Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Mercutio_ válasza mirci18 (#46) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ki az ők és ki a mi?
Mert a francia taxis egy nagyhangú erőszakos kisebbség, semmi több...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#52) mirci18 válasza Rhino666 (#47) üzenetére


mirci18
addikt

Miért te azt a taxist akihez beszállsz ismered?
Az Ubernél van értékelési rendszer.
A taxinál van?

A postásoknak soha nem volt érdeke mert levelek mindíg voltak és lessznek bár tény manapság egyre jobban csökken a levelek és csekkek száma.
De ezt a posta ellensúlyozza a csomagküldéssel és külföldi csomagszállítással.

Érdekes az senkit nem zavar hogy jelenleg a posta a legolcsóbb csomagküldő szolgálat?
Mindenki alá ment az áraival.
Ja nem zavar senkit mert nagy a piac.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#53) mirci18 válasza BlackPriest (#48) üzenetére


mirci18
addikt

Ja de azért egy pár ablak be lett törve és egy székház.

Egyébként én ezt a tüntetést nem emlegetném olyannyira mert vicces hogy mi az internetadó miatt felállt mindenki.

De senki sem állt fel a megyei matrica a vasárnapi boltbezárás vagy éppen az egészségügy állapota miatt.

És ez számomra Magyarország szégyene hogy emiatt a pöcegödör miatt tüntettünk.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#54) mirci18 válasza Mercutio_ (#51) üzenetére


mirci18
addikt

Igen így van és ezt a fajta megnyilvánulást nem szeretem.
De én arról beszéltem hogy más országokban tüntetnek az igazukért itt a csendes beletörődés a módi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#55) Mercutio_ válasza mirci18 (#54) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha tökösebbek lennének az emberek el se jutottunk volna idáig, de ez már kezd erősen OFF lenni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#56) BlackPriest válasza mirci18 (#53) üzenetére


BlackPriest
őstag

te melyik tüntetéseken voltál ott? volt mostanában is pár.

azért pár betört ablakot ne hasonlítsunk már autógyújtogatáshoz, főleg, hogy az előbbi erősen megrendezett szagú volt

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#57) mirci18 válasza Mercutio_ (#55) üzenetére


mirci18
addikt

Az ilyen provokatív cikkek mindíg is offolásos hozzászólásokba vezetnek de ezért van az internet szabad áramlása.
A gondolatoknak és véleményeknek nem szabhat határt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#58) mirci18 válasza BlackPriest (#56) üzenetére


mirci18
addikt

Voltam tüntetni a nővérek mellett és többféle iskola bezárás elleni tüntetésen.

Ne hasonlítsuk össze a két tüntetést a neteset és az ubereset.
Remélem érted miről írtam.
Az zavar hogy egy baromságért kiálltak az emberek hogy ne menjen párszáz forint rá az internet csekkjükre.
De azért senki sem áll ki hogy legyen itthon több nővér és orvos ismerjük el a munkájukat.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#59) Mercutio_ válasza mirci18 (#58) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt a mai napig kijátszanak egymás ellen társadalmi rétegeket, működik az oszd meg és uralkodj. Az ok egyszerű: Nincs szolidaritás, az emberek képtelenek nagy léptékben, közös célokban és hosszabb távon gondolkozni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#60) mirci18 válasza Mercutio_ (#59) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos 1990 óta nincs közös kiállás egy ügy mellett való részvétel.
Az iutolsó igazi összefogás milyen vicces de pont a taxisblokádkor volt.
És érdekes módon az embereknek kénylemetlen volt a blokád és sokat hátrányosan érintett mégis kiálltak a taxisok mellett.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#61) Rodzser Mór válasza Malachi (#22) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Engem is félrevezetett ez a fospisztoly cím. Szerintem direkt írta meg ilyen fospisztolyra, hogy sokan kattintsanak ide. Én is idekattintottamsajnos.

