Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Viktoár


Viktoár
addikt

F@sza! Én is egy ilyesmi masinát tervezek venni az ünnepek után. Előtte esélytelen mert szűkös a keret.

Üdv:Viktor

(#2) gF


gF
senior tag

Minőségben első osztályú IT termékeket gyárt a Fujitsu. Halkan jegyzem, ha az ember megnéz egy Fujitsu notebooknak/ultrabooknak az alját, nem azt fogja ott látni, hogy "Made in China"!

[ Szerkesztve ]

(#3) Csabulator válasza gF (#2) üzenetére


Csabulator
tag

Először is szeretnék gratulálni a cikk írójának a géphez, tényleg nem rossz kis masina, éppenséggel én is nézegetek magamnak egy notebookot, amivel kiváltom az asztali gépemet.

gF: Ez mióta van így? Én úgy emlékszem, hogy azért régebben (mondjuk legyen 5-8 év) a notebookjaik nem igazán voltak valami fantasztikusak. Egy Lifebookra még értem, hogy nem "Made in China", de a többit én úgy láttam, hogy nem csúcs gépek. Cáfold meg kérlek, még az is lehet, hogy Fujitsu lesz a következő gépem. :)

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#4) gF válasza Csabulator (#3) üzenetére


gF
senior tag

Fujitsu-Siemens korszakot (ami ugye 1999-2009ig tartott) gyakorlatilag már tényleg a múlt. Nem véletlen, hogy a japánok kivásárolták a Siemens-et! Érdekes módon azóta (2010-től) rendben van a gépek minősége! Egyébként azt tudnod kell a márkáról, hogy leginkább vállalati IT eszközöket gyártanak, a konzumer szegmensbe (európát tekintve) most próbálnak "betörni" a piacara. Ennek köszönhetően októbertől már néhány budapesti Media Marktban is árulnak Fujitsu notebookot.

(#5) KillHates


KillHates
nagyúr

Végre egy tuti jó kis gép. Érezni lehetett a teszted hangulatán is, hogy szívesen, örömmel írtad a sorokat, egy olyan terméket ajánlhattál amit Te is szívesen használnál. Köszi a bemutatót :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

A PC-knél legalább ekkora ugrás volt a Siemens korszak után. Jó irányban indultak meg.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Tényleg jó vételt csinálhat az ember ezzel a lifebookkal. Elég erős proc, dedikált vga, nagy hdd, matt kijelző, szóval jól összerakták.
Ugyan más gyártó gépét használom hasonló kiépítéssel, de mindenképp kalapemelést érdemel ez a kis masina is.

[ Szerkesztve ]

(#8) Hoqspok


Hoqspok
tag

Jó a cikk teljesen korrekt ! :C
Én 2 éve vettem egy [FUJITSU Lifebook A532]
Fontos volt a 15.6"matt kijelző és a gyors proci. Régebben a matt kijelző más márkáknál csak üzleti kategóriát jellemezte ez volt a döntő érv amiért mégis Fujitsu választottam.
2 éven át gyerekek nyüstölik napi 8 órába minden gond nélkül működik és még van rá + 2 Év vásárolt gari de ha így működik nem fogom kihasználni. Nagyon jó irányba tart a Fujitsu megbízható és remek Ár / Érték arányú gépeket gyártanak.

(#9) Eminent


Eminent
csendes tag

A Fujitsu Siemens Amilok sosem voltak annyira rosszak, mint aminek itt beállítják.
Miután 2003 környékén beindult egy agresszív gőzhenger és ár értékarányban verhetetlenek voltak, a konkurrencia alattomos módszerekkel elkezdte befeketíteni. Az első dekád közepén volt év, mikor több, mint 50% volt a consumer notebook piaci részesedés.
Ráadásul felrúgva szokásokat a cég változtatott az értékesítés menetén. Sok ügyfelet közvetlenül szolgált ki köszönhetően a flexibilis gyártásnak és logisztikának. A belső struktúra pedig hatalmi harcokhoz vezetett, így be volt kódolva, hogy túl sokig nem tarthat a menetelés.
Visszatérve a minőségre jókat mosolygok a kínai vs japán dolgon. Az Amilok meghibásodási rátája jobb volt, mint a Lifebookok-é. Ezt konkrétan az FSC szervizigazgatójától tudom, de ilyet sosem szabadott nyilvánosságra hozni.
Volt egy-két széria ami nem volt OK, pl.Amilo A 1640-et ne vegyen senki használtan se, de a gépek teljesen rendben voltak.

