Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:43:22

LOGOUT.hu

Google Nexus 6P Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Criton


Criton
veterán

magyar google play felhasználóval?

(#4302) Carline válasza hjanos1 (#970) üzenetére


Carline
őstag

Van már megoldás arra, hogy mint a samsung és a huawei bizonyos modelleinél a képernyőt lekicsinyítse úgy, hogy egykezes módban lehessen használni?

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#4303) hjanos1 válasza Carline (#4302) üzenetére


hjanos1
senior tag

Sajnos még mindig nincs.

The Factory Must Grow

(#4304) SkyS1gn válasza SkyS1gn (#4294) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:F

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4305) BeastMode válasza SkyS1gn (#4304) üzenetére


BeastMode
őstag

Google Photos app nem tud ilyet?

(#4306) Buster17 válasza cuebler (#4298) üzenetére


Buster17
addikt

miért nem gyártják már?

használt vásárlása esetén mire kell figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#4307) SkyS1gn válasza BeastMode (#4305) üzenetére


SkyS1gn
félisten

De csak a photosban látod úgy... mindenhol máshol meg az egész videó lassítva van.

Nem tudod elmenteni valamiért a kivánt lassitott résszel. Sőt valós sebességben sem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4308) Lacee1986 válasza Criton (#4301) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Ahh, bocsi. Azt nem írtam, hogy Ír accountal.

(#4309) ShadowX


ShadowX
őstag

Na kezdődik itt is. Úgy látom tényleg itt az ideje valami új akkutechnológiának.

[link]

(#4310) SkyS1gn válasza ShadowX (#4309) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nekem 1x csinálta azóta sosem.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4311) aizen92 válasza ShadowX (#4309) üzenetére


aizen92
addikt

Nekem már 4szer. Remek volt 40%ról csutkára merülni, épp gps-szel tekeregtem valahol....

Nem tudom h bevigyem-e szervizbe.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4312) ShadowX válasza Just_Reboot (#4284) üzenetére


ShadowX
őstag

Ugyanezzel a kombóval (nyilván egyedire szabtam az órajeleket) 4:38 SOT és még van 13% az akkuban. Ez máris 50%-os növekedés a stock-hoz képest.

aizen92: mivel ez már tényleg akkuhiba lehet, így magától meg szoftveres trükköktől nem lesz jobb. Szervízbe kell menni, nincs mese. :(

[ Szerkesztve ]

(#4313) SkyS1gn válasza aizen92 (#4311) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Lehet hogy csak nagy terhelésnél jön elő amikor felmegy az akksifogyasztás és kiakad.

Legutóbb nekem akkor volt mikor drónoztam ment full fényerőn a DJI go app meg hideg is volt.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4314) Criton


Criton
veterán

Melyik most a legletisztultabb custom rom? 7.1.1
Használni szeretném a telefont mirrorlinkel, de ahhoz root kell. Megvettem a Sygic Car Navigationt, de az Android auto még nem támogatja, csak mirrorlink.

(#4315) BeastMode válasza Criton (#4314) üzenetére


BeastMode
őstag

Pure Nexus, vagy a stock ROM roottal.
Véleményem szerint ez a kettő a legjobb megoldás.

(#4316) tirszin válasza SkyS1gn (#4313) üzenetére


tirszin
senior tag

Persze, hogy csak nagy terhelésnél jön elő a telefon kikapcsolása,
mert ilyenkor az akku megnövekedett soros belső ellenállás miatt, a kivezetésein olyan alacsony feszültség mérhető, amire azt hiszi a telefon áramköre, hogy már a teljes lemerülés határán van, ezért le is kapcsol.

Ha pici a terhelés, szinte nincs különbség a rossz akku és a jó között.
Ilyen egyszerű az oka.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4317) SkyS1gn válasza tirszin (#4316) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:K

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4318) tirszin válasza ShadowX (#4312) üzenetére


tirszin
senior tag

Két hete használom a 7.1.1-et, de azt kell mondjam, az Android 6 átlagos fogyasztása sokkal jobb volt.
Itt 2 nap használat mellett 4 óra SOT fölé még nem tudtam menni. Hiába az alacsony stby. fogyasztása, ha megy a képernyő nagyon merül. A 6-os rendszerrel 5 óra fölötti SOT-ok jöttek, tehát + 20%!

