Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) True


True
aktív tag

Felmerülő kérdés:
Ha valaki a házunkban használ egy ilyen adóvevőt, akkor arra rá tudok csatlakozni én is...?

Nem postázok még mutteromnak sem... Telószám az adataimnál volt, amíg az új PH láthatatlanná nem tette...... ja a mágnesmotort, csak ráadásnak csináltam...

(#2) lujó55


lujó55
őstag

Hát, a technológia ismerős és szerintem nem is rossz, de nem biztos, hogy hamar megtérül a beruházás, ráadásul ma már mobilnet és wifi nélkül egy pisis sem tud meglenni. :U
Az írás egyébként nagyszerű :R

(#3) rep3at


rep3at
őstag

Érdekességnek nem rossz, részemről én maradnék azért a wifinél (bár mostanában gyengélkedik sajnos).

Forward thinking. كرر

(#4) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Egy rövidhullámú rádióamatőr, aki párszáz méteres körzetben lakik egy ilyen telepítéstől, a pokolba kívánja azt, aki használja ezt a kompromisszumoktól hemzsegő borzalmat

(#5) dfdfdf


dfdfdf
őstag

köszi a cikket jó volt megtudni hogy mükszik a dolog

(#6) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Hát igen, az egyik jó tulajdonsága ennek a technológiának, hogy ahol fut elektromos vezeték ott is lesz net. Jó példa erre a disznóól. :DDD

PS4

(#7) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Ez majd akkor válik érdekessé, amikor a szolgáltató majd így juttatja el az előfizetőkhöz az internetet. Sok helyen létezik kísérleti rendszer felszerelve. Fő gond a nagyfeszültségű trafókon is jó sávszélességgel és minőséggel továbbítani a jelet mindkét irányban. Meg az, hogy az energetikusok is érdekeltté váljanak a megoldások támogatásában.

(#8) weiss válasza True (#1) üzenetére


weiss
addikt

Ha tudod a Network ID-t és a titkosító kulcsot és van ilyen vagy kompatibilis modemed, akkor igen.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#9) tajati válasza True (#1) üzenetére


tajati
aktív tag

Nem mert a cucc csak a vilanyóráig megy ;D

(#10) Djuree


Djuree
félisten

disznóólból még úgysem hallottam senkit netezni :DDD :C mondjuk elég perverz dolog lenne :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#11) BlackPriest válasza Djuree (#10) üzenetére


BlackPriest
őstag

honnan tudod? a netnek nincs szaga :D

jó cikk, arra még kíváncsi lennék, hogy a kábel mennyiben befolyásolja a sebességet (100 éves huzalok, meg ilyesmik)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#12) Realradical


Realradical
őstag

Panelban elég ha valaki bekapcsol egy TG ütvefúrót és annyi az eszköznek. Tapasztalatból mondom, beüzemeltem egyet haveromnál és két napig tartott az élettartam. :(

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#13) weiss


weiss
addikt

BlackPriest: Nem tudom, nincs 100 éves vezetékem :) Viszont, a sodrott vezetéknél mértem a legnagyobb csillapítást, de nem olyan nagy a különbség, hogy befolyásolja a sebességet. Mindenesetre tessék, egy grafikon:

Realradical: 2 nap? Az durva.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#14) blueMerle válasza Realradical (#12) üzenetére


blueMerle
veterán

Panelban....szeretem az általánosításokat. Érdekes, mert egy új építésű panelházban egy nagyon jó ismerősöm használ ilyet, immáron 1 éve gond nélkül és pedig ott is fúrnak, mosnak,...

