hogy egyetlen 12cm-es ventivel van bővítve, amely 1200rpm-en megy. Plusz ugye az Intel gyári, 775-ös coolerén a venti, ami olyan 620-700 rpm között megy és tartja hűvösen az E5300-as Core2-est. A HDD előtt nincsen venti és így sem látott többet a nyári nagymelegben 34 foknál. Az FSP tápban egy kék ledes Revoltech Airguard van, ha jól emlékszem és szépen leszabályozva jár. Nem hasonlítottam össze hasonló házakkal, mert szerintem elég az, ha a megengedett hőfokok alatt marad még terhelés alatt és után is. Pontos hőfokokat majd egyszer nézek és frissítem is a cikket, de jelenleg a szakdolgozatom előnyt élvez. :R

Köszönöm a jogos kritikát. :B

* Péter - 06302461862 *

(#10) #98593280 válasza Dominó85 (#9) üzenetére


#98593280
törölt tag

Nekem mind1 mi lesz, de a Ghost zavaró. A Google is ezt dobja ki elsőre, egyébként pont így találtam rá... lehetne pl. Foxconn ismeretlen, vagy Foxconn unknown, shadow stb...

A jól hűt fogalom számomra azt jelenti, hogy egyéb más típusú, mondjuk kb. 10 db házzal összehasonlítva, az élmezőnyben van ugyanazzal a konfiggal, hőfok értékeket illetően.

Attól még nem lehet rányomni egy házra a jó hűtéssel bíró plecsnit, mert adott alkatrészeket, szerinted megfelelő hőfokon tart.

Szerintem egy olyan ház, amelyen elöl és hátul van CSAK venti nyílás, felül alul zárt, ráadásul elöl nem is üzemel benne ventilátor, nem hűthet jól. Ha mégis jól hűt, bizonyítsd be, feltételezéseknek egyébként nincs helye egy cikkben, hidd el nekem, én tudom, mert támadható.

Amit leírsz és állítasz, azt támaszd is alá adatokkal, érvekkel. A "szerintem" jól hűt és szerintem vastag az anyag (mérés nélkül), a szerintem az új házak jobban karcolódnak (úgy hogy valszeg ezen a házon kívül mást nem szereltél 10 évig), ez mind mind feltételezés.

Ha pedig cikket írsz címlapra, szerintem dolgozd ki alaposabban. Tegyél bele apait anyait. Akkor, amikor megjelenik. Utána hiába teszel bele X hónap múlva mást, nem fogja a kutya sem akkor már olvasni.

Vagy szakdogit írsz, vagy cikket. A félmegoldás nem perfect.

[ Szerkesztve ]

(#11) pmheros válasza Dominó85 (#9) üzenetére


pmheros
senior tag

üdv.,

a Pom Pom név jobban rímelne a Foxconn -al. :DDD

Van bármilyen feilirat a vázon, hogy ez egy Foxconn ház, vagy csak megérzés ?

nem vagyok tökéletes

(#12) Pug válasza #98593280 (#10) üzenetére


Pug
veterán

A jol hut azt jelenti, hogy jol hut.... ennyi

Amin problemazhatnal, az mondjuk az lenne ha az szerepelne: "jobban hut xy haznal"....

(#13) #98593280 válasza Pug (#12) üzenetére


#98593280
törölt tag

Az 30 éves Zsigulimban is meleg van. Aztán veszek egy új Fabia-t és rájövök, hogy hmm vazzer, eddig én fáztam:)

Hasonlítani kell, a cikkíró alkatrészei lehetséges hogy egy Merc Alpha, vagy Zalman Z9 Plus házba szerelve 5-10 fokkal hűvösebbek lennének. Következésképpen a Foxconn Unknown gyenge hűtési teljesítménnyel bír.

Amíg nem tesztelte ezt le senki, addig nincs miről beszélni. A legendás HAF X házakról is azt terjesztették hogy a legesleges legjobb hűtéssel bírnak. Azóta teszteltem a 922-öt és a 932-öt is és nem így van, középszerűek.

