Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudi


rudi
nagyúr

Nyilatkozat:

A fórumtémához tartozó cikk közérdekűsége miatt került ki a Logout főoldalára annak ellenére, hogy a tartalmi és terjedelmi elvárásokat nem üti meg. Aki reklamálni szeretne az anyaggal kapcsolatban alkalmazott kivételes bánásmód miatt, a szerzőnél (vagyis nálam, rudinál) teheti meg, kérem ne Kalandort fárasszátok ezzel! Fontos helyre akartuk kiemelni, mert szintem minden fórumozót érint ez a dolog valamelyik oldalról. Sok kellemetlenséget kerülhetünk el azzal ha megismerjük a jelenséget, megtanulunk védekezni ellene vagy éppen nem esünk az alkalmazásának hibájába.

Peace,

rudi

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2) vhw válasza rudi (#1) üzenetére


vhw
addikt

A Däniken idézet mire lenne példa?
Hogy ő alkalmazza a fenti érvelési "technikát", vagy szerinte mások vele szemben?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#3) bepken válasza rudi (#1) üzenetére


bepken
veterán

köszönöm a cikket! érdekes olvasmány volt. :R

főleg azért, mert bár a "jelenség" maga ismerős volt, pontos meghatározása nem.
előfordult már, hogy ilyen módon próbáltak teljes baromságot kihozni egy teljesen ártalmatlan hozzászólásomból (ami esetleg még megfogalmazásában is félreérthetőre sikeredett) - de persze azt sem tagadom, hogy magam is estem már hasonló érvelési hibába. :B (emberi hülyeség, hogy olykor foggal-körömmel ragaszkodunk a saját hülyeségünkhöz)

szóval még egyszer köszi a cikket! :)
szép napot!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#4) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Nagyon színvonalas írás, köszönöm szépen! :C
Több ilyet a logout-ra! :))

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#5) MageRG


MageRG
addikt

Hiánypótló cikk. :K
Már gondolkodtam rajta hogy jó lenne lefordítani ezt a posztert, de a lustaság és az időhiány mindig megakadályoz.
Más lenne a világ ha minden osztályteremben lógna egy.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#6) #16729600


#16729600
törölt tag

És a két ellenérdekű fél dönt a fogalom adott szituációban való érvényességéről? :) Ez úgy hülyeség ,ahogy van :R

(#7) bepken válasza #16729600 (#6) üzenetére


bepken
veterán

mármint szerinted ez nem egy létező jelenség?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8) #16729600 válasza bepken (#7) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem ennek a fogalomnak az alkalmazása csak érvrendszer nélküli,megalapozatlan stigmatizációra alkalmas.Tegye fel a kezét aki már találkozott az erre való hivatkozással egy egyetemi vitaesten,médiákban való vélemény ütköztetéseken/beszélgetésen.Nem hiába ,ugyanis nincs megfelelő megalapozottsága és létjogosultsága,csak megbélyegzésre alkalmas a totálisan szubjektív mivolta miatt.Cenzoroknak kiváló ultima ráció,amikor már kifogytak az észérvekből....

[ Szerkesztve ]

(#9) Döglött Róka válasza #16729600 (#8) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Attol mert egy fel ezt hasznalja meg nem kell raszolnia egy cenzornak. Ez annak a felnek szol aki ellen alkalmazzak, hogy felismerje es vedekezzen a technika ellen.

Barmennyire probalod ugy beallitani, a jelenseg letezik.:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#10) #16729600 válasza Döglött Róka (#9) üzenetére


#16729600
törölt tag

Szerintem ez a szólásszabadság fals ideológiába ágyazott indirekt korlátozására egy lehetőség és mint ilyen szerintem a kukában a helye :)

(#11) kobipeti


kobipeti
aktív tag

Ezzel a cikkel azt akarjátok mondani, hogy nem tudunk érvelni? :)

(#12) Hieronymus válasza #16729600 (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az érvelési hibára való hamis hivatkozás, szintén érvelési hiba. Fel kell ismerni. Ez a legutolsó lehetőség egy tarthatatlan vitából való menekülésre, a tévedés beismerése nélkül.

Egy másik fórumon szoktam röhögni, amikor beindul az érvelési hiba gyártó automata.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) #16729600 válasza Hieronymus (#12) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyetértek,ráadásul egy bármilyen felügyelt/moderált fórumon ez elsősorban hatalmi kérdés és nem függetleníthető az alá/fölérendeltségi viszonyoktól,csordaszellemtől stb, stb.

