Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) greenity


greenity
aktív tag

:)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#2) kemotox


kemotox
addikt

Képet! :D

(#3) greenity válasza kemotox (#2) üzenetére


greenity
aktív tag

Mégis miről? A holnapi ballagásról? :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4) Fr0z3n


Fr0z3n
őstag

Szerintem a hugucáról :D

(#5) greenity válasza Fr0z3n (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Ahogy rólam sem sok kép került a ph nagyközönsége elé, egészen pontosan 1 :) addig a húgomról még annyi sem :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) Vakegérke válasza greenity (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Büszke vagyok, hogy bírtam a bizalmadat, amellyel nem éltem vissza. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) greenity válasza Vakegérke (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

:) Köszönöm szépen :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#8) Švejk


Švejk
őstag

Ballagás. 10. osztályosként nem értem a fontosságát. Illetve értem, de vam egy dolog amit sose fogok, se ballagás előtt, se közben, se utána megérteni: hogy mégis miért, mi a kénköves búbánatért jó az nekem, hogyha 700 búval b*szott gyerek vesz körül, akiknek szemmel láthatóan ez az utolsó dolguk, amit az adott pillanatban csinálnának, hogy a "tiszteletemre" sorfalat álljanak. Díszsorfal. Zseniális, tényleg.
De ki van ez találva-míg te állsz sorfalat mások tiszteletére, átkozhatod őket, meg mérgelődhetsz. Mikor meg neked állnak sorfalat, akkor röhöghetsz rajtuk, hogy nolám nolám, tavaly még én is itt rohadtam, most meg már ti unatkoztok helyettem :))

(#9) vimes


vimes
senior tag

Mi még csak ballagtatunk, de csak szombaton.
Fránya kéttannyelvű gimi, most már én is mehetnék, de így még van 1 év :(

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#10) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Így 12. évfolyamban már annyira megutáltam az osztálytársaimat, hogy a tanárokkal lógok a szünetben, és a ballagásban azt sajnálom nagyon, hogy itt hagyom a tanárokat. :DDD

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#11) tope válasza greenity (#1) üzenetére


tope
addikt

Ne is mond, Pénteken az unokahúgom ballagására megyek, pedig nem olyan régről még arra emlékszem, hogy kis Duracell nyuszi (örökmozgó) adottságokkal megáldott kislány volt. ehh.

(#12) oszi666


oszi666
őstag

én húgom is holnap ballag, bár köztünk öt év van. Ő is ritka pimasz.... én jobb gyerek voltam :P

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#13) greenity válasza oszi666 (#12) üzenetére


greenity
aktív tag

Ez mindig így van :D

"Egy mosolynál jobb a több"

(#14) Vakegérke válasza greenity (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az én öcsémmel nem volt gond. Igaz, 14 év van köztünk. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) greenity válasza Vakegérke (#14) üzenetére


greenity
aktív tag

Azért az nagy idő :)
Nálunk csak 6 év, így voltam én még gyerek mikor ő is :D
Plusz azért én sem vagyok egy igazi angyalka :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#16) XharX válasza Švejk (#8) üzenetére


XharX
aktív tag

Még a ballagást úgy ahogy meg lehet érteni elvégre jobb esetben 4-5 éved zárása(ja, zárás, de érettségi csak utána), de a szalagavató amit nem bírok feldolgozni. Jövőre ballagok vagyis inkább ami fontosabb az érettségik nagy része akkor vár rám és elvárják, hogy a tanév első két és fél hónapjából(meg a "szünet" vége) a szabadidőm nagy részét táncikálásra áldozzam. Hát köszönöm. Nem lesz elég a fizika különbözeti, még ez is . :W amivel persze semmi baj nem lenne, de (legalábbis nálunk) akkora eseményként kezelik és heti 6-8 órát biztos elvesz ami legjobb esetben is(ami esetemben nem áll fenn mivel barátnőm ragaszkodott a keringőhöz is) 60 óra. Persze itt még csak a táncoktatás részét számoltam, ruhapróba, főpróba, a díszlet elrendezése ahol lesz az esemény, kisfilm stb. még erre rájön. És mindezt informatika és matek szakon. Lehet bennem van a hiba, de úgy gondolom kicsit degradálnánk az esemény monumentalitásán ezáltal az elfecsérelt idő felét visszaadva aminek még ha csak a felét tanulásra szánná mindenki, sokkal jobb félévi és érettségi eredmények születnének.

A húgodnak gratulálok és remélem jól fog sikerülni a holnapi napja :) Ha véletlenül Nyírbátorban ballag akkor a Báthory István Katolikus Gimnázium és Szakközépiskola berkein belül személyesen is szívesen átadom jókívánságaim :D és sok sikert neki a továbbiakban :)

[ Szerkesztve ]

(#17) greenity válasza XharX (#16) üzenetére


greenity
aktív tag

Benne van a pakliban, hogy túl van dramatizálva.

