Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) geprombolo


geprombolo
senior tag

Ez az első próbálkozásom írás terén, ráadásul nemigen ismerem ezt a motort, ami meglátszik azon is, hogy képtelen vagyok bekezdéseket csinálni. Mindegy. Várok minden építő kritikát, kiegészítést, javaslatot, mindent szívesen fogadok. Ja, és a lista időnként bővülni fog, ahogy haladok előre a képek feltöltésével, mert ezer hsz átolvasása után szoktam felrakni az albumba a képeket és persze mindig akad új ember, akinek a képei eddig nem szerepeltek. Tulajdonképpen nem tudom, mit kell az első hsz-be írni, csak úgy írtam valamit, ami nem került bele a cikkbe. Remélem mindenki talál a kedvére való képeket az albumban. :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Eszméletlen ez a gányolás dolog xD
Régen én is szerettem, de ahogy írtad főleg a szükség vitt rá.

Egyszer régen... Az első komolyabb lan-partyra készültem. Előzőnap winamp hallgatás közben leállt a gép... Majd aztán megint. Aztán megnéztem hány fokos is a procim...76 volt induláskor a biosban... Na mondom itt gánya van.

Szétkaptam a gagyi tescos gépet... Mondom sebaj, elveszik a gari, de ilyen állapotban nem fog kibírni egy 72 órás lanpartyt.
Meglepődve látom, hogy a 478-as CPU foglalat egyik sarkában hiányzik a rászorító műanyag bizgentyű. Jóformán lötyögött a hűtő a proci tetején. Naná, h 76 fokon indul.

Nem tudtam mit csinálni, valahogy össze kellett gányolni másnapra.
Fogtam egy tűt felforrósítottam és átszúrtam a megmaradt műanyag lefogató izé két szélét. Majd egy 1,5-2mm vastag kötöződróttal odakötöztem a hűtőt. Plusz még ha jól emlékszem valamivel az ellentétes oldalról oda is szorítottam, biztos ami biztos.
Ez után szerencsétlen tescos gép még 2 évig ment hibátlanul, amíg el nem adtam azt az alaplapot :)

/persze a lanparty is sikerült. 3 napi nonstop game és no alvás után már otthon ülök a kádban b.nőmmel, kábultan próbálok mosakodni... amikor egyszercsak megszólalok, hogy : "menjél előre Te, neked van fegyvered!". Na ez után mondta b.nőm, hogy takarodjak aludni :DD /

hja, meg egyszer gányoltam egy kis plusz hűtést a vga-mnak.

A 19 ezer Ft.-os házamnak az oldalába szereltem egy plusz 8cm-es hűtőt.
Szépen kivágtam egy kört a plexi oldallapból, pont a VGA-val egy vonalban. Majd a műanyag részeket hozzáolvasztottam a plexihez, és még colás dobozból kivágott levegő terelő lapokat is 'forrasztottam' hozzá. Hogy pont a VGA-ra menje minden friss levegő. :)
Ezzel kb -8-10fokot nyeretem :DD

[ Szerkesztve ]

(#3) Dany007


Dany007
veterán

[ups]

[ Szerkesztve ]

(#4) pee13


pee13
senior tag

Nem lehetett rossz meló ezeket összeszedni! :C

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#5) sgergi


sgergi
veterán

Nagyon szép munka, köszönet érte, megtaláltam magamat is. :D Jó ötlet volt.

(#6) Zefír válasza geprombolo (#1) üzenetére


Zefír
őstag

Szép estét kolléga!
100% respekt és azt hiszem a GSZK tagjai nevében is megköszönöm most, hogy így ösze foglaltad munkásságunkat.
Nem volt kis meló!!! :R :R :R

SOL neked is Gratula!!!! :R :R

(#7) geprombolo válasza Dany007 (#2) üzenetére


geprombolo
senior tag

Kép nincs a tecsós gépről? Ha nincs, ronts el egyet és szereld meg ugyanúgy, hogy lássuk, milyen volt.
A 19ezres házat megfúrni se lehetett semmiség, nekem biztos kiugrott volna a szívem, mert azt elrontani... :W :W :W . A lényeg az eredmény, ami nagyon jó lett, 10 fok az remek. Az gondolom még megvan, úgyhogy a képeket várjuk a topicban és előbb-utóbb azok is benne lesznek az albumban.
"menjél előre Te, neked van fegyvered!" Vajon mire gondolhattál? Hogy ő a nehézbombázó és viszi a két atomot Japán felé? :DDD Azért megnéztem volna, amikor elküld aludni, mert rájött, hogy tőled aznap este jóra úgyse számíthat...