(#14) rudi válasza #16729600 (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem tisztázzuk, hogy miről van itt szó, mert félreértés szagát érzem a lebegőben! Mutattam egy jelenséget, amire érdemes figyelni, mert megkeseríti a fórumozók dolgát. Le van írva, miben leledzik nagyjából hogyan lehet felismerni és védekezni ellene, hogy ha valaki belefut, esetleg ezek szerint próbáljon tovább érvelni. Aztán még adtam pár linket hasonlókra, hátha van, akit érdekel. És itt vége van a dolognak, pont. Nem lesz semmiféle új moderátori szankció, eljárás, büntetés, semmi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) bepken válasza #16729600 (#10) üzenetére


bepken
veterán

nem látom azokat a korlátozásokat, amiről beszélsz.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#16) #16729600 válasza rudi (#14) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem értettem félre,nem az esetleges szankcionálásról szólt amit írtam,hanem magáról a fogalomról és annak gyakorlati használatának a buktatóiról ( illetve szerintem maga a fogalom nehezen kézzel fogható valami, nincs mögötte szinte csak szubjektív tartalom, a többi meg belemagyarázás szerintem ) :R

[ Szerkesztve ]

(#17) rudi válasza kobipeti (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Valami olyasmit, de persze itt sem minden fekete-fehér :) Vannak hibák, amik időnként előkerülnek, felismerhetőek, lehet védekezni ellenünk.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#18) gbors válasza #16729600 (#10) üzenetére


gbors
nagyúr

szerintem meg ennek az érvelési technikának lenne a kukában a helye. időszerű a cikk, mert az elmúlt 1-2 évben igencsak elszaporodott a pH!-n. nem tudom, Te hogy vagy vele, én szörnyen rühellek úgy beszélgetni / érvelni valamivel kapcsolatban, hogy minden postomat azzal kell kezdjem, hogy "nem arra válaszoltál, amit írtam". és már el is érkeztünk a másik divatos technikához, a kifárasztásához :)

természetesen mindenki azt mond amit akar, de az nehogy már jó dolog legyen, hogy egyre többen szoknak rá arra, hogy szakmai vitákban mellébeszéléssel próbálnak érvényesülni, ahelyett, hogy normális érveket hoznának fel...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#19) tomazin


tomazin
veterán

részemről köszönöm a cikket, érdekes volt

(#20) rudi válasza #16729600 (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Oké, rendben. Alapvetően akkor igazad van, mindenesetre nekem nem is a szakszerű definiálás, hanem inkább a felismerés-kivédés mechanizmusa fontos. Nyilván nem tökéletes a definíció, mert sokszor a szalmabábozásra utaló jelenség valami értelmezési hibából adódik, nem szándékos, de szerencsére akkor is érvényes (meg úgy amúgy szinte mindig) az "álljunk meg egy szóra, én valójában nem is ezt mondtam" érvelés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) #16729600 válasza gbors (#18) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nézd igazad van, de ki ítéli meg objektíven,hogy mi minősül a felek között "mellébeszélésnek, "szakmaiatlanságnak, "normális érvnek ? Mivel a résztvevő felek nem lehetnek és nem is elfogulatlanok egy ellentétes állításokkal megtűzdelt diskurzusban,azért továbbra is tartom,hogy kukába való az egész fogalom minden hozadékával együtt. :R

(#22) MageRG válasza #16729600 (#21) üzenetére


MageRG
addikt

A kultúrált vita alapja hogy a felek tisztázzák, miről is vitatkoznak (egyébként nincs értelme a vitának). A szalmabáb-érvelés ezt akarja kijátszani, manipulálni.
Ahogy most te is teszed, pedig a logikus érvelés szabályait elvileg minden félnek tiszteletben kellene tartani.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#23) #16729600 válasza MageRG (#22) üzenetére


#16729600
törölt tag

Legalább negatív példa lettem/lehettem a fogalom gyakorlati bemutatására és innentől mindenki jobban megértheti miben is áll a dolog lényege :)

(#24) Döglött Róka válasza #16729600 (#23) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ha direkt volt, akkor nagyon ugyes:) Ha nem, akkor oromteli, hogy megertetted.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#25) #16729600 válasza Döglött Róka (#24) üzenetére


#16729600
törölt tag

Irónia volt.De nem folytatom a polémiát,szerintem ez inkább arra volt jó példa,hogy érvek nélkül valakire milyen gyorsan rásüthetik ezt a stigmát.Vitatni a szalmabáb érvelés fogalmát,maga a szalmabáb érvelés kvintesszenciája :)

