Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Legunalmasabb topic ever :C

Jo ez a telo. (Csak hogy legyen vmi uj post 😂)

(#4652) BeastMode válasza ßrainiac (#4651) üzenetére


BeastMode
őstag

Nem sok panasz van erre a telefonra:D
Tényleg lapos néha itt az élet, de ha bárkinek van valami problémája, megpróbálunk egyből segíteni:)

(#4653) apaszka válasza BeastMode (#4652) üzenetére


apaszka
veterán

Ezt igazolom :K

Bár azért van hibája egy nagyon nagy!

Nem bírja ki a 10 napot 38℅ kijelző idővel.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4654) tirszin válasza SkyS1gn (#4638) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha már felmerült a 7.1.1 ROM-ok fogyasztása, épp most tesztelek egyet.
Dirty Unicorns ROM, ElementalX kernel, itt még a powersave governor beállításokkal:

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4655) BeastMode válasza apaszka (#4653) üzenetére


BeastMode
őstag

Sajnos igaz, na de melyik mai csúcskategóriás okostelefon tudja ezt?:)
tirszin jó is ez a DU.

(#4656) apaszka válasza BeastMode (#4655) üzenetére


apaszka
veterán

Viccnek szántam. Mivel baja nincs semmi.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4657) BeastMode válasza apaszka (#4656) üzenetére


BeastMode
őstag

Tudom, poénnak szántam én is:) viszont sajnos tényleg ez a valóság. Manapság már inkább a nagyobb akksikra kéne koncentrálniuk a gyártóknak.

(#4658) apaszka válasza BeastMode (#4657) üzenetére


apaszka
veterán

Dirty Unicorns , vagy melyik rom hozza minimum a gyári stabilitást? Melyik a kedvenc itt a főzöttek közt?

Ha haza megyek , éjjel lehet felrakom valamelyiket mit ajánlotok.
Gondolom még a Pixel alapúak kissé bugosak még?

Vagy itt azok is tökéletesek?
Gondolom itt is a nagy szakácsok főzte dolgok a jobbak.
Tudom sok az ízlésen múlik.....

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4659) ßrainiac válasza BeastMode (#4652) üzenetére


ßrainiac
addikt

Tudom, tudom, azert van csend mert ha minden oke, nincs mirol beszelni. Ez egy kozel tokeletes telefon, nekem csak a videozassal volt bajom anno, de nagyon franko amit azota muveltek vele. Pixel szintu EIS elferne, de igy is baromi jo.

Tavaly ilyenkor sem volt semmi bajom a teloval. Csak elpasszoltam, mert kivancsi voltam.

Azota megettem 3db LG G5-ot, egy G4-et, egy Nexus 5X-et es egy Le 2 Maxot :DDD

(#4660) winbox válasza apaszka (#4658) üzenetére


winbox
senior tag

Pure nexus nekem tökéletes. 2 hete jottem vissza rá 1 hónap stock után, előtte se volt semmi baja,hát nagyon hiányzott, de többet nem megyek vissza stockra,mert mindig ez a vége 😀 alap kernellel is tuti, csak nekem valamiert rebootolt tobbszor, most elementalx-el probalgatom. 4,4es fel órákat hozza gyari orajeleken, wifi,mobilnet, minden. Megbízható, nem laggolt be még sehol. Próbálj ki párat

[ Szerkesztve ]

(#4661) BeastMode válasza ßrainiac (#4659) üzenetére


BeastMode
őstag

Na és megérte eladni?;]

(#4662) tirszin válasza ßrainiac (#4659) üzenetére


tirszin
senior tag

A G5, G4-et sztem kihagyhattad volna, a kamerájuk nagyon zajos és ezért agyon zajszűrt, műanyag képeket készít. Az élethűséghez semmi közük.
Én G4-ről váltottam, csak az optikai stabilizálás és a hátoldalon lévő gombok hiányoznak, egyébként jobb rajta minden. Üzemidő (SOT) pl. +1...1.5 óra.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4663) ßrainiac válasza tirszin (#4662) üzenetére


ßrainiac
addikt

Azok nagy kedvencek voltak pedig. De egyetertek az olajfestmeny effektussal.

