Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

És az utolsó mondat szvsz részigazságának kivételével ez így jó :)

(#2) proof88


proof88
addikt

Meg valahogy megvan annak a varázsa, hogy összeraksz egy király konfigot, ahol a procit használtan, de felárral vetted, csak mert mágikus FPO/Batch number-e van, és utána heteken keresztül próbálkozol és fórumozol, hogy hol tartasz eddig, stb. :DDD

(#3) strike-force


strike-force
őstag

Meg lehet ezt pedig okosan is csinálni, én "szintentartásnak" hívom. Éves szinten 30-40k HUF között költök gépre. Új alkatrész megvesz, régi elad így tulajdonképpen a különbséget invesztáltam. Mindig az előző szériából veszem meg a kifutót, a jó ár-teljesítményre törekszem.
12 éve csinálom, a saját pénzemből, de nem tudom megunni, mert évente mindig van 1-2 játék amit ki akarok próbálni. Nincs más költséges hobbim, a párom elfogadja, örömet okoz és anyagilag sem tör ketté!
Jövőre 33 leszek. :)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#4) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Idén végzek a sulival, remélem lesz is munkám, és akkor én is ilyen elzüllött emberré válok. :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#5) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hehe, én is pont ugyanígy voltam, igaz csak úgy 2003 és 2008 között.
Aztán mindig elkap a hév mikor másnak állítok össze gépet, hogy hú, milyen jó lenne egy mittudomén milyen HTPC vagy izom laptop, de aztán rájövök, hogy a fene akar vele küzdeni, elég egy laptop ami már lassan 6 éves, de tud mindent ami kell :)
Néha prociban kevés ha nagyobb virtuális környezetet kell építeni, de ilyenkor lefoglalom a gyárban a teszt labort ott meg van memória, cpu, és tároló is sz@rásig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) 14adam


14adam
addikt

Én azt szerettem amikor a semmiből összerakosgattam a gépem vagy valakinek a gépét és az első indítás --> első kép,ohh yeah ---> jól van,nem füstöl semmi :DDD
Már szerencsére én is kinőttem. Azóta is egy 8 éves vga-t használok és már nem nyúltam a géphez 3 éve kb. Kipróbáltam a vízhűtést is,nagyon jó dolog de egy átlag usernek tényleg tök felesleges,így el is adtam

(#7) szőröscica


szőröscica
addikt

Én konkrétan nem tudom milyen gépem van, pedig régen nagy tuningos és barkácsoló voltam.

És hasonlóan hozzád, fogalmam sincs, hogy mit kéne venni, ezért nem is veszek. SSD-vel együtt nagyon gyors így is.

(#8) lorcsi


lorcsi
veterán

vagyunk így egy páran szerintem :)
oké..szép meg jó és új a hw..de minek?

nekem sem friss a gépem..mégis elég amire használom

pl. ez az ssd mánia sem fertőzött meg..pedig ahogy látom elég sokan adják-veszik már a 2.-3. ilyen alkatrésüket is :F

ki kell nézni a pc szemüveg mögül..van sok más is az életben még

[ Szerkesztve ]

(#9) fLeSs válasza lorcsi (#8) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kb. az első SSD-m beszerzésével egyidőben csengett le a felújítgatási mániám. Amióta SSD van a gépben azóta nem érzem szükségét, sőt amíg rá nem akadtam arra a youtube csatornára amiről a blogban írok, addig a hardverek meg sem fordultak a fejemben évek óta.
Mivel jó volt egy kicsit nézegetni ezeket a videókat elkezdtem teszteket szemezgetni, és ahogy látom egy ideig még nem akarok fejleszteni.
Csak akkor szánom rá magamat, ha 50k-s kategóriában a mostani VGA-mnál és a mostani procimnál is kétszer gyorsabbat tudok venni. :D (HD 5850 és QX9650). ÉS kijött a DDR4, a DDR3-at eddig teljesen kihagytam.
Persze lehet, hogy a mostanában kezdődő szimulátoros elfoglaltságom felülírja ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) lorcsi válasza fLeSs (#9) üzenetére


lorcsi
veterán

jó is az a q széria,de szerintem még mindig túl van eléggé árazva -az új cuccokhoz képest főleg

