Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt nem tudod véletlenül, hogy mikor lesz Win7 kompatibilis a tűzfaluk? A weblapjukról szedtem le a legfrissebb trialos Eset Smartot, és felraktam Win7 (RTM)-hez, de nem birom úgy belőni, hogy lássák egymást a hálózati gépek.
Felugrik egy ablak, hogy engedlyezem-e a megosztást, és mondom is neki, hogy igen (mindkét gépen), mégsem érik el egymást IP cím alapján se. Ha legalább az egyiken litiltom a tűzfalat, akkor néha a másik eléri őt IP alapján, ha mindkettőn letiltom, akkor viszont már az explorer is be tudja tallózni név alapján mindkét gépet.
(Tök ugyan azokat telepítettem mindkét gépre.)
Próbáltam a feltételekkel irányított auto módot, de hiába tettem engedélyezetté mindent az explorer.exe számára, beadtam neki nyitott portnak a router és a másik gép címét, de nem nyerő.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2) Pano válasza janos666 (#1) üzenetére


Pano
addikt

Szia!

Ezt sajnos nem tudom neked megmondani, már csak amiatt sem, mert nem használok Win 7-et. Egy kósza javaslatot tudok adni, ami az lenne, hogy állítsd tanuló módba a tűzfalat, vagy hozz létre egy mindenre kiterjedő szabály rendszert és csak a te általad megadott szabályok szerinti működésre állítsd be.
Ha nem boldogulsz sehogy se, nyugodtan használhatod a terméktámogatást, ott biztos tudnak neked segíteni.

Üdv,
Pano ;]

(#3) djbahool válasza janos666 (#1) üzenetére


djbahool
senior tag

Hello!

Nekem Win7 alatt fut az ESS 4.0 HUN, és semmi gondom nincs vele.
Lehet nálad az a baj, hogy összeakad a Win7 tűzfallal, és/vagy szigorú végelem van bekapcsolva, vagy a windowsban van letitlva a megosztás.

(#4) Integra válasza janos666 (#1) üzenetére


Integra
titán

smart security 4-et használok w7 32 és 64 bit alatt és igen, működik.

Pano: jó cikk, érdemes lenne az ess-re is egyet írnod:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5) fgabor33


fgabor33
csendes tag

Nagyon jó lett a cikk!!! :C
Én is alap beállításokkal használom de akkor ez most megváltozik!
Ezer köszönet! :R

(#6) janos666 válasza djbahool (#3) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Windowsban engedélyezve van minden. Ha kikapcsolom a tűzfalat, tökéletesen megtalálják egymást, és fileokat is tudok mozgatni.
A tűzfal automatikus módban van, amit telepítéskor is javasol, utána mikor felugrik az ablak, az "allow sharing"-ot választom, a vírusirtó részén egyébiránt csak lazítottam. Illetve próbáltam már "Automatic mode with expections" módot. Sőt, néztem a teljes user defined rules opciót is, és mindenre igent mondtam, ami csak felugrott, mégis képtelen volt betallózni egymást a két gép. Amint kikapcsolom a filterezést, rögtön megjelenik a "network" alatt a router, és a két hálózati gép, és minden stimmel, ha visszakapcsolom a tűzfalat, már nem képesek elérni egymást, úgy se, ha kézileg beírom az IP címet, amit én osztottam ki a gépekre a routerrel.
A windows tűzfalat már kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) viszta99


viszta99
tag

Köszi az írást !!!

(#8) Shad0w


Shad0w
senior tag

Remek írás.
Ha meg baj a supporttal megírhatnád nekik azt is, biztos tesznek vmit ez érdekében. :)

(#9) djbahool válasza janos666 (#6) üzenetére


djbahool
senior tag

Akkor hirtelen passz :(

Nekem is router van, és no problem vele. Win7 firewall off, ESS firewall on, és allow sharing.

(#10) cizoe válasza Shad0w (#8) üzenetére


cizoe
őstag

Hehe, szlovák cég szted javítani fog a magyar supporton? Höhö.

