Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomate


Tomate
veterán

Ez a táp egy az egyben FSP csupán Gigabyte matrica kerül rá, szóval a megállapításod jó és tényleg jó vétel ez a Giga táp! :K

(#2) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Én is most vettem ilyet, még működik :DDD

(#3) Solten


Solten
addikt

Gigabyte-ot a népnek... :C :DDD

Saor Alba

(#4) #65675776


#65675776
törölt tag

Már csak egy normális fényképezőgépet kellene keríteni...

(#5) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Köszönöm mindenkinek :R

Canon PowerShot reméljük előbb utóbb úgyis meglesz, persze csak akkor ha a sors is úgy akarja :)

(#6) bbandi


bbandi
tag

Pont ilyen FSP tápom van :)
Annyit tennék hozzá,hogy azért nem néma a cucc (bár ezt csak azóta tudom, hogy hazajöttem Pestről) viszonyításképpen: egy CM HyperTX2 1400rpm-en kicsit hangosabb.
Mod:
Még annyit, hogy 3 SATA csatlakozóval (meg egy floppyval) jobb mint az eredeti FSP. Nem tudom, hogy gondolhatta a kedves gyár, hogy csak egyet rakott rá 2007ben (vagy korábban, nem tudom, én akkor vettem)

A PowerShot pedig igen f@sza gép, ha ma kompaktot vennék, ma is azt vennék

[ Szerkesztve ]

(#7) kretenallat válasza bbandi (#6) üzenetére


kretenallat
senior tag

imho az a kulonosen ajanlott matrica az aljan, a prohardver felirattal megteveszto. vagy ez egy "hivatalos" phs teszt?

amugy a giga olcsobban adja az fsp tapjat mint maga az fsp? ha jol neztem a greenpowerre 11k t irtatok erre meg 8k t? cool. elgondolkodtato

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#8) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Jó táp!
Ilyen 460-as táppal raktam most össze gépet. Egy AMD 5600+ X2 + HD4850 kombót hajt teljesen megbízhatóan és halkan.
Egyébként ugyanez a venti van az FSP PNF szériában is.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#9) MaSzKa válasza kretenallat (#7) üzenetére


MaSzKa
senior tag

egy ph-s HÁZIGAZDA is olvasta az MSI-s cikkemet ahol ugyanilyen "matrica" van és nem szólt érte :)

a Seasonic tápok Corsair-ba ott is olcsóbbak érdekes mód :K

elfelejtette tudom olvastam a Radeon topicot :K üdv

[ Szerkesztve ]

(#10) Typhoon47 válasza MaSzKa (#9) üzenetére


Typhoon47
őstag

Hát akkor ok, de eddig mindig aki kirakta , szóltak érte hogy vegye le... :U

Amúgy jó teszt lett, adtál egy tippet egy tápra köcc, :R

"Education is important but big biceps are importanter"

(#11) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Nagyon korrekt kis ismertető a cuccról, habár a belső képeket rendesen is lőhetted volna (tudom, akkor ugrik a gari), és a helyesírásra picit legközelebb jobban figyelj oda plz :) Ezek csak nüansznyi hibák, de gondoltam sosem árt a jószándékú kritika.

gottagofast

(#12) No-kia


No-kia
őstag

csatlakozom szintén 460W-os táppal, havernak is most raktam össze egy elégkomolynak mondható konfigot, abba is ilyet vettem, a hangját én sem nagyon hallom :DD

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#13) KMT


KMT
addikt

"A kábelek 1 átlagos házbaN bőven elérnek bárhova"

Házba legfeljebb menni lehet, lakni nem. :U

Abban se lennék biztos, hogy a 4870 CF 422 W-os fogyasztását bírná, ugyanis ez egy 400 W-os fsp táp gyakorlatilag, ráadásul az a 422 W főleg 12V-on megy...

mod: Van még pár helyesírási/mondatszerkezeti hiba, de lehet, hogy csak engem zavar.

mod2: Uccsó képen a csájníz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) MarioAna


MarioAna
senior tag

Úgy látom, hogy azok a tápok amik FSP belesek, de nem FSP-k, azok olcsóbbak mint az eredeti :DD . A'la múltkori OCZ tápok. Szvsz am jó írás, a lényeg benne van :R .