(#10) ClayMore


ClayMore
aktív tag

csatlakozom! nagyon jó ár érték aránya volt az amiloknak!

nekem egy 2,5 évet ment és semmi baja nem volt! most is csak azért adtam el, mert asztalira váltottam.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#11) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Köszi a cikket!

"A 14"-es WXGA HD kijelző 1366x768-as felbontásban jeleníti meg a képeket,..."
Viszont itt el is vesztettem az érdeklődésemet. Még hány évnek kell vajon eltelnie, míg elfelejtik végre ezt a felbontást?! Főleg 14"-on, ha már szinte az összes 13,3'-ba ezt rakják. Szerintem legalább egy 1600x900 lenne a minimum. A matt felületért legalább plusz pont jár.
Amúgy nagyon tetszik az új Fuji vonal, belehúztak rendesen. (Azonban a kategóriában általánosan gyatra felbontású kijelzők miatt, ha valaha cserélek, akkor úgy néz ki inkább egy 14-es Thinkpad lesz.)

[ Szerkesztve ]

(#12) Tikakukac válasza Hoqspok (#8) üzenetére


Tikakukac
titán

2 éve vettél egy olyan gépet, ami 1 éve sem létezik? Nem semmi...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#13) RohamDroid


RohamDroid
aktív tag

Üdv!

Küldenél nekem egy PÜ-t hogy hol szerezted be ennyiért és pontosan mik jártak hozzá ?
Barátnőm notebookot szeretne vásárolni és ugye ez nehéz döntés de ez a cikk meghozta a kedvünket egy ilyen készülék megvásárlásához.

Üdv.: Csaba

(#14) hozeND


hozeND
csendes tag

Egy ah530-as géphez van szerencsém, ami egyik pillanatról a másikra halálozott el. A neten aztán szétnézve mindenhol elhaláloztak nagy számban ezek a gépek kb 2 éves korukra, nálunk kb 10 gépből 3.

"csak úgy ne érjen, a halál, hogy túléljem"

(#15) AxBattler válasza Tikakukac (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

A531-et linkelt, legalább megnéznéd, Te!

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#16) Tikakukac válasza AxBattler (#15) üzenetére


Tikakukac
titán

Valóban. A kollega ügyes kis trükkjének hála bevettem a tréfát. sad :O :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) AxBattler válasza Tikakukac (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) cellpeti


cellpeti
veterán

pöpec kis masina, tényleg + pont a matt kijelzőért és a 3xUSB3.0ért is.

De azok az USB elhelyezések....ott a 3db, de abból max 2-t tudsz normál pendrive-val kihasználni, mert a 3. nem fér oda.
Lehetnének állítva, mint a T500ason

Tigris, tigris, csóvafény...

(#19) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Nem rossz gépezet, de nekem az Acer Aspire V3 jobban bejön. Bár sokan szidják az anyaghasználatát, a cirka fél órás megtapogatás során én nem éreztem hátrányát.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#20) Tomocop


Tomocop
csendes tag

Hali!

Épp egy ilyen masinát fogok venni.

Olyan kérdésem lenne, hogy a VGA kibe kapcsolás, hogy megy? Teljesen magától vagy én is tudom néha állítani? Gondolok itt olyanra, hogy mondjuk megnézek 1 játékot HD3000 aztán meg a rendes vgaval. Vagy Totál ő maga találja ki, hogy bizony ehhez most ezt fogjuk használni. :)

Ez főleg energi gazdálgokás miatt érzem, hogy ki tudom-e teljesen kapcsolni a VGA-t

a

(#21) stifi válasza Tomocop (#20) üzenetére


stifi
senior tag

az nVidia szoftverében állítható melyik program melyik videóvezérlőt használja, de alapértelmezetten is intelligens a rendszer és a megfelelőt választja - ha nagyon akarod akkor állítgathatod!