Amugy nekem abszolut nem hianyzik az OIS a 6P-bol. Pedig ettol feltem a legjobban az egy evvel ezelotti tapasztalatok miatt. De talaltam egy videot ahol osszehasonlitottak a regi es uj szoftveres 6P-t ami meggyozott, viszont amit kozvetlenul tapasztaltam az meg jobb mint amit a videon lattam. Szoval zsirkiralysag van :DD

(#4664) apaszka


apaszka
veterán

Most raktam fel ebben a pillanatban a Pure Nexus ROM ot!
Még a kernel,és az appjaim hátra vannak ! Aztán belakás után nyilatkozom pár nap tán érdemben tudok! Tesztelem,de elsőre már jónak tűnik! :C :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4665) BeastMode válasza apaszka (#4664) üzenetére


BeastMode
őstag

Első custom ROM-nak tökéletes választás!👍

(#4666) leslien válasza ßrainiac (#4663) üzenetére


leslien
nagyúr

no csak... :) szürkével a fedélzeten....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4667) BeastMode válasza leslien (#4666) üzenetére


BeastMode
őstag

Most akkor Ti ketten 6P tulajok vagytok?:)

(#4668) dud998


dud998
őstag

Sziasztok!

Root és egyéb dolgok nélkül van lehetőség átállítani a kijelző felbontását fullhd-ra?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#4669) ERPY válasza dud998 (#4668) üzenetére


ERPY
őstag

Az miért lenne jó?

(#4670) dud998 válasza ERPY (#4669) üzenetére


dud998
őstag

Szeretném megnézni, hogy milyen hatással lenne a processzorra illetve a fogyasztásra.
Semmi bajom nincs vele, csak a kíváncsiság és tesztelhetnék vagyok. :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#4671) BeastMode válasza dud998 (#4668) üzenetére


BeastMode
őstag

Root nélkül nem hiszem.
Root után Franco Kernel Updater tudja natívan változtatni a képernyőfelbontást.

(#4672) leslien válasza BeastMode (#4667) üzenetére


leslien
nagyúr

én igen.... hamarosan jönnek a S7E vs N6p képek... :D

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4673) BeastMode válasza leslien (#4672) üzenetére


BeastMode
őstag

Ajjaj:D

(#4674) ßrainiac válasza leslien (#4666) üzenetére


ßrainiac
addikt

Grat :C

S7E mehet a kukaba.

#4667: Ezt hogy erted? Mindketten kulon, 1-1 6P-e :DD

#4672: Ossze sem kell hasonlitani..^^

(#4675) leslien válasza ßrainiac (#4674) üzenetére


leslien
nagyúr

egyelőre marad mind2...
más :
fólia +tok ügyben jöhetnek ötletek barmi érdekel... :R

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4676) BeastMode válasza ßrainiac (#4674) üzenetére


BeastMode
őstag

Igen, külön-külön:D
Mert ha jól emlékszem, Nektek is volt anno N5 is és onnan "ismerlek" Titeket:)

(#4677) ßrainiac válasza BeastMode (#4676) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nexus S, Galaxy Nexus, Nexus 4-5 es 6, Nexus 5X es 6P :D

leslien: Spigen thin fit eleg jo, nem a legvekonyabb, de fasza a fogas es premium feeling. Tok nelkul akartam hasznalni, de mondhatjuk hogy jart hozza, szal rajta maradt vegul.

IMAK sandstone volt az elozo 6P-men, az is baromi jo.

Ha van Nillkin Nature erre, azok is jok szoktak lenni kivetel nelkul barmelyik telohoz.

[ Szerkesztve ]

(#4678) ShadowX válasza BeastMode (#4671) üzenetére


ShadowX
őstag

Ezzel a módszerrel szerintem nem kell root.

Egyébként a felhasználók szerint nem nőtt láthatóan az SOT. Annyit írnak, hogy reszponzívabb lett a teló, plusz nem annyira melegedett.

[ Szerkesztve ]

(#4679) BeastMode válasza ShadowX (#4678) üzenetére


BeastMode
őstag

Az első pár oldal elolvasása után nekem úgy tűnik, hogy csak annak működött, akinek van root.

(#4680) ShadowX válasza BeastMode (#4679) üzenetére


ShadowX
őstag

Nem tudom megerősíteni vagy cáfolni, mert most rootolt vagyok. :)

Engem viszont olyasmi érdekelne, hogy gyári rom és kernel párosra hogy lehetne normális akku % kijelzést varázsolni, de úgy tűnik meghaladja mindenki képességét (még a google-ét is...).