Amúgy jó bemutató lett!

(#11) Peetig


Peetig
csendes tag

ThreatSense: meg kell adni a telepítésnél, hogy bekapcsolod vagy sem -> sajnos ennek jogi okai vannak. A fejlesztőket perrel fenyegette pár reklámozó, majdnem spammer cég, hogy a nod32 károsnak ítéli ( adware ) alkalmazásait és így azok nem települhetnek. Így áthárították a felhasználóra ennek bekapcsolását, így meggátolván az esetleges bírósági huzavonákat (meg az értelmetlen mennyiségű büntetés kifizetését).

cizoe: és ha szlovák a cég? Itt pénzről és fogyasztói elégedettségről van szó.

[ Szerkesztve ]

Compaq Armada 7400.

(#12) Pano


Pano
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek a dicséretet! :) Jól esett, tényleg és örülök, hogy elégedettek vagytok az írásal.

(#13) Pano válasza Peetig (#11) üzenetére


Pano
addikt

Köszi az infót, ezt még én se tudtam :) Érdekes, annyi bizonyos.

(#14) LJ.


LJ.
tag

Hű, nagyon jó cikk lett! Megérdemli hogy kiemelt legyem, respect :R

Annyit hozzáfűznék, hogy én ősidők óta nod-ot használok, eddig nekem sose fertőződött vele meg egy gépem se vírussal. (igaz a 3-as verziót nem próbáltam, valahogy nem jött be és visszaraktam a 2.70-est.) Viszont most énis az új verzsönt használom teljesen elégedetten, nagyon jó kis vírusírtó. Sztem még mindig number 1! :D

(#15) Pano válasza cizoe (#10) üzenetére


Pano
addikt

A magyar supportal abszolút nincsen semmi baj, a felhasználók körében is jó a híre. Ezt nem tudom hol olvastad :)
Ha abból vontad le, hogy nem tetszett a válasz hiány a beküldött mintákra, akkor félre értetted, mert az nem a magyar supportnak ment, hanem közvetlenül az ESET víruslaborba.

(#16) qdak válasza Pano (#13) üzenetére


qdak
addikt

ksözi az irást meg főképp a mellékelt beállitást :R :R :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#17) Pano válasza LJ. (#14) üzenetére


Pano
addikt

Nagyon köszönöm ! :U

Ez elég relatív, azért egy antivírus szoftver hatékonysága a felhasználó szokásoktól is függ.

(#18) Pano válasza qdak (#16) üzenetére


Pano
addikt

Igazán nincs mit, használjátok egészséggel és biztonsággal :P

(#19) Champipi


Champipi
senior tag

Pano! Ez nagyon hasznos írás volt. Annyi hallottam, hogy a NOD ilyen jó, meg olyan jó, de valahogy az Internet Exploreren bemászó addonok meg spyware-ek, és egyéb csúnyaságok csak bemásztak a haver gépére, ahová csak NOD volt felrakva. Nem értettem miért mikor állítólag a NOD a legjobb.

Azt sem értettem, hogy mindenki kiba$zott gyorsnak meg kis erőforrásigényűnek állította be, miközben ezzel szemben a valóságban az a gép amire fel volt rakva, bekapcsolás után kb. 2 hosszú perc csak azért várakozott, hogy a nyavajás NOD elinduljon. Amíg töltött addig semmi más nem lehetett csinálni a gépen.

Szóval ez a NOD eléggé bukta volt, de most már értem miért. És tényleg! Kinek kell ma már vírusirtó, mikor nem a programokból jön elsősorban a gonosz, ahnem az internetről...

Ez tényleg hasznos írás volt Pano! Köszi! :C :R

(#20) zeorsdfd válasza Champipi (#19) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

1. A nodot nem spyware szűrésre kell használni, nem ezért jó. Antispynak ott van a Spybot.
2. Ha már tele van a gép mindenféle startup-szarral akkor a nod is lassan fog indulni.