Asszem keresek valami kiforrott 6.01 custom ROM-ot és azt fogom véglegesíteni, ezen a telefonon sem jött be a legfrissebb dolgok használata. :(

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4319) BeastMode válasza tirszin (#4318) üzenetére


BeastMode
őstag

Ezt csak Te hajtogatod egyfolytában.
Keress tényleg egy Marshmallow ROM-ot és használd azt.

(#4320) aizen92 válasza BeastMode (#4319) üzenetére


aizen92
addikt

Szerintem az ice cream sandwich alatt volt a legjobb. 49óra sot-ot hozta átlagban, 4 év standby-jal.
Én azt fogom visszarakni.

;]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4321) tirszin válasza aizen92 (#4320) üzenetére


tirszin
senior tag

Egyébként tényleg nem tudom mi az, ami miatt érdemes használni a 7-et. Valaki meséljen már, aki annyira mellette érvel.

Az, hogy külön particót használ a frissítések zökkenőmentessége miatt? Nálam ez semmit sem számít.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4322) Just_Reboot válasza tirszin (#4321) üzenetére


Just_Reboot
addikt

"Az, hogy külön particót használ a frissítések zökkenőmentessége miatt? Nálam ez semmit sem számít."

Neked nem is mert ez a Pixelek kiváltsága...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#4323) tirszin válasza Just_Reboot (#4322) üzenetére


tirszin
senior tag

Akkor mi pluszt ad ez a még nem igazán jól működő rendszer?

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4324) BeastMode válasza tirszin (#4323) üzenetére


BeastMode
őstag

Igazán jól működik, sőt, évek óta az egyik legjobb Android verzió a 7.1.1.
Itt már végre nem csak benne van a rendszerben a Doze, hanem valóban teszi is a dolgát.
Az értesítések is jobban áttekinthetőek.
Az általános sebesség is jobb, mint a Marshmallow esetében.
Hirtelen ennyi, de van még több is.

(#4325) Just_Reboot válasza tirszin (#4323) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nem tudom, mint már korábban írtam én gingerbreadet használok. De Aizen kolléga javaslatára lehet váltok ICS-re...

(#4326) tirszin válasza Just_Reboot (#4325) üzenetére


tirszin
senior tag

Ez egy mobil eszköz, ezért az akkuideje nem mellékes, sőt nálam a legsúlyozottabb.

A 6-os Android sem volt lassú ezen a telefonon, szóval az, hogy annál gyorsabb, kb. nem ér semmit.
A -1 óra SOT viszont annál inkább, ezért mondom, hogy ez még nem egy tökéletes rendszer.
Majd figyeljétek meg, akkuidőtartam szempontból lesz ez a 7 még jobb is, csak akkor már itt szinte mindenki a 8-ast akarja használni. ;)

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4327) gulb válasza BeastMode (#4324) üzenetére


gulb
senior tag

Nekem kuzd a telom aksija mint malac a jegen...30% alatt klikk kikapcsol;(( majd kis ido es be tudom kapcsopni...tal szivas...leginkabb hidegbe csinalja. Google nem ismeri el szoftver hibanak de mindenki 7.1.1 panaszkodik....

(#4328) BeastMode válasza gulb (#4327) üzenetére


BeastMode
őstag

Sajnos azt nem mondtam, hogy beton stabil, egyetlen mobilos szoftver sem az.
Ez a hideg/meleg miatti akksi kikapcs szerintem szoftveres gubanc, Francisco Franco szerint is elég lenne egy kis "battery voltage boost".

(#4329) tirszin válasza gulb (#4327) üzenetére


tirszin
senior tag

Hideg van, az akkud is meg van nyúlva már, ha ilyenkor jön egy rövid nagy terhelés, leesik a kapocsfeszültsége a megengedett (1%-nak megfelelő) érték alá.
Ezt szoftveresen ki lehet szűrni, ha beletesznek egy késleltetést. Na lehet ez maradt ki, vagy túl rövid idő lett a 7.1.1-nél.

Szóval nem biztos, hogy csak szoftver hiba, illetve még kell hozzá egy gyenge állapotú akku is.
Akinek betonkeményen terhelhető, új állapotú akkuja van, azzal szerintem fix, hogy nem csinálja ezt a kikapcsolgatást.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4330) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Ma voltam drónozni a hidegben, be volt melegítve a telefon nyilván, de ki is kapcsolt egy 10-15p után, azután ujraindítottam de kikapcsolt mégegyszer is... nagyobb távnál ez veszélyes mert a drón is múlhat rajta...

