Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4mie


L4mie
veterán

Várható, hogy magyar amazon, vagy akár support lesz valamikor a közeltávolban? O.o

hogy akár a szállítás menete változzon, vagy akár kedvezményekben részesülhessünk?
Még mindig csak az amerikai amazontól lehet rendelni ha mondjuk egy kindle-t akarunk?

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#3) Jeanne d'Arc válasza L4mie (#1) üzenetére

Jo lenne ilyesmi nalunk is. En remelem hogy hamarosan Magyarorszag nagyobb tamogatottsagot kap.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo nekik, az amugy sem tul draga amazonrol tudnak csemegezni majd nagy akciokat. Hozzank is eljuthatna valahogy.

(#5) Stanlee válasza L4mie (#1) üzenetére


Stanlee
őstag

Magyar teruletre nem igazan keresnek embereket, szoval nalunk mostanaban nem hiszem, hogy berobbanna, Szlovakia viszont tuti bekerul nemsokara a joba, foleg, hogy raktarat epitenek naluk.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#6) total90


total90
veterán

Sokszor futok bele egyebkent is akcioba, de ezt varom nagyon :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) kymera


kymera
senior tag

Ez nem diszkrimináció egy kicsit ???? :(((

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#8) Realradical válasza kymera (#7) üzenetére


Realradical
őstag

Nem

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#9) Kasya


Kasya
nagyúr

Nemet/USA stb VPN alapon gondolom megkerulheto a rendszer, de vajon fognak e szallitani kis hazankba?

(#10) sagem válasza Kasya (#9) üzenetére


sagem
addikt

Nem fognak. A primehoz tartozik a prémium szállítás is (garantált, gyors szállítási idők), de éppen ezért csak bizonyos országokban érhető el.

Ha lesznek esetleg digitális akciók (játékok, ebookok ilyesmik) akkor esetleg az megoldható..

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#11) sagem válasza sagem (#10) üzenetére


sagem
addikt

Már nem tudom szerkeszteni, de pontosítanék:)
Lehet, hogy szállítanak, de postaköltséggel (és vámmal, ha nagyobb értékről van szó) megterhelve. A primeosoknak nincs postaköltség, de ez csak azokra az országokra vonatkozik amiket a hírben is említenek.

Így már lehet, hogy nekünk nem igazán éri meg a rendelés, mert majdnem ugyanott leszünk, mint akció nélkül, s probléma esetén a csere is külön hercehurca/pénz.

VPN egyébként nem kell, az én Amazonos regemnél amerikai és magyar cím is meg van adva, a primeos próbahónapnál ki lehetett választani, hogy melyik címre aktiválom. A bankkártyám is magyar, magyar adatokkal és gond nélkül elfogadta. Arra viszont figyelni kell, hogy a próbahónap után automatikusan leemeli az éves tagdíjat a kártyáról, így ezt érdemes lemondani, mielőtt elfelejti az ember :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#12) L4mie válasza sagem (#11) üzenetére


L4mie
veterán

kindle topicban le van írva a rendelés mente,

szóval csak példaképpen, kb arányaiban írom az összegeket, nem ismerem a pontos értékeket.

Mivel magyarként csak amazon.com-ról (USA) rendelhetsz ezért alapból fizeted a VÁM-ot + ÁFÁ-t + póstát
ami egy kb 110 $-os kindle-nél kapásból megdobja az árat és a 26-30 ezer forintból lesz 48-56k. Ezért virágzik az, hogy páran kiugranak angliába - ausztriába hoznak pár kindle-t és eladják 5-10k val drágábban nekik is megéri vásárlónak is, mert így is 10-15k val olcsóbban jut hozzá mint a hivatalos úton.
És ha kindle nél így van mindennel így van. :(
/tudtommal/

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#13) joesalty válasza L4mie (#12) üzenetére


joesalty
csendes tag

Nettó hülyeség ez a "Csak amerikából rendelhetsz" dolog.
A német amazonon magyar címmel, magyar kártyával rendelek.
Kiszállítás is rendben, satöbbi.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#14) L4mie válasza joesalty (#13) üzenetére


L4mie
veterán

na ezért írtam, hogy tudtommal, mivel amikor kindle-t akartam venni, szépen átírányított az amazon.uk ról .com ra.,

*azért megpróbáltam ezt a német amazont, ez fogadott: annyira nem nettó hülyeség:

[link]

lehet kindle re érvényes ez a korlátozás, de mivel csak ezzel kapcsolatban van tapasztalat......