Somogyiak vagyunk, így picit messze vagyunk tőled :) a jókívánságokat köszönjük

"Egy mosolynál jobb a több"

(#18) greenity


greenity
aktív tag

Soha nem gondoltam volna, hogy én el fogok érzékenyülni és könnyezni. Most bizony könnyeztem nem is kicsit, és nagyon tudtam neki, hogy vízálló sminkem volt,mert különben elég pandamacisan néztem volna ki az ünnepség végére.
Igazgatói dicséretben is részesült a pici húgocskám, nagyon büszke vagyok rá.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) #09819904


#09819904
törölt tag

6 év... Nagyjából 2.190 nap, ami körülbelül 52.560 óra. Ugye ez így elsőre milyen nagynak, soknak hat? Holott gondoljunk bele jobban az időbe. Személyesítsük meg!
Nézzük azt, hogy mi történt ennyi idő alatt!
Dolgoztunk, tanultunk, megbetegedtünk, vitáztunk, veszekedtünk, szakítottunk és még lehetne sorolni. A számszaki adatok, - mármint, hogy mennyi év, hónap, stb. -, konkrétan egy ember életében nem mást jelent, mint a múló időt. Azon kívül, hogy azt mondjuk, hogy "Eltelt X év!", mit is értünk ezalatt? Nyilván nem az idő múlását. :)
Ez olyan, mint amikor beszélgetni kezdek két fiatallal. Elmondják, hogy három éve élnek párkapcsolatban. Élnek... :U Amikor visszakérdezek, hogy és mi történt ezalatt a három év alatt? Miken mentek keresztül, miket adtak bele ebbe a kapcsolatba? Mi volt a legnagyobb mélypont? Hogyan álltak fel? Stb.! Általában ezekre az amúgy totál alap kérdésekre alig van effektíve tartalmas válasz.
"Elutaztunk", "Elmentünk moziba.", "Bemutattuk egymást a szüleinknek!", "Az első csók/szeretkezés...", "Múltkor összevesztünk, de megoldottuk.", és még lehetne sorolni.
Aztán egyszer csak elhangzik a kérdés, hogy "Miért vagytok együtt?". Erre a válasz többnyire az, hogy "Azért, mert szeretjük és jól kiegészítjük egymást.".
Nos, az nyilvánvaló, hogy két ember azért van egymás mellett, mert valamilyen vonzalom van. Na, de a lényeges dolog azon van, hogy kiegészítik egymást! Egyik fél ebben, másik fél abban jó. Viszont együtt harmonikusan, boldogan tudnak élni, érzelemmel tudják építeni és vinni a párkapcsolatukat. Ez ugye kihatással lesz a környezetükre, családjukra. S így effektív értékkel és tényekkel lehet emlékezni az elmúlt időkre. És itt már, ha jobban belemélyedünk, egy hét is tele lehet olyan dolgokkal amikre igenis érdemes emlékezni! Az együtt töltött időkre pedig főleg!

Végül pár idézet:
"- Az idő mindent megváltoztat.
- Mindenki ezt mondja, de ez nem igaz. Csak a tettek hoznak változást. Ha nem tesz semmit, nem változik semmi." - Doktor House

"Életünkben meghatározó az a felismerés, hogy a többi lénnyel közösen átélt, feltételekhez kötött boldogság mulandó, és hogy legkésőbb a halállal minden párkapcsolat véget ér. Ezért fontos, hogy minél kevesebb elvárásunk legyen, ne éljünk a múltban vagy a jövőben, hanem minden porcikánkkal élvezzük a jelen pillanatot. Aki elég érett, belátja ezt, és nem fogja többé játszmákra pazarolni idejét, hiszen tudja, hogy minden pillanat az utolsó lehet. Őszintének kell lennünk, mert a dolgok mulandósága nem egy elvont elképzelés, hanem olyasvalami, ami folyamatosan, minden percben megtörténik." - Ole Nydahl

(#20) greenity válasza #09819904 (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Ezekben a dolgokban igazad van, és ahogy ezt már párszor megvitattuk az idő nagy kincsünk.

Nekem ez a nap nagyon fontos volt. Nem magam miatt, hanem a húgom miatt. Ez az ő nagy napja volt. Az ő négyéves teljesítményét.

És ez sikerült.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#21) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nekem majd szeptemberben lesz 6 éve, hogy elkezdtem a szakközepet. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#22) #09819904 válasza greenity (#20) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ez az húgod napja. Nyilván, mert vele történik valami, illetve a környezete is kap ebből. De mivel írtál róla egy bejegyzést,emlékezetesnek tartod, így már a Te napod is! Na, innentől kezdődik a közös szál és lesz a mai nap tartalma öröm, boldogság és idővel majd szép emlék.

