Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Metalfan


Metalfan
senior tag

Ha csak az alap élelmiszerek árai lejjebb mennének, már az is jelentős változás lenne. A műszaki cikkek normális árazását már meg sem merem említeni:U

(#2) gabor85 válasza Metalfan (#1) üzenetére


gabor85
őstag

Hú de mennyiszer láttam már itt a fórumon olyat, hogy inkább megrendelik a kívánt cikket ebay-ről, mert ott jóval olcsóbb még postaköltséggel is. :U

Különben is; a fizetésünk értéke (akármelyik oldalról közelítjük meg) szar.

[ Szerkesztve ]

(#3) Metalfan válasza gabor85 (#2) üzenetére


Metalfan
senior tag

Az a rossz, hogy ez nemcsak a hardverekkel van így, hogy ebay-ről szinte minden olcsóbb, hanem kb mindennel. Engem speciel a gitárok szoktak érdekelni, de az ebay-en a magyar bolti ár 45-65%-áért szoktak lenni vadiúj vagy alig használt, kifogástalan állapotban levő gitárok. Úgyhogy itt nálunk mindenhol csak a lehúzás megy, abban már profik vagyunk :(((

(#4) FRENK1988 válasza gabor85 (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

Épp erre mondom. Ha tényleg nem lenne akkor tréFA akkor sokkal jobban élhető lenne az élet.
Igaz nem tudom mi van külföldön ÁFA kérdésében, de 100% hogy nem ennyi

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5) gabor85


gabor85
őstag

Volt valahol egy táblázat vagy kép vagy mittomén; a magyarországi elvonások arányát mutatta a többi eus országéval szemben. Na a mezőny melyik végén lehetett becses országunkat fellelni? :F

(#6) norbesz74


norbesz74
aktív tag

Ne warj csodat, mert az allam 89% adokulcsal dolgozik.

(#7) Pörp válasza gabor85 (#5) üzenetére


Pörp
senior tag

Egy német cég magyarországi képviseleténél dolgozok. A magyar Kft. 2005-ben indult. Akkoriban a főnökömnek be kellett számolni a német kolegái felé, hogy itt nálunk milyen bérek vannak, és milyen járulékokat kell befizetni munkavállalói és munkáltatói oldalról. A megfelelő helyekről főnök le is szedte a hivatalos adatokat, és szépen lefordította, majd átküldte a megfelelő embernek kintre. Aznap délután békésen ült egy kávézóban, mikor csörög a telefonja, a német exportfőnök volt az, és ki volt kelve magából, hogy mit képzel a főnököm, mit poénkodik, vegye komolyan a dolgot, ne viccelődjön ilyenekkel, és szépen küldje át az igazi járulékrendszert... Főnök köpni-nyelni nem tudott, egyszerűen nem hitték el, hogy nálunk ilyen az adóredszer. Több napjába telet bebizonyítani nekik, hogy ez nem vicc, tényleg ez van itthon. Azóta is folyamatosan visszatérő probléma, hogy sok dolgot nem értenek kinn, könyveléskor rengeteget kell magyarázni nekik, hogy ezért is fizetünk, azért is fizetünk, és hogy ez nem vicc, ez a valóság... Láttátok volna a német könyvelőnő fejét, amikor megvilágosodott az itthoni adórendszerrel kapcsoaltban, nem tudta leplezni mennyire el van képedve. Csak annyit kérdezett, hogy ebben az országban mindenért adót kell fizetni?

(#8) FRENK1988 válasza Pörp (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

"ebben az országban mindenért adót kell fizetni" Pontosan.
Nem elég hogy még a kezedbe se kapod a fizud és akkor is lefölözik a pénzed (amiért megdolgoztál) de még akkor is megvámolnak amikor azt a maradék (65-70%) pénzed elköltöd valamelyik boltban.
ezért csodálkozik az állam, hogy a keleti "népség" az olcsó helyen vásárol (Ukrajna) és itthon.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#9) gorogdinnye3


gorogdinnye3
csendes tag

A cigi vagy a pia nem baj ha drága. Egyrészt engem nem érint, másrészt a drágítással talán többen szokhatnak le ezekről.

