Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Samus


Samus
addikt

Az első oldal végén mit keres az Anycall telefon?
5800-t használtam. A gyári böngésző nem egy csoda, de nem rossz. Az Opera mini viszont odaver.
Az egy kategória...hát, árban az Omnia drágább, ha jól néztem jó 30000 pénzzel. Perzse lehet csak én néztem rossz helyen...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo osszefoglalo. :C

"There is nothing permanent except change"

(#3) BloodRay válasza Samus (#1) üzenetére


BloodRay
veterán

Anycall = Samsung.
Nekem is nagyon tetszett anno az Omnia, mostanában meg durva ára miatt az 5800-t nézegettem. :) Végül az Android győzött kiütéssel. :DDD

Jó lett a teszt egyébként a pár elírást leszámítva. :R

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#4) Hunter2 válasza Samus (#1) üzenetére


Hunter2
addikt

használtan mindkettő ~50k környékén megy.

(#5) hackeeeee válasza Samus (#1) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mert az is Samsung.

5800 kiegészítőknél hozzátenném, hogy az újabb csomagokban már nincs bőrtok, szal tudtommal az már nem jár hozzá.

Más, tény, hogy az 5800 gyári headsete nem a legjobb minőség, viszont Jackdugós, ami nem elhanyagolható tényező, szal ha bármi gond van, simán csak vesz az ember egy olyan fülest, amit akar, és rádugja, nem kell külön átalakító, meg egyéb hasonló dolog... Szal sztem ez is egy elég fontos előny az 5800 malmára.

Mégegy dolog, a böngésző dolog Opera Mobile-al simán kikübszöbölhető. Sajna ez gyerekbetegség, még a 40-es soft-al is előjön. De sztem a wifi nagyon jó benne, nekem még semmi gondom nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#6) Boxi88 válasza hackeeeee (#5) üzenetére


Boxi88
őstag

én is így hallottam!

(#7) fricz19 válasza Hunter2 (#4) üzenetére


fricz19
őstag

inkább 40k környéke
jó kis cikk :R
én omnia párti vagyok. :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#8) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Azért az Omnián se rossz zenét hallgatni. Túlságosan leírod a "toronymagasan" kifejezéssel.

(#9) Napfénysüti válasza hackeeeee (#5) üzenetére

Omnia fülese kettészedhető a közepén így oda is bármilyen füles belemegy. :K

Amúgy a cikk jó és elég korrektnek érzem. Nemrég páromnak dillemáztunk hogy mi legyen és néztük az 5800-át is meg az Omniát is. Nah az utóbbi lett a tudása meg a minősége miatt. De az tény hogy WM-el tökölni kell. Szóval ha valaki csak használni akarja kibontás után annak az 5800 jobb de ha szeret berhelni akkor az Omnia a nyerő. :)

Més que un club!

(#10) blueMerle válasza Hunter2 (#4) üzenetére


blueMerle
veterán

Inkább 40 :))

(#11) Straw


Straw
senior tag

Picit elfogultnak érzem a cikket, de ez lehet csak az én benyomásom, gyorsan leszögezném 5800 tulaj vagyok de már nem sokáig.

Én még a legelején vettem és akkor még bősséges volt a tartozék lista amit azóta a válságra hivatkozva igen csak leredulkáltak, nincs tartalék stylus, se tok, se állvány és az USB kábel is csak 20 centi (kb).

Valamiben igazat adok és valamiben nem, a böngésző tényleg elég tré volt az elején, valóban sokszor kilépett, de azt tényleg orvosolták a frissítésekkel, meg amúgy is ki használja a gyárit mikor ott az Opera Mobile, ami mellett azért lehet zenét hallgatni, más kérdés hogy mást már nem lehet elindítani mert vége a világnak.
Anno amikor kijött az Omnia azt hallottam hogy az egyedi felbontása miatt nem fog minden WM-es progi elindulni rajta, nekem ez elég indok volt hogy ne vegyek azt, ja meg az ára, mert amikor megjelent akkor bizony 100 felett volt, ellentétben az 5800-val ami 80K volt. Nem tudom mennyi igaz ebből a felbontásos történetből, lehet fake az egész, de már a híresztelés is elég hogy egyes vásárlók elpártoljanak.