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#22) Walacky válasza stifi (#21) üzenetére


Walacky
csendes tag

Sziasztok.

Többen írtátok, hogy ilyen gépet terveztek venni.

Szóval, aki már vett, mi a tapasztalat?

Üdv: Walacky

(#23) SokiHUN válasza Walacky (#22) üzenetére


SokiHUN
csendes tag

Szia!
Én karácsonykor kaptam egy ilyen laptopot (most is erről írok), leírom neked tapasztalataimat:
Először is a sebesség. Windows 7 Ultimate (64 bites) van rajta, minden nagyon gyors, átlag felhasználásra bőven elég. Szoktam rajta játszani is, Bf3 van rajta Medium beállítások mellet elmegy úgy 30 fps el (1368x768 as felbontással) néha egy kicsit belaggol, de még abszolút az élvezhető kategória. A kijelzője lehetett volna egy kicsit jobb, eléggé lehet rajta látni a pixeleket, de + pont a matt kijelzőért, plusz szerintem ez a 14 col pont a legjobb méret, és persze mivel csak 2kg(!), könnyű hordani. Touchpadja egy kicsit kicsi, de még tűrhető... Akkumulátorja átlagos, kb. 3-4 órát bír max fényerő és wifi mellett. Megvagyok vele elégedve, remélem segítettem!

(gyorsan írtam, bocs ha egy kicsit kesze kusza.)

Origin: SokiHUN

(#24) StSanya válasza Walacky (#22) üzenetére


StSanya
őstag

Ma délelőtt érkezett meg, most telepítem, eddig tetszik... :C

Akcióban, 8 GB RAM-al volt most 145 ezer...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#25) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

üdv mindenki.
nem nagyon bővül hozzászólásokkal ez a topic.

engem a touchpad és gombjai érdekelnének a legjobban.

(#26) StSanya válasza Ice&Lime (#25) üzenetére


StSanya
őstag

A TP gombok jók, semmi különös nincs velük, rosszabbak is vannak drágább gépeken. A TP felülete kicsit furcsa, de szokható, talán lehetne nagyobb - a mostani trendeknek megfelelően -, de a gép nagyságához illeszkedik.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#27) Ice&Lime válasza StSanya (#26) üzenetére


Ice&Lime
veterán

mennyire pontos a kurzorvezetése a tp-nek?
a gombjai nem túl kattogósak és nehezen nyomhatóak?
a felülete a tp-nek nem fog lekopni?, mintha olvastam volna valami ilyesmit is...

[ Szerkesztve ]

(#28) StSanya válasza Ice&Lime (#27) üzenetére


StSanya
őstag

Ez szubjektív, nekem megfelel. Rajzolni nem ezzel akarnék... A gombok nekem jók, meg kéne próbálnod valahol, mert ez is nagyon szubjektív. A kopás meg olyan dolog, hogy láttam már sok lekopott Dell-t, meg HP-t...

A clickelés zajában tudok annyit segíteni, hogy felvettem, először az egeremet hallod, majd a TP gombjait:

[link]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#29) Ice&Lime válasza StSanya (#28) üzenetére


Ice&Lime
veterán

kicsit keménynek tűnik a gomb nyomáspontja így hallás alapján.
egyébként eszemben sincs tp-vel rajzolni, ezt nem tudom honnan gondoltad?...

egyébként köszi a hanganyagot, érdekes volt.

(#30) StSanya válasza Ice&Lime (#29) üzenetére


StSanya
őstag

Arra céloztam csak, hogy akinek pontosabb kell, annak nem való... S igen, határozott, férfias a nyomáspont.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#31) Ice&Lime válasza StSanya (#30) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hmm..sajnálom.
még egy alap/terhelt hőfokot tudsz mondani esetleg?

