Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Eszméletlen ez a gányolás dolog xD
Régen én is szerettem, de ahogy írtad főleg a szükség vitt rá.

Egyszer régen... Az első komolyabb lan-partyra készültem. Előzőnap winamp hallgatás közben leállt a gép... Majd aztán megint. Aztán megnéztem hány fokos is a procim...76 volt induláskor a biosban... Na mondom itt gánya van.

Szétkaptam a gagyi tescos gépet... Mondom sebaj, elveszik a gari, de ilyen állapotban nem fog kibírni egy 72 órás lanpartyt.
Meglepődve látom, hogy a 478-as CPU foglalat egyik sarkában hiányzik a rászorító műanyag bizgentyű. Jóformán lötyögött a hűtő a proci tetején. Naná, h 76 fokon indul.

Nem tudtam mit csinálni, valahogy össze kellett gányolni másnapra.
Fogtam egy tűt felforrósítottam és átszúrtam a megmaradt műanyag lefogató izé két szélét. Majd egy 1,5-2mm vastag kötöződróttal odakötöztem a hűtőt. Plusz még ha jól emlékszem valamivel az ellentétes oldalról oda is szorítottam, biztos ami biztos.
Ez után szerencsétlen tescos gép még 2 évig ment hibátlanul, amíg el nem adtam azt az alaplapot :)

/persze a lanparty is sikerült. 3 napi nonstop game és no alvás után már otthon ülök a kádban b.nőmmel, kábultan próbálok mosakodni... amikor egyszercsak megszólalok, hogy : "menjél előre Te, neked van fegyvered!". Na ez után mondta b.nőm, hogy takarodjak aludni :DD /

hja, meg egyszer gányoltam egy kis plusz hűtést a vga-mnak.

A 19 ezer Ft.-os házamnak az oldalába szereltem egy plusz 8cm-es hűtőt.
Szépen kivágtam egy kört a plexi oldallapból, pont a VGA-val egy vonalban. Majd a műanyag részeket hozzáolvasztottam a plexihez, és még colás dobozból kivágott levegő terelő lapokat is 'forrasztottam' hozzá. Hogy pont a VGA-ra menje minden friss levegő. :)
Ezzel kb -8-10fokot nyeretem :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.