Viszont az valóban sajnálatos hogy a Nokia még mindíg nem license-eli a DIVX-et, viszont így kicsivel olcsóbb tud(na) maradni, ha akarna.

42

(#12) hackeeeee válasza Napfénysüti (#9) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az ok, de mi van, ha az átalakító rész törik meg, vagy lesz bármi baja? :)

5800 headsete is szétszedhető, de ha neadjisten a táv rész döglik meg, attól simán bele tudsz dugni fülest, nem kell ezért átalakítót venni külön, újra.

@Straw: 20cm-es USB kábel? Én tavaly vettem a telót, ez van vagy 1 méter, hanem 1,5... :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13) blueMerle válasza Straw (#11) üzenetére


blueMerle
veterán

És ha már a felbontásnál tartunk az 5800 rendesen alázza az Omniát, ugye :))

(#14) Drenadar


Drenadar
veterán

jó cikk, van pár stilisztikai hiba de hát istenem.
Elolvasva újra beleszerettem a telefonomba :D i900... majd ha kiforrott az android veszek egy olyat, vagyis inkább majd ha az omnia tönkremegy.

Touchwiz : én utálom kikapcsoltam, vagyis a 6.5-ös wm-ben amit használok benne sincs szerencsére.

kamera: szerintem nagyon béna az omnia kamerája, sztem a K800 (elöző telóm) sokkal jobb képeket csinált pedig csak 3mp.

Zene : kihangosítással szerintem nagyon jó minőségü az omnia hangszorója... sokkal jobb mint bármely más telefoné, amit én használtam. Konyhában főzés sütés közben nekem az omnia szokta a zenét szolgáltatni...

[ Szerkesztve ]

(#15) Samus


Samus
addikt

Most néztem, hogy hivatalosan is elérhető 5800ra az összes szolgáltatónál a v40 soft. Valami nagyon állatságosra sikerült, megkapott minden újdonságot, ami benne volt az 5230ban, és még egyéb extrákat is (hívásnál ujjat lehet húzni két irányba, ez szép animáció is jelzi, így fogad, vagy feloldja a telót). Nagyon tetszik. Az Omnia sem rossz, csak soha nem volt még a kezemben WM.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16) Napfénysüti válasza hackeeeee (#12) üzenetére

Ebben igazad van. Nekem Omnia II-m van nah azon már kijavították és szabvány 3,5-es kimenettel rendelkezik meg egy egész elfogadható szétszedhető fülessel. :)

blueMerle: a felbontás az első Omniánál valóban elb*szták kicsit, :(

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#17) hackeeeee válasza Samus (#15) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, csak 1 bibi van, ha bekapcsolod a főképernyő gyorsgombokat, akkor kb. 1 nap, max 2 nap alatt leszívja az aksit... Nálam legalábbis, és ezt nem csak én tapasztaltam, írták mások is...

Véleményem szubjektív...

(#18) hackeeeee válasza Napfénysüti (#16) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nha, igen.. De a 2 már kicsit más kategória, árilag is. :)

Véleményem szubjektív...

(#19) Napfénysüti válasza hackeeeee (#18) üzenetére

Persze ez tény. Az most kerül annyiba mint újonnan anno az i900. :) Csak hála égnek a Samsung tanult egy két hibából másokból meg nem. Legalábbis így hogy elég jól össze tudom hasonlítani az i900-at meg az i8000-et azt látom hogy vegyes a fejlődés összképe. :U

Més que un club!

(#20) Straw válasza hackeeeee (#12) üzenetére


Straw
senior tag

Nem tudom hogy pontosan mikor, le csökkentették, egy ismerősöm fél éve vette és neki már csak egy kis nyúlfarknyi kis sz@rt adtak hozzá.

Mobilaréna is megírta

42

(#21) hackeeeee válasza Straw (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azt nem tudtam, én csak a tokról tudtam eddig, meg a TV kábelről...

Viszont állványt én sem kaptam már hozzá...Vagyis asztali tartót..