(#62) jamez


jamez
senior tag

Ha valaki ügyesebben és olcsóbban csinál valamit nálam, nekimegyek és szétverem!!! :C

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#63) #31600896


#31600896
törölt tag

Sirnak a taxisok, pedig elég jól meg vannak fizetve

(#64) Vesa


Vesa
veterán

Már megint a köcsög primitív taxisok...Suttyó népség...

A tudomány a valóság költészete!

(#65) Vesa válasza mirci18 (#60) üzenetére


Vesa
veterán

És érdekes módon az embereknek kénylemetlen volt a blokád és sokat hátrányosan érintett mégis kiálltak a taxisok mellett

Tévedsz. A többség már akkor is utálta őket...

A tudomány a valóság költészete!

(#66) Vesa válasza Meridian (#40) üzenetére


Vesa
veterán

Akkor az se fájjon neked (és ne is zavarjon mindez téged), hogy emiatt a taxisok meg ellenlépést tesznek, mert nekik fáj ez bizony rendesen fáj, nem neked.

Ennek fuss neki ismét! Amit írtál az zanzásítva azt jelenti, hogy mindenki akit bármely okból hátrányosan érint egy új üzleti modell, az jogosult szétverni mindent és mindenkit! Tisztában vagy azzal, miket beszélsz?

Ítéletnapig sorolhatnám azokat a területeket, ahol tömegek munkáját vágta haza egy új technológia, vagy egy új üzleti modell. A megoldás viszont nem az, hogy fizikailag szétverjük a konkurenciát, hanem az, hogy átképzzük magunkat! A taxisoknak az fáj, hogy nagyrészük tanulatlan buta ember akik féltik a szakértelem nélkül végezhető egyetlen pénzkereseti lehetőségüket!! Azért olyan aggresszívak, mert a 8 elemivel is végezhető autóvezetésnél több tudást igénylő munkakörben, esélyük sincs elhelyezkedni, tanulni meg derogál...

A tudomány a valóság költészete!

(#67) Meridian válasza Glenda (#27) üzenetére


Meridian
senior tag

"Nagyon sajnálom, de világszerte eljátszották a becsületüket"

Mármint a taxisok? Érdekes, apámnak sok visszatérő ügyfele van... ők nem osztják a véleményedet.
Jahh, persze vannak hiéna taxisok is, de azok ugyanazt a kategóriát képviselik mint az UBER-esek, csak annyi a különbség kettejük közt, hogy az UBER sofőr nem igazán van tudatában annak, hogy csal, ő csak azt látja, hogy 280 helyett ő 130-ért viszi az ügyfelet (ami 60%-os különbség javára, és ennél ütősebb marketing nincs is a világon - ja de , a 80%-al való aláígérés...)(, és egy alkalmazás a segge alá tolja még az ügyfelet is, nem kell még reklámoznia is magát külön...

Persze annak már nem igazán számol utána, hogy őt az UBER is becsapja, mert hosszútávon az autója és az ő saját munkájának értékét apránként az UBER zsebébe tolja, mert az UBER nem fog neki csere autót biztosítani, ha leamortizálódik az autója és nem lesz miből kicserélnie, vagy az UBER nem védi meg az adóhatóságoktól sem, mikor elkapják, hogy a bevétele után nem adózott, továbbá több törvényrendeletet is megsértett, így ráadásnak kap még szabálysértésből adódó bírságot is az adóhátralékának és annak büntetésének megállapítása mellé.

(#68) djgeg válasza Meridian (#67) üzenetére


djgeg
őstag

"Mármint a taxisok? Érdekes, apámnak sok visszatérő ügyfele van... ők nem osztják a véleményedet."