Szóval ha a barátod egy olyan helyen lakik ahol Feribáék csapata a szoci idején húzta a kábeleket akkor nem kell csodálkozni hogy az efféle dolgok nem működnek rendeltetésszerűen. Ha pedig új építésü, akkor szólni kell a kivitelezőnek hogy egy rakás szar munkát végzett és hozza rendbe. De ne haragudj, ilyenért az eszközt hibáztatni :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#15) DeSanto


DeSanto
őstag

Én ebben a Corinex csodában nem hiszek.
Sosem vennék tőlük semmit. Az itteni netszolgáltató ilyen típusú modemeket ad az internethez és a 3 év alatt már ez a 3. Corinex gyártmányú modemem.
Katasztrófálij az arány. :U

(#16) bbandi válasza Lompos48 (#7) üzenetére


bbandi
tag

Az áramszolgáltatók érdekeltek. Hallottam olyan villanyórát, ami "neten" jelenti be az óraállást. Ez 99%, hogy legalábbis az első trafóig a hálózati vezetéken megy. Aztán a trafótól már lehet, hogy hagyományosabb módszert használnak.

weiss:
-Ha jól értem a használati útmutatót, több ilyen eszközzel akár több ethernet összeköttetést is létre lehet hozni. Ezek szerinted mennyire zavarják egymást?
-Egyáltalán, hány csatornára van bontva ez a 2-30MHz?
-Létezik-e olyan eszköz, ami switch is egyben (bemenet egy utp, kimenet N db csatorna a falba)?
-Mennyire zavarják más eszközök? (pl fúrógép, porszívó, PFC nélküli kapcsolóüzemű tápegység, főleg az utóbbinak kéne, előbbiek szerintem alacsonyabb frekvenciákat nyomnak vissza a hálózatba)

(#17) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Szép és jó kis cucc ez de én kicsit pesszimista ember vagyok. Tételezük fel hogy a készülék elkezd hibásan működni és a lan-ra csapja a hálózati feszkót? Ezért biztonságosabbnak tartom a wifi-t.

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#18) echterion válasza blueMerle (#14) üzenetére


echterion
nagyúr

Manapság még építenek panellakásokat? Omg... :Y :Y

**********

(#19) hohoo válasza Pyzoo (#17) üzenetére


hohoo
senior tag

Akkor kezdj rettegni mert bármikor a géped is a lanra csaphat egy 12 voltot ennyi erővel :DD

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#20) razorbenke92

az ól biztos az angolosodás miatt nem jött a kezedre :) az "all" szimpibb lett volna :)

Amúgy viccen kívül jó írás :) Romániában panelokban a telefonvonal 2-3 éve így megy és nincs vele baj.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#21) weiss válasza bbandi (#16) üzenetére


weiss
addikt

- Nem biztos, hogy értlek. Olyat próbáltunk, hogy 2-2 modem kommunikált 2 külön network ID-val, 2 külön vezetéken, és a vezetékek egymás mellett voltak. Ha jól rémlik(nincsenek számadataim, ezt a részt a haverom méri) akkor olyan -20 Mb/s-ot jelentett mindkét vonalon.
- Mit értesz csatorna alatt? Az eszköz TDMA-t használ, és ha nem csal az emlékezetem 1 master 64 slave modemet tud vezérelni. Amúgy 1536 vivőt használ az OFDM.
- Nem igazán látom értelmét ilyen eszköznek.
- Ilyen típusú eszközöket sajnos nem teszteltem :(

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#22) tildy


tildy
nagyúr

Milyen alapú ? X10 vagy más? Ezt sehol nem láttam megemlítve.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) Realradical válasza blueMerle (#14) üzenetére


Realradical
őstag

Ki mondta, hogy az eszközt hibáztatom? Egyszerűen nem használható panelban, mert a kábelezés szar és szinuszgörbét húz az egyenáram ha Kati néni bekapcsolja a hajszárítót.

Részletes kifejtése a panelnak:
Arra a típusú épületre gondolok amiben a hozzám hasonló hányattatott sorsú sötét parasztok (nomeg Bp lakóinak kb. 40-60%-a) él. Összegányolt 40 éves szar ahol egy tisztességet lukat nem tudsz fúrni anélkül, hogy rácsodálkoznál mi mindent be nem építettek a falnak csúfolt csálé vasbeton tömbbe.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#24) buherton válasza Pyzoo (#17) üzenetére


buherton
őstag

Galvanikus leválasztást alkalmaznak mint pl. izolációs erősítő. Sőt ennél tovább megyek ami a gépedben van háló kártya azon is van galvanikus leválasztás, és simán rákötheted a 230-at, gép többi részének semmi baja nem lesz, legfeljebb a háló kártyának.

