Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Janus27


Janus27
tag

És akkor csodálkoznak a torrent térnyerésén?????????

(#2) Penguin95


Penguin95
senior tag

Ubisoft. Nem csodálkozom. rajta, bár azt nem igazán értem, hogy miért uszítják maguk ellen a vásárlóikat. Én a helyükben inkább örülnék, hogy viszik a játékot.

(#3) D1Rect válasza Penguin95 (#2) üzenetére


D1Rect
félisten

"Én a helyükben inkább örülnék, hogy viszik a játékot."
Valószínűleg lopott bankártyaadatokkal "vásárolták".

(#4) Penguin95 válasza D1Rect (#3) üzenetére


Penguin95
senior tag

Viszont ha ez így van, akkor nem legális beszerzésről beszélünk. Ellenben az írásban meg erről van szó. Másképp egy szavam se lenne, mivel ha valaki lop, akkor vállalnia kell az esetleges következményeket. Viszont itt azok is szívnak, akiknek ehhez csak annyi közük van, hogy Ők fizettek is a játékokért. Csak hát nem egy hivatalos partnernek.

(#5) elektrotank


elektrotank
tag

Wow. Nem pontosan értem ennek az okát, de biztos. A többi céh nem nagyon panaszkodott eddig a tudomásom szerint. Ha csak nem tényleg az van, amit D1Rect kolléga leírt. De így se igazán értem, hogy miért, elég lenne csak azokat "büntetni" akik így vásároltak, mert gondolom még léteznek olyan emberek, akik legálisan vásárolnak :K
De ha csak szívatásból és egy olyan indokkal, mint a "mert sajt", akkor menjenek melegebb éghajlatra :R

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#6) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Én pár éve hasonlóan jártam a Steammel :

Megvettem anno a még friss Total War Shogun 2-t (dobozosan az 576-ban), játszogattam vele, majd mikor újra elő akartam venni nem tudtam használni, mert valamiért a steam letiltotta.
Írtam is nekik egy e-mailt mellékeltem a számlát, meg fényképet a dobozról stb. , és a szemetek azt mondták, hogy felejtesem el.

Maradt a warez ami kb. tized annyi időt nem vett igénybe mint az, hogy az igazamat bizonygassam + a már megjelent kiegészítőket is hozzácsaptam az alapjátékhoz.

Évente kb-7-8 játékkal játszom, amből leagalbb 5 konzolos (Ps3) szóval leadózom a játékiparnak a részem, de azt, hogy én Pc-re vegyek még egyszer játékot azt meg lehet nézni...

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#7) D1Rect válasza Penguin95 (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

1 Bankkártya adat megszerez.
2 Játék megvesz ubisofttól (ott ahol a legocsóbb, pl. Oroszország), elad baleknek valami weboldalon keresztül.
3 ??????
4 Profit

(#8) alratar


alratar
addikt

Eddig sem vásároltam ilyen g2a színtű boltokba, ezután meg pláne nem fogok! :)

A ubi azért intézhette volna ezt kicsit emberségesebben is a dolgot.
Pl. aki számlát tud felmutatin, hogy ott vette, annak, ha nem is teljes vételárat, de legalább a felét visszaadhatnák.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#9) D1Rect válasza alratar (#8) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha megvan a doboz és a számla, akkor visszaküldenek a kiskerbe, hogy reklamálj.

(#10) alratar válasza elektrotank (#5) üzenetére


alratar
addikt

Volt már iyen, tavaj(?) a Devolver Digital tiltotta le a g2a-s kulcsokat.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11) Polllen


Polllen
nagyúr

Amúgy miért az ubisoft a genya, hogy a minimum szürkeimportos kulcsokat letiltotta?

A boltnál tessék reklamálni, hogy minek árulnak olyat, amit letilt a kiadó...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12) merkucyo válasza Polllen (#11) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Azért genya mert a legundorítóbb a végfelhasználót büntetni.
Pisti a neten kifizette a portékát és onnatól már jogilag is úgy van, hogy a Ubi max a G2-t perelheti kártalanításért .

Letiltogatni a felhasználók játékait egyszerűen bunkó pofátlan dolog

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#13) Polllen válasza merkucyo (#12) üzenetére


Polllen
nagyúr

Általában a törvényeket úgy alakítják ki, hogy a tudatlanság nem mentség.