(#15) Zippair


Zippair
aktív tag

Grat az íráshoz! Egy észrevételem van: a kondi amit irtál, 85 fokos. Ha jól tudom kapcsoló üzemű tápokba 105 fokos kondikat szoktak rakni, bár nem gondolom, hogy ettől bármi baja lesz :R

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSsssssssumaher...

(#16) MaSzKa


MaSzKa
senior tag

Kösz mindenkinek :R
javítottam pár dolgot

igazából hosszabb volt az írás csak le kellett rövidítenem, hogy kiférjen és sajna ilyen lett

de majd igyekszem javítani :U

azt nem is mondtam hogy a HD4870 CF-et viszi Q9650-essel ;)
de talán egy E8400+HD4850 CF-t elvinne de akkor már nagyon a határon müködne

[ Szerkesztve ]

(#17) Gyuri27 válasza MaSzKa (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem kell cf-ni. Ezt a tápot használja mindenki arra amire való/szánták és az ára is utal. Jó megbizható belső a mai x2-s procikhoz (akár húzva) és egy normális vga. A q tuningot sli-t cf-t akar az ne a tápon spóroljon szerintem.

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) Bordoi


Bordoi
őstag

Most szándékozom én is venni egy 460W-os példányt.
Nem is olvastam még utánna, hogy FSP a belseje, így már biztosabb a vásárlás. :)

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#19) MaSzKa válasza Bordoi (#18) üzenetére


MaSzKa
senior tag

:K :C

(#20) Bordoi válasza MaSzKa (#19) üzenetére


Bordoi
őstag

A házam és a lapom is Gigabyte miért ne lenne a tápom is az. :)
Egyébként köszönöm az írást. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#21) MaSzKa válasza Bordoi (#20) üzenetére


MaSzKa
senior tag

nekem is a házam is Gigabyte GZ-X1 de gyárilag Delta 300W.(peak power 350W)os táp járt hozzá érdekes mód :(

(#22) Bordoi válasza MaSzKa (#21) üzenetére


Bordoi
őstag

Gondolom régebben vetted és akkor még nem volt Giga táp .
Nekem Poseidon van, az meg táp nélküli.

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#23) MaSzKa válasza Bordoi (#22) üzenetére


MaSzKa
senior tag

most vettem idén

nem volt drága táppale együtt akkor 13eFt volt ami elég baráti

Delta táp se rossz annyira

csak a magyar árlistákon a 350W helyett csak 300W-osat kapsz ami peak power-ba 350W :(

(#24) twollah


twollah
nagyúr

Ha tenyleg 80+os a teljesitmenye akkor felkerult a listamra amibol majd idovel valogatni fogok.

(#25) Bordoi válasza MaSzKa (#23) üzenetére


Bordoi
őstag

A Delta táp nem rooossz ??
HP és IBm gépeket is szerelnek velük. :)
Gondolom ha nekik megfelel, akkor bárkinek jó. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#26) MaSzKa válasza Bordoi (#25) üzenetére


MaSzKa
senior tag

a chieftec gps-ekbe van delta belső sztem semmi extra nicns bennük teljesen átlagosak addig amíg valami szünetmentesre próbálod rákötni, mert akkor jönnek a bajok az együtt müködéssel

HP gépbekbe Lite On Compaq FSP tápegységekkel találkoztam, de volt elvétve (tényleg van) Delta táppal is
IBM-embe meg AC-Bel van :U

[ Szerkesztve ]

(#27) Bordoi


Bordoi
őstag

Nos egy órán belül megkapom a Giga tápomat és indul a mandula. :DDD

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#28) Bordoi válasza Bordoi (#27) üzenetére


Bordoi
őstag

Éppen most raktam a 460-ast a gépbe.
Mit mondjak vegyesek az érzelmeim.
A 350-es FSP-hez képest, nagyság rendekkel halkabb, viszont a SATA tápkábelei annyira rövidek, hogy nem volt könnyű a Gigabyte Poseidon házba, a vinyókhoz vezetnem. :(

