Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

Már 3x voltunk!!
mi is nagyon jól éreztük magunkat. lehet, hogy egyszer még visszamegyünk (vagy többször is) :K

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) Gl4diator


Gl4diator
tag

Szerintem is egyre inkább megéri Görögországba menni. Az államcsőd miatt csak nem mernek emelni nagyon jövőre árakat, különben a kutya se menne oda. Bár a sok sztrájk, szolgáltatások leállása még bekavarhat a nyaralási élménybe.

(#3) randomhaver


randomhaver
csendes tag

Szerintem is jó hely, én is csak ajánlani tudom. Idén voltam másodjára, és még egyszer biztos el fogok menni. A szerpentineken lehet motorozni, a tenger tiszta, a városnak a hangulata hihetetlen jó, az emberek többnyire kedvesek, csak jó emlékeim vannak. Aki teheti ne hagyja ki. :)
Amúgy jó cikk, gratt. :C

(#4) AMD ehog


AMD ehog
aktív tag

Az Athos-i kolostornéző hajó biztosan Ormos Panagias-ból indult, a "kalózhajókról" megismertem.
A környéken eltöltött összesen több, mint 2 hónapnyi nyaralás után mindenkinek csak ajánlani tudom a környéket, kivéve Sarti-t, ahol szinte Magyarországon éreztem magam.
Inkább Kalamitsi, vagy ahol Én is voltam, Ormos Panagias.

(#5) capafog23


capafog23
őstag

Idén voltunk 3adjára, ott hibázik nálam mindig a dolog hogy kocsival 12 óra alatt kinnvagyunk, én vezetek végig, és amikor odaérünk csak egy ágy kéne és ugye szállás meg még nincs.

Első évbe még mi is voltunk ilyen fakultatív programokon, de utóbbi 2 évbe már egyen se.

Nagyon jó hely, csak emelkedik az euro árfolyama meg látják hogy tetszik a népnek a hely és évről évre emelik a szállások árait.

(#6) madgie


madgie
titán

A kék lagúna nekem nagy csalódás volt, tiszta mocsok volt a part, a víz is tele volt kacatokkal, visszafelé a szuvlaki-pihenőnél sokkal szebb és tisztább volt a kis partrész, igaz, ott meg kavicsos volt a part, nem homokos.

Sarti egyébként nem rossz hely, kétszer voltunk ott ( meteorák tetején volt a leánykérés :) ), többször már nem vágyom oda, sőt, úgy általában Görögországba sem. Nekem túl "igénytelenek" voltak az őslakosok, meg elég nagy kosz van arrafelé. Ha az asszony bírná a hideget, valami északi országba mennék, tisztábbak, rendezettebbek (vagy nem :D)

(#7) MaciG válasza madgie (#6) üzenetére


MaciG
addikt

elég nagy kosz van arrafelé. Nekem ez nem tűnt fel. Apartman és a környéke tiszta volt, az utcán se igen volt szemét, meg a parton se. Kék laguna pedig meseszép volt. Mikor voltál te arra?

BANZAII

(#8) madgie válasza MaciG (#7) üzenetére


madgie
titán

Idén nyáron.

(#9) MaciG válasza madgie (#8) üzenetére


MaciG
addikt

Mi is idén voltunk, de pont az ellentéte volt annak amit te írtál a kék lagúnára.
Mondjuk utazás előtt olvastam olyat is ,hogy a Narancspart tele van nudistákkal, szeméttel, ürülékkel a bokrokban, út szélen stb; de én semmi ilyesmit nem láttam, pedig figyeltem is, mert ugye olvastam róla.

BANZAII

(#10) madgie válasza MaciG (#9) üzenetére


madgie
titán

Lehet, hogy előttünk egy német turistacsoport volt a kék lagúnán? :D Az egyik utastárs törött üveget szedett ki a vízből meg ilyenek...