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#8) yolan


yolan
őstag

:R
Várjuk a többit :))

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9) Dany007 válasza geprombolo (#7) üzenetére


Dany007
veterán

Háhá :) Ja, a Tecsós gépről nincs már kép, már szerencsére semmi sincs benne...

A VGA-s gányolás muszájból volt. Egyszerűen annyira melegszik a 8800GTS környezete, hogy a házhoz csatlakozó fémpanel fémes színe az elmúlt 1,5-2 évben csont feketére változott. (tudom h a csont fehér)
Hát nemtom merjek-e képet csinálni róla? :D
Képzelj el egy szép házat... Ezt a házat.
Ahogy az oldal plexi lap a VGA magasságában forrasztó párkával ki van vágva egy kör alak.
És szintén forrasztóval bele van olvasztva egy 8cm-es sima fekete venti... Plusz belülről ilyen kis félköríves kólás doboz darab szintén forrasztóval hozzáolvasztva... Hááát az nagyon gáány :D
De ugye pont úgy van elhelyezve, hogy a venti szele a GTS ventilátor beömlő nyílása felé hajtsa a levegőt. Így a VGA most (kitisztítva) 45 fokos, terhelve is max 70.

(úh az nagyon meredek volt... Annyira még életemben nem voltam kész. Nem tudtam miről beszélek. Így néha pillanatkora elvesztettem a kapcsolatot a világgal... :D )

(#10) geprombolo válasza pee13 (#4) üzenetére


geprombolo
senior tag

Van meló vele rendesen, asszony háborog is sokat, de rá is szánok néha pár percet ;]
sgergi, Zefir, köszi a gratulációkat, remélem másoknak is tetszeni fog a firkám. Többre nem futotta
#9 Dany007 Hogyhogy nem mersz képeket csinálni róla? Olyan nincs! Nézd meg a saját remekműveimet, aztán kapkodj a fotómasina után!
Én is voltam már ki rendesen egy párszor, pedig nem járok lanozni, de a meló néha sokat kivesz az emberből. Egyik alkalommal hallucináltam meló közben, az a csoda, hogy nem hibáztam el semmit. Egész egyszerűen nem találtam a csavarnak a lyukat, másodpercekre nem voltam magamnál, csak a robot dolgozott bennem és akkor ébredtem meg, amikor valami nem jött össze.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11) geprombolo válasza Dany007 (#9) üzenetére


geprombolo
senior tag

Na, lejárt a szerk. idő... Hát ezt a házat nem mertem volna bántani, vagy ha igen, akkor felakasztottam volna magam, ha elrontom. Ez így szép, ahogy van. Csecse kis ház, annyi szent! Nem akar egy ilyennel valaki megdobni? :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#12) yolan


yolan
őstag

Érintésveszély :DD
[link]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#13) Dany007 válasza geprombolo (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Belegondoltam, hogy amire új gép vásárlására adom a fejemet, addigra ez már senkinek se fog kelleni. V.színű, hogy ugyan az lesz a vége mint a többi gépnek... megkapja anyám, vagy a húgom.
Na azért lehet készítek pár fotót. Már csak azért is, hogy megmutassam, hogy lehet elrondítani egy ilyen szép házat :)

(#14) benedekco


benedekco
addikt

király
gratula

remélem lesz még folytatása az összesítésnek :)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#15) geprombolo válasza yolan (#12) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ennek a képnek a topicban a helye, persze a nagy felkiáltójellel együtt, érintésvédelem rulez!
#14 benedekco Köszi, folytatás lesz, amint azt említettem az 1-es hsz-ben, mármint kibővítés lesz, még egy ilyen cikket nem írok.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#16) syC


syC
addikt

Hamarosan majd lesznek új képeim :K

(#17) benedekco válasza geprombolo (#15) üzenetére


benedekco
addikt

Mennyi idő volt összesíteni és felpakolászni őket picasa-ra?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#18) geprombolo válasza syC (#16) üzenetére


geprombolo
senior tag

Várjuk a képeket!
#17 benedekco sok! Ha fontos neked, utánanézhetek, hogy mikor kezdtem hozzá, de nagyon sok időbe telt, mert családom is van és ők az első, legalábbis elméletileg. Meg a meló

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#19) Pttypang


Pttypang
veterán

Mindörökké ámen!:D a gányolás megmarad..ha a gép szakad:D

Everybody lies.

