Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ocarina


Ocarina
aktív tag

Egyik kedvencem.
De a magyar címe és a magyar szinkron is katasztrófa.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#2) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Az ubuntus rész bennem azért hagyott mély nyomokat, mert teljesen karakteridegen:
Szinte kizárt, hogy egy Sheldon-féle arc Ubuntut akár még csak Live CD-ről is elindítson, hiszen nézete szerint az Linux for Dummies (és különben is egy bugos szarhalom). Az ilyen figura a mainstream disztrók közül inkább Archot vagy Slackware-t nyomat, vagy ha minden kötél szakad, akkor Debiant.

Egy pár résszel korábban elmondta a véleményét a Vista és a Win7 közötti különbségről, na, az hitelesnek tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#3) Dany007


Dany007
veterán

Én is most kezdtem el nézni. Eszméletlen durva. Esküszöm, évek talán évtized óta nem röhögtem ennyit filmen, sorozaton!

Mondjuk szó se róla, nem árt ha az embernek van hozzá némi számítástechnikai múltja, illetve általános műveltsége a fizika területén. Ezek nélkül rengetek jó poénról lemarad.

Ami furcsa, hogy mindössze 20 perces egy rész... =/ Ami rettentően kevés.

Plusz én eddig csak szinkronosan néztem a részeket. Többen mondják, hogy jobb az eredeti, ami nem meglepő. Eddig szinte minden sorozatnál észrevettem, hogy az eredeti szintekkel jobb, mint a szinkron.
De hogy lehet ezt követni eredeti nyelven? Felirattal? :D Hiszen így is van néha, hogy vissza kell tekernem, hogy rendesen megértsem mit is mondtak :D
Pl a House feliratos részeinél is 1-1 esetben meg kellett állítanom, hogy rendesen eltudjam olvasni és követni tudjam az épp aktuális levezetést, kifejtést.

A magyar cím egyébként tényleg csapnivalóan gagyi.

(#4) gzbotii válasza Ocarina (#1) üzenetére


gzbotii
veterán

En 1 reszt neztem a baratnom kedveert magyarul.. :Y WTF? Sheldon hangjaatol agyam elszalt..a tobbieke is csapnivalo. Es a cim is... honnan szedtek...na mindegy, abban egyet kell ertenie mindekinek, angolul az igazi :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#5) joey04


joey04
titán

Én is nézem, igaz én megtartottam mellé a How I Meet Your Mothert is. A kedvenc jelentemet a #2-ben linkelték. :D
Na meg a Siri poénok. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) gzbotii válasza Brutforsz (#2) üzenetére


gzbotii
veterán

Amikor en lattam az Ubuntus dolgot akkor ep nem volt fent a gepemen Ubi. De ahogy vege lett a resznek feltoltem ujra a 11.04 miutan elokerestem isten tudja honnan a CD-jet :D
Van egy resz, ahol aval akarja toleteni az estet, hogy ujrarakja az egesz oprendszert a gepen :)) na az is nagyon jo (azt hiszem az Ubis elott van)

Szerintem meg en simman kineznem Sheldon Cooper PhD -bol hogy Ubit hasznal..miert ne:DDD Mondjuk ha azt mondana, h Mac-je van jobban beleillene a kgepbe mind Win user :U .
Bar az egesz sorozatbol csak Koothrappali hasznal Macbookot :N

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#7) Lenry válasza Brutforsz (#2) üzenetére


Lenry
félisten

a Windowsos poén tényleg ül, csak azt nem értem, hogy mi a picsán röhög a közönség az első két alkalommal?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Dany007 válasza joey04 (#5) üzenetére


Dany007
veterán

Hát ez nagyon komoly :D És ez melyik részben lesz? Hányadik évad?
Gondolom valami tavalyi, úgy a negyedik évadra tippelek...