[ Szerkesztve ]

(#14) KAMELOT válasza Dominó85 (#5) üzenetére


KAMELOT
titán

Az más ha a szüleidé. Akkor nem szóltam semmit.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#15) Dominó85 válasza #98593280 (#10) üzenetére


Dominó85
veterán

Senki sem tökéletes. Ha tudnád hány házam volt '98 óta. ;] De nem azzal foglalatoskodtam, hogy méricskéljem őket. Ez nem teszt cikk lett, hanem házbemutató. Ha zavarnak ezek a dolgok, akkor kiszerkesztem belőle és máris mindenki happy. Amennyiben ismerném a ház erdeti nevét és több infóm is lenne róla hidd el alaposabban kidolgoznám. A cikken lehet utólag javítani, egy szakdolgozaton aligha. ;)

Azzal viszont nem értek egyet, hogy egy Zalman Z5 és ez a ház azonos alapot tudna képezni egy teszthez. Egyik tök új, míg a msáik már több mint 10 éves. Kicsit mások voltak az akkori hardverek, mint a maiak. Nem mindegy hogy egy 775-ös kétmagost, vagy egy 1156-os 8 magost teszünk bele teszem azt egy ARES kártyával...

pmheros - Pom Pom-ra átírva. :C

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#16) #98593280 válasza Dominó85 (#15) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én pont arra céloztam, hogy dönts el mit írsz. A szakdolgozat fontosabb. Dolgozd ki alaposan, utána neki állhatsz egy ház cikknek, de azt is dolgozd ki alaposan. Ha 3 hónap múlva upgarde-eled ezt a cikket, senki sem fogja ismét olvasni. Egyébként nyers leszek, de szerintem nem sok embert érdekel, egy 10 éves Foxconn ház.

Jobb ötletnek tartanám, ha pl. eladnád és vennél egy olyan házat ami nem volt még logout-on tesztelve és arról írnál egy alapos cikket. Pl: NEXUS Thrio 310, csak hogy segítsek...

A hőfok teszt pont azon alapul, hogy azonos hardver komponensekkel tesztelj több fajta házat is. MInd1 hogy Zalman Z9, ASUS 5 ezres, CM 690, mind1 hogy 3 éves vagy 5 vagy friss. Lényeg hogy hasonlíts.

Abban igazat adok, hogy a 10 éves Foxconn-t felesleges hasonlítani mai házakhoz, mert ha jó is lenne, nem lehet kapni, tehát ha vki ilyent akarna, nem tudná beszerezni, akkor meg minek??

MAx arra lenne jó, hogy: "igen, a régi házak még jól hűtöttek, meg rá is lehetett ülni" bezzeg a mai kényes drága csicás vackok...

[ Szerkesztve ]

(#17) Dominó85 válasza #98593280 (#16) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia,
ez továbbra is sem teszt, hanem bemutató!

Ez a ház már volt itt logouton tesztelve? És igen többek között pont ezért is van létjogosultsága ennek a cikknek. Nem mindenkit csak az új érdekel. Nyílván van akinek az az érdeke, de én itt egy szeletke elfeledett "történelmet" céloztam meg bemutatni. A másik ok, lásd olyan komment is volt, aki nevet adna neki, mások jó modding alapot, fantáziát látnak benne. Ezek is szempontok ám. A cikk vacak lenne, ha a kutya se olvasná el, vagy csupa negatív kritikát kapna.

Nem fogok feleslegesen házakat venni, mert a szempont az új bemutatása. Azt te úgyis jobban és hamarabban megtennéd, mint én. (nem mellesleg HAF 912+ -om van, ami nekem évekig elég lesz) Mindenki a saját céljainak megfelelően a pénztárcája, az erre elkülönített összeg mértékéig vagy elvi korlátokig vásárol számítógépházat. Nekem 1 db SSD-m és 1 db HDD-m van, minek vegyek HAF-X-et például? :R

Igaz, ezt a házat ma már csak vadászva lehet beszerezni. PH-n volt fent 1 db pár hete, aminek szinte egyik külső eleme se volt meg. Az enyém legalább 90%-ban egyben van és alig hiányzik belőle valami.