(#20) geprombolo válasza Pttypang (#19) üzenetére


geprombolo
senior tag

A gányolás örök és elpusztíthatatlan! JJJJEEEEEEEEE!!!!!!!!!! :)) :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#21) Pttypang válasza geprombolo (#20) üzenetére


Pttypang
veterán

Egy kis javítás a mottóötletern:
Ha a gép szakad..a gányolás még marad!!!!!!

Everybody lies.

(#22) Pttypang válasza geprombolo (#20) üzenetére


Pttypang
veterán

Ja..kérdés:GepromboloNE merre jár:D?

Everybody lies.

(#23) geprombolo válasza Pttypang (#22) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ezt inkább hagyjuk a Baráti körre, amúgy azt lesi, hogy holnapra mit főzzön.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#24) Tomate


Tomate
veterán

Nagyon szép meló! Jól összegyűjtötted a képeket! Grat! :R

(#25) Devil Smile


Devil Smile
őstag

a nevem mar a listaban van csak a picassas kepek miatt nem elerheto.

De mar ezert is nagy THX :R :R a GSZK neveben.. :C

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#26) geprombolo válasza Devil Smile (#25) üzenetére


geprombolo
senior tag

A napokban foglalkozom a picasásokkal, majd itt megírom, ha feltettem a képeket. Köszi a gratulációt. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#27) benedekco válasza geprombolo (#18) üzenetére


benedekco
addikt

mind1

csak eszement meló lehetett és azon gondolkodtam mennyi lehetett... pár hét... vagy több talán... de nem fontos... csak úgy eszembe jutott

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#28) geprombolo válasza benedekco (#27) üzenetére


geprombolo
senior tag

Szerintem úgy effektív 48 óra, ezt darabold fel, mint a winfos a videjófelvételeidet és megtudod. Most néztem meg, bő két hónapja gyűjtögetek, gubizgatok... :Y :Y :Y :Y

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#29) sly105


sly105
tag

Nagyon jó és átfogó írás lett ez gratula :C :C :C

Egy profi se csinálta volna jobban. :R :R :R Profi vagy!!! :R :R :R

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#30) geprombolo válasza sly105 (#29) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ne mááááá! Azért nem kell engem agyondícsérni. Igyekeztem jót csinálni, ennyi sikerült. Valaki kritizáljon is már, mert elszállok magamtól!
Különbenis, nem vagyok profi, csak néha krónikus szómenésem van, ez a cikk is annak az eredménye.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#31) geprombolo válasza sly105 (#29) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ne mááááá! Azért nem kell engem agyondícsérni. Igyekeztem jót csinálni, ennyi sikerült. Valaki kritizáljon is már, mert elszállok magamtól!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#32) benedekco válasza geprombolo (#30) üzenetére


benedekco
addikt

szar a egész
;]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33) geprombolo válasza benedekco (#32) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi, helyrebillentetted az önértékelésemet. :DDD

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#34) kételkedem válasza geprombolo (#33) üzenetére


kételkedem
addikt

:R

Sajnos az én képeim néhány kivételével eltűntek valahogyan az internet útvesztőjében :((

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#35) geprombolo válasza kételkedem (#34) üzenetére


geprombolo
senior tag

Igen, például a 2463-as hsz-ben közzétett remekműved. Ha valakinek megvan, szóljon! Kár, hogy elvesztek. Nincsenek meg valami rw-s cédén, vagy rég nem használt pendrájvon? Tudod, amíg nincs felülírva, addig nincs elveszve. Reménykedjünk!
Vannak még emberek, akiknek képei hiányoznak, pl:
kételkedem 2046 2463
pee13 2666 4660
undoroid 2908
solfrutta 905 2967 2975 3821
zefir 3062
---gabika--- 4590
Winner_hun 83
Játékos 84
CPT.Pirk 153
Cleinor 549, 550, 552
zsozzee 804
Gorneck23 868
juliabrilke 977, 995
zefir 3300
kory24 3429
Sandormaster 3889
Csak így bemásoltam a feljegyzésemet azokról az emberekről, akiknek nem találtam meg a képeit. Remélem tiszta, hogy az emberek neve után a hsz száma következik, ahol a kép kellene legyen. Ha netán valakinek megvan a kép valahol, szóljon. Köszi.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#36) kételkedem válasza geprombolo (#35) üzenetére