(#11) Noddy


Noddy
senior tag

Mi is voltunk Sarti-n két éve. Annyi a gond, hogy annyira tényleg nem görög :)
Szinte mindenhol el tudsz lenni magyarul, ami előny ha az ember megbetegszik, de elveszi egy kicsit a varázst.
Nyilván Görögország szegény ország. Szerintem sokan emiatt nem tartják szépnek, de meg van a hangulata a repedezett aszfaltnak és a koszos kecskepásztoroknak is, de aki nem erre vágyik annak csalódás.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#12) madgie válasza Noddy (#11) üzenetére


madgie
titán

Kecskepásztorokkal nincs is baj, tök jó hajnalban elbóklászni a tengerparton a kecskék között :) Akkor van gond, mikor a szálláson kívül retyóra kell menni (fu, hogy néznek azok ki...), vagy csak szimplán látszik, hogy a konyhában két hete nem takarítottak (egy helyet találtunk, ahol előttünk suvickolta tisztára a főszakács a helyet, ott nyugodtan tudtam enni. Nagyon érzékeny gyomrom van, a többi hely kajájától fél napon át rohangáltam a budira :DDD :(

(#13) MaciG válasza Noddy (#11) üzenetére


MaciG
addikt

Van benne valami. :K
Viszont az ország főleg a turizmusból, olivabogyóból meg az ouzo-ból "él", ezért a turziusra nagyon oda figyelnek ami nekünk turistáknak csak jó.

BANZAII

(#14) JanFe


JanFe
aktív tag

jol sikerult bemutato, koszi :)

"There is nothing permanent except change"

(#15) Noddy válasza MaciG (#13) üzenetére


Noddy
senior tag

Persze.
Az ország többi (turistákat nem fogadó) részén sokkal rosszabbak az állapotok. De azt nekünk nem is kell látni.

Egyébként tényleg jó bemutató a bejegyzés. :)

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16) dave666


dave666
aktív tag

Szép Görögország, nagyon jó kis hely :R
Én 2002-ben jártam Sartiban.
Nagyon kedvesek az emberek :)

Dave666

(#17) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Wááá... majd 18 évesen most voltam először nyaralni,és egyben külföldön,(Sartin).Barátnőm családjával mentünk júl 17.-én.Egy álom volt:) istenem de imádtam.Visszasírom nagyon.Az az utca végig árusokkal meg jobbnál jobb kajákkal,feka kamuórásokkal:D és a tengerpartja is szép és jó.Jönnek 10 percenként a fánkárusok és kajbálnak össze vissza:D Barátnőmék 10 éve Sartira járnak:)

[ Szerkesztve ]

(#18) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

Nálunk szerencsére tökéletes volt az apartman.

(#19) Andie


Andie
őstag

Na csakhogy!
Aszittem már sosem születik meg a cikk Maci! :)
Gratula, jó kis beszámoló, bár az élmények leírásánál lehettél volna nyugodtan részletesebb, szentimentalistább :B Igy most olyan utazási irodás, szogorúan naplós.
Na, és igy utólag milyen? Megérte? Tetszett? Bejött, amiket meséltem?

Csacsigoló öreg bácsikkal találkoztatok? Nekem még a seggembe is beleharapott a dög :) - mármint nem a bácsi, hanem a csacsi!
Sassostól béreltétek a mocit? Megvan még a magyar felesége?
Ha a városból balra indultok kirándulni, arra vannak érdekes képződmények, ahogy az esővíz folyik le a hegyekből, és az út mentén ilyen érdekes, vöröses homokkővel találkozik, ott furcsa, varázslatos alakzatokat vájt ki belőle. Aztán meg a hegy tetejéről belátni az egész félszigetet.
Ha jövőre mégsem Thassos vagy Lefkada lesz, akkor még ajánlom Korfut - kicsit megkapod a Sarti hangulatot, kiegészitve az eredeti sziget fílingel ;)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#20) MaciG válasza Andie (#19) üzenetére


MaciG
addikt

Igen, kicsit tényleg utazási irodás, de nem akartam úgy konkrétan leírni, hogy ez milyen csodálatos, az milyen szép ,stb; mert ami nekem mondjuk tetszett az lehet másnak nem fog.
Megért? Teljes mértékben, csodaszép volt, és kedvet csinált ahhoz ,hogy felfedezzem Görögország más részeit is. :)