(#26) gbors válasza #16729600 (#21) üzenetére


gbors
nagyúr

ki ítéli meg objektíven,hogy mi minősül a felek között "mellébeszélésnek, "szakmaiatlanságnak, "normális érvnek

erre nagyon egyszerű a válasz: objektíven senki, szubjektíven pedig mindenki, aki olvassa az adott eszmecserét, ill. részt vesz benne. a definíció a felismerésben segít, aztán minden szereplő eldönti, hogy szerinte a minta illik-e az adott szituációra, vagy sem, és hogy ennek tükrében hogyan reagál.

attól, hogy kidobod a fogalmat, a jelenség még ugyanúgy létezik. attól jobb, hogy nem adunk neki nevet? :F

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) Döglött Róka válasza #16729600 (#25) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Nem kell ervelni hozza szerintem, hogy valakire rasuthesd ezt a "stigmat". Eleg egyertelmu, ha valaki szalmababozik, a legjobb pelda a szalmababra Mr. Garrison, a tanar/tanarno:D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#28) User64476


User64476
őstag

Én meg azt utálom amikor a vitanáczik linkelgetik ezeket a marhaságokat, érdemi válasz helyett. Nem tudom miért lett ez a hülyeség most ennyire felkapott.

Ettől biztosan nagyok okosnak lehet tűnni, miközben remek lehetőség a vitából kihátrálasra.

[ Szerkesztve ]

(#29) MageRG válasza User64476 (#28) üzenetére


MageRG
addikt

"Ettől biztosan nagyok okosnak lehet tűnni..."
Igen, nem utolsó sorban. :D
Tudod ez olyan mint a kresz. Egyszerűbbé, egyértelműbbé teszi a vitákat, és nem a hangerőtől meg a bunkó nagyságától fog függni kinek van igaza.
Ha téged ez zavar, akkor valószínűleg nem ismered még eléggé a vitakultúrát.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#30) Döglött Róka válasza User64476 (#28) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Mert altalaban nem vitaznak az emberek, hanem forgatjak ki egymas szavait es takaroznak masok velemenyevel normalis erveles helyett, neadjisten elkuldik egymast a halal *****ra.

En is ki szoktam szallni az ilyenekbol es igen, okosabb megoldas mint begepelni 1000+ karaktert egy alkalmatlan vitapartnernek.

Tudod, okos enged...:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#31) #16729600 válasza MageRG (#29) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nekem ezekről a hozzád hasonló véleményekről mindig az ex KDNP-s Pálffy István szóvivő és képviselő jut eszembe,aki a kellemetlenebb riporteri kérdésekre válasz helyett rendszeresen gerilla újságírásra hivatkozott és nem volt hajlandó válaszolni.Akinek meg sorvezető kell egy vitához,az szerintem ki se nyissa a száját.Kresz az érvelésben?Ugyan már :)

(#28) Baskiria Egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

(#32) bepken válasza User64476 (#28) üzenetére


bepken
veterán

nem értem, miért látod Te is ennyire kifordítva a cikk mondanivalóját. messziről sincs köze ahhoz, amit most ebben a hozzászólásodban megfogalmaztál.

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#33) Döglött Róka válasza #16729600 (#31) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tevedtem, te nem direkt csinalod:)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#34) MageRG válasza #16729600 (#31) üzenetére


MageRG
addikt

Szerintem megint nem ugyanarról beszélünk.
"Akinek meg sorvezető kell egy vitához..."
Hát igen, akinek védőfelszerelés meg szabályok kellenek a bunyóhoz... az szvsz. normális. :)
Akinek meg nem, az lehet igazi férfi, de ne csodálkozzon ha nehezen talál edzőpartnert ebben a "civilizált" kultúrában.

P.S. A "gerilla újságírásra" hivatkozni is érvelési hiba.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#35) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem az a legnagyobb probléma, hogy az ilyen vitákban érvek helyett egók mennek egymás ellen, legalább az egyik oldalon biztos, ez pedig nagyon jól előkészíti a terepet a személyeskedéshez.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) #16729600 válasza MageRG (#34) üzenetére


#16729600
törölt tag

"Hát igen, akinek védőfelszerelés meg szabályok kellenek a bunyóhoz... az szvsz. normális."
A vita se nem háború, se nem harc.Az álláspontok civilizált kifejtése a cél és nem a másik legyőzése ;)
"P.S. A "gerilla újságírásra" hivatkozni is érvelési hiba."
Az asszociációs szabadság pedig prevenció a csordaszellemiség ellen :)