Óóóó hát innen fúj a szél... a "pártatlan" vélemény... :W

" mert hosszútávon az autója és az ő saját munkájának értékét apránként az UBER zsebébe tolja,"

Apád Taxis és ilyen baromságokat írogatsz??? A Taxi társaság mit csinál szerinted? Jótékonysági nonprofit intézmény ugye?.... :W

Aztaaaa kuuuvaa... Nagy zavar van itt a fejekben

" UBER nem védi meg az adóhatóságoktól sem, mikor elkapják, hogy a bevétele után nem adózott, "

Miért a Taxi társaság megvéd?

Szerintem gondold át az egészer újra és ülj le faterral beszélgetni, hogy ő még is, hogyan dolgozik és nem irogatnál ilyen fatális baromságokat..

Adózás nem adózás.... Arról nem az Uber tehet, hogy az őt használó nem adózik... Ha a NAV kéri akkor leadja az Uber a sofőrjeinek a tételes kereseti listáját és csókolom....
Az összes netes szart ide sorolhatnánk... Van aki életvitelszerűen Vaterázik és abból él... Ha nem adózik belőle akkor zárjuk be a Vaterát?

Na húzzál a sunyiba...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#69) Meridian válasza Vesa (#66) üzenetére


Meridian
senior tag

"okból hátrányosan érint egy új üzleti modell"

Komolyan nem látod at hogy miből is áll az az új üzleti modell és miből is származik az előnye?
Hjah, értelmi felfogóképességet nem adhatok neked, nem vagyok isten. Félisten sem.

Te leragadtál annál az opciónál, hogy az ubernél lehet értékelni a sofőröket, a taxisoknál meg nincs ilyen?

Pedig valójában a taxisokat is tudod értékelni... elmész a tékozló homárra és beírod a tapasztalataidat.

(#70) Glenda válasza Meridian (#67) üzenetére


Glenda
addikt

Szépen leírtam, de a pártatlan véleményed miatt muszáj mégegyszer:
Ha a taxisok kivetették volna maguk közül azokat, akik az átversérse mennek, nem lett volna ilyen felhajtás. Az Uber ezt megoldja azzal, hogy tudod értékelni a fuvart. Ennél egyszerűbben már nem tudom leírni...

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#71) djgeg válasza Glenda (#70) üzenetére


djgeg
őstag

Nem fogja megérteni mert nem is akarja...
Ilyen aláírással mit vársz? "http://www.taxierden.hu"

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#72) Glenda válasza Meridian (#69) üzenetére


Glenda
addikt

Csak egy tipp, sokkal eredményesebben tudnál vitázni, ha nem személyeskednél akkor, ha az érveid elfogytak.
[link]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#73) Meridian válasza Vesa (#66) üzenetére


Meridian
senior tag

"A taxisoknak az fáj, hogy nagyrészük tanulatlan buta ember akik féltik a szakértelem nélkül végezhető egyetlen pénzkereseti lehetőségüket!!"

Többszörösen is összedől ez az érvelés. Az UBER sofőrnek sem kell atomtudós zseninek lennie és három + 2 nyelven beszélnie.

Ha ez az UBER-kedés ténylegesen annyira megérné, a taxisok is tömegesen állnának át az UBER-re, mert:
- nem kellene csúnya sárga matricát ragasztgatniuk a vadiúj és szép autójukra.
- nem kellene évente 17 ezer helyett 42 ezer Ft-ért vizsgáztatnia az autójukat, mikor az 6 évnél fiatalabb autóknál csupán 3 évente kell (és ugye csak 17ezer).
- nem kellene sokkal drágább kötelező biztosítást kötnie.
- nem kellene drosztdíjat fizetnie az adott településen, vagy kerületben (ennek hiányában ha utast vesz fel, és rajtakapják, bevonják az engedélyét!)
- nem kellene drága pénzen taxamétert venni (amivel drága karbantartási díjak is együtt járnak - és kapaszkodj meg, a taxaméter óráját hetente 2 perccel tudod módosítani, ha ennél többel állítódott el az óra akkor csak a szervíz tudja pontosra beállítani, természetesen zsetonért, de egyébként is időközönként kötelező elelnőriztetni az órát, zsetonért...).
- nem kellene Budapesten kártyaleolvasót sem fenntartani, mert az UBER megoldja.
- ja, és számlát/nyugtát sem kellene adnia, sem pedig adóbevallást és elszámolást készíttetnie könyvelővel a NAV részére...
- aztán opcionálisan, de nem kellene reklámoznia saját magát, és ügyfelek után szaladgálni, mert az UBER megoldja (leközvetíti).
- opcionálisan, a leendő taxisoknak nem kellene igen drága taxis vizsgát sem tennie (ahol kötelezően megvágják az embert, mert csupán pénzlehúzás az egész, azaz kétszer kell fordulnod...), de még vállakozói igazolványt sem kellene kiváltania...