(#10) Móci válasza FRENK1988 (#8) üzenetére


Móci
addikt

Hát igen, ebben az országban szeret az állam lehúzni rólad jó sok bőrt.
A másik 'mókás' banda az artisjus. Ők is lassan mindenre vetnek ki adót, csak azt nem értem, hogy miért, és hogy. Komolyan mondom, ez már a középkori adókra emlékeztet.
A mostani kedvencem viszont ez: jogosítvány vizsgadíj. Jó 'későn' kezdtem a jogsit, s saját pénzből. Jövő hónapban városi vezetés, megyek is befizetni a díját. Nem, nem az óradíj drágult (igaz az is fog). Állam bácsi úgy döntött, hogy a vizsgadíjat szépen felemeli kb. 3500 forintról 11 000(!) forintra. Jó vicc, csak valahogy röhögni nem tudok rajta.
Ha már óradíj, kíváncsi leszek, hogy a benzin meddig fog ezen az áron maradni, vagy emelkedik e tovább. Mert ez is kicsit irreális szerintem.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) jookomak


jookomak
őstag

hány olyan embert ismertek, aki lerakta a cigit, mert 10 ft-ot drágult?
aki kevesebbet autózik, mert 5 ft-ot emelkedett a benzin? ha valaki azzal jár munkába, akkor a 20 napból csak 19-en jár be, vagy egy napot stoppol, befut, bebiciklizik 10 km-re?
a fuvarozók úgyis ráhárítják a végfogyasztókra, akik nem tudnak mit csinálni, pl. a kenyeret továbbra is megveszik.

(#12) CséZé


CséZé
őstag

ez a video pont ide illik, durva, ami itt folyik, azért is adózol lassan h élsz

egyébként a középkori megjegyzésre visszatérve; akkoriban nem adóztak annyit, mint ma
volt kb. 1/10 adód, mi az a mai adókhoz képest?

(#13) gabor85 válasza Pörp (#7) üzenetére


gabor85
őstag

Erre csak azt tudom mondani hogy birkák vagyunk hogy hagyjuk... :((
És hogy hova tűnik el ez a sok nulla? :U

(#14) FRENK1988 válasza gabor85 (#13) üzenetére


FRENK1988
veterán

A BKV vezetők zsebébe illetve új Audi személyautók és terepjárók személyében

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#15) cucka válasza CséZé (#12) üzenetére


cucka
addikt

A középkorban nem volt ingyenes iskola, nem volt nyugdíj, nem volt semmiféle segély, családi pótlék, sorolhatnám. Tehát akkor mégis milyen alapon lehet összehasonlítani az akkori tizedet és a mai adórendszert?

(#16) FRENK1988 válasza cucka (#15) üzenetére


FRENK1988
veterán

még akkor ne is a régi és a mostani adórendszert nézzük. Hanem akkor menjünk nyugatabbra és hasonlítsuk össze az árakat.
Egy a baj a Mi kis országunkkal: A Nyugati árak megvannak de a ehhez Keleti fizetés társul.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17) cucka válasza FRENK1988 (#16) üzenetére


cucka
addikt

Hát engem mélyebben is érdekelne a téma, úgymint miért van ez, mire költünk túl sokat, mire költünk túl keveset, mennyibe kerül valójában a korrupció. A legtöbb beszélgetés erről a témáról alulról súrolja egy átlagos falusi kocsmai beszélgetés színvonalát. Ez is. Tényleg nagyon örülnék, ha valaki árnyaltan és tényszerűen kifejtené, hogy mi a helyzet.

(#18) CséZé válasza cucka (#15) üzenetére


CséZé
őstag

örülök, hogy van valaki, aki meg van elégedve a mostani rendszerrel

(#19) cucka válasza CséZé (#18) üzenetére


cucka
addikt

Nem mondtam egy szóval sem, hogy meg vagyok elégedve. Viszont talán annál mélyebb a probléma, mint hogy itthon mennyibe kerül x termék és nyugaton mennyibe kerül. Tudod, mint ahogy a BKV-t sem azért kellett 23000 millió forinttal kisegítse az állam múlt hónapban, mert az igazgató lecserélte az Audiját újra, vagy mert x embernek kifizettek y végkielégítést.
Távolról sem vagyok elégedett a helyzettel, viszont az 1bites primitív háborgás helyett szeretném jobban átlátni és megérteni, hogy mi miért van.