De plusz ceruza, tok, tv kábel, hosszabb kábel még volt akkor.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#22) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Használtam mindkét telefont hosszabb ideig, az Omnia nekem jobban bejött. De aki teheti, próbálja ki az andoidot, engem meggyőzött :K

Z Fold 4

(#23) tibz03


tibz03
őstag

Bár nem tartozik szervesen a cikkhez, egy valamit nem értek: miért "erőltetik" egyes gyártók ezt a katasztrofálisan szörnyű rezisztív kijelzőt? :U Komolyan mondom, hihetetlen. Persze ez valamelyest költői kérdés volt, nyilván költségcsökkentés az oka, de nézzük csak, ott van pl. az LG Arena, aminek most a használt ára 40 ezer körül mozog, és kapacitív kijelzővel van szerelve.
Én biztos nem vennék rezisztív kijelzős telót, mondom ezt úgy, hogy most egy K800i-m van, és egyelőre nem is tudom lecserélni, de rezisztív kijelzős teló akkor se kéne, ha anyagilag megtehetném. Akkor inkább nyomkodom a gombokat a K800i-men... :D

(#24) kelzsoca


kelzsoca
félisten

A két telefont kéne összegyúrni, és akkor lenne egy korrekt készülék :)

https://vertigostore.eu

(#25) Straw válasza hackeeeee (#21) üzenetére


Straw
senior tag

Úgy tudom hogy több lépcsőben csökkentették a tartozékokat, te még lehet jókor vetted, és még hosszú kábelt kaptál, de pl hugomnak az 5530-hoz már gyárilag ilyen kicsit adnak, amikor megláttam, egyszerre szörnyedtem el és kezdtem írtózatosan nevetni, USB toldó nélkül használhatatlan, kivéve ha notebookra dugod, ahoz pont elég.

42

(#26) huszar90 válasza BloodRay (#3) üzenetére


huszar90
aktív tag

Végül az Android győzött kiütéssel. :DDD

Nekem akarok semilyen vitát kirobbantani de ezt ugye viccnek szántad ha nem ajánlom figyelmedbe az eladási listákat ahol tisztán látszik hogy a userek 2/3-da nem így gondolja. Ők inkább az iphone mellett teszik le a voksukat. :U

(#27) sbazsi


sbazsi
veterán

Nekem is volt Omniám, de nekem nem vált be. A gondom az volt, hogy nem tudtam megbarátkozni a WM nevű csodával.
Aztán eladtam, és lett egy 5800-m. Azzal meg rohangálok a szervízbe... :U

Szvsz, és tudom, peches vagyok :K

(#28) Napfénysüti válasza tibz03 (#23) üzenetére

Gondolom elég nyomós dolog lehet az ár. Na meg ha jól tudom WM alatt a közelmúltik nem is lehetett kapacitív kijelzőt használni(kivéve HD2 de nézd meg mennyi egy olyan...).
Mellesleg próbáltad is már a rezisztív - kapacitív kijelzőket? Én azt nem értem mért fikázza mindenki a rezisztívet. Normális oprendszerrel nincs gond. O2-mhoz se kellett még soha stylust használnom. :P

Més que un club!

(#29) tibz03 válasza Napfénysüti (#28) üzenetére


tibz03
őstag

Rezisztív oldalról próbáltam már Nokia 5800-át meg valami LG-t is (meg talán mást is, most nem jut eszembe), kapacitív oldalról LG Arenát és iPhone-t.
Szerintem rezisztív kijelzőt bűn olyan eszközbe tenni, ahol az érintőkijelző a felhasználói élményt hivatott növelni, mint pl. telefonok (persze nem elhanyagolható tényező a kijelző nagy mérete sem, de mégis, manapság "cool" dolog az érintős teló, míg pl. egy autós navigációnál sokkal inkább praktikussági oka van az érintőképernyő használatának, és ott meg is felel erre a rezisztív technológia).
Az árat, mint okot nem tudom teljes mértékben elfogadni, egyrészt az említett LG Arénás példa miatt sem (~40k-s használt ár kapacitív kijelzővel), másfelől akkor a gyárak csinálhatnának két verziót a telefonjaikból, egyet rezisztív kijelzővel olcsóbban, egyet kapacitívval drágábban (szerintem nem drágítana a végfelhasználói áron 5-10%-nál többet a kapacitív kijelző).
Nem a stylus használatával van a gond, el lehet "pötyörészni" rezisztíven is, persze... csak sokkal kényelmetlenebb, mint a kapacitív, a multitouch hiányáról nem is beszélve (tudom, nem hiányzik mindenkinek, de szerintem nagyon hasznos). Na meg az én véleményem csak egy a sok közül, ha mindenki így gondolkozna, ahogy én, akkor egyáltalán nem fogynának ezek a telefonok. :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Napfénysüti válasza tibz03 (#29) üzenetére