Az ember nem hiába a múltjából merít, mert anélkül jövője sem lenne.

Mindegyik mai házra rá lehet ülni, az más kérdés melyik bírja. :C
A csicsás kifejezés pedig abszolót egyén függő. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#18) #98593280 válasza Dominó85 (#17) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ha történelem, akkor lehetett volna a címe: FOXCONN Retro:)

(#19) Dominó85 válasza #98593280 (#18) üzenetére


Dominó85
veterán

A retro helytállóbb, de a Pom Pom mókásabb. Legfeljebb majd ha már lesz 5-6 ötlet, kiteszek egy szavazást a nevéről. :K

* Péter - 06302461862 *

(#20) Csabroncka válasza Xmodule (#3) üzenetére


Csabroncka
addikt

először nem jöttem rá mi a f. (hőmérő?) ;)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#21) FireKeeper válasza #98593280 (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Egyébként nyers leszek, de szerintem nem sok embert érdekel, egy 10 éves Foxconn ház.
nem akarok bunkónak tűnni, de ezzel egyetértek. legalábbis engem abszolút hidegen hagy.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22) cbmfan


cbmfan
senior tag

látom nálad sincs elegendő rögzítő sín, én is így vagyok HP Kayak szerverházammal. ez sem mai darab (dual PIII lakott benne eredetileg), alapból 18 kiló, béléssel 22 kiló körül van.

nekem is szükségem lenne két pár rögzítő sínre. flopihoz való zöld, hddhez pedig kék színű. némi átdrótozással csereszabatos, szóval megfelel mindkettő.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#23) beefjeez válasza #98593280 (#16) üzenetére


beefjeez
senior tag

Én a hajókról, a bl-ről szóló cikkeket tojom le. Mégsem mondom hogy töröljétek ez nem érdekes.
Mindennek megvan a maga közönsége.

(#24) sing1ep1ayer válasza FireKeeper (#21) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Öszintén szólva engem sem érdekel, de a logoutra szíve-joga arról írni, amiről akar. Engem például marhára nem érdekelnek az EVE Online lottók, vagy a BL, 4. fordulója sem - hogy sebtében kiragadjak kettőt a jelenlegi főoldalról - de csak azért nem megyek be a topikjukba, hogy ezt leírjam. :U (Elnézést a két bejegyzés elkövetőjétől, hogy velük példálóztam!)

A szerzőnek pedig:
Nem a mérleg büntet, hanem az, ahogy beledobáltad a kábeleket a házba. Oké, hogy ebben még nincsenek gyári megoldások a kábelmenedzsmentre, de azért el lehetne őket tisztességesen is rendezni. Én majdnem sírtam, amikor megláttam. :O
Egyébként pár éve nem használok asztali gépet, de az utolsó konfigom így nézett ki egy ócska, szintén kábelmenedzsment nélküli házban. Ha már ország-világnak meg akarok mutatni egy gépet, akkor minimum így pakolnék bele. ;) De persze a te dolgod.

(#25) rep3at


rep3at
őstag

Hát igen súlyos darab ;]

Forward thinking. كرر

(#26) #98593280 válasza beefjeez (#23) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hajó és BL?:) Én nagyrészt csak infó cikkeket olvasok. Najó néha mást, de BL-t azzt biztosan nem.

Sajni ezek a régi házak engem nem dobnak fel. Az újak viszont nagyon. A fejlődés híve vagyok. Persze tőlem nyugodtan jelenhet meg régi házról szóló cikk is, csak legyen minőségibb. Amikor ilyen nyúlfarknyi ház cikkeket látok, nem esik jól:)

[ Szerkesztve ]

(#27) Dominó85 válasza sing1ep1ayer (#24) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia sing1ep1ayer,
sajnos így képeken nem látszik, de a kábeleket képtelenség máshogy elrendezni. A tápon minden kábel nagyon ki van centizve. Aki pedig az Asus-nál kitalálta hogy az alaplap kellős közepére teszi a 24pin tápcsatit, nos... no comment. :C Ez anyámék gépe, így engem nem zavar a dolog.