(#9) gzbotii válasza joey04 (#5) üzenetére


gzbotii
veterán

Ja igen, Siri :From now on, I'll call you sexy. Okay? :))

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#10) joey04 válasza Dany007 (#8) üzenetére


joey04
titán

A Siri az friss, S05E14. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) gzbotii válasza Dany007 (#8) üzenetére


gzbotii
veterán

5. eved, ha nem csalodom es 4. resz (bar ezt csak emlekeztbol irom).
Eleg uj kell legyen ahoz, hogy legyen benne i4s ;)

Amugy meg semmi kep ne nezd magyar szinkronnal, ha teheted mert nagyon elrontja az egeszet. En is rakok hozza feliratot mert a sok technokrata kifejezest meg ha gyorsan beszlenek nem ertem :B De igy sokkal jobb mind magyarul :K

(#2) Brutforsz: igen, ez bennem is annyira mely nyomott hagyott, majd leestem az agyrol ugy rohogtem. Es csakugyan nem art egy kis tudomanyos sszellmemiseg mert maskepp tenyleg nagyon sok dolog nem jon at az egesz sorozatbol.

Ja, es kozben ma megneztem az utolso megjelent reszt is :(

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#12) Dany007 válasza joey04 (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Uh, na amire kijön az magyar szinkronnal, addigra nekem is lesz 4S-sem. Nembaj legalább a nem túl kocka asszony is érteni fogja a poénokat (már ha nekem is lesz 4S-em).

@gzbotii:
szerk.:

Igen, ha én is egyedül a gép előtt ülve nézném ezeket mint régen, akkor v.színű maradna az angol hang és a felirat.
Viszont asszonnyal nézzük, "tévén", este, fáradtan. És sokszor magyarul se tudjuk követni :D

"nem art egy kis tudomanyos sszellmemiseg mert maskepp tenyleg nagyon sok dolog nem jon at az egesz sorozatbol."

Nem csak szellemiség kell hozzá, hanem némi tudás is :D Különben rengeteg poénról lemarad az ember! :)

[ Szerkesztve ]

(#13) gzbotii válasza Dany007 (#12) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem akartam ugy fogalmazni, hogy aki kobunko fizkabol, kemiabol, IT meg altalanos muveltsegbol sincs toppon az a poenok 65,77% kimarad :DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#14) Dany007 válasza gzbotii (#13) üzenetére


Dany007
veterán

Pedig így van :D
Sőt, én inkább 75-80%-ra tenném.

Bár vannak benne könnyedebb ált.műveltségre alapozott poénok is. Mondjuk most volt valahol a 2. évadban egy Occam borotvájára alapozott poén. Ami szintén nem volt rossz, de ha az illető nem tudja mi az, akkor nem érti a poént sem. Bár ez ma már elégé általános.

Lenne egy kérdésem, Ti akik már előrébb jártok a sorozatban :)
A wikin azt írják, hogy az egyik részben Penny rájön, hogy a srácok a saját környezetükben olyanok, mint az ő köreiben a "sztárok". Ez melyik rész lehet?

(#15) gzbotii válasza Dany007 (#14) üzenetére


gzbotii
veterán

Ezt igy nem tudom megmondani egesz pontosan, lehet benne van valahol egy resszben konkretan de ahogy koveted a sorozatot akkor ez ugy atjon..3. evadtol tuti :DDD
Hol tartasz te egesz pontosan?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#16) Ocarina válasza Dany007 (#12) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Csak két évad van szinkronosan.
Nem hiszem, hogy folytatják a fordítást.

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#17) Dany007 válasza gzbotii (#15) üzenetére


Dany007
veterán

A második évad elején, közepe táján.

Most volt a 2x2-ben egy poén, amikor elmentek egy ilyen középkori vásárra. Sheldon meg ki volt akadva, hogy mennyire pontatlan volt az egész...
Erre valamelyik ajánlotta neki, hogy menjen vissza, mint az Enterprise egyik kutatótisztje, aki épp egy ismeretlen világot kutat fel. Na ba***ki én ezen annyit röhögtem, mint még soha semmi máson. Folyt a könnyem.
És a végén mutatták ahogy tényleg elment spoc-ként :D

(na de itt megint visszajön az, hogy ha valaki nem ismeri a StarTreket akkor bukta az egész)

[ Szerkesztve ]

(#18) gzbotii válasza Dany007 (#17) üzenetére


gzbotii
veterán

En nagy Star Trek fan vagyok:DD
Meg Spoc szerepet simman eljatszhatne egy filmben.
Igen, nekem az egesz 2. evadbol ez maradt meg. Tobbire ennyire reszletesen nem emlekszem. Az egyik legjobb jelenet (bitches be crazy utan). Szerintem.