(#19) hohoo: UTP-n 12V és -12V a fesztartomány a jel pedig ennek megfelelően szimmetrikusan halad, ami ugye CMRR-nél van jelentősége. Többek között ezért is sodorják páronként.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#25) afterburner_ válasza Djuree (#10) üzenetére


afterburner_
őstag

ott megy igazan a malackodás XD webcamot oda aztán hagy szóljon :D

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#26) weiss válasza tildy (#22) üzenetére


weiss
addikt

UPA. De láttam már HomePlugAV-t is említve. Jól titkolják :DD

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#27) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, ez egész jó, ahhoz képest, amit régeben olvastam a 220-as vezetéken működő eszközökről.
OK, venni nem fogok, de ezek szerint nem halott ügy. :)

Grat! Megúsztál egy csomó kábelezést :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) echterion válasza Realradical (#23) üzenetére


echterion
nagyúr

Részletes kifejtése a panelnak:
Arra a típusú épületre gondolok amiben a hozzám hasonló hányattatott sorsú sötét parasztok (nomeg Bp lakóinak kb. 40-60%-a) él. Összegányolt 40 éves szar ahol egy tisztességet lukat nem tudsz fúrni anélkül, hogy rácsodálkoznál mi mindent be nem építettek a falnak csúfolt csálé vasbeton tömbbe.

Ez tetszik, és mennyire igaz is.

**********

(#29) xakta válasza echterion (#28) üzenetére


xakta
tag

+1 :)

(#30) bestyen

Én is nemrég, használom ezt a megoldást és csak pozitívat tudok írni. Én Western Digital Livewire-t használok, mert ebben mind a két készülékben 4-4 ethernet port van és 12k-ból egy normális AP-t se lehet venni.

(#31) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Én láttam már ilyet működni... Ha 1 MB/s már át ment rajta, akkor már nagyon jó volt...

Szolgáltatók is próbálkoznak ilyen eszközökkel, pl. IPTV-t is próbálnak ilyenen küldeni, ha nincs más lehetőség, de szinte minden esetben elég rossz, akad, szaggat a kép..

Én nem látom sok értelmét, de ha tényleg nincs más, akkor jó alternatíva lehet...

Véleményem szubjektív...

(#32) Konflikt válasza tajati (#9) üzenetére


Konflikt
addikt

teves:)
a jelek atmennek a villanyorakon is
egy d-link, es egy linksys HPAV szabvanyu (200MBit/s) PLC-s KIT-et teszteltem anno 2008-ban egy analog GANZ gyartmanyu villanyoraval is tobbek kozott.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#33) Konflikt válasza bbandi (#16) üzenetére


Konflikt
addikt

Az áramszolgáltatók érdekeltek. Hallottam olyan villanyórát, ami "neten" jelenti be az óraállást. Ez 99%, hogy legalábbis az első trafóig a hálózati vezetéken megy. Aztán a trafótól már lehet, hogy hagyományosabb módszert használnak.

anno tobb teszt is folyt, mikor foglalkoztam a temaval (Vasarosnameny, BME, es volt egy PLC-s internetszolgaltato is mar bp-en) szval a lenyeg h trafoallomasoknal azaz az acces network, es a distribution network hataran PLC node-okat helyeznek el, amivel a kapcsolat megoldhato. a tarfoallomasoktol pedig kozepfeszultsegu (MV PLC) mukodik, ide csatlakozhatnak be az ISP-k, vagy akar az aramszolgaltatok is.

-Ha jól értem a használati útmutatót, több ilyen eszközzel akár több ethernet összeköttetést is létre lehet hozni. Ezek szerinted mennyire zavarják egymást?

