Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Bizony!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2) FatalEror válasza Gergosz2 (#1) üzenetére


FatalEror
addikt

Ne félj!Márciusban lesz elég szerintem.......

Komolyra fordítva a szót,egyre jobban tisztázódik a kép,hogy tolódnak az évszakok,Decemberben semmi hó,inkább február,március-ban van,és a nyár is késett,mert június 2/3-ban esett az eső,max 20 fok volt,de azzal sokat mondok,a nap sem sütött.Illetve azt is rebesgetik,hogy kb ~20-30 év,és teljesen változik az éghajlat is a felmelegedés miatt,csak 2 évszakunk lesz.

HardCore is my LifeStyle

(#3) r-chee


r-chee
őstag

Egyetlen település van csak, ahol nemrég esett hó, ráadásul 20 centi felett. Most nem találtam róla hírt, de asszem Veszprém megyében található :)

Nálunk jelenleg 10 fok van, verőfényes napsütés, felhő sehol az égen. Nekem ez is megfelel. A gyerekeknek viszont biztosan nagy bánat. Na de majd 2014. március 15-én.... ;]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#4) petipetya


petipetya
nagyúr

Hó'?

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Gergosz2 válasza r-chee (#3) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen , Olaszfalu, nincs olyan mesze tőlünk,.

Amit viszont utálok, hogy kb már 3 hete köd van, de csak egy kis térségben. Veszprémben pl most sincs szerintem.

(#2) FatalEror
Erre idén ráfaragtam a híres 15.-i hosszú hétvégén. Sajnos nem sikerült hazaérnem , csak másnap.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#6) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem mintha annyira odalennék a hóért, de inkább az essen, minthogy december végén ilyen tavaszi időnk legyen. Ez már rohadtul nem egészséges. Márciusban meg megint -70°C lesz, meg a nyakig érő havat kell majd sepernünk fél óránként.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#7) banhammer


banhammer
veterán

En spec orulok, hogy nincs ho es kellemes az ido.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#8) Gergosz2 válasza Bjørgersson (#6) üzenetére


Gergosz2
veterán

kell a hó, kell a növényeknek!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#9) kemotox válasza banhammer (#7) üzenetére


kemotox
addikt

Majd meglátjuk márciusba mennyire fogsz örülni a hónak... :D

(#10) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Ja, de van hol már az van vagy két napja, főleg a fácsén.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) N€T0X|N válasza kemotox (#9) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Azért az nem törvényszerű, hogy ha most nincs, akkor márciusban lesz. Aki meg nem szereti, annak tökmind1, mikor esik. Én is örülök, hogy most ilyen idő van, pedig amúgy szeretem a havat, a kétméterest is.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#12) Joci93


Joci93
senior tag

Tiszakécskén (Bács-Kiskun megye) is 10 fok van és ezer ágra süt a nap. Semmi karácsonyi hangulat. :U

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#13) Gergosz2 válasza Cyberpunk (#10) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen az meg a másik!

Holnap , azaz December 25.-én lesz lesz karácsony.

Más:

De jopbban belegondolva nekem hiányzik a hó!
Emlékszem régen mindig mentünk ki szánkózni az apám által készített szánkóval.K b annyit kell róla tudni, hogy jó kis saválló csőből van a szán része ami iszonyat jól csúszik a havon. Havas időben sok délutánt csúszkáltunk el a közeli dombon.

(#12) Joci93
Hát ja, van egy kis hangulat, majd este jobb lesz, de akkor sem az igazi még.
A kutyám(moszkvai őrkutya) is nagyon hiányolja már, amikor egy hónapja esett kb 5 centi akkor is végignyalta az egész udvart. :)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#14) Joci93 válasza Gergosz2 (#13) üzenetére


Joci93
senior tag

Majd jövőre. :))
Boldog karácsonyt minden fórumtársnak. :)) (Még akkor is, ha csak holnap lesz. :DD )

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#15) Cyberpunk válasza Gergosz2 (#13) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Felmelegedés. Változik a klímánk, szélsőségesedik az időjárás, kevésbé kiszámítható. Gyerekkoromban sokkal nagyobb telek voltak még, meg az öregek szerint is, persze enyhe telek régen is voltak. De ami az utóbbi jó negyed évszázadban zajlik azt nem lehet nem észrevenni. Vita van róla, miért, meg mitől, de a tényeket a bőrünkön érezzük.

Persze a globális klíma nem állandó, folyton váltakozik hidegből melegbe, és fordítva.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#16) Crystalheart válasza Cyberpunk (#15) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az időjárás mindenütt máshol sokkal mérvadóbb, mint a Kárpát-medencében. :D

A mostani enyhe időből nem következik, hogy márciusban tél legyen. Mi több, a mostanit megelőző néhány évben szinte napra pontosan március legelején köszöntött be a jobb idő.

Az időjárás természetesen változik, szép lassan szubmediterrán leszünk, mint amilyen Pécs mindig is volt, de azért nem olyan mértékben és sebességgel történik ez, ahogyan a kiszámíthatatlanságból gondolnánk itt Magyarországon. A helyi véletlenszerűségben benne van az is, hogy akár 30 évig sem eshet jelentősebb hó karácsonykor,

(#17) Cyberpunk válasza Crystalheart (#16) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze ez nyilvánvaló.:) Ilyet nem is állítottam.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) bambano válasza banhammer (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

majd amikor csírázni kezdenek a növények, utána meg minden elfagy a márciusi zimankóban, és drága lesz minden kaja, nem fogsz örülni annyira.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) Gergosz2 válasza bambano (#18) üzenetére


Gergosz2
veterán

jepp, de idén hál' Isten semmink sem fagyott el, nagyon jó volt a termés mind zöldségből mind gyümölcsből!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#20) bambano válasza Gergosz2 (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és a harmadik termelési ág? (szántóföld)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Gergosz2 válasza bambano (#20) üzenetére


Gergosz2
veterán

ott is jó termés volt idén!

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#22) Crystalheart válasza bambano (#20) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Minden elég jó volt, csak sokkal később. Ez a későn érő dolgoknak, mint pl. a szabadföldi paradicsom, nem kedvezett, nagyon lerövidült a tenyészidőszak, de ilyenből kevés van. Persze nálam a sívó homokon soha nem egészen jó semmi. :D

Ami még probléma volt, hogy kevés eső esett júliusban, és az is megszakításokkal, ezért a sarjúszéna elhanyagolható mennyiségű lett a legtöbb helyen. De hát ilyen gyakran megesik.

[ Szerkesztve ]

(#23) Gergosz2 válasza Crystalheart (#22) üzenetére


Gergosz2
veterán

paradicsomot október végéig szedtem és még tovább is lett volna ha nem viszi le a fagy.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#24) Crystalheart válasza Gergosz2 (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az egy dolog, hogy meddig, na de mettől! :) Áprilisban szoktam ültetni (olyan elven, hogy legföljebb újra ültetem, ha májusban elfagy), de most még olyan hideg volt a talaj, hogy lehetetlenség volt.

Nekem amúgy idén október 4-én elfagyott szinte minden, -8 volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.