Amugy meg lattatok Jim Parsons-al interjut? Szerintem nem erdemelte meg a dijakat..hisz tisztara o Sheldon. Semmit nem kellet szineszkednie :D

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19) Dany007 válasza gzbotii (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Jólvanakkor. Örülök, hogy nem csak én szakadtam tőle! :D
Amúgy észrevettem, hogy sokan máson röhögnek mint én. Egyik kollegával is elkezdtük nézni itt a cégnél. És sok poén van amin én röhögök ő meg nem és fordítva. Pedig ő is Star Trek fan, mint én. Csak lehet neki túl zavaros volt az a rész.

Végülis mennyire durva már. Elvoltak egy ilyen vásáron. Egyikük kiakad, hogy mennyire hiányos és történelmileg pontatlan.... Aztán szóba jön megint, hogy újra el kéne menniük, de ő nem akar, mert sok a történelmi anomália... Erre felvetik neki, hogy menjen Spoc-ként, mintha egy 16. századi bolygót fedezne fel. Ha már úgyis be kell öltözni :D
Szóval eszméletlen. Zseniális! :R Szerintem az írók között is lehet 1-2 kocka, 1-2 star trek fan stb...

(#20) moha21 válasza Dany007 (#14) üzenetére


moha21
addikt

Meg kell nézni a kapcsolat című filmet, ott Jodie Foster elmagyarázza:>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21) Lenry válasza gzbotii (#18) üzenetére


Lenry
félisten

Spock
khmmm

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) gzbotii válasza Lenry (#21) üzenetére


gzbotii
veterán

Kullonos, tevedtem. Peddig nem volt logiukus igy irni.

(#19) Dany007: kell legyen az irok kozott ST fan, maskepp nem tudnanak ilyen poenokat irni. Meg kocka is persze :DDD De talan ezert is jo.
Amugy meg milyencegnel dolgozol, hogy kezben sorozatokat neztek? Az, hogy egyedul, a sajat geped elott nezd meg elmegy, nem feltuno. De, hogy ketten :DDD

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#23) [balu]


[balu]
tag

Nem értem miért ennyire népszerű a TBBT. Én is nézem, kellemes szórakozás heti 20 percre, de még az elején se neveztem volna zseniálisnak (az elmúlt 10 évből van kemény 3 olyan 20 perces sorozat amire ezt mondanám), az utóbbi két évben (amióta van Amy és többet szerepel Bernadette) pedig már eljutott arra a szintre, hogy csak jobb híján nézem.

[ Szerkesztve ]

(#24) gzbotii válasza [balu] (#23) üzenetére


gzbotii
veterán

Bernadett es Amy szerepeltetese nekem se tetszik annyira meg azert az 5. evadra mar kicsit nyuzott a sztori nehol..
De azert meg igy is a legjobb szamomra

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#25) [balu] válasza gzbotii (#24) üzenetére


[balu]
tag

Nagyon valószínű, hogy ez személyes ízlés kérdése, de nálam most a sitcomok közül nincs bent a legjobb 5-ben se. Könnyen elképzelhető, hogy ez azért is van, mert messze túl sok ilyesmit nézek. :D

(#26) Dany007 válasza gzbotii (#22) üzenetére


Dany007
veterán

"jó" cégnél :D
Szívesebben dolgoznék non-stop ha rendesen megfizetnének érte. Sőt, még az idő is jobban telne.
Amúgy meg most ért véget a hajtós időszak, hó van, ügyfél, munka nincs, főnök félt bejönni a havazástól. Ami meg munka volt megcsináltam. :)

(#27) gzbotii válasza Dany007 (#26) üzenetére


gzbotii
veterán

Meg vessztek fel embert?:DDD En is egy ilyen munkahelyben remenykedem :DD

(#25) [balu]: estleg meg ajalnhatsz 1-2 nekem is a jobbak kozul

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#28) [balu] válasza gzbotii (#27) üzenetére


[balu]
tag

Nagyon szívesen ajánlok, bár a humoruk esetenként erősen különböző is lehet.
A legjobb sorozat ami most fut, az szerintem egyértelműen a Community, utána viszonylag szorosan jön nálam a 30 Rock és a Parks and Recreation . Nem vagyok biztos, hogy szeretni fogod őket, mert a TBBT-val csak minimális hasonlóság fedezhető fel, de egy próbát mindenképp megér. Ja és ha úgy döntenél, hogy megnézed valamelyiket, erősen ajánlom, hogy angolul, magyar felirattal tedd, mert a magyar szinkron egyiknél se igazából élvezhető.