a vga nem gond..23k körül lehet 6850-et lőni

(#11) fLeSs válasza lorcsi (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A QX-et speciel eléggé "reklámáron" vettem, sosem lett volna ilyen procim ha boltból kell megvennem. :D
Úgy tűnik VGA cserére szorulok, mert az egyik játék ami érdekel igényli. Az R9 270X-et néztem ki, a tesztek alapján ~2x gyorsabb a HD 5850-emnél és ~50k-ba fáj. Igazából utálok ennyit kiadni egy VGA-ért (pláne, hogy ezt az egy játékot leszámítva mindenhez jó volt eddig az 5850), de "kénytelen" leszek.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) lorcsi válasza fLeSs (#11) üzenetére


lorcsi
veterán

fú..az q...sok egy vga-ért :Y

miylen kejelzővel fogod tolni a játékot?
vagy milyen monitirird van hozzá?

(#13) fLeSs válasza lorcsi (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Dell U2713HM-em van, 27 col, 2560x1440..

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) lorcsi válasza fLeSs (#13) üzenetére


lorcsi
veterán

ahhoz kell is az erő :D

(#15) Thrawn válasza fLeSs (#11) üzenetére


Thrawn
félisten

Vajon a proci kihajcsae azt a VGA-t? :U :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#16) Dany007 válasza fLeSs (#11) üzenetére


Dany007
veterán

"Igazából utálok ennyit kiadni egy VGA-ért "

Hiányzik a "csak" a mondatból! :D Mikor még igazi PC-ket raktam össze magamnak anno 90-100k alatt nem volt benne VGA. Az az igazi. Minimális kompromisszumokkal még az értelmetlen és túlárazott kategória alatt eggyel éppen. :)

Egyébként most én is R9-es 270 környéki kártyákat néztem ki, csak kérdés a kis APU kihajcsa-e :D
De érdekelne mit csinál nálad, mennyire lesz limites... Mert az 5800k-m még alapon is erősebb a Q9650-nél bár nem sokkal. De én max egy 270-est vagy 7870-est vennék az enyémhez, mert már itt is jelentkezik procilimit egy i5-3470-hez képest pl.

Amúgy ez a hardveres dolog nagyon eltudja kapni az embert... Nekem is így született az APU-s konfig. Megindokoltam magamnak, hogy fogyasztásban behozza az árát 1,5-2 év alatt... És mekkora élvezet volt a kiválasztás, beszerelés, tesztelés része... húh...
Most meg, hogy szintén szeretnék komolyabb játékokkal is játszani, kéne dVGA. De a nálam szokásos 90k körüli kategóriához meg már mocskosul kevés ez a proci... Így marad a 270-7870-es kategória. Azt is max cpu agyonhúzva lesz elég.

(#17) fLeSs válasza Dany007 (#16) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[link]
Nem mondanám, hogy gyorsabb, kb. ugyanazt tudja. Ez alapfeszen megy 3600-at egy gagyi hűtővel ami +20%.

Én is R9 270x és 7870 közül választok, amelyiket jobb feltételekkel kapom meg.

Btw régebben készítettem pár tesztet amikben a VGA és CPU viszonyát vizsgáltuk (amire Thrawn is utalt itt) és nagy felbontásban nem igazán volt CPU-limit, egészen pontosan egyáltalán nem volt.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) Dany007 válasza fLeSs (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Igen ezt néztem én is. :) Többé-kevésbé gyorsabb. Picivel. :P
4 csöves hűtővel én is húzok rajta +20-at. Ez a tervezet. Hogy játékra így lesz beállítva oc profil biosban. 4,5ghz-en az alap 3,8 helyett. Így talán kihajtja a 7870-et rendesen.

De én csak örülnék ha kihajtana egy 270x-et =) Bár nekem a fórumban inkább 7850-et ajánlottak.. =/ De 7870 lesz belőle minimum. Csak még kivárok én is, hátha a karácsony megdobja az árakat majd januárban lesz egy kis áreső. Esetleg az új 270 is közbeszól.
Egyébként az XFX-es 7870-ek ára épp most csökkent nagyot. Már 46k-tól van, de azok mocskosul melegszenek... Sapphire-nél meg black screen hiba lehet, bár csak kis eséllyel. Úgyhogy nálam marad az MSI vagy az Asus, de az Asus meg nálam nem fér el..