[ Szerkesztve ]

(#20) FRENK1988 válasza cucka (#19) üzenetére


FRENK1988
veterán

"Tudod, mint ahogy a BKV-t sem azért kellett 23000 millió forinttal kisegítse az állam múlt hónapban, mert az igazgató lecserélte az Audiját újra, vagy mert x embernek kifizettek y végkielégítést." Szerintem meg igen. Csak gondolj bele mennyi eljárás indul már meg most a BKV ügyben? Mennyi is egy új full-full Audi A6 vagy A8? (mert nekik nem jó a "fapados")

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#21) CséZé válasza cucka (#19) üzenetére


CséZé
őstag

azért van mert lopnak, nincs ezen mit vitatkozni

(#22) cucka válasza FRENK1988 (#20) üzenetére


cucka
addikt

Na mennyi eljárás indult? A sajtóban olyan információ keringett, hogy az utóbbi évben össz. 3 milliárdot fizettek ki végkielégítésként. Ez a BKV éves veszteségének töredéke. Egy percig nem vitatom, hogy valószínűleg történtek pofátlan lopások, ettől függetlenül nem hiszem, hogy pusztán emiatt működne rosszul a cég. Arra alapozom, hogy egyszerűen nem jönnek ki a számok, legalábbis a sajtóban megjelenő hírek alapján. Mert most komolyan, a BKV 80 ezer millió forintos adósságállományához képest egy-egy pár milliós haveri szerződés meg egy 20 milliós autó igazából nem oszt és nem szoroz semmit. Ettől még ugyanannyira helytelen, felháborító.

Az meg tévedés, hogy full fullextrás autókkal járnának. Egy felsővezetői A6-os Audi 20 millió körül van. Az összeg, amiről én beszélek, az ennek több, mint ezerszerese.

Nézd, én elhiszem, hogy csípi a szemed a pofátlan pazarlás, amit művelnek. Nekem is csípi. Pusztán csak annyit állítok, hogy nem csak ez az oka annak, hogy az állami szférához tartozó cégek és intézmények túlságosan sokba kerülnek.

[ Szerkesztve ]

(#23) Pörp válasza cucka (#22) üzenetére


Pörp
senior tag

Nézd, szerintem ez nem olyan dolog, hogy összeszedem a netről, hírekből, és megvan minden rossznak az oka. Csakis kizárólag az én véleméynem, hogy iszonyat szövevényes korrupciós ügyek vannak legfelül, és eszük ágában sincsen semmiről se beszélni pl. neked. Rajtad kívül még van több millió magyar, aki szeretne biztos forrásból válaszokat kapni végre, de ez várat magára még. BKV vonatkozásban meg csak annyit mondok, hogy 4-es metró...

(#24) tkazmer válasza Pörp (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

Nézd, szerintem ez nem olyan dolog, hogy összeszedem a netről, hírekből, és megvan minden rossznak az oka.
helyette egyszerűen azt mondom, hogy "ők ott fenn biztos lopnak" meg "luxusautót vesznek a luxusprofitból, hogy hazamenjenek a luxuslakásba luxuskaját enni a luxustányérből"?
na ettől lesz komolytalan egy ilyen topic is:)

cucka megpróbál utánajárni a dolgoknak, teljesen igaza van abban, hogy nem pár 15-20milliós autó az, ami miatt a bkv ott tart, ahol tart.
sőt, azt kell mondjam, egy ekkora cégnél - függetlenül attól, hogy közszolgáltató vagy sem - "jár" ilyen kategóriájú autó.
sőt mi több, a végkielégítések is olyan dolgok, amelyeket elméletileg mindenki megkap - lehet, hogy nem 100milliós nagyságrendben, ha középvezető az ember, ez igaz - de egyszerűen azt mondani, hogy azért van rossz helyzetben a bkv, mert drága autókat vesznek meg adnak végkielégítést a dolgozóknak, hát igencsak szűk látókörre vall.

a bejegyzéshez:
Mert egy alap élelmiszerrel is ilyen-olyan áfa és haszonkulcsokat fizetettnek meg velünk, ami szerintem nem jó dolog.

te jóságos, ezt magadtól találtad ki vagy valaki segített? :Y
hát igen, a kaptializmusban van olyan, hogy haszonkulcs, sőt olyan is, hogy adó.
...de ha nem tetszik a haszonkulcs, csinálj te egy boltot, ahol nincs olyan. szintén a kapitalizmusra jellemző, hogy a találékony és ügyes ember megtalálja a módját annak, hogy kitöltse a piaci réseket. ha szerinted ez egy piaci rés, akkor uccu neki, vállalkozz, senki sem fog megakadályozni benne!