(#4681) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Na ma is meghalt a telefon -6-7ben edzés közben :D Aztán elmentem futni miután bekapcsoltam addig vég a zsebembe volt, kivettem zsebemből megint halott volt :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4682) gulb válasza SkyS1gn (#4681) üzenetére


gulb
senior tag

Ma majdnem foldhozb..tam;((( pont a legjobb kepek keszitesekor vagy maps nezegetes kozbe doglott be!;( Mar egyeztetes alatt vagyoj google supporttal mert ez szanalamas...

(#4683) tirszin válasza gulb (#4682) üzenetére


tirszin
senior tag

Ilyen időjárási viszonyok közt én 100%-ra feltöltve megyek ki.
Igy tettem ma is. A 9:00-tól 15 óráig tartó túrán készült sok fotó, végig ment a sport trackers app, 60%-ra merült le, így esélye sem volt kikapcsolni.
Fel kell tölteni előtte ha hideg van, szerintem ezt el lehet (kell) fogadni.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4684) gulb válasza tirszin (#4683) üzenetére


gulb
senior tag

Nah ezt nem tudom elfofadni...es ilyen gondom nem volt tavaly...valamint 50% nehogy mar keves legyen;(

(#4685) Just486 válasza gulb (#4684) üzenetére


Just486
senior tag

Hihetetlen hogy mennyire nem tudjátok elfogadni, hogy ez van, a fizika itt is működik, a jelenlegi akkuk ilyenek. Lehet szoftverrel, hardverrel ("boost converter") harcolni ellene, de csak bizonyos határig. Nyilván ahogy öregszik az akku fokozottan fog mindez jelentkezni. A prospektusban persze hogy nem ezt olvassa az ember, csak azokat buzi mihaszna marketingesek írják, nem pedig a mérnökök (már). Ettől még nem kell bekajálni a sok hülyeséget amit kitalálnak. Az akku feszültsége ha kihűl, leesik, a telefon meg nem tud 0 V-ról üzemelni, ha fejre álltok se. Fel kell tölteni, és vigyázni hogy ne hűljön ki. Fémházas a telefon, persze hogy pillanatok alatt áthűl, ráadásul vékony is mint a papír. Nincs poliuretánba csomagolva az akku. Az asztalt viszont felesleges verni, specifikáció szerint SE használható a telefon ilyen hőfokokon. Nem véletlen, hogy a komolyabb akkus berendezéseknél (ne kelljen ujjal mutogatni a Teslára) külön elektronika biztosítja az akkumulátor megfelelő hőfokát. És ebbe nem csak az esetleges hűtés, de a fűtés ugyan úgy beletartozik. Enélkül nem működik.

That unconquered country we call the future.

(#4686) ßrainiac válasza Just486 (#4685) üzenetére


ßrainiac
addikt

Egyebkent mennyit kellene nyomkodni a hidegben h bekaksizzon?

Mert nekem lefagy a kezem, inkabb mindig zsebre rakom :DDD

Szal itt meg egyszer sem volt ilyen para es rendre 1%-ra lemeritem.

(#4687) Just486 válasza ßrainiac (#4686) üzenetére


Just486
senior tag

Teljesen változó, megmondhatatlan. Függ részben attól, hogy; Mennyire van kint hideg, mi/mennyire védi a telefont attól, hogy áthűljön (tok, zsebben a hátlap a comb vagy a farmer felé állt, stb), mennyi idős az akku (és milyen állapotban van), mennyire volt feltöltve, milyen alkalmazást futtatnál rajta (ha nagyobb a fogyasztás, valószínűbb a kikapcsolás). Percek és órák között bármi lehet. Ha hagynád kihűlni a telefont, majd valami energiaigényesebb feladatba kezdenél bele, elég valószínű, hogy reprodukálni tudnád te is a jelenséget. Mi se tapasztaltuk itthon, de attól ez még nem boszorkányüldözés, létező dolog.