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#29) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

CHIEFTEC 400W tápnál halkabb ez a gigabyre táp?:) jó kérdés :))

(#30) Bordoi válasza ProEvoFan (#29) üzenetére


Bordoi
őstag

Egy Chieftec 300W-nál mindenképpen halkabb. Tapasztalat. :R

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#31) kételkedem


kételkedem
addikt

Szia!
Esetleg lemérhetted volna, h az egyes kábelkötegek hány cm hosszúak. Ez azért érdekes, mert pl alsótápos házakba nem lehet akármilyen tápot berakni, hiszen van úgy, h egyszerűen nem elég hosszú a kábel.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#32) nesa


nesa
veterán

En is veszek 1 iylet 7400ft szerintem meger:) az oreg 350 PNR megy nyugdijba.

(#33) MaSzKa válasza ProEvoFan (#29) üzenetére


MaSzKa
senior tag

chieftec-ek eleve hangosak :U

annál biztosan hallhatóan hallkabb :U

(#34) MaSzKa válasza kételkedem (#31) üzenetére


MaSzKa
senior tag

sima ATX-es hába ahova kell oda elér

aki meg olyan házat vesz hogy alul van a tápegység helye
az meg elve drágábbat vesz aminek a kábeleis hosszúak

persze aki ezzel nincs tisztába annak lesz 1 kis meglepetése :DDD

(#35) Mankó


Mankó
veterán

Most ajánlották nekem is ezt a tápegységet. Remélem szó nélkül és halkan elfogja vinni a köv. konfigot. c2d 8200 + tuning, 4gb ram 1066, 1 hdd, 1 odd, 4850.

(#36) MaSzKa válasza Mankó (#35) üzenetére


MaSzKa
senior tag

halkan azért túlzás oda Corsair VX450W kell minimum
de közepessen hangosan biztosan lazán vinni fogja

(#37) kanmajom


kanmajom
tag

üdv!
jó hoyg találtam ezt a cikket! megerősit h jól döntöttem! :R
én is ilyen táppal rendeltem pénmteken egy konfigot, remélem holnap megjön! a

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#38) szki


szki
őstag

Nekem is ilyen tápo van. Nagyon halk (htpc), és jó kis jószág!

(#39) MaSzKa válasza szki (#38) üzenetére


MaSzKa
senior tag

örülök neki :C

(#40) Chaser válasza twollah (#24) üzenetére


Chaser
titán

Tudtommal nem 80+ a GLN bél, van olyan is, de annak más a jelölése.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) hesszan


hesszan
aktív tag

Sziasztok!

Gigabyte 460W SuperB GE-R460-V1 -et tervezek, de nekem csak egy "régi" i865 P4 lapom van (msi neo v2xxx) ennek a lapnak van 20pines csatija van. kérdés az lenne hogy csak az egyik irányban lenne helye túllógni ennek a 24esnek. Az igy rendben van e hogy az a 20 az olyan kiosztású e mint nekem kéne, és a kimaradó 4nek az én lapomnak nincs is szüksége, ileltve hogy vajon meilyk oldalra lógna túl? azt hogyan tudnám megállapítani? illetve a képeken láttam hogy ennek is van 2x2es csatija ami a procihoz megy. Az ugye szintén szabvány tehát annak stimmelnie kell.
A válaszokat elölre is kösz.

Sungdurung

(#42) hesszan válasza hesszan (#41) üzenetére


hesszan
aktív tag

itt van elöttem a MSI 865PE NEO alaplap leírása, és ahogy nézem ATX1 csatlakozó van rajta
az elhelyezkedése
11;1
12;2
....
20;10
alapon ahol az
1es 3.3V - 11es 3.3V
2es 3.3V - 12es -12V
3as GND - 13as GND
4es 5V - 14es PS_ON
5ös GND - 15ös GND
6os 5v - 16os GND
7es GND - 17es GND
8as PW_OK - 18as -5V
9es 5V_SB - 19es 5V
10es 12V - 20as 5V

a lapon túllógni "felfelé" tudna, tehát a 0;0 -1 irányában.
Tudna esetleg valaki linket adni ahol ennek a gigabyte táp 24PIN csatlakozojának a leosztása látható?
és a lap igényel még egy ATX12V powert is mely a kövböl áll össze
1es GND - 3as 12V
2es GND - 4es 12V

Nem szeretnék feleslegesen kiadni pénzt egy olyan tápért amelyet mindenki dícsér (ár/érték arányban) de a saját gépemmel inkompatibilis.
Köszi elölre is a válaszokat és a segítséget.