Érdekes, a fenti lista külön-külön is indok lenne arra hogy a taxisok inkább fehér rendszámmal elkezdjenek uberezni.
Azt mondod tanulatlanok a taxisok, meg képzetlenek? Hát ahogy azt móriczka képzeli! Számolni azért még tudnak, ha nem hiszed, próbáld meg fizetéskor átvágni a taxist.

(#74) Meridian válasza djgeg (#68) üzenetére


Meridian
senior tag

Azt látom, hogy halvány lila fingod sincs az egészről... okoskodunk, olyasmiben, amihez közöd sincs még távolról sem?

(#75) Glenda válasza Meridian (#73) üzenetére


Glenda
addikt

Számolni azért még tudnak, ha nem hiszed, próbáld meg fizetéskor átvágni a taxist.

Minek, átvág az majd téged. Igaz, nem fizetéskor, hanem az okos útvonallal sok piros lámpával, picit több méterrel.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#76) Meridian válasza Glenda (#70) üzenetére


Meridian
senior tag

Ismétlem, a taxisokat is tudod értékelni, azzal hogy legközelebb újból azt választod, vagy nem. ÉS továbbá ismerőseidnek is ajánlod, vagy éppen ellenkezőleg eltanácsolod.

Tudod mennyi fuvarja volt eleinte apámnak? Nagyon kevés... most mennyi van? Sok. A "miértet" gondolom ki tudod találni. Nyilván azért, mert ő is csak egy rohadt sötét taxis, ugye.

(#77) djgeg válasza Meridian (#74) üzenetére


djgeg
őstag

Nekem nincs fogalmam? Azta rohadt elgurult a gyógyszered?
Azt a rohadt élet... :DD :DDD :((( Olvassad már el még egyszer amit írtál te..... pfff Apád sírna a és nem a nevetéstől, hogy ilyen baromságokat hordasz itt össze... Olyan dolgokat írogatsz az "uber "ellen" ami a taxitársaságnál sem állja meg a helyét... Nevetséges vagy ember...

Értékelés... Hogyan lehet összehasonlítani egy azonnali elektronikus értékelés, egy szóbeszéd és szájról szájra terjedővel ???? Neked úgy van fogalmad bármiről? Atya.... úr isten.....

Képzeld el legutóbb próbáltam "értékelni" egy taxist ... Nem szégellem leírni én Főtaxival szoktam járni. Megkérdeztem a főtaxit, hogy ugyan azon az útvonalon ugyan annyi idő alatt, hogyan lett majdnem kétszer annyi oda mint vissza egy utam? (Margitszigetre mentünk ki.... ) Hát majd utánna néznek! Meg mondjam meg melyik taxis votl.... HONNANA AZ ANYÁMBÓL? Neki kell tudnia nem? Oké... menjek be személyesen panaszt tenni vagy itt meg itt az ellenőrző szervnél... Mondom nem bazeg te emeld fel a pics@dat és intézkedj, hogy egy nevesebb taxitársaságnál ne dolgozzon csaló...
Leszarták.... Ennyi... Választási lehetőségem? Választok egy másik céget ahol ugyan úgy van csaló... Aki ugyan úgy leszarja ha van köztük csaló.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#78) Meridian válasza Glenda (#75) üzenetére


Meridian
senior tag

Ha téged átvág egy "sötét" taxis, akkor te milyen szinten állhatsz? Csak szólok, csak alatta lehetsz, nem felette... különben hogyan is tudott átvágni? Okosabb voltál nála? Hát... nem.