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#15) joesalty válasza L4mie (#14) üzenetére


joesalty
csendes tag

Valóban .uk-ról nem lehet rendelni, de a .de simán működik... :)

Egyébként részemről a .hu végződésnek örülnék már nagyon! Az lenne csak az igazán f*szányos!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#16) L4mie válasza joesalty (#15) üzenetére


L4mie
veterán

Keresősávot kihagytam a ptrsc-ből, ez a .de oldalról van,
Gondolom akkor a kindle-re vonatkozik az átirányítás a .com-ra.

up:
Jaja ventilátorral simán engedi a rendelést. Noh akkor ma is okosabbak lettünk :) ami jó, mert eddig minden terméket ignoráltam amazonról, mert hogy hülye/logikátlan a rendelési szisztéma, de ezek szerint csak a kindle-el kekeckednek.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#17) Stanlee


Stanlee
őstag

Magyar eloadotol akartam mp3-at venni, nemet regisztralt cimmel, magyar IP-rol. Persze nem ment, mert csak nemet IP-vel lehet venni a szerzoi jogok miatt (GEMA). *nyatokat. Es ennek az eloadonak csak amazonon lehet megvenni a szamait. szoval eleg kacifantos a vasarlas a digitalis dolgok eseteben az amazon-nal.

Egyszer regen valami 90-es evek magyar mix-et akartam hallgatni/nezni a nemeteknel a youtube-on. Nem ment, a GEMA itt vedi Kozso, meg a Tekkno, meg a Kozmix jogait ezerrel. Most mar mennek, de regebben a GEMA nagyon kemenyen fellepett az illegalis magyar zenehallgatassal szemben :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#18) cskamacska válasza L4mie (#1) üzenetére


cskamacska
addikt

Én nem vagyok ilyen nagyravágyó, egy magyar eBay-jel, vagy Newegg-gel is beérném. :DDD

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#19) fi:zi'k válasza L4mie (#14) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A Kindle külön állatfaj amazonéknál, azért dob át com-ra.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#20) Scaevola


Scaevola
tag

Lyalyistenem, most mi lesz?
Nem költhetek a zamazonon... lyaaa-lyaaaly!
;]

Asszem megyek, eret nyitok magamon. :O

[ Szerkesztve ]

apex

(#21) L4mie válasza Scaevola (#20) üzenetére


L4mie
veterán

Hajrá :K

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#22) bul07 válasza cskamacska (#18) üzenetére


bul07
nagyúr

ebay.hu volt , csak érdeklődés hiányába kifulladt [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#23) fi:zi'k válasza bul07 (#22) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert kb sehol nem hirdették, én is csak véletlenül akadtam bele 1-2 alkalommal.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#24) cskamacska válasza bul07 (#22) üzenetére


cskamacska
addikt

Persze, mert beijedtek az itt tébláboló nagyoktól, de amilyen förtelmesen rossz szolgáltatást a Vatera meg a Jófogás fel tud mutatni mostanra, az eBay-nek kardlappal kellene az embereket elzavarnia magától, hogy ne az ő oldaluk használják inkább. ;] :O

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#25) bul07 válasza fi:zi'k (#23) üzenetére


bul07
nagyúr

Én próbáltam annak idején használni, de féltem hogy félre fordít valamit a rendszer és nem azt kapom amit akartam
Amúgy még most is figyelni kell hogy mi van pontosan a leírásban mert a képek semmit se jelentenek

Bár volt hogy én jártam jól , mert a leírásban az szerepelt hogy 2x valami , és mikkor megreklamáltam hogy egyet küldőt akkor kérés nélkül visszatérítette a vétel árat van ilyen is
De telefon tokokat rendelve történnek érdekes dolgok, nem a rendelt telefon típushoz küldi és megreklamálva küldi a jót a másik is marad persze, de volt már olyan is hogy egy helyett kettő volt a csomagba csomagolásnál összefogott kettőt

(#24) cskamacska

Szerintem hamar léptek a magyar "piacra", akkoriba még nem volt ennyire elterjedve a Kínai rendelés
Most lehet hogy kihasználnák az emberek

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26) Scaevola válasza L4mie (#21) üzenetére


Scaevola
tag

Gondoltam, írok valami szépet, de aztán láttam a neved, illetve az aláírásod... így már mindent értek. ;)

peace

apex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.