Csacsigolni sajna nem voltunk, inkább hajókáztunk, de az egyik öbölnél ott legelészett egy csacsi, azt megsimogattuk. A Sassostól béreltük, nagyon jó fej az öreg, mikor nála kajáltunk, mindig hozta a feles "welome drinket". Felesége megvan még, és volt ott egy fiatal srác, aki a motorokat intézte, ő is magyar, tehát tőle bármit meg tudtunk kérdezni magyarul.
Jövőre úgy néz ki június végén/július elején lesz egy családi kiruccanás Thassosra, majd utószezonba (szeptember közepén) meg barátnőmmel meg elmegyünk Lefkadára. Egyszerűen nem tudtam dönteni, mert Thassos, mint sziget gyönyörű. (eldugott kis öblök, falvak, dús növényzet,stb.). Lefkadán meg ami megfogott az a hosszan elnyúló, homokos part a tűrkiszkék tengerrel és a hatalmas hullámokkal. Meg onnan egy fakultatív program keretében el lehet hajókázni Kefalóniára.

BANZAII

(#21) Andie válasza MaciG (#20) üzenetére


Andie
őstag

Hát pedig ez a te blogod, vagy postod, vagy mifene, és nyugodtan leirhatod benne amit te gondolsz :)
Örülök, hogy tetszett, nekem Görögország már 15 éve a szivem csücske, sőt, az összes csücske :) Hiába próbálok más helyeket, egyszerüen nyomába sem ér az eredeti görög hangulatnak. Sokaknak ez koszos, balkáni, primitiv, de bevallom nekem nem is hiányzik a 8 csillagos kiszolgálás egy medence partján. Egy motoron, kettesben bejárni az egész környéket, olyan helyeket is, amit más turisták nem mernek bevállalni (pl ti sem mentetek le a sziv alakú öbölbe, pedig biztos fantasztikus lett volna kettesben egy egész öblöt birtokolni :) ) - mi is egy csomó ilyen vadregényes helyet fedeztünk fel mindegyik szigeten. És volt, hogy másnap reggel egyenesen oda mentünk, a motort eldugtuk egy bokor mögé, aztán lecsúsztunk a tüskés, sziklás meredélyen, és egész nap csak a mienk volt 150 méternyi homokos, érintetlen partrész - tiszta robinson filing.

Nemmondod, hogy Sassos már kajáltat is? Afene a jó dolgát, nagyon bejött neki ez a motoros biznic. Mondjuk potompénzért megveszi gondolom a mocikat, és csak számold ki, 1 idényben mekkora bevétele van :) De jól csinálja, igaza van. És amúgy korrekt faszi, nem az átvágos, külföldieket lehúzós fajta. Mi egyik alkalommal meg is koccantottuk a motort, asszem eltört egy egyik visszapillantótükör, meg talán a sisakrostély is - de csak legyintett, mondván jöjjünk jövöre is!

Jól hangzik a dupla kiruccanás jövőre! Hajrá! Lehet, hogy betársuluk az egyikbe :)
Egyébként én erősen foglalkozom a görög nyelv alapszintü elsajátításának gondolatával, ugyan még csak óvatos gondolat, de nem volna hüjeség pár év múlva venni egy kis szigetet, vagy kis házat a tengerparton, és ott megöregedni. Mondjuk nemtom a jelen gazdasági helyzet mennyire szól ebbe bele.

Ja, még egy fontos! Olvastad Gerald Durrel idevonatkozó könyveit? (Családom, és egyéb állatfajták, ill folytatásai, vagy 4-5 könyv, ami Korfun íródott, amig ott élt a családjával)
Fantasztikusan ir a koma, és teljesen oda varázsol a görög hangulatba. Én ha igy a hideg, nyálkás, szar őszi, téli napokon elszontyolodok, előveszem valamelyik könyvet, és pár órára ismét ott érzem magam, a kabóca ciripeléssel és ciprus illattal körbevéve. erősen ajánlom! ;)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#22) ruzsabazsa válasza Andie (#21) üzenetére


ruzsabazsa
aktív tag

:))

(#23) MaciG válasza Andie (#21) üzenetére


MaciG
addikt

Nekem is nagyon tetszik az ország. Egyszerűen imádom, de azért nem költöznék ki, mert ha egyszer elköltözöm innen Magyarországról, akkor csakis valami gazdaságilag fejlettebb országba, ahol sokkal magasabb az életszínvonal, a többi helyre meg eljárok nyaralni. :)

