Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Qru


Qru
MODERÁTOR

Mielőtt megkérdezné bárki is, hogy miért nem 9x400-on teszteltem: Egyenlőre 9x390 a full stabil beállításom. :P

#nincsbennetarcsi

(#2) mokus1 válasza Qru (#1) üzenetére


mokus1
addikt

Bazz ezek a táblázatok nem olyan átláthatóak.
De amugy fasza teszt tetszik.Ezek szerinte nincs olyan nagy különsbség.

(#3) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Öhh, jó a teszt, csak átlapoztam így haza érvén. A diagrammánál lehetnénk az oszlopok végén pontos eredmények. pl. 34.45 fps. stb. usw. De jó, vége a 7végi pörgésnek, tuti elolvasom.

Esetleg a vasról jöhetne pár kép ;) :) ciao

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#4) szacsee


szacsee
nagyúr

Jó teszt gratula!
Kicsinke ötletem lenne kiegészítésnek, de tuti agyoncsapsz érte. :D
Affinitás állításával meg lehetne nézni, hogy 1,2 és 3 mag használatakor hogy alakul a buli.
1-et azért mer hát az ember kiváncsi.
2-öt azért, hogy a C2D tulajok is örülhessenek.
3-at ...hát van 3 magos proci is.
Tudom sok idő lenne, de egy rövidke időd ha lenne megnézhetnéd mire jutottál, ha nem is grafikonokat kiegészítve, de pl ide beírhatnád a hsz-ok közé.
Jó a teszt! Gratula...nekem bejön a grafikon is. :R

(#5) Qru válasza mcroberto (#3) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt találsz 2 képet.

Szacsee: Hát, nem sok időm van most, erre de... Nem ígérek semmit, de azt biztosra. :D

Mokus: Így szenvedtem az excelben, utoljára általánosban használtam kb... de majd nyomok rá egy patchet ha lesz időm.

#nincsbennetarcsi

(#6) sekli


sekli
addikt

Leirom itt is, hogy grafikont nem szerencses ugy abrazolni, hogy nem nullatol indul (3DMark06) igen, tudom, hogy akkor alig fog latszodni a kulonbseg, de ez sak azert van, mert alig van kulonbseg...

(#7) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Végre elhiszi a nép, hogy nem kell 4GHz-es Core2 :C

All Black...

(#8) EndrúBoy


EndrúBoy
csendes tag

Sziasztok!
Átfutottam a tesztet, és egy fontos kérdésem lenne:
Most nekem egy 3.2GHz-es egymagos(!) processzorom van, amit még egy darabig nem tervezek lecserélni, mert ahhoz ugyebár alaplap csere is kéne. Viszont tervezem egy új videókártya beszerzését(a jelenlegi GeForce 6600GT 512 helyett).
Tehát szerintetek mennyire tudnék kihasználni a jelenlegi processzorommal egy 8800GTS-t, vagy egy hozzá hasonló képességű kártyát?
És ha nem nagyon, ti milyen videókártyát javasolnátok?

A válaszotokat előre is köszönöm.

(#9) mokus1 válasza Qru (#5) üzenetére


mokus1
addikt

milyen házad vsn teccik :K

(#10) Qru válasza mokus1 (#9) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cooltek Invader SL, TTS-től. Jó kis ház, igaz nem alu, szóval súlya az van... :)

#nincsbennetarcsi

(#11) Qru válasza EndrúBoy (#8) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gondolm akkor P4-ed van. Annak a számítási képesség nem vmi jó (C2D-hoz képest), sztem max 9600GT vagy HD3850-et nézzél (ha pci-e a lapod).

#nincsbennetarcsi

(#12) EndrúBoy válasza Qru (#11) üzenetére


EndrúBoy
csendes tag

Igen, PCI-e az alaplapom és P4-es a proci. A 9600-ák tetszenek, ja, valszeg akkor olyat veszek. Ki is néztem már a Zotac 9600GT gyárilag tuningolt (amp!) változatát. Nagyon jó az ár/érték aránya szerintem. Azzal pl. a CoD4 kb mennyi FPS-el futhat(mondjuk max grafikán)? Nemtom számít-e, de 3GB RAMom van.
A mostani videokarim is viszi a CoD4-et de azért mégse az igazi 800*600-as majdnem minimum grafikán (bár legalább nem veszik el a tekintetem a részletekben :-D )
Köszi a gyors választ egyébként!