Az én házam így néz ki jelenleg: [link]
;) :K

* Péter - 06302461862 *

(#28) sing1ep1ayer válasza Dominó85 (#27) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

Látszik hogy nem vagy egy Monk. Engem anyámék gépében is zavarna. :DDD

A másik azért rendben van, nagyon szép. :R

(#29) Dominó85 válasza sing1ep1ayer (#28) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, köszi. Az én gépeimben rend a lelke mindennek. Sokat lehet nyerni a hűtésen a megfelelő kábel elrejtéssel. Anyámék gépét is én raktam össze 25k-ból, de végül csak 15k-t kaptam vissza tőlük, ezek után érthető egy kicsit, hogy nem nagyon vackoltam a gépükkel. Persze állandóan jöttek ide, hogy az én gépem miért ilyen gyors, míg az övék (akkor P4 2Ghz@2,8Ghz 2*1GB DDR400, Asus P4S8X deszka) meg milyen lassúcska. Nos a mostani (E5300 2,4Ghz@3Ghz, 2*1GB DDRII 1066, Asus P5Q SE2 deszka) netezésre egy jó darabig elég lesz nekik. Majd a szakdogám leadása után megnézem mit lehet tenni a kábelekkel, de mint írtam az FSP igencsak rövidre szabta a kábeleit, az Asus lapon nagyon rossz helyen van a 24pin csati, a kuckó meg igen tágas. :R

Szerk.: Az utolsó asztalid milyen kuckóban volt? Olyan ismerős nekem a belseje. Azért a moduláris táp sokat segített neked is. :K

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#30) cannibal


cannibal
senior tag

Nálunk voltak készre szerelt Albacomp Activia gépek. (P4 korszak.) Azoknak volt ilyen házuk. Volt belőle egy pár.

(#31) Skodry válasza KAMELOT (#1) üzenetére


Skodry
aktív tag

Szia.

Ezt nem hagyhatom szó nélkül, 1 órás művelet az, hogy kiszereled a gépet és összeszeded a szükséges szerszámokat! Nem hogy kifaragod az oldalát és plexitet végsz bele :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#32) sing1ep1ayer válasza Dominó85 (#29) üzenetére


sing1ep1ayer
őstag

A ház a legolcsóbbak közé tartozott, amikor vettem, konkrétan egy Casetek CK-1026-9A volt. Így néz ki kívülről. A belseje a munkahelyemen lett pirosra fújva, alapból piszkosfehér volt, mint a legtöbb olcsó házé.

A rövid tápkábelekkel pedig sokmindent lehet kezdeni. Egyrészt kicserélheted őket, bár az elég nagy meló. Másrészt átrakhatod a tápot máshová a házban, ha van hely. Persze felfogatást barkácsolni kell neki, de ez többnyire kimerül abban, hogy 4 lyukat fúrsz a lemezen. Hátlapra meg be lehet rakni egy ilyet. Ezzel ugyanott dughatod be a tápot, mint eddig, ugyanúgy is néz majd ki a ház hátulja és ha a ventit bekötöd még szellőzik is, mégis a tápegység fizikailag valahová máshová kerül a házban. Mondjuk ez saját kreálmány, de ha kell valakinek ingyen elviheti.