Ha uber-ezel, akkor neked "okos" telefonod van, netkapcsolattal. Meddig tart GPS-be betolni a te "A" és "B" pontodat és megnézni az útvonalat - előzetesen?
Vagy ha otthon vagy maps.google.com-on megnézni milyen úthosz van a A és B pont között? Mindkettő megmondja hogy hány km lesz a fuvar, mert mindkettő képes a pillanatnyi forgalmat is figyelembe venni hála a sok aktív netkapcsolattal rendelkező telefonnak (és ezáltal az optimális utat megmutatni), amely küldi folyamatosan a telemetriaadatokat, amiből a térképszolgáltatók kikövetkeztetik hogy hol vannak a forgalmi dugók éppen jelenleg. Sokkal aktuálisabb mint a közlekedési hírek.

Ha ettől eltér a taxis, nyugodtan szólhatsz neki. Ha vitatkozik, akkor szépen megmutatod neki a telefonodon mi a helyzet, szólsz a fogyasztóvédelemnek is, és legközelebb nem hívod az illetőt sem.

(#79) djgeg válasza Meridian (#78) üzenetére


djgeg
őstag

"Ha vitatkozik, akkor szépen megmutatod neki a telefonodon mi a helyzet, szólsz a fogyasztóvédelemnek is, és legközelebb nem hívod az illetőt sem."

Próbáltál már te vitatkozni egy taxissal Pesten? Örülhetsz ha nem zúzza le a pofádat... olyan arcok vannak nagyobb társaságoknál is... és fogd már fel nem Érden meg nem 5 taxis kis f@szom városokról beszélünk... ahol hírneve van egy taxisnak... Nagyvárosokról ahol Taxi társaságok vannak .... Nagyon életszerű és a legjobb megoldás egy barom csalót bennhagyni a rendszerben mert nincs normális mód a visszajelzésnek és a társaság meg az ellenőrző szerv is leszarja...
Gratlálok... Na az ilyen emberek gyújtogatnak Uber kocsikat mint te... fel se fogod a világot ami körül vesz...

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#80) Glenda válasza Meridian (#78) üzenetére


Glenda
addikt

Te az életben nem taxiztál :DD

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#81) Vesa válasza Meridian (#69) üzenetére


Vesa
veterán

1. Én nem írtam sehol pontozásról! Kéretik odafigyelni, kinek mire válaszolsz...
2. Ha pl. 2 év múlva tömeges terjedésbe kezdenek a robot vezérlésű autók, akkor azokat is robbantsuk majd fel mert "elveszik" szegény csóró taxisok munkáját?

Nem értem mit keres valaki ezzel a mentalitással egy technológiai fórumon? Azt értem, hogy nem egyszerű szembenézni azzal, amikor egy jól bevált területen átrendeződések, átalakulások jönnek valamilyen külső körülmény miatt. Ez mindig, mindenkinek nehéz. Hangsúlyoznám a _mindenkinek_ szót, mivel alig van már olyan terület, ami kisebb nagyobb mértékben ne érintett volna a fejlődés...Csak a taxisoknak mindig minden kicsit jobban fáj...
De ha már nincs szükség betanított munkásra sem mert kifejlesztették a robotot ami elvégzi helyette a munkát, akkor nem az a megoldás, hogy felrobbantjuk a robotot...A taxisok is nyugodtan tanulhatnak valami újat, amivel új utakra evezhetnek és ami a megváltozott körülmények között is versenyképes lesz.

A tudomány a valóság költészete!