Na mindegy ez kárpótolt :D

Szedek le valami játékot terhelésre, megnézem kikapcsol-e szobahőmérsékleten is.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4331) aizen92 válasza SkyS1gn (#4330) üzenetére


aizen92
addikt

És igen. A hideg öli meg a telefont. Ma kint járkáltam a városban, navigáltam emaileztem és páff 3szor elhalt. Addig nem kapcsolt be ,amíg fel nem melegítettem kezemmel és életet nem leheltem bele. Szánalmas :).

Úgyhogy én ezennel befejeztem, keresem az utódot, ami nem lesz egyszerű.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4332) SkyS1gn válasza aizen92 (#4331) üzenetére


SkyS1gn
félisten

:U

Bakker ez így gáz... és elvileg nougat óta van ez?!

Én most nagyon nem akarok váltani.... max pixel lenne az utód.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4333) aizen92 válasza SkyS1gn (#4332) üzenetére


aizen92
addikt

Igen azóta van ez. Végigolvastam a google bugtrackerbe több száz commentet. Százával jelentkezik a hiba. ""Heavy usage"" alatt. Mondjuk egz 4g/gps maps/chrome/Skype/whatsup csak nem heavy usage 2016ban....

És halál egyszerű reprozni a hibát. Pörgeted a telefont a fent említett használattal fagypont alatt és puff eldurran.

Igen, nálam is pixel lenne, ha lehetne kapni értelmes áron. De amíg 50 rugóval drágább mint egy i7+ akkor egyértelmű melyiket veszem.

Én sztem visszamegyek újra kicsit ios irányba (macbook mellé úgyse hátrány) aztán ha nagyon szenvedek és nem megy vele a meló, cserélem pixel xl-re.

De üzemidöben 2szer annyit bír, ami most nekem rendkívül fontos.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4334) ShadowX válasza aizen92 (#4333) üzenetére


ShadowX
őstag

Ott meg kamera problémák vannak. Egyre több a panasz ott is. Úgy látszik a tömeggyártás és a gyakori ciklusok megteszik a kellő hatásukat.

(#4335) tirszin válasza aizen92 (#4331) üzenetére


tirszin
senior tag

Mennyi idős ez a két telefon és mennyit volt kopra merülve hagyva?

Arra nem gondoltattok, hogy akku csere?
Vagy ha ezt nem szeretnétek és régen jó volt, akkor vissza arra a verziójú Androidra???
A 3. megoldás pedig a türelem, ha szoftveresen orvosolható, a köv. frissítésben javítva lesz.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4336) aizen92 válasza tirszin (#4335) üzenetére


aizen92
addikt

jött egy nougat és elcsesződött. ez nem akksi élettartam hiba szerintem. Egyik firssítésről a másikra.
Doze se megy egyáltalán most már. Régebben amikor működött, akkor nem volt gond.
Itt van párezer HSZ ezzel kapcs, ami szerintem eléggé alátámasztja:
[link]
[link]

És soha nem volt koppra merítve, ez nem 2005. ilyenkkel már nem kell szórakozni, hogy " merítsd le hetente 2-szer, áldozz kecskét, ugrálj fél lábon és akkor az akksi élettartam olyan jó lesz, hogy csak na " vagyis legalább elvárt, hogy NE kelljen ezzel szórakozni.

És nem fogok visszarakni 6.0-át. nincs időm ilyen bohóckodásra :) . Tök egyszerű dolgot szeretnék, működjön ahogy működött 1 éve, bírja a 3.5-4óra SOT minimum és ne kelljen downgradelni.

de ebből pixel XL lesz, vagyis lenne, ha lehetne kapni. de kb fehér holló ez a telefon európában. Ezt nem is kommentálnám inkább....

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4337) mcsabi84 válasza aizen92 (#4331) üzenetére


mcsabi84
senior tag

Ma először nálam is előfordult 65%-ról és ugyanúgy hidegben. Bekapcsoltam, 1%-on volt az aksi, újból kikapcs. Levettem a kesztyűm, elkezdtem melegíteni ettől hirtelen lett 13%.

(#4338) aizen92 válasza mcsabi84 (#4337) üzenetére


aizen92
addikt

Úgy úgy! Én hagyom ilyenkor hogy teljesen felmelegedjen( valahogy így ;] ) és kb 1-2%ot veszít csak az akksi százalékból.