BANZAII

(#24) Findzs


Findzs
addikt

köszi a beszámolót

én is voltam már Sartin, jó volt csak dög meleg és kevés árnyék volt a parton
Horvátország tengerpartjai jobban tetszettek

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#25) ruzsabazsa


ruzsabazsa
aktív tag

a levegő is más,a nap,minden.más világ:) imádtam wááá

(#26) Andie válasza Findzs (#24) üzenetére


Andie
őstag

No, én voltam kb 5 éve, és most augusztusban is Horvátban. Hát hallod, azthiszem soha többet nem megyek oda, vagy ha igen, kizárólag elő ill utószezonban.
Azt a tömeget, tolongást, dugókat, ami ott volt?? Pedig lementünk egész Korcula szigetéig, hogy hátha... Na, ott végre találtam egy olyan szállást, ami a tengerparton volt, és nem volt a környékén semmi. Igaz, hogy 100 eur volt / iccaka, de a komplett ház a mienk volt, és az udvarról nyilt a tenger.
De hogy a szárazföldön, meg úgy általában az egész országban mi volt? A kinai piacon kiárusitáskor nincs akkora tömeg basszus. :(
Ráadásul fürdeni sem tudsz akárhol. Egész Horvátország egy baszottnagy szikla, jellemzően a tengernél többszáz méteres leszakadásokkal. Hát mennyél le fürdeni... Ahol méltóztattak lejárót csinálni (kb városonként 1-2), ott persze le lehet menni, csakhát ott fürdik a fél balkán. Zsebkendőnyi helyet találni kb 8 óra előtt lehet, és kb délelőtt 10-re már a hátizsákodon is fekszik valaki.
Nem vagyok egy prüd ember, de basszus mikor az ukrán nagycsalád rátelepszik a pokrócomra (szó szerint, ráért a törülközöjük széle az enyémre) úgy, hogy egyébként jobbra is, balra is vagy 30 méternyi szabad hely van, akkor én kösz, ebből nem kérek. Nem értették mér kelek fel, és hurcolkodok odébb 10 méterrel.
Emellett olyan drágaság, hogy csak pislogtam. Ettünk családi kifőzdébe, meg előjegyzéses sztár-étteremben, de fejenként 10 alatt nemnagyon állt meg a vacsora. Ebből görögben egy hétig elvagyok bassszus.
Ott rápattansz a motorra, mész 2 km-t a parton, és kb 5 fürdőhelyet találsz közben, ebből jó eséllyel kettőn nincs senki. Meg valahogy a környezet is sokkal mediterránabb - mondjuk ez nem csoda, hisz még kb 5-800 km-el délebbre van.
Törtük is a fejünket, hogy hamár Korculán vagyunk, átkompolunk Korfura, de nem ment egyenesen oda jára.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#27) MaciG válasza Findzs (#24) üzenetére


MaciG
addikt

Persze hogy meleg volt, ez a lényeg a tengerpartnak a főszezonban. Ha pedig te a hűvösebb vizet szereted, akkor elő, ill kései utószezon javasolt. Árnyéknak ott vannak a napernyők, lehet vinni félsátrakat,stb.

Attól, hogy mindkettő országnak van tengerpartja ,Horvátország teljesen más világ mint Görögország. Valakinek az egyik jön be, valakinek a másik. Én pl. szeretek nagyokat kirándulni, nem szeretem a zsúfoltságot, így nekem Görögország jött be, de ha a pénz nem számítana (mert ugyebár horvátoknál drágábbak a cumók, mint a görögöknél) és egy olyan nyaralásra mennék a haverokkal ahol reggeltől estig megy a buli, nyüzsgés akkor Horvátországot választanám a kettő közül.

BANZAII

(#28) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok,
idén szeretnénk a barátokkal Görögország északi részén nyaralni. A Chalkidiki félszigetet néztük ki elsődlegesen. Autóval szeretnénk menni, csak így nehéz szállást keresni. Arra szeretném kérni a tisztelt publikumot, hogy aki tud ajánlani esetleg helyi apartmanokat, vagy olyan oldalakat, ami nem utazási iroda, de találni szállást, az privátban írjon rám.
Köszönöm :)

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.