(#82) djgeg válasza Vesa (#81) üzenetére


djgeg
őstag

"robbantsuk majd fel mert "elveszik" szegény csóró taxisok munkáját?"
Ezt hívnánk géprombolásnak... Volt rá példa és az említett robotsofőrök elterjedésével majd lesz is....
Nem csak taxisok hanem rengeteg fuvarozó is majd kapkodhatja a fejét....5-10 éven belül.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#83) Vesa válasza djgeg (#82) üzenetére


Vesa
veterán

Igazad van, volt rá példa az ipari forradalom idején is és később is...De már akkor sem vezetett sehova az ilyen hozáállás...

A tudomány a valóság költészete!

(#84) Glenda válasza djgeg (#82) üzenetére


Glenda
addikt

A vicc az egészben, hogy mi lenne, ha a telkó cégek kezdenének tüntetni a Viber, WhatsApp, Skype és társai ellen? Elvégre ezeknek a cégeknek nem kell fenntartaniuk a tornyokat, a számlakiküldéssel nem kell foglalkozniuk, a millió adó nem vonatkozik rájuk.

A fejlődést megállítani nem lehet. Szerencsére.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#85) djgeg válasza Glenda (#84) üzenetére


djgeg
őstag

Szerencsére azok a dolgok terjednek el általánosságban amikre igény van... Uberr-e is van igény, tükrözi ez az elterjedésének a gyorsaságágát és növekedését...

Telkó cég talán azért nem ugrál mert így legalább használsz egy kis adatforgalmat :DDD , de egyébként jó példa.

Hamarosan majd beindul a közösségi csomag futárkondás is... Majd mennek balhéznak a mostani futárok meg a cégek...

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#86) Vesa válasza Glenda (#84) üzenetére


Vesa
veterán

+1
Kiváló példa!

A tudomány a valóság költészete!

(#87) UnA válasza Vesa (#86) üzenetére


UnA
Korrektor

Dehogy volt kiváló példa. A telekom cégek addig hátráltatják a VoIP szolgáltatásokat, amíg nem terjed el eléggé a saját mobilnet előfizetésük. Akkor nagy kegyesen mégis megengedik, mert már megvan a fix bevétel.

A taxis nem tud semmit sem tenni, mert nem ő birtokolja az infrastruktúrát.

(#88) electrodoki válasza Meridian (#78) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Nyilvánvalóan taxis vagy, és úgy osztod itt az észt. Nekem nem egy ismerősöm ment tönkre pölö a Tuskó és a többi multi miatt, de nem mentek oda felgyújtani. A taxisok azt hiszik, hogy nekik mindent lehet, de ebből is látszik, hogy rohadt egy népség, mondjuk mindig is utáltam őket. De ez is ékes példája a lusta szemétládák intelligencia szintjének. Legyen is UBER, telekocsi, és a többi. Mire lázadtok?? Arra, hogy kutya nem akar 6 utcányit menni 2000-ért???? Hagyjuk már ezt... Az adózásról meg annyit, hogy ha beszállsz egy taxiba, és a sofőr látja rajtad, hogy nem vagy NAV-os, azzal kezdi, hogy kell az óra?

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#89) Joeker67 válasza dajkopali (#24) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Legközelebb olyan témában írj hozzászólást és cikket, aminek előtte utánanéztél! Üdv

(#90) virkir válasza Glenda (#84) üzenetére


virkir
veterán

Ööö... javaslom a tájékozódást mielőtt marhaságokkal példálódzol
Mennyi is azon díjcsomagok aránya ahol tiltott a voip?
Minek tüntetne mikor elég egy kapcsolót elfordítani?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#91) NumberGuy válasza virkir (#90) üzenetére


NumberGuy
tag

(#92) b-max


b-max
aktív tag

Nos, ebből az látszik, ha valamit el szeretnék érni, akkor kicsit gyújtogatni, meg borogatni kell? Éljen az erőszak és az anarchia ? :( :( :(

Telefonos elérhetőség : huszas 92 6kettő 3O4 - Viber is

(#93) BlackPriest válasza Meridian (#67) üzenetére


BlackPriest
őstag

ja hogy apu taxis? szólj neki, hogy indítson egy kezdeményezést a taxisok közt, hogy a sok szabálytalanul parkoló köpködő káromkodó 20-al belsősávban araszoló/90-el buszsávban száguldozó külföldieket kiraboló tetű geciket lökjék ki a soraik közül. aztán meglepődsz, ha ő sem marad a sorban (vagy legyünk jóindulatúak és ő marad egyedül).