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) FRENK1988 válasza tkazmer (#24) üzenetére


FRENK1988
veterán

Úgy látom te elégedett vagy az itthoni árakkal. :F
Külföldön (kelet vagy nyugat) minden olcsóbb. Miért? jah mert nincs akkora adó és talán a haszonkulcs is alacsonyabb? Mert Magyarországon mindenki egy év (óó egy hét) alatt akar meggazdagodni. (vö.: Pixmánia vs iPon)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26) Pörp válasza tkazmer (#24) üzenetére


Pörp
senior tag

"sőt, azt kell mondjam, egy ekkora cégnél - függetlenül attól, hogy közszolgáltató vagy sem - "jár" ilyen kategóriájú autó.
sőt mi több, a végkielégítések is olyan dolgok, amelyeket elméletileg mindenki megkap - lehet, hogy nem 100milliós nagyságrendben, ha középvezető az ember"

Igen, mindezt úgy, hogy veszteséges és csőd szélén áll a cég. Megérdemlik, hisz jól teljesítettek, amúgy is benne van a törvényben, és az szent. Ember... :W

Keresitek cucukával a választ? Ne mond! Ha találtok végre hiteles forrást, és megbízható infókat, hogy ebben az országban mi mire megy el, akkor légy oly szíves közöld ezt a több millió honfitársaddal is, mert sokan tűkön ülve várjuk. De járj utána, talán kérdezd meg Mr. Demsky-t, biztos vagyok benne, hogy a legnagyobb őszinteséggel fog neked mindent feltárni! :U

(#27) cucka válasza FRENK1988 (#25) üzenetére


cucka
addikt

Egyrészt valóban azért, mert alacsonyabbak az adók. Másrészt mert azért, mert az emberek több pénzt keresnek, amiből értelemszerűen több cuccot tudnak vásárolni. Ezért lehet alacsonyabb nyugaton a haszonkulcs, vagy máshonnan nézve alacsonyabb a beszerzési ár (a nagyobb mennyiségek miatt). Az megint más kérdés, hogy miért keresnek nyugaton több pénzt, mint nálunk itthon. Gondolom te sem hiszed el, hogy egy átlag német irodai munkás havonta 2-3-4000 eurónyi értéket termel. Leegyszerűsítve az a helyzet, hogy azért kereshetnek annyira sok pénzt nyugaton az emberek, mert Ázsiában és kelet Európában keveset keresnek.

A pixmania pedig azért tud olcsó lenni, mert gyakorlatilag nincs jelen Magyarországon. Úgy könnyű olcsónak lenni, hogy az egész üzlet egy francia raktár, ahonnan postával küldik a cuccot. Nem kell üzlethelyiséget bérelni, nem kell annyi alkalmazott, nem kell minden termék kézikönyvét lefordítani magyarra, nem kell logisztikát szervezni, nem buknak a Magyarországon beragadt készletek miatt, nem kell elhozni ide az árut. Elég nagy üzletlánc, tehát vélhetően egyenesen a gyártótól rendelnek, tehát a nagykereskedő haszna sincs a terméket. Szóval köszönöm szépen, így bármelyik magyar üzlet tudna olcsó lenni.

(#26) Pörp
Látod, megint a demagógia, a szűklátókörűség és a falusi kocsma színvonal.
Egy nagy cégnél a vezérigazgatónak jár a luxusautó. Pont.
Egy normális cégnél ha a cég rosszul működik és milliárdok folynak el, akkor nem az igazgató 20 milliós autóján spórolnak, hanem keresnek egy másik, alkalmasabb vezetőt. És egy normális cégnél nem tabutéma az, ha esetleg ki kell rúgni embereket a talpon maradáshoz. Ja, és egy normális cégnél alap, hogy nem a fizetéseken spórolnak, hanem inkább megkövetelik a minőségi munkát az alkalmazottaktól. Ezzel a cég jobban jár.
Ha például egy cégnél túl nagy az adminisztratív személyzet (ezt hívjuk vízfejnek), akkor egyrészt túl sok embernek kell fizetést adni, másrészt növekszik a belső bürokrácia, tehát összességében a cég kevésbé hatékony, mint kevesebb emberrel.