Illetve nem csak úgy egyszer elromlik ("bekaksizik"), hanem ahogy hűl le, folyamatosan csökken a belőle kinyerhető energia mennyisége. Esik a feszültsége, amit egy DC-DC konverter egy bizonyos határig üzemi feszültségre konvertál, egy bizonyos akku-feszültség alatt viszont lekapcsol a telefon, hogy megvédje az akkut a túlmerítéstől. Ugyanis ezek az akkuk ha nagyon leesik bennük a feszültség teljesen (vagy szinte teljesen) tönkremennek, ezért védeni kell őket.

That unconquered country we call the future.

(#4688) tomalbert


tomalbert
tag

Jó reggelt Hölgyek/Urak,

Bízom benne, hogy tudtok segíteni.
A helyzet az, hogy még novemberben szert tettem egy 6P-re, viszont pofára ejtettem az üvegasztalomra miközben épp nem volt rajta tok.
Eredmény: törött display. Maga a Gorilla nem tört, nem repedt viszont a digitizer alatta az átlósan. Mivel a gari az emberi hülyeséget nem fedi, így kénytelen vagyok szervizet keresni. Egy a bajom csak, hogy Norvégiában, Stavangerben élek, és itt nem létezik iPhone-on meg Samsungon kívül telefon (azt adják a szájukba az embereknek), így a városban lévő 5-6 szerviz közül egyik sem vállalja a 6P-t, mert nincsenek berendezkedve rá, rendelni nem hajlandóak alkatrészt, mert nem merik megcsinálni.
Namindegy, lényeg az, hogy tudtok-e olyan Google vagy Huawei szervizt valahol a világban ahova érdemes lenne elküldeni, és megbízható kezek közé kerül.

Bocs a hosszú posztért, de hátha valaki... :)

(#4689) gulb válasza Just486 (#4685) üzenetére


gulb
senior tag

Nem hihetetlen...de itt eszakon meg - fokok sincsenek ma pl siman 6-8volt es omlott ossze a keszulek..;(

Ertem a fizikat ertem az egeszet de ez 1eves keszulek sincs es nem £ shopban lottem palcikaert. Meg a nexus 5 om is siman mukodik;( aksi csere se volt meg benne 3 eves...

(#4690) apaszka válasza tomalbert (#4688) üzenetére


apaszka
veterán

[link] Szia!

Én megkérdezném a Google-t.

Vagy őket.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#4691) tirszin válasza gulb (#4689) üzenetére


tirszin
senior tag

Van olyan, hogy egy év alatt kuka az akku.
Elég csak párszor 10% alá meríteni és ugy hagyni órákat, napokat.
A Li akkuk nagyon érzékenyek erre, máris megnő a soros belső ellenállásuk, ami azt jelenti, hogy nagyobb terheléseknél olyan mintha fele kapacitása se lenne!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4692) leslien


leslien
nagyúr

szóljatok h ne keressem az értesítési ledet... sz akkor a nexus 5x ben van?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4693) BeastMode válasza leslien (#4692) üzenetére


BeastMode
őstag

Keresd csak nyugodtan, mert van;]
Az előlapi kamerától balra.

(#4694) leslien válasza BeastMode (#4693) üzenetére


leslien
nagyúr

és mikor illetve h működik?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4695) dud998 válasza BeastMode (#4693) üzenetére


dud998
őstag

:D
Minden rosszindulat nélkül, ez ott volt nagyon! :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#4696) dud998 válasza leslien (#4694) üzenetére


dud998
őstag

Beállítások-Értesítések-Jobbra fent fogaskerék-Villogó értesítő fény.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#4697) leslien válasza dud998 (#4696) üzenetére


leslien
nagyúr

köszi... :)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#4698) AdamVonSzabo válasza ShadowX (#4678) üzenetére


AdamVonSzabo
tag

Az első parancs, amit be kell írni, az a 'su', ami a super user bejelentkező, szóval kell.

(#4699) Denny007


Denny007
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. 7.1.1 alatt hol tudom beállítani hogy kijelezze az akku százalékot az állapotsávba. Már mindent próbáltam de a kis fogaskerék ikon mellett nem jelenik meg a villás kulcs. Akár meddig is tartom rajta az ujjamat.

[ Szerkesztve ]

(#4700) dud998 válasza Denny007 (#4699) üzenetére


dud998
őstag

Ha a fogaskerékkel nem megy, akkor itt ez az app:
[link]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.