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#94) Mercutio_ válasza Meridian (#73) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem állnának át, mert az emberek nagyrésze nem hajlandó a biztos - pláne ha monopolizált - melóját egy bizonytalanért :N

Az általad felsorolt költségek egy részét maguk a taxitársaságok által kitalált feltételek generálják egy másik tetemes rész oka az általad kismértékűnek beállított csalások kiküszöbölése miatt van (ha kevés lenne a csaló szándékú taxis miért is kellene ennyi feltétel pl. az órával kapcsolatban ;)) harmadrészt vannak tételek amiket jobb /rugalmasabb /olcsóbb megoldással (pl. uber-szerű mobil app a társaság jarműinek kijelzésével) de akkor hírtelen kiderűlne, hogy szinte semmi szükség a taxi társaság nem taxis tagjainak jelentős részére így nem is érdekeltek semmijen fejlesztésben.

A homár emlegetése ugye csak vicc? Te mit szólnál, ha a boltban vagy az MM-ben reklamálni szeretnél és jobb esetben közölnék fordulj a homárhoz, rosszabb esetben tetlegességgel fenyegetnének ahogy Pesten előfordul?

Ja, és amikor kijött az állami szabályozás miért nem mentetek utcára, hogy ti minél jobban az utasok kedvében akartok járni, valódi versenyt akartok és nem kell a hatósági ár?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#95) Mercutio_ válasza virkir (#90) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mennyi ideje van voip és azt mennyi ideig nem engedte a mobilneten használni a 3 nagy, vagy csak bizonyos drágább csomagokban? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#96) UnA válasza BlackPriest (#93) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem értelek téged és a többieket, akiket zavar, hogy olyan is hozzászól, aki már látott taxizást közelről. Itt ez nem technológiai kérdés, még akkor is, ha sokan csak ezt látják benne.

(#97) holozis_HUN válasza Rhino666 (#47) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Ez tökéletes példa. Attól, hogy valami jobb, nem kell lerombolni, inkább versenyezni, és megmutatninigen is jobb vagyok annál a másik cégnél... A Samsung se rombantja szét az Apple-t mert nagyob az Apple eladása amerikában pl...

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#98) Glenda válasza virkir (#90) üzenetére


Glenda
addikt

Nem tudom odaát mi van, de itt a Vodafone/Telekom Austria és a telenor is tiltás helyett forgalmazza. Ha meg nem kell, akkor a havi keretedből vonódik le. Csak mivel sokkal drágább, mint telefonálni, ezért nem igazán éri meg belföldre (az én csomagomban korlátlan SMS, korlátlan beszélgetés hálón belül, 50 perc más hálók felé és 750 MB adatforgalom van ~5€-ért havonta) azt használni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#99) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én nem tudom, itt ki mivel keresi a kenyerét, és nem is akarok senki zsebében turkálni, de gondoljatok bele abba, hogy bármilyen vállalkozásotok van, ahol rendesen fizetitek az adót, járulékot, nyugdíjelőleget, biztosítást, szakképzési hozzájárulást, stb. stb. stb., és ebből valahogy megéltek, amikor is jön valaki, aki pont azt kezdi el csinálni, mint Ti, csak fele áron, mert a fent említett költségeket nem fizeti be, Ti meg nem tudtok a gyereknek új cipőt venni, akkor megnézném az arcotokat, hogy mennyire is örültök az ilyen "versenynek".