(#29) Dany007 válasza gzbotii (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Innen csak mennek el az emberek. Hidd el, nem szeretnéd te azt :)
Lassan már xanax is jár a havi munkabér mellé, hogy el lehessen viselni.

(#30) gzbotii válasza [balu] (#28) üzenetére


gzbotii
veterán

Most vizsgaidoszok-potvizsgaidoszak van, de 2 het es utanna tengernyi szabadidom lessz, szoval belenezek lassuk milyenek.
De arra rajottem, sok estben a szinkront nagyon elszurjak..nem ertem miert. Peddig van olyan mozifilm, ahol kifejzetten dob a szinvonalon a jol sikerult szinkron.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#31) Dany007 válasza gzbotii (#30) üzenetére


Dany007
veterán

Ez többek közt megszokás kérdése.
Én anno a StarGate SG1 és Atlantisz többségét is angolul néztem. Mikor kezdték leadni az Atlantiszt magyarul azt hittem kettéáll a fejem. Valami katasztrófa volt az angol után.
Shepherd nevét rendszeresen szó szerint "Seperd-nek" - mint a söprés - ejtették magyarul. Rodney hangja meg végképp el volt ba***va. És rengeteg mondat nem jött át úgy magyarul, mint angolul... Szóval azt nem bírtam magyarul nézni.

Félig a megszokás miatt félig viszont talán azért, mert egész egyszerűen ugyan az a mondat teljesen másképp hangzik magyarul, mint angolul. Ugye sok esetben amikor 1-1 mondatot eldarálnak angolul röviden, az magyarul jóval hosszabb mondatot eredményez. Szóval más lesz a hatás.

(#32) gzbotii válasza Dany007 (#31) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat ami katasztrofa az Sheldon..a poenok toredeke jon at tole magyar szinkronnal. De lehet csak nekem zavaro nagyon ez a resze

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#33) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nálam ez most az új best.

(#34) gzbotii válasza KaiotEch (#33) üzenetére


gzbotii
veterán

Fun with Flags epizod keszule a hatterben :C

Nekem mostmar a kedvenc reszem az utolso..reg volt ilyen jo resz :DD : [link]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#35) Dany007


Dany007
veterán

Na, pár napja elkezdtük nézni a 3. évadot angolul, felirattal.
Le kell szögeznem az elején, hogy nincs olyan angol tudásom, hogy felirat nélkül menne. Persze alap társalgási részt megértem, de itt abból kevés van :D

A tapasztalatom pedig negatív. Nagyon negatív. Egyszerűen nem tudom követni az eseményeket. A poénok se olyan jók, mert mire elolvasom a 2-3 sornyi szöveget, a filmben már teljesen más történik, de legalábbis rég vége az adott poénnak.
Sokszor pont a gyorsan elhadart monológok lennének lényegesek, ahol a poénnak része a hadarás meg az egyöntetű szövegelés. De mivel olvasom, ezért erre nem tudok odafigyelni.
Sőt, gyakran le kell pause-olnom a filmet, mert 1 másodpercnél kevesebb ideig van kint a 2 soros szöveg... :S Persze közben meg már jön a következő. Arról nem is beszélve, amikor valami idegen kifejezésről beszélnek azt még olvasni is nehezebb :)
Se nekem se páromnak nem jött be feliratosan.

Persze azért a hangok így jobbak. A párbeszédek is élethűbbek, mint szinkronnal, de a fenti okból kifolyólag ez kevés.

Pedig a Csillagkapu 8-9-10 és az Atlantis 1-2-3-4 évadját is felirattal néztem. Ott nem volt gond, teljesen azonosulni tudtam a filmmel. Egy idő után már fel se tűnt, hogy olvasom. Talán azért, mert ott nem voltak ilyen magasröptű elhúzódó és pörgős párbeszédek folyamatosan.
Sőt a BSG-t és még a Dr House-t is néztem felirattal. Pedig aztán az se gyenge szöveg tekintetében.