(#33) StSanya válasza Ice&Lime (#31) üzenetére


StSanya
őstag

Bocs, elfeledkeztem a válaszról: 45 C körül mocorog normál használat során.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#34) dangerzone


dangerzone
addikt

Szia Dr.Byte!

Tudnál esetleg egy új 3dmark tesztet futtatni? Kíváncsi vagyok mire képes a Gt620m a 7570m-emhez képest.

(#35) GSpecter


GSpecter
tag

Nagy kaka a tapipadja. Rengetegszer van, hogy kattintok valamire (ujjal) és van, hogy harmadszorra veszi be. Aztán áthúzom valahová a kurzort és gyors katt és semmi...

Az ötéves laptopom (szintén Fujitsu, csak még Siemens is) kenterbe veri a touchpadját. A háromszoros kattintásos teljes kijelölést is csak a driver újratelepítése után volt képes teljesíteni.

(#36) GSpecter


GSpecter
tag

Na javítanám magam egy kicsit. Meg kell védenem, mert win 8-cal, meg a friss driverrel nincs vele gond.

(#37) domojko


domojko
senior tag

A cpu órajelet nem lehet lejjebb venni? Amikor nincs szükség rá akkor ne pörögjön 2.2-n.

(#38) hodostamas


hodostamas
addikt

Jómagam is tulajdonosa lettem egy lh 532-nek. Minden tetszik, kivéve a hangos venti... elég hangoska az alap fokozata. Ha nem nyúlok hozzá, nem járatja a ventit, viszont ha már netezek, ált bekapcsolja a legkisebb fokozatot, ami egy csöndes szobába elég hangos.

Másnak is ilyen?

(#39) littledon


littledon
tag

Sziasztok!

Tegnapi nap vasaroltunk egy ilyen gepet teljesen ujonnan, 2ev garanciaval, operacios rendszer nelkul.
Nagyon tetszik viszont van egy problemam...

Ubuntut probaltam ratenni de nem sikerult mivel azt irta ki, hogy a grub nem telepitheto (remelem csak a pendrive hibaja), kovetkezo furcsasag, hogy nem eszlelt wifi jelet a kozelben a telepites alatt, holott volt.
Ezutan kiprobaltam az ubuntut 'live' rendszerkent telepites nelkul... Minden mukodott ( fenyero, hangero allitas) a wifi ki be kapcsolasra azonban nem reagal es nem is lat halozatot.
Ezutan feltettem egy windows 7-et, igaz nem eredeti es nem irtam be serialt... 64bit-es valtozat... A jobb also sarokban nem volt wifi kapcsolat jel es igy nem tudtam csatlakozni a halozatra... Ezutan feltelepitettem a gyarilag kapott cdrol a drivereket, de ez sem oldotta meg a problemat.
Windows eseteben ki-be tudom kapcsolni a wifit a gombokkal de semmi sem valtozik, a driverek telepitese utan ha ki be kapcsolgattam ki be kapcsolta a bluetootht de a wifi tovabbra sem lepett eletbe...
Tapasztaltal hasonlot? Mi lehet a problema? Olyan mintha nem lenne benne wifi modul... Kuldjem vissza? Lehetseges, hogy rossz?

Elore is nagyon szepen koszonom! :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#40) hodostamas válasza littledon (#39) üzenetére


hodostamas
addikt

ha a gyári driverrel sem megy, akkor vissza kell vinni. Esetleg próbáld meg a gyártó oldaláról letölteni a wifi drivert.