kételkedem
addikt

A saját fotóim szerintem mind megvannak a gépemen.
Ha feltöltöm a kepfeltoltore, onnan gondolom le tudod szedni :U
Persze egyéb megoldáson is gondolkodhatunk.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#37) geprombolo válasza kételkedem (#36) üzenetére


geprombolo
senior tag

Remek! :DD Bár mindenkinek megvolnának a saját képei, nem volna gond. Ja, elküldheted az emilemre is, akkor nem kell feltöltögetni egyenként. Használhatod a nevem mellett szereplő emilemet, vagy a master.andus@gmail.com címemet, tetszés szerint. :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#38) kételkedem válasza geprombolo (#37) üzenetére


kételkedem
addikt

A master.andus@gmail.com címre levél érkezett. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#39) geprombolo válasza kételkedem (#38) üzenetére


geprombolo
senior tag

Meg fogom nézni. Köszi. Letöltés folyamatban. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#40) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Grat, átfogó írás..... :C
Az aláírásom egyik ihletője az te vagy és a barkácsolós csapat...

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#41) geprombolo válasza Badman 4ever (#40) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi. Nem nagyon láttalak mifelénk, bár az utóbbi időben csak hébe-hóba olvasom a topic friss részeit, inkább a múltban merülök el, így nem tudom, hogy 7000 után beugrottál-e, de nem számít. Ha van gányod, várjuk a képeket. Kyrabaybee-t meg egyszer megskubizom, hogy ki is az, mert még csak annyit tudok róla, hogy létezik. Egyébként mennyire friss az aláírásod? Egész jooo. .............közben megnéztem kyrabaybee "írását", idézem: :DD :DDD :(( :O ;) :C
...ööööö na ezt alulmúlni! Nem semmi, de remek szórakozás olvasni a hsz-eket, amik erre érkeznek.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#42) Badman 4ever válasza geprombolo (#41) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A végén van egy compaq bontós féle nem nagy durranás szerelős képem, de inkább csak olvasgatom a topikot és nézem az elvetemült képeket....nagyon ügyes a bagázs. :C
Ezt az aláírást úgy két hete rakhattam fel talán,csak úgy spontán jött és nagy részt egy-egy ember ihlette. Például az őrült és tesztelő jelző bacsis után volt, az alkoholista pedig ati012 A Nagy Kannás bor teszt című írása inspirálta.
A kyrabaybee-re meg véletlen bukkantam, azóta ottragadtam állandó topiklakóként. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#43) Klemens


Klemens
őstag

Hát...én még végig nem olvastam, mert jelen pillanatban lusta vagyok hozzá, de biztos jó. :D
A felsorolásban én is benne lenni! :D
Terveim szerint hamarosan visszatérek és beindul a ház. Tudom, párszor mondtam már ezt és mindig leült a dolog, de most tényleg...tényleg... :))

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#44) KillHates


KillHates
nagyúr

Hát ez e BLOG nagy szép 1 éves szülinapi ajándék a topicnak!
Köszönöm szépen! :R :R :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#45) geprombolo válasza KillHates (#44) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nagyon szívesen, megérdemled! :R :R :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#46) geprombolo válasza KillHates (#44) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nagyon szívesen, megérdemled! :R :R :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#47) geprombolo


geprombolo
senior tag

Már megint kétszer ment el a hsz... újabban néha betöltési hiba jón be, nem tudom olyankor, hogy elmegy-e, vagy se, így elküldöm mégegyszer. Majd ha erre jár egy modi, kérem gyomlálja ki a dupláimat. :R Köszi

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#48) Pttypang válasza KillHates (#44) üzenetére


Pttypang
veterán

Tiszteletem!! :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R
G.SZ.K!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Everybody lies.

(#49) geprombolo válasza Pttypang (#48) üzenetére


geprombolo
senior tag

Látom, minden GSZK tagra jut egy szmájli. Kill tényleg megérdemli, övé minden dicsőség. :R :R :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#50) geprombolo


geprombolo
senior tag

Hogy lehet ezt az írást kitenni címlapra? Amikor elkezdtem írni, azt sem tudtam, hogy létezik olyan, most meg szeretném, mert annyi dícséretet kaptam.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.