Which is nice....

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#4339) BeastMode


BeastMode
őstag

Kicsit evezzünk pozitívabb vizekre:)
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok minden kedves 6P usernek!:R

(#4340) BeastMode válasza SkyS1gn (#4275) üzenetére


BeastMode
őstag

Most találtam rá, Dirty Unicorns ROM tudja.

(#4341) tirszin válasza aizen92 (#4336) üzenetére


tirszin
senior tag

Kellemes Ünnepeket, így van! :)

A koppra merítést abból az aspektusból írtam, hogy nem szabad, főleg nem szabad úgy hagyni, az "nyújtja" meg legkönnyebben az akkut. Néhány ilyen művelettel jól tönkre lehet tenni az akkut.

Akkor nálad más gond lehet, jobban kellene ismerni a rendszert, így csak találgatás.

Megértelek, sok időt tölteni rendszer újrarakással nálam fekszik.

A Google, rendre a Nexus tulajokon teszteli az új oprendszereit :), ez viszont egy ilyen sport, gyakran jár hibával.

Ezért mondtam korábban többször is, aki jól működő rendszert akar, állítsa le a frissítéseket kb. az eggyel korábbi főverziónál, (mert ha dolgoznék a zsebszámítógépemmel, a francot sem érdekel, hogy elsőnek kapjam meg a legújabb fejlesztéseket, inkább legyen stabilan használható, energiatakarékos rendszer), de itt kb. mindenki lehülyézett ezzel a véleménnyel.
Én ezt fogom tenni, keresek egy jó 6.01-et és maradok azon, amíg a 7-es a fejlesztése végére nem ér.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#4342) SkyS1gn válasza BeastMode (#4340) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Működik is? Ez tök jó :)

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4343) BeastMode válasza SkyS1gn (#4342) üzenetére


BeastMode
őstag

Sajnos nem tudom kipróbálni, de elvileg működnie kell.

(#4344) bigmasterg válasza tirszin (#4255) üzenetére


bigmasterg
addikt

Mostanában nekem is kikapcsolt kétszer, 15 meg 20% körül. pl.: ma
Ahogy látom nem egyedi eset.

Nincs még egy éves a telefon, de úgy rémlik, hogy újkorában sokkal jobban bírta az aksi.

szerk.: (#4316) tirszin:
Jogos, hogy nagy terhelés közben kapcsol ki. Épp videót szerkesztettem rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4345) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy nektek a facebook messenger mennyire eszi az akksit? Nekem átlag 18-20%-ot eszik ami nagyon sok szerintem. Legszivesebben letörölném ezt a szart de akkor nem látom az üzeneteim illetve nem tudok irni és ha jól tudom meg se lehet kerülni hogy ne használják az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#4346) BeastMode válasza oxide83 (#4345) üzenetére


BeastMode
őstag

A Facebookos appok sosem voltak jól optimalizálva, mindig eszik az akksit.

(#4347) hard74 válasza oxide83 (#4345) üzenetére


hard74
senior tag

Próbáld ki a Messenger Lite-ot. Jóval aksikímélőbb.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#4348) w333 válasza aizen92 (#4336) üzenetére


w333
félisten

Vagy S7E és akkor lesz egy stabil rendszered és 8 óra SOT üzemidő ! ;]

Kellemes karácsonyi ünnepeket :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#4349) SkyS1gn válasza oxide83 (#4345) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Én visszaraktam a szeptemberit ahol még storyk nincsenek de az is ugy beszaggat néha hogy kegyetlen... mindeik 1csillagot ad szánalmas amit a fejlesztők csinálnak.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#4350) ShadowX


ShadowX
őstag

Ismét megbizonyosodtam róla, hogy kinőttem már a romolgatós korszakomat, megváltoztak az igényeim.

Most a purenexust használom legfrissebb francoval. Ma, csak úgy hirtelen a semmiből elszállt a hívások hangja. Engem sem hallanak, én sem hallok. Megy vissza minden gyárira. Csak ott meg az üzemidő zavar, meg a háttérben lelőhetetlenül futó google appok, amik széteszik az akkut. Lehet nekem is el kellene kezdeni keresni az utódot (OP3T mondjuk szimpatikus is, vagy szifon - sicc).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.