Kulonbozo gyartmanyu PLC KIT-ekkel az volt a tapasztalatom hogy nagyon zavarjak egymast (legalabbis a d-link, es a linksys KITek eseteben), a savszellesseg a toredekere esik vissza. azonos gyarto, de kul tipusu eszkozoket nem probaltam. en aztmondanam h azonos tipusu eszkozokbol 1-1 par megfer egymas mellett, azert is mert a linksys PLK200 management software tobb eszkozt is kepes volt (lett volna) kezelni

-Létezik-e olyan eszköz, ami switch is egyben (bemenet egy utp, kimenet N db csatorna a falba)?

elkepzelheto, szet kell nezni a neten.

-Mennyire zavarják más eszközök? (pl fúrógép, porszívó, PFC nélküli kapcsolóüzemű tápegység, főleg az utóbbinak kéne, előbbiek szerintem alacsonyabb frekvenciákat nyomnak vissza a hálózatba)

2kw-os villanymotort kapcsoltunk ra, a savszelesseg nem valtozott szamottevoen. a teszt PC-ink tapjai nem voltak PFC-sek, ez szinte biztos. ha zavartak is, akkor minimalisan.

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#34) hcl válasza Konflikt (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, úgy tudom a MÁV is üzemeltet információs hálózatot a vezetékein, bár közelebbit nem tudok róla... De szép eredmények!

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) Atos23


Atos23
senior tag

Én azért nem használom, mert:
- Rádióamatőr vagyok, az ilyen ketyerék rohadtul bezavarnak. Ráadásul ha nagyon zavaró jelet sugároz, akkor elvileg nem felel meg a szabványoknak.
- Melóhelyemen háromszor alkalmaztunk ilyen cuccot különböző gyártóktól, mindhárom pár rövid időn belül megpusztult
- Nem utolsó sorban nehéz szünetmentessé tenni

(#36) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Vagy másfél éve került hozzám pár napra hasonló ketyere, de az MSI-től származott és akié volt pedig valamelyik lidl és társai helyen vásárolta kemény 3..4k HUF magasságában (bevallom őszintén, hogy pontosan nem emlékszem már az árára)

Akkor én beüzemeltem neki, azóta is használja teljes megelégedéssel egy panel lakásban.

read-only mode on the forum

(#37) weiss


weiss
addikt

bbandi: Kicsit szórakoztam még vele. Két modem egymás mellett: 91,9 Mb/s; 500 W fúrógép: 83,6 Mb/s; 1500 W porszívó: 88,2 Mb/s; mobiltöltő terhelés nélkül: 52,3 Mb/s :Y A cuccok közvetlenül a modemek mellé voltak szúrva.

hcl: Csak kölcsönbe voltak.

hackeeeee: 1 MB/s? Az nagyon kevés. Lehet valami régebbi modell, azok nem olyan érzékenyek.

Atos23: Úgy is zavar, ha ki vannak zárva a frekvenciák?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#38) kovy79 válasza blueMerle (#14) üzenetére


kovy79
őstag

Tudtommal panelt nem építenek ~20-22 éve! :U
Így a kivitelezőnél is érdekes lehet reklamálni.
Te a sorházakra gondolsz.
Mielőtt lehurrogsz valakit, ne csak olvasd, értsd is meg, hogy mit is írt pontosan!

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#39) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást, érdekes megoldás :R

Dave666

(#40) agressiv


agressiv
addikt

Szerintem ez undorító dolog. Van így is elég oda nem illő zavar a kettőhúszon, még az hiányzik, hogy szándékosan legyen zavarva mindenféle jelekkel. :W

Hát még a borz.....

(#41) hcl válasza agressiv (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig milyen régőta van ilyen dolog :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

" Na, most mivel tudom, hogy nincs, ezért csak arra tudok gondolni, hogy ő valamilyen referenciaértékhez viszonyít, és nem a kimenő jelszinthez. Bármilyen egyéb ötletet várok!"
Egy tipp, szerintem vagy dBm vagy dBW lesz.