WM-nél eddig ki is esett a kapacitív a rendszer miatt.Biztos jó amúgy a kapacitív kijelző, nagyon dícsérik de valahogy nekem jobban bejön ha van tényleges fizikai kontakt az eszközzel hogy tudjam most éppen csináltam valamit. Meg ha jól tudom a kapacitívvel nem lehet olyan pontos mozdulatokat tenni (kínaiaknál emiatt az nagy részben kilőve pedig nem kicsi piac :) ).

Azért amikor az Arena megjelent az is olyan 90-100k-s telefon volt, használt árából ne indulj ki ennyi mert erővel mondhatnánk hogy az ember vehet 2 milláért A8-as Audit is újonnan mégse tudná kicsengetni a 10-szeresét. :DDD

Més que un club!

(#31) Samus válasza sbazsi (#27) üzenetére


Samus
addikt

Miért rohangálsz vele szervízbe?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#32) tibz03 válasza Napfénysüti (#30) üzenetére


tibz03
őstag

Azért írtam használt árat, mert ha visszaolvasol, láthatod, hogy itt már megemlítették a cikkben szereplő két telefon használt árát összehasonlítás gyanánt. Az LG Arena pedig ~ugyanannyiba kerül használtan, mint a cikkben szereplő telefonok használtan (pedig mindkettőnél újabb típus).
Az autós hasonlatod nem túl helytálló, mert egy pl. 10 éves A8-as messze nem ugyanaz, mint egy mai kiadás, hiába ugyanaz a típusa, ellenben a telefonokban hardveresen nem igazán szoktak változtatni (néhány kivételtől eltekintve) még 1-2 év után sem.
WM-nál miért nem használható kapacitív kijelző? Nem megkérdőjelezni akarom, amit mondtál, egyszerűen csak erről nem tudtam...

nekem jobban bejön ha van tényleges fizikai kontakt az eszközzel hogy tudjam most éppen csináltam valamit

Ezt nem igazán értem. Amikor a rezisztív kijelzős telefonodat nyomkodod, akkor te érzed, hogy megnyomtál egy gombot? Én még ilyet sose tapasztaltam egyik kijelzőtípusnál sem. Csak azt, hogy a kapacitív sokkal határozottabb, akár "gombnyomásról" van szó, akár az ujjadat húzod rajta. Akadás nélkül lekövet, és még csak "erőlködni" sem kell.

(#33) Napfénysüti válasza tibz03 (#32) üzenetére

Igazad vana használt dolgokról, régi A8 túlzás volt de tudnék jobb példát mondani(csapattársam a jelenlegi kiadásu 3-as BMW-t vett harmadáron). :R

WM-be a felépítés miatt mert ugye a gyári WM felület igényli a stylust a pici gombok miatt. Csak az utóbbi időben voltak azért javulások etéren így már nem igazán szükséges a stylus használata(de még előfordul).

A megnyomást pedig úgy értem hogy ha jól tudom akkor a kapacitívnál nem kell feltétlen hozzáérni a kijelzőhöz mert ugye az valami töltéses elven alapszik. A rezisztívnéél pedig meg kell nyomni(melelsleg ezek a plexik puhábbak is ugye mint a másik technológiánál).
Na most nekem fura lenne szerintem ha nem így használnám. De amint tehetem igérem kipróbálok egy kapacitív kijelzős készüléket mert kíváncsi vagyok rá. ;)

Més que un club!