[ Szerkesztve ]

(#28) tkazmer válasza FRENK1988 (#25) üzenetére


tkazmer
addikt

valóban nincs 25% áfa sok helyen, de azért a másik oldalról ilyen bőkezű szociális rendszere is csak kevés országnak van, mint kishazánknak...:)
a haszonkulcs más téma, a kiskereskedelemben igen sok szegmensben borzasztóan alacsonyak a haszonkulcsok (értsd: pl egy számítástechnikai kiskereskedés ha 5-10% mellett tud dolgozni, az már remek).
annak meg, hogy sok termék olcsóbb külföldön, ezernyi oka van az adózás mellett is (nagyobb a piac, nagyobb a verseny, stb)

Külföldön (kelet vagy nyugat) minden olcsóbb.
mondjuk ezt így kategórikusan kijelenteni nem biztos, hogy jó ötlet, esetleg tegyük hozzá, hogy északon és délen viszont minden drágább, délkelet és északnyugat pedig kb. velünk van egy árszinten, míg északkeleten és délnyugaton még cserekereskedelem folyik.

Mert Magyarországon mindenki egy év (óó egy hét) alatt akar meggazdagodni.
hidd el, máshol sincs olyan, hogy "oké, alacsonyan tartom az áraimat, csak hogy ne mondhassák azt rám, hogy gyorsan akarok meggazdagodni..":)
az ár az mindig olyan magas, amilyen magasat a piac enged. azt, hogy ez így is legyen, egy gvh nevű hivatalunk ellenőrzi, elég jó kis bírságok megállapításával...

a személyes véleményem az árakról az, hogy lehet rájuk azt mondani, hogy magasak, de nincs értelme. egy életet leélni úgy, hogy végig szitkozódik az ember, hogy magasak az árak nem kellemes dolog.
egyszerűen ennyibe kerül és kész. ha nem tetszik, lehet Neked jobban megcsinálni, illetve lehet nem megvenni, vagy keresni egy másik helyet ahol olcsóbb.
összességében pedig én ár/érték arányra, vagy minőségre szoktam menni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#29) tkazmer válasza Pörp (#26) üzenetére


tkazmer
addikt

[link]
ők tudod kik? a becsődölt lehman brothers dolgozói. tüntetnek, mert elvesztették az állásukat. jó mi?
van egy olyan tippem, hogy akár az olyan évek óta masszívan veszteséges cégek, mint pl az AMD, legalább A6-ost, de szerintem annál jobb autót biztosítanak és nem csak a vezérigazgatónak, de a vezetők nagy részének...
[tehát olyan nagyon nagy összefüggés nem szokott lenni ezek között]
a végkielégítés meg jár a törvény szerint. te mit csinálnál, ha ledolgoznál 30-40 évet, majd azt mondanák, hogy "bocs, most nem megy jól a cégnek, nincs végkielégítés, de a céges telefont azért megkaphatod magán használatra"? feltehetően keresnél egy ügyvédet és olyan csinos összegeket perelnél ki a volt munkaadódtól, hogy ihaj.

egyébként nem tudom miért baj az, hogy nem csak habzó szájjal szitkozódunk, és szidjuk a mindenkori vezetőséget, mert hogy vezető, tehát csak rossz lehet, hanem megpróbálunk valami indokot is találni.
történelmi példával élve olyan ez mint a felvilágosodás kora. addig az emberek szó nélkül elhitték, amit mondtak nekik, azóta sokan gondolkoznak is, és nem csak vádaskodnak, feltételeznek, általánosítanak, és pár rögeszme alapján megítélnek

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#30) Pörp válasza cucka (#27) üzenetére


Pörp
senior tag

"Egy nagy cégnél a vezérigazgatónak jár a luxusautó. Pont."

Ennyit a szűklátókörűségről... Köszönjük a kimerítő magyarázatot. Bólogató Pistike színvonal...

tkazmer: Ha az AMD mindezt biztosítja, akkor már helyes, és követendő, de csak mert az AMD!? 30-40 év munkaviszony után nagyon sok embernek mondják azt hogy sorry... Na persze vezérigazgatónak ilyet sose szabad mondani, ők megkapják mindíg minden körülmények között azt ami jár 30-40 év után, a melós az nem, de annak nem jár.