Ennek a technológiának úgy lenne értelme, ha a tápegységeink beépítve tartalmaznák az elektronikát. Akkor viszont mehetne a hűtőtől kezdve a villanyokig a jel. Mindenhova ugye mégsem húzhatunk ethernetet.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#43) agressiv válasza Blindmouse (#42) üzenetére


agressiv
addikt

Akkor viszont mehetne a hűtőtől kezdve a villanyokig a jel. Mindenhova ugye mégsem húzhatunk ethernetet.

Ezt nevezem ökörségnek amikor már mindenhol ott van a vezeték nélküli hálózat.

Akik nem foglalkoznak elektronikai berendezésekkel azok nyílván nincsenek tisztában azzal, hogy egy készülékbe mennyi minden plusz alkatrész kell manapság az elektromos hálózaton lévő oda nem illő zavarok miatt, mert igaz, hogy az ilyen zavarokat leginkább a kapcsoló özemü tápok okozzák, mert ma már minden készülékbe ilyeneket szerelnek, de éppen ezeket kell a legjobban meg is védeni ezektől a zavaroktól, különben működésképtelenek lennének. Ezek után hatalmas baromságnak tartom azt, hogy a hálózatra szándékosan vezessünk ilyen jeleket. :F

Hát még a borz.....

(#44) hcl válasza agressiv (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kapcsolóüzemű helyett normál tápegységgel mekkora lenne egy 450W-os PC táp?

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) agressiv válasza hcl (#44) üzenetére


agressiv
addikt

Nem sokkal lenne nagyobb, inkább nehezebb. :DDD Viszont nem a PC-vel van baj, hanem már minden DVD lejátszó és egyéb berendezés amit ma gyártanak kapcsolóüzemü táppal van ellátva. És például fene se gondolná de a zavarforrások melegágya az energiatakarékos izzó!

Hát még a borz.....

(#46) Blindmouse válasza agressiv (#43) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Ó tényleg, köszönöm mágus, hogy megmondtad a tutit. Mekkora védelem kell? Egy LC szűrő, esetleg 2? Hogy a megaherces tartományú jelet elválasszuk az 50Hz-től?
És biztos egyszerűbb és olcsóbb wifit zigbeet vagy akármit pakolni mindenbe, mint egy 500Ft-os IC-vel ethernetet csinálni.
"Akik nem foglalkoznak elektronikai berendezésekkel" - villamos mérnök vagyok, ilyeneket tervezek. Látom a vérpistikék újjabb nemzedéke megmondja a tutit.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#47) rricsi válasza mrhitoshi (#6) üzenetére


rricsi
csendes tag

Hali!

Én használtam ilyet jó pár hónapig méghozzá a szomszédommal. Tehát átmegy a villanyórán, ha nem újfajta és nincsen szűrő beleépítve. Sajnos valószínű ez nem legális, mivel a házak közti vezeték már nem a tied. 95%-ban jól működött, voltak esetek mikor megszakadt a kapcsolat.

(#48) agressiv válasza Blindmouse (#46) üzenetére


agressiv
addikt

Vérpistike a nagypofájú örega...d az. :W
Ha villamosmérnök vagy akkor igazán tudhadnád, hogy van baja a hálózatnak éppen elég. Arról nem is beszélve, hogy ha az erősítőd gerjed megahertzeken azt maximum akkor veszed észre amikor fogynak a magas hangszóróid, vagy szkóppal vizsgálod a kimenetet és a tápot, de gyári készülékeket ritkán méreget az ember, kivéve persze javításkor..

És persze tervezhetsz LC szűrőt, de ha nagy teljesítményekről van szó akkor ez problémát is okozhat.

Hát még a borz.....

(#49) Duree


Duree
veterán

Remek a cikk csak gratulálni tudok hozzá.Ezt kütyürét már régebben használtam otthon ethernet helyet,nem volt rossz,de ma már nem kellene

duree54

(#50) alamuszi


alamuszi
senior tag

Érdekes skandináviában 15 éve volt ilyen komplett szolgáltatói hálózat, persze jóval kisebb sávszélességgel. Tesztelgettem ilyet 6 évvel ezelőtt, de még akkor is nagyon sok hátránya volt. Ez már nagyon jó.

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.