(#34) tibz03 válasza Napfénysüti (#33) üzenetére


tibz03
őstag

Valóban nem kell hozzáérni a kijelzőhöz, elég, ha kb. 0,5-1 mm-re tartod az ujjad a kijelzőtől, de ki az az elvetemült, aki így használna egy telefont? :D
Mindenképp javaslom, hogy próbálj ki egyet, ha lehetőséged lesz rá. Ha lehet, mondjuk egy iPhone böngészőt vagy képnézegetőt, ahol húzgálni kell az ujjadat (az LG Arena azért nem a legjobb, mert elég gyenge hardver van a kijelző alatt, és ez érezhető is a kezelhetőségén /multitouch erősen akadozik néha/, bár szvsz. még így is sokkal jobb, mint bármelyik rezisztív kijelzős teló). :R

[ Szerkesztve ]

(#35) _Voyage_ válasza tibz03 (#34) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Nekem több rezisztív kijelzős telefonom volt, mint kapacitív. Volt iPhone-om, nem is egy, volt 5800-m, LG Arena-m, N97-em, Samsung S5230-am, most meg egy HTC HD, ezelőtt meg HD2. Szóval van összeshasonlítási alapom. Ugyan arena-ban kapacitív van, de az egy borzalom. Annál még a rezisztív 5800 is jobb. iPhone más tészta, ott valóban jó a kapacitív kijelző, de az egész szoftver úgy lett írva, hogy nagy gombok vannak benne mindenhol, meg arra lett építve, hogy ujjbeggyel nyomkodd. Rezisztív meg inkább a körmöt/stylust szereti. :)

Mindkettő egyformán jó, csak más-más tálalásban. :)

Egyébként újonnan 63k az Omnia, és 55k a Nokia 5800.

[ Szerkesztve ]

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#36) rizso


rizso
addikt

Jó összehasonlítás lett! :R
Én az omnia mellett voksolok ;) Kb. 1,5 évig használtam omniát, és számomra tökéletes volt, csak már untam...5800 is volt nálam futólag, de nem jött be...Kár, hogy az i8000 más vonalat követ, mint az i900, ezzel nagyon elszúrta a samsung - szerintem...Meg azt nem értem, hogy miért kell lehagyni a navigációs gombot/gombokat :((( :((( Okés, hogy érintős, de sokszor jól jönne egy navigációs gyűrű...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#37) Savaria_01


Savaria_01
tag

Jó teszt !Grat!!!

(#38) Mr.Minyi


Mr.Minyi
tag

Nekem is volt omniám de az érintős megoldást valahogy nem tudtam megszokni így visszatértem a sonyhoz.Jó lett a cikk kiváncsi voltam már egy ilyen összehasonlításra.

Don't live your life in vain!

(#39) richpublic


richpublic
tag

az 5800 a legjobb eddig :K

*Xbox kontrollert vennék!*

(#40) sbazsi válasza Samus (#31) üzenetére


sbazsi
veterán

mikor mi: volt vaku gond, akksi feltételekor kigyulladt a piros led vagy a vaku egyáltalán nem működött, bluetooth-t nem lehet bekapcsolni, dobja a hívásokat, vagy csak én nem hallom a másik felet...

(#41) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Hát én is most adtam el az Omniát. Lehet, hogy az enyimmel volt baj, de a gps sokat szarakodot. Meg úgy az egész készülék is. Valszeg az oprendszer miatt. Mindegyik ROM-mal volt valami bajom. Vindózmobilt csak azoknak javasolnám, akiknek sok a feles idejük, és nem sietnek sehova.

Bezzeg a jó kis új E52-esem tökéletesen megy. Tudom, hogy hihetetlen, alig merem leírni, de mindenben jobb.