Erős példa, de ha orgazdától veszel lopott autót, elkobozzák, mint a p*csa és majd hajtsd be a károd, akitől vetted. (ebben az esetben sem az autó eredeti tulaja a gyökér, hogy elvetette az autód)

És tegyük hozzá, hogy g2 nem most kerül először porondra, 3 perc kiguglizni Pistinek, hogy hivatalos forgalmazóról van-e szó és hogy a bolt mennyire tiszta.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) merkucyo válasza Polllen (#13) üzenetére


merkucyo
aktív tag

De ha a sarki kereskedőtől veszek jóhiszeműen lopott autót akkor azt már kereskedelmi forgalomban szereztem tehát megvalósul a tulajdonszerzés és onnantól senki tőlem el nem veheti. Az eredeti tulaj meg perelheti a kereskedőt.

Mivel a G2a is egy komoly (legalábbis annak tűnő) marketplace, így senkitől el nem várhatő, hogy magánnyomozásba kezdejn vásárlás előtt.

Tehát itt nagyon nem a ballonkabátos másolt CD-s, eladótól lett megvéve a játék ezért jogilag sem állja meg a helyét az ubisoft hozzáállása.

[ Szerkesztve ]

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#15) Polllen válasza merkucyo (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha jogilag nem áll meg, perelhető. Hajrá.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#16) alratar válasza merkucyo (#14) üzenetére


alratar
addikt

Nem szívesen pofázok bele, ugyanis nem értek a joghoz, de a g2a-ról mindenki tudja, hogy "piszkos" marketplace (főleg, hogy köztudottan adtak már el lopott kulcsot), míg a sarki boltról senki sem tudja.
Így eza az összehhsolítás nem álja meg a helyét.

D1Rect: Megnézném, hogy Mancikla mit szólna., ha odaállítanék ezzel a Tesco ügyfélszolgálatára. :D

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17) D1Rect válasza merkucyo (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

"Tehát itt nagyon nem a ballonkabátos másolt CD-s, eladótól lett megvéve a játék ezért jogilag sem állja meg a helyét az ubisoft hozzáállása"
Van 2 rossz hírem:
- ballonkabátos
- jogilag is megáll

(#16) alratar: Sztem a tesco visszafizetné az árát vagy adnának másikat.

[ Szerkesztve ]

(#18) alratar válasza D1Rect (#17) üzenetére


alratar
addikt

Lehet.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#19) elektrotank válasza alratar (#10) üzenetére


elektrotank
tag

Erről nem tudtam! :R

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#20) HuSudoSu


HuSudoSu
csendes tag

Érdekes hogy pont az Ubisoft lépte meg ezt nagymértékben először!

Én elsősorban a Steam-re számítottam volna hogy egy ilyen drasztikus lépéshez folyamodik! Ahogy látható a G2A- a játékok többnyire Steam-es kulcsok. Bár lehet a Valve úgy van vele hogy van olyan nagy bevételük a szolgáltatásból hogy nem lépnek semmit! Persze ha a múltban volt ilyen a Steam-nél is, akkor az utolsó mondatom érvényét vesztette!

Én személy szerint a G2A-t Pewdiepie-tól ismertem meg, ezért komolyabb utánanézés nélkül vásároltam egy játékot, talán az is veszélyben van?

(#21) D1Rect válasza HuSudoSu (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez a kiadó döntése, ha ők szólnak, hogy vegyék le, akkor leveszik.

(#22) tomazin válasza alratar (#16) üzenetére


tomazin
veterán

Szerintem meg nem tudja mindenki, ugyanis nekem sem volt elképzelésem sem róla.
Illetve emlékszem, hogy a Diablo3 kiegnél még Moldran (aki elég nagy név volt a d3 streamerek között) promózta őket. Itt fórumon is többen írták, hogy megbízhatóak. Ezek után én nyugodt szívvel vásároltam onnan. Nem érzem úgy, hogy elvárható lenne egy átlagusertől, hogy ennél jobban utánanézzen a dolognak.

Az meg, hogy egy megvásárolt játékkal nem engednek játszani...csak gratulálni tudok, biztosan megveszem újra (nem)

(#23) Polllen válasza tomazin (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Best buy topikban sokszor el lett mondva, hogy szürkezóna, csak általában aki ezért szólt, le lett ugatva.

Sztem itt a kacsa, víz és fulladás esete áll fenn... Még mindig a boltokra kellene fújni amúgy.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#24) alratar válasza Polllen (#23) üzenetére


alratar
addikt

+1

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.