Nem vagyok taxis, és nem is örülök a magyarországi adóterheknek, és tele is van már a hócipőm vele, hogy ott szívatnak ahol érnek és az utolsó bőrt is le akarják nyúzni rólam. Viszont ha valaki azt akarja csinálni, amit én, akkor rá is ugyan azok vonatkozzanak.

Persze, legyen uber, de ha a sofőr nem alkalmazottja az ubernek, hanem alvállalkozója, akkor váltsa ki szépen az egyéni vállalkozói engedélyét, vagy alapítson egy BT/KFT-t, és dolgozzon szépen, úgy, mint mindenki, a közterheket rendesen fizetve.

Nagyon könnyű úgy dolgozni, hogy nem fizetünk senki, és semmi után. Nézzétek csak meg a régi Ganz területén lévő piacot. Szerintetek, hogy lett a kínaiaknak 1-2 év után 5-ös BMW-jük, terepjárójuk?

Úgy, hogy a rengeteg konténer után egy árva fillér adót nem fizetnek, semmiféle járulékot nem fizetnek, egy számlát nem tudnak adni, mert semmilyen céget nem hoztak létre a tevékenységük gyakorlására. Jobban megéri, ha karácsony előtt, amikor jönnek ellenőrizni, akkor a revizorok zsebébe belecsúsztatnak egy borítékot, jókívánságaikkal.

Aki szerint az uber legális, azt csak irigyelni tudom, mert egy olyan szép világban él, amiből minket már rég kiszakítottak.

(#100) Valaki87 válasza antikomcsi (#99) üzenetére


Valaki87
senior tag

+1 :K

Tök érdekes a primitív emberi reakciókat olvasni.

A guruló koldusokat [taxisokat] mindenki rühelli, mert azok lehúzzák az utasokat [noha ez elég erős általánosítás, hiszen mindössze pár száz hiénáról beszélünk egy több ezres tömegben], használhatják a buszsávot, miközben megszegik a KRESZ-t. És ha ez így van, akkor pusztuljanak, nem kár értük.

Hogy vannak köztük családos emberek, akik napi 10-14 órát dekkolnak a volán mögött, hogy zabálnivalót adjanak a gyerekeiknek, az nem számít. A taxis gyereke nem gyerek, az is nyugodtan megdögölhet.

A magyar nem a szolidaritásáról híres.

De azért azt rohadtul megnézném, hogy azok a hozzászólók, akik eleven égetnék el a személyszállító vállalkozókat, mit szólnának ahhoz, ha holnaptól hirtelen az ő szakmájukat értékelné le egy Uberhez hasonló cég, és az ő kenyérkereseti lehetőségük kerülne veszélybe. Mert a kibicnek semmi sem drága, és más faszával könnyű verni a csalánt. Ugye?

Nem kell szeretni a taxisokat. Nem kell szeretni egymást sem. Lehet rágni a sz@rt, és mindenhol spórolni. De akkor ez legyen igaz mindenkire. Akkor egy kib@szott informatikus se kaszálja halálra magát. Legyen ő is értéktelen. És legyen ez igaz az ügyvédekre, a villanyszerelőkre, a buszvezetőkre, az irodai alkalmazottakra, és mindenkire, aki él és mozog.

Azok, akik lesz@rják, hogy például a multik miatt tönkremennek a gazdák, mert nekik az olcsó dinnye kell, megérdemelnék, hogy valaki végre velük is kibasszon. Mert addig nem fogják érteni, hogy miről ugatnak.

Ezenkívül végezzen bárki bármilyen munkát, azt nem kéne lenézni. Inkább értékelni kéne, hogy valamit dolgozik az ember, és nem csak a seggét vakargatja otthon, miközben az állami dotációkat várja.

Végszóként pedig nem a taxi drága,hanem a fizetések kib@szott kevesek.......

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.