(#36) gzbotii válasza Dany007 (#35) üzenetére


gzbotii
veterán

Hat en szerencser csak 3 reszt kaptam meg magyarul, atobbit felirattal neztem (roman felirat) es nem modndom, hogy nem volt hadarasnal, hogy pauseoltam de na..nem volt vele bajom.
Az utolso 3 reszt, amikor megjelent nem volt hozzajuk felira es annelkul neztem, egy ket szo kivetelevel ertettem mindet (peddig nem vagyok egy jo angolos)

Igaz, nekem konnyebb, mert identol 3 roman sraccal lakom es ha tolluk kerek filmet akkor az biztos, hogy angol es estleg hozza felirat...mar lassan megszoktam:DDD

De tudd meg ez jo is, mert a roman kollegak, leven, hogy angol filmeken szocializalodtak 4 eves koruktol sokkal jobban bbeszelnek angolul mind a magyar ismeroseim 95%..

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#37) rétisün válasza Dany007 (#35) üzenetére


rétisün
veterán

belenéztem pár részbe magyarul, és sztem jobb angolul, felirattal nézni.....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#38) Dany007 válasza rétisün (#37) üzenetére


Dany007
veterán

Én elhiszem, hogy jobb angolul... De én nem tudom követni. :)
Egyszerűen mire elolvasom a 2 soros szöveget a képen már teljesen más van és a poénnak vége.
Ettől függetlenül nem bírom abbahagyni. De tény, hogy a 3. évad első pár részén alig nevettem valamit. Az első két évadot meg végigröhögtem.

(#39) gzbotii válasza Dany007 (#38) üzenetére


gzbotii
veterán

Azert nehez 5 eveadon kerezstul folyton jo peonokkal elorukkolni. Ezert egy ido utan mar kevesbe jok a poenok de szerintem meg igy is egy jo sorozat. A 5. evadvol talan az egyik legjobb resz a 18as

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40) joey04


joey04
titán

Egy kis magyar: [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) gzbotii válasza joey04 (#40) üzenetére


gzbotii
veterán

Meg volt egy reszben, ahol a magyarokrol/magyarorszagrol volt szo..de mar nem emlekszem mikor. egyesek miket esre nem vesznek :D

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#42) ArchElf


ArchElf
addikt

Én a Chuck-ot néztem...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#43) rétisün válasza gzbotii (#41) üzenetére


rétisün
veterán

"Ez a plakát is egy csillagászati kategóriájú díszlet, számos alkalommal felhasználásra kerül. Most a 2-es éved 4. része kapcsán lett felfújva, de már az 1. évad 5. részében 15:02, 16:07 és 16:30-as időpontokban is feltűnt (a Laborban)
http://noob.hu/2012/01/23/bbt-s0105-t1607.jpg"

forrás....(az utolsó (első?) hsz)

meg is nézem mindjárt :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#44) gzbotii válasza rétisün (#43) üzenetére


gzbotii
veterán

Erdekes, csak tudnank, hogy is kerult oda be nekik a diszletbe. Hisz az ameriaki egyetemeknek is van eleg hasonlo programjuk meg biztos van hasonlo plakatjuk is..

Azert elkelpzele, szunetben egyes szineszek, hogy nezhettek arra a plakatra, hogy mit is ir ott (magyarul) :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#45) rétisün válasza gzbotii (#44) üzenetére


rétisün
veterán

megkérdeztek egy éppen ott lévő magyart, mi is ez? pont akkor, ott ne lett volna magyar? :DDD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#46) KaiotEch válasza ArchElf (#42) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az is jó volt, mutatták az országházat(asszem) és kiírták, hogy Oroszország :D

(#47) gzbotii válasza rétisün (#45) üzenetére


gzbotii
veterán

Kitudja..olyan helyen bukkan fel magyar, ahol nem is gondolnad :D

Most latom, milyen jo az alirasod. En tegnap, valahoil a varosaban lattam felirva :))

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#48) catroot


catroot
veterán

Igaz, hogy TBBT topik, de aki még pl IT-s vonalon akar derülni, ajánlom az IT Crowd-ot, persze ezt is eredeti hanggal.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#49) gzbotii válasza catroot (#48) üzenetére


gzbotii
veterán

Ahogy latom Britt igy lehet belekostolok :C Imadom a britt angolt foleg ha az amerikaival talakozik. :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#50) catroot válasza gzbotii (#49) üzenetére


catroot
veterán

Egyébként volt ennek a sorozatnak egy amcsi változata is, de kudarcba fulladt.

Ha szereted a brit angol humort, akkor biztos tetszeni fog.

Ízelítő :DDD

"I live in the weak and the wounded, Doc."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.