(#37) lezso6 válasza #16729600 (#36) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, a vita célja sosem a kibékülés, egy véleményre jutás volt, hanem az álláspontok megütköztetése, megértése a másiknak. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#38) #16729600 válasza lezso6 (#37) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ha a szalmabábozók kiindulhatnak egy nehezen teljesíthető ideális állapotból,akkor az ellentábor is megteheti még ha kissé utópisztikus is :)

(#39) MageRG válasza #16729600 (#36) üzenetére


MageRG
addikt

"...a cél és nem a másik legyőzése."
OK, de azt belátod hogy felesleges köröket futni minimum udvariatlanság. Nem lehet konzenzusra sem jutni ha valaki félreviszi a vitát.
Egyébként nem értek egyet, van amikor valakinek egyértelműen nincs igaza. Az ilyen esetek sablonjai az érvelési hibák.
"Az asszociációs szabadság pedig prevenció a csordaszellemiség ellen"
?syntax error

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#40) Hieronymus válasza MageRG (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Tudod ez olyan mint a kresz. ...
Ha téged ez zavar, akkor valószínűleg nem ismered még eléggé a vitakultúrát."

Érvelési hiba. Nem a vita tárgyáról, hanem vitatkozó személyéről nyilatkoztál.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41) MageRG válasza Hieronymus (#40) üzenetére


MageRG
addikt

A kontextusból kiragadott idézet is az. ;)
Egyébként a vélemény nem érv.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#42) oszi666


oszi666
őstag

Hülgyeim és uraim, mondjuk úgy, fórumozók. Annyit azért megkérdeznék, miért akar egy wookie, egy 220 centis wookie az Endoron, 50 centis ewokok között élni? Ennek nincs értelme! De ami még fontosabb: ennek az egésznek mi köze a most tárgyalás alatt lévő témához? Semmi. Hölgyek és urak, ennek semmi köze az témához. Ennek nincs értelme. Nézzenek rám! Fórumozok az érveléstechnikáról, és Csubakkáról beszélek. Van ennek értelme? Hölgyek és urak, ennek semmi értelme. Az egésznek nincs értelme. Tehát emlékezniük kell, amikor majd vitázgatnak és döntögetnek az Emancipációs Kiáltványról: van értelme? Nincs. Hölgyek urak, úgymond fórumozók! Ennek nincs értelme. Ha Csubakka az Endoron él, akkor a poszt releváns.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#43) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Óóó, mennyi ilyennel találkoztam már itt a "karrierem , praxisom" során :DDD

Öröm lenne egy csokorba szedni.

A legjobb az volt, amikor érvelés nélkül tolták az arcomba, hogy mekkora f... vagyok, és amikor rákérdeztem az illetőnél nem-e kever valakivel, mély hallgatás tört ki.. Azóta sem derült ki mi volt.

A másik pedig érvelés helyett betolta az életkor jolly-joker kártyát... Mert, hogy ő többet megélt . Tegyük hozzá egy számítógép teszteléssel kapcsolatos cikk volt..

Hellyel közzel a stílusuk miatt az adott illetők már elvándoroltak innen, kis segítséggel..

@oszi666: Csubakka védelem :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) rudi válasza oszi666 (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, a Chewbacca-védelemet is be akartam linkelni, bár az már eléggé jogi jellegű dolog :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) rudi válasza Graphics (#43) üzenetére


rudi
nagyúr

Lehet, az is benne van a dologban, hogy mifelénk nem tanítják meg az embereket (családban, suliban) szakszerűen vitatkozni és más véleményét befogadni, ne adj isten túllépni az énközpontú saját világszemléleten.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) Fr0z3n válasza oszi666 (#42) üzenetére


Fr0z3n
őstag

South park rulz! Cartman for prezident!

(#47) Graphics válasza rudi (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, sajnos van aki nehezen tud meglenni a fórumon, ámbár bevallom, bevállalom ,nekem is vannak gyengébb napjaim, akkor inkább nem nyomok választ, bezárom a böngészőt.

Nem mindig állok neki kardoskodni, van amikor még ha esetleg igazam is lenne, nem látom értelmét...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) oszi666 válasza rudi (#44) üzenetére


oszi666
őstag

istenem, évek óta vártam egy ilyen tökéletes alkalomra :D a hétvégén sörözésnél is bevetem

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#49) janos1988


janos1988
addikt

Ez nem a politikus érvelés?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#50) lezso6 válasza janos1988 (#49) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amire te gondolsz az a demagóg érvelés.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.