(#13) Qru válasza EndrúBoy (#12) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szivesen.

#nincsbennetarcsi

(#14) gYaLo válasza Qru (#5) üzenetére


gYaLo
őstag

Válaszoltam a 2 képre az adott topikban :DDD :C :R :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#15) szacsee válasza Stalker-2572 (#7) üzenetére


szacsee
nagyúr

Quadot lehagytad a mondat végéről. :D

(#16) Stalker-2572 válasza szacsee (#15) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Még egy kisebb quadnak is több értelme lehet. Játékfejlesztők nem programoznak nem létező MHz-ekere :DDD

All Black...

(#17) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Jó a teszt, én is akartam egy ilyet csinálni csak GTvel. Evvan :DDD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#18) ollie


ollie
MODERÁTOR

A grafikonjaid eredményei egyáltalán nem passzolnak a végkövetkeztetéseddel, vagyis a tesztedből nem derül ki a válasz a címben feltett kérdésre. Talán ha még egyszer ennyi játékkal teszteltél volna, még igazad is lehetne...

***

(#19) csapoadam


csapoadam
csendes tag

Sziasztok. Nagyon tetszett a teszt mert rámutat arra hogy nem feltétlenül kell a legdrágább cuccokat megvenni mert lehet hogy csak péndzkidobás az egész. Szeintem a mai játékok még nem állnak készen a 4 magos procikra (eltekintve pár kirakatjátéktól amit szerintem csak a fejlesztők bonyolítotak túl hogy el lehessen adni ezeket a CPU szörnyeket). Nekem egy E8400 @4500MHz van de ezt sem lehet kihasználni így a decibelek miatt én is inkább csak 3,6GHz-n járatom az alapórajeles HD4850-emel, ennél több szerintem fölösleges és árban sem mindegy. A 4magos proci, SLI szörnyek egyenlőre életképtelenek mert fölöslegessek ha csak nincs egy 30"-os FULL HD paneled úgy sem lehet kihasználni, csak dicsekedni jó velük. Sokszor visszasírom a 486 és az S3 Trio64 korszakot.

C2D E8400 @ 4500MHz (Freezer 7 Pro), ASUS P5Q-E, 4GB Geil BD 1066MHz RAM, HD4850 (700MHz/1200MHz)

(#20) Synthwave válasza EndrúBoy (#12) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A HD 3850-nek sokkal jobb ár/érték aránya van (és OLCSÓBB is). ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#21) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egyébként szerintetek van rá sansz, hogy egy D965EE kihajtogassa a G80-as GTS-t?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) ollie válasza Synthwave (#21) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez Pentium D akar lenni? Mert akkor nem.

***

(#23) Synthwave válasza ollie (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Yes. Konkrétan ez:
[link]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) ollie válasza Synthwave (#23) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindegy melyik, nem fogja kihajtani. A legócskább C2D-nek is 2x akkora a számítási teljesítménye azonos órajelen, mint a Pentium 4/D-nek.

Gyakorlatilag egy E4200 (1,8GHz) hozza ennek a procinak a teljesítményét. És egy ilyen VGA-hoz kell azért olyan 2,4-2,8GHz kihajtani (már ha C2D-vel számolnuk).

De, ha ezt a Pentium D-t fel tudod tuningolni, 5GHz-ig, akkor ez is megfelel, nem kell lecserélni. :)

***

(#25) Synthwave válasza ollie (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:))

Lehet, hogy eladnám ám.
Csak nem elkótyavetyélni...:(

Nem ismersz valami "műértőt"? ;]

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) ollie válasza Synthwave (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem ismerek.
Sajnos a teljesítménye alapján tényleg nem ér sokat, mert még az új, kétmagos cerkák is lenyomják. Talán egy gyűjtő megveszi majd viszonylag jó áron, de erre kicsi az esélyed.

***

(#27) Synthwave válasza ollie (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:O
Na igen...De igaz, ami igaz, ilyen 11-2ezerért nem akarom elkótyavetyélni...
:R

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.