Illetve ha minden törik szakad, egy win8-at próbálj ki, mert az gyárilag ismeri ennek a wifijét :)

(#41) littledon válasza hodostamas (#40) üzenetére


littledon
tag

Rendben, koszonom szepen! Ezt a kettot meg megprobalom es ha nem, akkor visszakuldom... :(

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#42) littledon


littledon
tag

Üdv mindenkinek!
Visszaküldés lett a vége, nem volt benne jó a Wifi kártya, kicserélték és mostmár jó.
Sajnos van más is... Arra lennék kíváncsi, hogy valaki tapasztalt-e billentyűzet kopást, a gép még fóliás és nagyon keveset ment, ráadásul különösen ügyelve van rá. A Windows gombon és azokon a gombokon kívül amelyek nincsenek használva az összesen mutatkozik a jelenség. Halványabb a fehér és nem is kicsivel. (kicsit hasonló mintha koszos lenne, de nem az) Próbáltuk takarítani sikertelenül, hozzáteszem, hogy a gombok felülete még "érdes, matt" tehát még "simára, fényesre" sem tudott kopni úgymond a használattól.
Remélem tudtok válaszolni, kezdek elkeseredni, hogy gyárihibás gépet fogtunk ki... :W :((
Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#43) hodostamas válasza littledon (#42) üzenetére


hodostamas
addikt

Nálam is ilyen pár gomb, enyhén szürkés a fehér. ~2 hónapos kb a gép.

(#44) littledon válasza hodostamas (#38) üzenetére


littledon
tag

Igen, ez nállam is ilyen. :)

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#45) ronroli


ronroli
tag

Most lett 1 éves, néhány tapasztalat:
- billentyűzet megkopott nekem is, nem érdemes ezzel garanciában hadakozni, elhajtanak
- billentyűzet alatt és felett lévő matt műanyag elvált a bill. körüli fényes műanyagtól (gyárilag ragasztják)
- hangos a ventillátor (2350M van benne TDP:35W) és meleg a gépház
- kijelző minimum fényereje nekem sok (van valakinek ötlete, hogyan lehet levenni?)
- hangszórók az előző gépemhez képest (asus x54) gyengék
- optimus rendszer betegségei
- az összes gumitalp kiesett (ez rohadt égő dolog, remélem kitaláltak erre valamit)
Ennyi volt a negatív.

Pozitív:
- ár/érték nagyon jó volt (8 giga ram, 3 év garancia) - na de ez már a múlt
- a mindennapokban használható, amire vettem (sima egyszerű otthoni gép némi házivideo konvertálással), arra tökéletes
- otthoni gépnek túl erős (nem használom játékra), ez talán időtállóvá és eladhatóvá teszi
- nekem bejött a tapipad, szerintem nagyon jó megoldás az érdesített rész (kicsit kopik a közepe, de nem vészes)
- 3G előkészítve
- hátul minden tisztítható / szerelhető / bővíthető

Szerintem az LH532 a korábbi AmiloPro szintjét hozza. Nálam ez nem bántás, néhány éves fujitsu-siemens tapasztalattal mondom. Nem "made in china" felirat van az alján, cserébe samsung a bele. Egy kutya, ez nálam nem jelent semmit.
Itthon a fujitsu-siemes gépek 10+ éve hibátlanul mennek (pedig IBM thinkpad volt sokáig mellettük, azok kikoptak a gyengűlő minőség miatt), tehát nekem nem volt gondom velük. Az első Pentium3 Lifebook S a mai napig megvan. Minden márkánál volt rossz széria, így a fujitsu-siemes ideje alatt is, én ezeket megúsztam.

[ Szerkesztve ]

(#46) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Sziasztok!

Él még a topik? :DDD

Titeket, mint ilyen Noti tulajokat kérdeznélek.
Mennyit bír a teljesítmény?
Nem vagyok egy nagy játékos de azért szoktam néha így jó lenne ha nem kakálná össze magát, de nem kell semmi hardcore játékra gondolni. :D
CS:GO , COD 2/4 , Aion ezek a maximum. PC-ben az Intel Core 2 Duo E6750 3 GB Rammal kísérve szépen vitte őket egy ATI Radeon 4800-as VGA-val.
Van esély, hogy hasonló teljesítményt érjek el ezen is?

Valamint a kijelző mennyire szörnyű ezzel a felbontással? :DDD
Filmet nézni rajta nagyon rossz?

Igazság szerint csak programozni kéne, de ha már ennyi pénzt kiadok érte legyen normális. :D
Remélem valaki válaszol. :D

:R

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.