Sungdurung

(#43) MaSzKa válasza hesszan (#42) üzenetére


MaSzKa
senior tag

én úgy emlékszek leválasztható az a "felesleges" +4Pin
ha nem akkor is kapható +500Ft-ért 24 To 20 Pin átalakító

(#44) finest


finest
őstag

24+8 vagy 24+4 pines az alaplapi csati a 460-on?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#45) hesszan válasza finest (#44) üzenetére


hesszan
aktív tag

Sziasztok.

Tegnap megvettem, és még nem jó a lapomhoz. Lapon 20 + 4
Tápon 24 +4+4 és a 24 nem szétszedhető (ill kisbaltával biztosan sikerülne)
Egyébként otthon átszőröztem a kábelezést, és 1 helyen van eltérés +5V kéne a lapnak de a Gigabyteon nincs ott kábel :S de ettöl én még rádugtam volna ;] csak "rossz" irányba lógna túl, és az IDE csatitol fér el. Az meg ugyibár nem leszedhető a laporól (tudom feszitővassal lejönne)

Egyébként a pattogósból még ki sem csomagoltam

Esetleg tippet hogy melyik Bp. számtechboltban van ilyen átalakító raktáron?

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#46) hesszan válasza hesszan (#45) üzenetére


hesszan
aktív tag

nah az elsöbe betérve pont volt átalakító, br 960ftért. Remélem ma már ki is cserélem a tápot.
(Sata vinyót mire érdemesebb kötni? Sata tápra vagy 4esmolexre? Nekem ugyanmind1, és sztem a vinyónak is.....)

[ Szerkesztve ]

Sungdurung

(#47) hesszan válasza hesszan (#46) üzenetére


hesszan
aktív tag

és müködik :) Halk, szép, simán viszi a gépemet.
Ami nem tetszik. Van rajta 2x2 vinyó/dvd molex táp. az egy kábelen lévő csatlakozók annyira közel vannak hozzá hogy a videókártya és legközelebbi vinyót nem tudtam csak "hosszabító" kábel segítségével összekötni. Gyakorlatilag pont annyira hosszú hogy egymás alatti vinyókat/dvdket össze tudjon kapcsolni. De ha már helykihagyás van/lenne két vinyó között akkor azt már nem tudná áthidalni.

Sungdurung

(#48) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

amúgy 1 kis apróság nem 60gln hanem 60gly

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#49) Belus85


Belus85
tag

Nekem is ilyen tápom van lassan 1 hónapja.!! Megvagyok vele elégedve de amit itt is említettek a kábelek elég rövidek szóval hosszabító kábelekre szükség lesz :C
Szépen teszi a dolgát és még most is 8700 Ft-ért vettem ellenben körbeérdeklődtem és 3 hónapja olyan 11 e ft-s áron van.

Honda - The Power of Dreams

(#50) heroldbalu


heroldbalu
tag

Hali azt szeretném megkérdezni, hogy (hátha van köztetek valami pc profi):
Mekkora táp kéne ennek a konfigurációnak:

-Gigabyte iP35 GA-EP35-DS3L LGA 775 DDR2
-MSI nVidia N9600GT-T2D512 512MB OverClock
-DDR-II 2X1 GB 800MHz Kingston HyperX
-500 GB S-ATAII Samsung16MB
-TssTcorpcd/dvdw sh-s128d meghajtó

Jelen leg egy szerény 300w osom van
de nem tudom elég lessz-e.
Köszi

Synology, iPhone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.