Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) frescho válasza Abu85 (#48) üzenetére


frescho
addikt

Ami itt igazan faj, az a prefetch es leginkabb a dekoder. A steam rollerben nem veletlenul fogjak duplazni. Az jo kerdes, hogy mit hivunk egy magnak, de anno a tobb integer feldolgozo beepitesenel sem kezdtek elnevezni a processorokat, hanem elneveztek szuperskalarnak. Az elvet az AMD kiterjesztette, ezert hajlok leginkabb arra, hogy inkabb modulokrol beszeljek, mint magokrol, tehat az FX-6 az 3 modulos. 1 modul egy "szuper-szuper skalar" cimet is kaphatna, vagy CMT modulnak is lehetne hivni. A CMT-vel bevezetett modulon beluli magok kozotti fugges miatt viszont nem hivnam magnak azt, amit az AMD magnak hiv.

Mar irtam, hogy nem a FlexFP a gond szerintem, hanem a dekoder reszleg, ami nem tudja megfelelo sebesseggel kihordani az ujabb tal rizst a konyhabol a ket gyerekenek, hogy a te hasonlatod vigyem tovabb.

"Ha az integer feladatokat nézed, akkor a Bulldozer modul kapott egy extra integer clustert, vagyis logikus, hogy két integer clusterrel jöhet 80% plusz." Erre reagaltam, hogy ez elmeleti 80%. A szamitasaiknak a fele erheto el a gyakorlatban atlagolva. Valamiert az az erzesem van folyamatosan, hogy az AMD a jovonek probal tervezni, de valamiert a jelenben nem tudja ugy eladni a termekeit, ahogy kellene.

https://frescho.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.