[ Szerkesztve ]

(#31) cucka válasza Pörp (#30) üzenetére


cucka
addikt

Tessék kimerítő magyarázat. Egy nagy cégnél a vezérigazgató felelős munkások ezreinek a megélhetéséért, ezen kívül gyakorlatilag az ő döntéseitől függ a tulajdonos vagyonának sorsa. Milliárdos tételek. Szerinted melyik potenciális vezérigazgató fog beülni egy olyan vállalat igazgatói székébe, ahol olyan szinten megy a fillérb*szás, hogy nem hajlandóak egy normális autót adni neki? Nem komolytalan ez egy kicsit? Mint ha elmennél egy 5 csillagos luxushotelbe és azon akadékoskodna a személyzet, hogy nem-e használtál el túl sok wc papírt.
Ha egy milliárdos költségvetésű cégnél azon problémáznak, hogy a vezérigazgatónak adjanak-e egy szolgálati A6-ost, akkor az a cég nevetséges. (És érted, nálunk az állami cégek vezetőinek A6-os szokott járni, ami azért nem egy Rolls Royce vagy Ferrari, hanem egyszerűen csak egy, az átlagnál igényesebb autó)

Ami nálad a gondot jelenti, hogy nem érzékeled azt, hogy a szolgálati autó a vezérigazgatói pozícióhoz jár, nem pedig a vezérigazgató személyének. Az igazgató döntéseinek és teljesítményének függvénye, hogy meddig marad a vezérigazgatói székben, nem pedig az, hogy biztosít-e neki a cég szolgálati autót. Ezt a két mondatot olvasd el többször, hátha sikerül egy kicsit globálisan megítélni a kérdést, nem pedig szigorúan a kisember békaperspektívájából.

Még annyit hozzátennék, hogy természetesen ezek a normális cégekre igazak, ahol a tulajdonosok valóban érdekeltek abban, hogy a cégük jól működjön. A magyar állami vállalatoknál szerintem leginkább ez a legnagyobb probléma - egyszerűen senki sem érdekelt abban, hogy a cégnek jól menjen, ilyen hozzáállással pedig nem is fog jól menni.

[ Szerkesztve ]

(#32) Dany007


Dany007
veterán

A gond nem feltétlenül az árakkal van.
Bár tény, hogy sok területen sok termék talán még drágább itthon, mint nyugaton.
Inkább a fizetéseket kéne a nyugatira emelni valahogy. Egyből nem lenne több gond, probléma.

Bár ezt nemtom hogy lehetne kivitelezni.
A kajajegy / üdülési csekk nem volt rossz ötlet. Szerintem ha máshogy nem is, de ezek növelésével kéne a fizetéseket növelni úgy általánosságban.
Mert a kajajegyet pl. elvileg csak élelmiszerre lehetne költeni.

(#33) tkazmer válasza Pörp (#30) üzenetére


tkazmer
addikt

Ennyit a szűklátókörűségről... Köszönjük a kimerítő magyarázatot. Bólogató Pistike színvonal...
te tényleg nem olvastad tovább, amit cucka az ominózus hszben leírt, vagy csak nem foglalkoztál vele? elég jó magyarázatot ad azt hiszem...
(de ha további magyarázat kell: a vezérigazgatóé a cég egyik (vagy inkább "a") legfontosabb munkaköre. mint ahogy az egyszeri buszsofőr is ilyen-olyan juttatást, úgy a vezérigazgatói is kap. csak mivel ő fontosabb, mint az egyszeri buszsofőr, ezért más juttatásokat kap. többet adott esetben. nem tudom, neked miért nem természetes az, hogy egy nagyobb felelősséggel járó munkakör betöltésével bizony több juttatás jár, mint egy kisebb felelősségűvel.
másik dolog, hogy egy cégnél a felsővezetők ezernyi helyre járnak, és nem teljesen mindegy, hogy koszosan és büdösen, vagy kényelmesen, jókedvűen és kipihenten érkeznek-e meg mondjuk egy tárgyalásra.
harmadik pedig a reprezentációs ok, bár a bkv esetében ez nem áll fenn, ez igaz.

Ha az AMD mindezt biztosítja, akkor már helyes, és követendő, de csak mert az AMD!?
te tényleg ezt szűrted le abból amit mondtam? komolyan, kár beléd a szó...
[arról van szó, leírom mégegyszer, hogy a rossz helyzet és a vezérigazgató autója nincsenek szoros összefüggésben egymással egy nagy cégnél. tudod ott az, hogy a vezérigazgató jól érezze magát, megér többet is, mint 20 vacak millió, amikor tízmilliárdokról van szó. az egyszerű melósnak lapát kell a munkavégzéshez, és annak örül, ha komfortos nyelű lapátot kap, a vezérigazgatónak meg autó, és annak örül, ha ez jó. ennyi, felesleges ezen ennyit bajlódni]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#34) Dany007