[ Szerkesztve ]

(#42) aram01


aram01
nagyúr

jó teszt köszi,szerintem az omnia zsírabb :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#43) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Azért az 5800 egy jófajta fülessel mondjuk egy AKG-val igen csak jól szól pláne ha FLAC-et hallgatsz rajta. De tény a gyári füles az tényleg pocsék :DDD
Én nagyon kényes vagyok a hangzásra habár az itthoni cuccomhoz képest igen csak gyér ez a telefon, de az általam meghallgatott mobilok közül egyértelműen az 5800 szól a legjobban.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#44) Cyberpunk válasza tibz03 (#23) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Teljesen jó a rezisztív kijelző próbálj csak meg cerkával kapacitív kijelzőt bökdösni:D
Nálam volt már N900 is abban szerintem elég jó a rezisztív panel egyáltalán nem hiányoltam a kapacitív kijelzőt bár nincs multitouch de az meg nem mindenkinek kell, nekem speciel egyáltalán nem hiányzik.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

"Míg az 5800 inkább szélesvásznú (16:10-9) addig az i900 normális (4:3) ebből adódik inkább a felbontásbeli különbség."
Ezek az állítások nem fedik a valóságot. Az Omniának a képernyő felbontása meg sem közelíti a 4:3-as képarányt, szélesebb a 16:10-nél (16:9,6) (240x400 -> 4x100=400 , 240/100=2,4 -> 4:2,4=20:12 ). A NOKIA 5800-asnak meg tökéletesen 16:9-es képaránya van (360x640 -> 16x40=640 , 9x40=360).

Amúgy kijött már egy ideje az i8000, vagyis az Omnia II, annak meg duplázott felbontású (480x800), gyönyörű AMOLED képernyője van, olyat kell venni. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#46) rizso válasza Kendek (#45) üzenetére


rizso
addikt

Hát ha olyan áron adnák az i8000-t, mint most az omniákat, akkor mindenki azt venne :D Viszont még így is olcsóbban indult az i8000, mint az i900 - ha jól emlékszem :U Pár hónap, és elég sokan megengedhetik maguknak, hogy omnia2-t vegyenek :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#47) tibz03 válasza Cyberpunk (#44) üzenetére


tibz03
őstag

Ki a frász akar ceruzával bökdösni egy telefont? :U Jó, tudom, nem kell válaszolni: te.

Másrészt lehet bökdösni a kapacitívet is ceruzával, ha van ilyen fakír természetű egyén, hogy neki ez a vágya.

(#48) Cyberpunk válasza tibz03 (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Miért lenne baj ha valaki cerkával böködi a kijelzőt persze tudom vezetés közben nem jó ;]
Ja vagy hogy ez esetben mindkét kezére szükség van nagy cucc. Bár lehet hogy ez nálam valamiféle berögződöttség még a régi PDA-s időkből:D

Igen van rá mód, de azért ez egy speciális eszköz bármivel nem fogod tudni kezelni a kapacitív kijelzőt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) rizso válasza tibz03 (#47) üzenetére


rizso
addikt

Van jobb megoldás is: a kevesebbet használt kézről lecsípni az egyik ujjat, frankón eltarthatóvá tenni, és máris van egy tuti kezelőeszköz ;] ;] ;] Lehet böködni a kijelzőt :DDD
Én spec a falra megyek a kapacitív kijelzőktől, jobban szeretem, ha kicsit tényleg meg kell nyomni a kijelzőt - pl. gépelésnél :U

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#50) tibz03 válasza Cyberpunk (#48) üzenetére


tibz03
őstag

bármivel nem fogod tudni kezelni a kapacitív kijelzőt

Az ujjam mindig "kéznél van". ;] És szerintem ez tökéletesen elég. Már csak azért is, mert a kapacitív kijelzős telefonok szoftverét is ujjal való használatra írták.

A probléma inkább az, hogy sok rezisztív kijelzős telefont is így próbálnak marketingezni. Manapság ha meglát az ember egy érintőkijelzős telefont (nem PDA-t), akkor nem az ugrik be neki, hogy "na előkapom a stylust, és nekiesek", hanem rögtön ujjal babrálja. Köszönhető ez annak, hogy a rezisztív kijelzős telefonok szoftverét is már úgy írják, hogy nagy ikonok/gombok vannak benne, tehát a gyártók is igyekeznek a felhasználót az ujjal való használat felé terelni, még akkor is, ha ez - szerintem - tök kényelmetlen (pl. egy 5800 esetében).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.