(#33) Dominó85 válasza sing1ep1ayer (#32) üzenetére


Dominó85
veterán

Ötletes megoldások, de én nem szeretném (egyelőre) szétbarkácsolni ezt a házikót. Eladás előtt majd kap új fényezést, bár az nem most lesz. Hátsó tápkivezetésem anno volt egy, de lomtalanításkor kitettem, pedig később milyen jól jött volna. :P Egyelőre az idő hányados és a pénzmag hiánya miatt nem tudom jobban kikupálni a kuckót. Igaz nem olyan szép (relatív) mint a HAF 912+, de anyuméknak tökéletes. :B A tápon a kábeleket édesapám is simán kicserélné, hiszen műszerész, de jobb nem bolygatni egy jó pár éves műszaki cikket. ;]

* Péter - 06302461862 *

(#34) Paci.


Paci.
tag

Én tuti elsőre azt a légterelőt moddolnám, hogy nyisson ha melege lenne. Vagy néha csak úgy :) Integessen illedelmesen.

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#35) Dominó85 válasza Paci. (#34) üzenetére


Dominó85
veterán

Ez tetszik. :D Le is írtam magamnak. :K

* Péter - 06302461862 *

(#36) adam12221


adam12221
tag

Jó cikk lett ez,nincs vele semmi baj.És ezen kívül még annyit fűznék hozzá,hogy engem érdekelnek ezek a retro cikkek,és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.Én is szoktam cikkeket,teszteket írni,(mondjuk nem logout -ra),és elég nagy "rajongótábora" van a régi hardvereknek.És ezen kívül saját tapasztalatból tudom,hogy egy cikket megírni jó érzés,büszke lehet rá az ember.Máskülönben mért írná?Úgyhogy csak így tovább,és sok sikert a szakdogádhoz! ;)

(#37) Dominó85 válasza adam12221 (#36) üzenetére


Dominó85
veterán

Nagyon szépen köszönöm a szép szavakat. Holnap remélhetőleg befejezem a szakdolgozatomat, aztán szerdán a konzulens átnézi. Én meg reménykedek, hogy tetszik neki. :C

Mindennek megvan a maga kereslete. Én ezzel a cikkel (életem első hivatalosa, szóval eléggé amatőr vagyok még) a kínálatot próbáltam kicsit bővíteni. Külön öröm ha pozitív hozzászólást kap az ember, de a negatív vagy javító jellegű kritikáknak is megvannak az előnyei. Például rámutatnak a hibákra, így könnyebb fejlődni. :K

* Péter - 06302461862 *

(#38) adam12221 válasza Dominó85 (#37) üzenetére


adam12221
tag

Teljesen igazad van,a negatív kritika a fejlődést nézvén néha még többet segít,persze az építő jellegűre gondolok,és nem a fikázóra (bár az utóbbival szerencsére nem gyakran találkozom :) )

Szerk.: Viszont az tény,hogy a pozitív jobban esik! :K

[ Szerkesztve ]

(#39) szaya


szaya
tag

Hali!

Csak mert nekem is volt ilyenem, Yeong Yang YY-5601. Albacompnál lehetett kapni, és nem volt túl olcsó, ha jól emlékszem. :DD

Üdv: szaya

''Sohasem kell tanácsot adni. A bölcsnek nincs rá szüksége, a bolond pedig úgysem fogadja meg...'' by: Lyderch

(#40) Dominó85 válasza szaya (#39) üzenetére


Dominó85
veterán

AztaQ... Király vagy! Nagyon szépen köszönöm az infót így utólag is. :R :R :R

* Péter - 06302461862 *

(#41) csibe1


csibe1
addikt

Jó volt olvasni erről a számomra ismeretlen házról.
Ahogy említetted is, ez nem egy teszt. :)
Köszi a bemutatót! :K

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#42) volgabi


volgabi
csendes tag

Még mindig jó kis gépház. Én több mint egy éve jutottam hozzá újonnan :)

(#43) Dominó85 válasza csibe1 (#41) üzenetére


Dominó85
veterán

csibe1, volgabi
Köszönöm, hogy ilyen régi cikkhez is betértetek. Ami vicc, hogy még mindig ez a ház ad otthont a ma már koros, de netezésre tökéletes 775-ös konfignak. Az meg kész csoda, hogy a 250-es Samsung F1-es HDD még mindig hibátlan *kop-kop*

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.