No mindegy, a lényeg ha meglesz a kártyád jöhetne részletes teszt, mert nagyjából tényleg egy szinten van a két proci és kíváncsi lennék mire elég.
Egyébként melyik az a játék? :) Én még remélem, hogy a talán eljövendő GTA 5-höz is elég lesz mediumon ez a rendszer.

"Btw régebben készítettem pár tesztet amikben a VGA és CPU viszonyát vizsgáltuk (amire Thrawn is utalt itt) és nagy felbontásban nem igazán volt CPU-limit, egészen pontosan egyáltalán nem volt."

Igen igen, erre játszottam én is. Főleg, hogy a nagy Trinity tesztben 7970-et rakta mellé a srácok! :D És ott is az volt a konklúzió, hogy leginkább VGA kérdése a dolog, mintsem cpu-é.
Viszont itt egy teszt: [link]
Konkrétan az 5800k-ról, de kb jó a tiédhez is 7870-nel. Az első oldal után azért látszik, hogy a kis i5 mennyivel több fps-t generál ugyanazon vga mellett ugyanabban a játékban.
A tesztelt játékok esetében persze ez mindegy. Mert olyan különbségek jöttek ki, hogy az egyik 200fps másik 150, vagy 100 és 50fps... A gond a későbbiekben lesz, mikor majd az i5-ös csak 35-40fps-t tud kihozni a mi kis procink meg ugye arányosan kevesebbet. Mert akkor már a vga se lesz elég és kéne a full kihajtás hogy meglegyen a 30-40fps amire az i5 képes, a mienk meg már nem lesz.

Egyébként én is főként 1080p-ben tervezem a játékot max grafikán. Nem véletlenül nem játszottam újabb játékokkal az elmúlt 3-4 évben. 1280-ban butított grafikán ahol igazán előjönne a cpu limit én úgy már eleve nem akarnék játszani...

[ Szerkesztve ]

(#19) fLeSs válasza Dany007 (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Na, az a helyzet, hogy már fogalmam sincs mi volt az alapja ennek az eszmecserének. :D
Ha az x idő múlva megjelenő játékok miatt aggódsz akkor már most szólok, hogy teljesen felesleges, mert a hardverigények és a hardverek is fejlődnek, ebben a bizniszben nincsenek időtálló befektetések.

Btw az rFactor 2-ről van szó, ez egy szimulátor [link]. - PC-s versenyautós szemmel nézve nincs is jó grafikája, a játékosok nem nagyon tudják mitől nagy a gépigénye. Ettől függetlenül játék közben f@szául néz ki és az egyik legjobb szim.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) lorcsi válasza fLeSs (#19) üzenetére


lorcsi
veterán

myilen kormánynal tolod ?

(#21) fLeSs válasza lorcsi (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Fanatec Porsche GT2

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Na ez szép.
Utánaolvastam a dolgoknak, és kiderült, hogy az rFactor 2 tényleg egy olyan játék (ellentétben a régi urban legend storykkal), ami NVIDIA kártyákon jobban fut.
ISI fórumon van egy topik, ahol egy replayben hasonlítják össze a gépek teljesítményét, és egy emberke lemérte a gépét HD 6970-nel (~ HD 7870), aztán pár nap múlva újra, amikor kicserélte a VGA-t GTX 670-re. Ugyanazok a beállítások.

AMD
Min 28 fps
Av 40 fps
Max 51 fps

NV
Min 67 Fps
Av 98 Fps
Max 131 Fps

LOL! Sejtettem, hogy vmi nem stimmel ezzel a játékkal.
Na akkor az R9 270X felejtős.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) Dany007 válasza fLeSs (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Oh ennyi penzert en nem varok idotallosagot. Anno a 90k-s kartya birtak kb2-3 evig...
Ha a fel ev mulva kijovo gta5 mar ha kijon elfutna valami nem low beallitason mar elegedett lennek.

Rfactorrol mar hallottam de semmi tobb.
Ha viszont kiesik a 7870, akkor erdemesebb a GTX660ti-t valasztani. Erosebb is mint a 7870.
Egyetlen gondja hogy dragabb is meg. Olyan 60k korul mozog. 1honapja volt valami akcio az iponnal es levittek a Gainward 660ti phantom hutos verziojat 72-rol 52kra.