Dany007
veterán

Ami az igazgatókat illeti tényleg nagy szerepük van.
Bár cége válogatja a dolgot.
De pl a mi cégünknél, ami egy kis közép cég (~30fő) a főnököm szerzi a munkát. Jóformán az összeset. Ergo, ha nem lenne / nem ő lenne, valószínű, hogy semmi munkája nem lenne a cégnek, vagy legalábbis minimális. Ezért mind1, hogy ő mennyi pénzt vesz ki a cégéből, mivel így legalább nekünk is van fizetésünk. Ha ő nem lenne, mi melósok semmit nem tudnánk kezdeni, mivel nem lenne munkánk.

(#35) e=mc² válasza Dany007 (#34) üzenetére


e=mc²
őstag

Egy kis ceg mas. Ott van egy tulajdonos (jobbesetben) es o eldonti, hogy mit is kezd a penzevel.

De egy nagyobb vallalatnal mar van felugyelobizottsag, igazgatosag, kozgyules... Ahol a vezetes (mar nem egy fo) masok penzevel is gazdalkodnak.

Ambulimax Provider

(#36) FRENK1988 válasza tkazmer (#28) üzenetére


FRENK1988
veterán

Szerintem senki sem ellenkezne egy hirtelen 20% árcsökkentésnek. maradjon meg az 5% azt ki lehetne bírni.
A másik probléma, hogy kevés a (hivatalosan "fehéren") dolgozó ember kis hazánkban és sok az eltartott (tudjátok kikre gondolok 1. sorban csak nézd meg az eladó gépházam) na ők nem dolgoznak csak élősködnek.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#37) cucka válasza FRENK1988 (#36) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem senki sem ellenkezne egy hirtelen 20% árcsökkentésnek. maradjon meg az 5% azt ki lehetne bírni.
Tudod, hogy mennyi mínuszt jelentene ez a költségvetésnek? Na, csak úgy hozzávetőlegesen. Ezen kívül mondd már, melyik európai országban van 5% körüli általános áfakulcs?

(#38) tkazmer válasza FRENK1988 (#36) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem senki sem ellenkezne egy hirtelen 20% árcsökkentésnek. maradjon meg az 5% azt ki lehetne bírni.
és milyen állami szolgáltatásról mondanál le mellette?

sok az eltartott [...] na ők nem dolgoznak csak élősködnek.
azt hiszem inkább ez a gond:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#39) FRENK1988 válasza tkazmer (#38) üzenetére


FRENK1988
veterán

például a politikusok fizetéséről és állami juttatásairól

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#40) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mit gondolsz, haszonkulcs nélkül ki árulna bármit is?

(#39) FRENK1988: és akkor még nagyobb lenne a korrupció. Egyébként meg nagyon nem vagy tisztában a gazdaság működésével és az arányokkal. A politikusok jövedelme és juttatásai elenyészőek a költségvetésben, tehát semmit sem számítana ilyen szempontból. Valami egyéb dolgot kéne találni, pl. mondjuk bezárni az összes iskolát és/vagy kórházat az ÁFA csökkenés kompenzálásaként.

De itt és most ejtse mindenki a politikai vonatkozású megjegyzéseket!

[ Szerkesztve ]

***

(#41) Vandit. válasza FRENK1988 (#36) üzenetére


Vandit.
addikt

...és ne felejtsük el a nyugdíjasok seggének nyalását sem és az évi 400Mrd-ot, amit a hátrányos helyzetű bodzaszedők felzárkoztatására/segélyezésére költenek. :U

[ Szerkesztve ]

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#42) cucka válasza FRENK1988 (#39) üzenetére


cucka
addikt

A baj, hogy a 20%-os áfacsökkentés költsége nagyságrendileg 1000-szerese annak, mint amennyibe a parlamenti képviselők fizetése és juttatásai kerülnek. Ebből pusztán annyi látszik, hogy elgondolásod nem tényeken és számokon alapul, hanem indulaton és irigységen.
Esetleg ha beszüntetnék a nyugdíjrendszert, vagy mondjuk az egészségügyet és az oktatást, akkor kijönne az az összeg, amit szeretnél.

(Amúgy mindenkinek: legjobb tudomásom szerint nagyjából évi 2000 milliárd körül van az állam ÁFA bevétele, tehát amikor áfacsökkentésért óbégattok, akkor ilyen összegekre gondoljatok.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.