Mindig ez ugrik be ilyenkor:
"A hazugság akkor is hazugság, ha soha nem derül ki
És nem úgy lesz gazember valaki, hogy azzá nevezzük ki
Attól lehetsz ember majd, hogy mi az, amit megteszel
Emlékre vagy érdemes vagy a múlt ködébe veszel"

(#23) Vakegérke válasza #09819904 (#19) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hmmm...
Ó, az idő. Hol csak vonszolja magát, hol pedig gyorsan pereg lefelé életünk homokóráján.

Az idő relatív, mármint az, hogy milyen gyorsan telik. Ugyan milyen gyorsan telik egy óra a halálra ítéltnek, és milyen gyorsan annak, aki szerelme tárgyára vár?

Két és fél évig jártam életem párjával, az esküvő után 32,5 évet húztunk le egymással. Csak a halál választott el minket.
"Aztán egyszer csak elhangzik a kérdés, hogy "Miért vagytok együtt?"."
Mert csak. Mert ha nem volt egyikünk jelen, hiányzott a másiknak, mert nem az volt a lényeg, hogy mi történt az évek alatt, mert megtanultuk elfogadni egymást, és nem igyekeztünk azon, hogy átneveljük, mert, mert, mert...
Mert csak.

Úgy tűnik, szakmai szemmel nézed a dolgot. Nálam a szeretet a szűrő.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24) #09819904 válasza Vakegérke (#23) üzenetére


#09819904
törölt tag

Ha az effektív tartalmas, korrekt, hiteles szeretetet, érzelmet szakmainak lehet nevezni, akkor igen! :)

De belekötnék nálad abba, hogy "Mert csak". Csak, mert csak akkor vannak együtt az emberek, ha már nincs semmi, csak a megszokás. Amikor csak elviselik egymást, úgy, hogy inkább jobb mosolyogni, stb., mint a dolgok eleibe menni.

Ahogy írtam: "Na, de a lényeges dolog azon van, hogy kiegészítik egymást! Egyik fél ebben, másik fél abban jó. Viszont együtt harmonikusan, boldogan tudnak élni, érzelemmel tudják építeni és vinni a párkapcsolatukat. Ez ugye kihatással lesz a környezetükre, családjukra. S így effektív értékkel és tényekkel lehet emlékezni az elmúlt időkre. És itt már, ha jobban belemélyedünk, egy hét is tele lehet olyan dolgokkal amikre igenis érdemes emlékezni! Az együtt töltött időkre pedig főleg!". Nálatok szerintem ez van/volt jelen!
Tehát, ha meg kellene nevezned mindazt a szépet, jót, rosszat ami veletek történt, nem hiszem, hogy annyit tudnál csak mesélni, - természetesen, HA akarnál -, hogy "mert csak". Hanem lenne ott tartalom bőven! :)

(#25) Vakegérke válasza #09819904 (#24) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mert csak.

Nincs felkiáltójel, és ha belekötsz, ám legyen. Azonban ez a két szó nálam azt jelenti, hogy nem törődtünk a feleségem rokonsága, a "külvilág" véleményével, úgy éltük az életünket, ahogy az nekünk jó volt, és nem foglalkoztunk a minket ért kritikákkal.
Nem érdekelt minket, hogy miként kéne mások szerint élnünk, nevelni gyermekeinket. Az egy dolog, hogy a korhoz általában tapasztalat is társul, de tisztán láttam, éreztem, tudtam, hogy akinek a házassága csődben van, gyermekeik elkanászodva pumpolják a szüleiket, azokra nem szabad hallgatni.

Ennyit jelent a mert csak.
Amondó vagyok, hogy az Isten verjen meg minden szülőt, aki telve jó szándékkal vakvágányra tereli ellentmondásra képtelen gyermekét.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#26) #09819904 válasza Vakegérke (#25) üzenetére


#09819904
törölt tag

Egyetértek és tetszik ez a szemlélet! :)

(#27) Vakegérke válasza #09819904 (#26) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Ha a nicked megegyezik a szakmáddal, képzettségeddel, akkor bizonyára tudod, vagy legalább át tudod érezni, hogy ilyen hozzáállással mennyi mérget kellett lenyelnem, számtalan konfliktusba keveredtem, és bár feleségem egyetértett velem, a rokonság szemében én voltam a rohadt pesti bunkó, aki nem hajlandó idomulni.

No mindegy, ez a topic nem erről szól. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) #09819904 válasza Vakegérke (#27) üzenetére


#09819904
törölt tag

Az érzelem, a mentalitás, a gondolkodás és megannyi más sokszor kemény erőt próbáló feladat. De ugye azt Te is tudod, én is tudom, hogy az úr a pokolban is úr! :)

(#29) Vakegérke válasza #09819904 (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Maradjunk annyiban, hogy poklot és mennyet nem könnyű egyszerre átélni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) #09819904 válasza Vakegérke (#29) üzenetére


#09819904
törölt tag

Csak ugye az kerül a mennyeknek országába, aki a földi poklot megjárta!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.