(#24) Dany007 válasza Dany007 (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Esetleg a sima 660. Asszem az olyan 7850-70 kozott van. Ha csak az rfactor miatt kell akkor az egy gazdasagosabb lehetoseg lehet.

(#25) proof88 válasza Dany007 (#23) üzenetére


proof88
addikt

azért 2008-ban 50-ért venni egy 1 gigás 4870-et, azzal elvoltam jó sokáig. Mondjuk nekem nem full hd monitorom van. Idén kényszerültem lecserélni, mert elromlott. :U Vettem helyette egy 7770-et 30-ért újonnan, kb ugyanaz a teljesítmény, de sokkal alacsonyabb fogyasztás mellett.

(#26) Dany007 válasza proof88 (#25) üzenetére


Dany007
veterán

En 2007 elejen vettem 8800GTS-t 91 ezerert. Crysis 2 meg eppenhogy elment vhigh on 1080pben.
Aztan a Crysis 2 mar eselytelen volt ahogy a Tdu2 is.

Persze en ugy ertettem, hogy minden maxon (vagy nagyon kozeleben AA nelkul) 1080p-ben.
Na igy birta a 8800gts par evig. Aztan azota nem jatszok ujabb jatekokkal. :) Majd most.
Pl Gta manias vagyok... Es a Gta4 mar csak lowon ment el 30fps korul... inkabb nem jatszottam vele... majd most.

(#27) lorcsi válasza fLeSs (#22) üzenetére


lorcsi
veterán

konzolban nem gondolkodsz?
biztos lesznek azt új xboxnak meg a ps4-nek is nagyon tuti játékai

nekem most épp ez jár a fejembe, hogy egy kis retrót csempészek a nappaliba..
wii vagy még régebbi nintendóval :D

(#28) fLeSs válasza lorcsi (#27) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Annyit nem játszok, hogy konzolt vegyek. Engem PC-n is csak a TF2 érdekelt mostanáig, illetve az utóbbi időben a szimulátorok.
Btw vettem egy GTX 570-et (elvileg csak kevéssel gyorsabb mint a HD 5870, nekem HD 5850-em van) és rFactor 2-ben majdnem megháromszorozódott az fps-eim száma ugyanolyan beállítások mellett, szóval tényleg NV optimalizált a játék, vagy az AMD driverrel van vmi gond.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#29) lorcsi válasza fLeSs (#28) üzenetére


lorcsi
veterán

ezt gyorsan meglépted :)

a régit is elpassszoltad már ?

mod:
csinálod még a gyúrást?

[ Szerkesztve ]

(#30) fLeSs válasza lorcsi (#29) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A régi még megvan. Most adom fel a hirdetést.
Gyúrás: egy ideje a fegyencedzést csinálom.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) Dany007 válasza fLeSs (#28) üzenetére


Dany007
veterán

No az szép és gyors döntés volt. : ) Igazából talán olcsóbban elérted azt amit eredetileg amd-vel terveztél.
Én egyelőre maradok az R9 270-nél, BF4-gyel adják most ~50k-ért. De igazából ennyi a 270X-is BF4 nélkül.
Jó lesz az, megvárom a karácsony utáni időszakot hátha még lejjebb megy vagy épp nem megy feljebb mint karácsony előtt az szokás...

(#32) fLeSs válasza Dany007 (#31) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nos, felvetődött az ötlet és már majdnem le is fixáltam a dolgot egy emberrel a fórumról, hogy a HD 5850-et minimális, 3k-s ráfizetéssel elcserélem egy GTX 560-ra, de végül nem jött össze a biznisz. Alapvetően nekem ez is megfelelt volna arra, hogy kipróbáljam: tényleg gyorsabb-e az NV.

Végül ezt vettem 27k-ért, ha a VGA-mat eladom ~20k környékén, akkor 7k volt a csere, a GTX 570 nyers erőben 33%-kal gyorsabb, mint a HD 5850, rFactor 2-ben meg kb. 3x :D, szóval elvileg a pénzemnél vagyok.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.