(#21) Shad0w válasza Pano (#15) üzenetére


Shad0w
senior tag

Mintha kicsit nekem (is) szólna. Arra értettem, hogy ha nem vagy teljesen megelégedve (nem kapsz visszajelzést) akkor írd meg nekik azt is, aztán majd tesznek vele vmit.

Egyébként én is fanatikus nod használó vagyok. És a PC World-ben minden hónapban kapok egy trial kulcsot, amivel ingyen tudom használni. Szal így sztm ez a legjobb, bár fanatizmusom miatt a többit annyira nem ismerem.. :B

(#22) Bacardi16


Bacardi16
tag

Sziasztok!
Ha van egy angol ESET NOD32 Antivirus 4-em akkor az tartalmazza a magyar nyelvet?

(#23) janos666 válasza Bacardi16 (#22) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Magyar nyelvű telepítőt kell letöltened, és talán megeszi az angolhoz kapott felhasználónevet, és jelszót.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Én 2.70-es verziót használtam NOD-ból utoljára, de sajnos böngészőből fájlok mentésekor megállt az élet, míg a NOD szépen ellenőrizgette. És ez sajnos nem 2-3 másodpercig tartott. Ekkor mondtam búcsút neki.

A 3-as verzióról terjengő problémák pedig tovább távolítottak attól, hogy újra kipróbáljam.
Azóta egy másik cég termékét használom megelégedéssel, különösebb probléma nélkül.

Ha már itt tartunk. A többmagos processzorok kezelése belekerült már a 4-es verzióba? Én ezt nagyon hiányolom, mivel a váltáskor ezt is szerettem volna szem előtt tartani, de sajnos akkor sem találtam olyan terméket amelyiknél ez megoldott lett volna.

read-only mode on the forum

(#25) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Most ezt nem nagyon értem. Ez a beállítási fájl, amit a végén megadtál, az arra jó, hogy több ramot és CPU-t egyen a nod folyamatosan, de így biztonságosabb lesz a gép?

(#26) Duree


Duree
veterán

Nagyon jó kis cikk,remek teszt köszönjük

duree54

(#27) stol


stol
addikt

Megmondom nektek az őszintét, hányingerem van ettől a balESET-től.
Szervizesként gépek tucatjairól kell a vírusokat leszed ni a balESET után.
Csücsül a tálca szélén, háttérben a vírusok meg jönnek-mennek.

Gyerekek!
Van egy vírusírtó ami ingyenes verzióban is már jobb, mint ez a NOD baromság: AVIRA :R

(#28) Shad0w válasza stol (#27) üzenetére


Shad0w
senior tag

Legutoljára conficker (vagymi) jött külsős laptopról, nod is, avira is megfogta (két különböző gépen futnak). Nekem ennyi elég. :)

(#29) koxaman


koxaman
tag

Nagyon jó volt a cikk tetszett, amúgy nálam is probléma a windows 7 megosztás remélem hamarosan lesz nod támogatás win7 alá is :)Amúgy érdekelne hogy erre a problémára mit válaszolna a magyar support :F

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#30) janos666 válasza koxaman (#29) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tippre a szokásos:
Kapcsold ki, majd újra be. Telepítsd újra, konfigold kézzel userdefined módban.
Akkor is ezek egyikével állnának elő, ha előre leszögeznéd, mit próbáltál ki eddig. :W De próbáld ki, és ha mégsem, akkor értesíts engem is. :B

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) FunTom.HU


FunTom.HU
csendes tag

Nos az ESS -t használóknak vagy arra vágyóknak javaslom ezt megvizslantani:
:Y [Tűzfalteszt] :Y

Tehát - mint azt sajna már tapasztaltam is - az ESS tűzfala a kalap sz@r kategóriája. A vírusirtója az OK. Az rendben van.

Van egypár tűzfal ami ingyenes és simán fel lehet mellé tenni. Na persze azt meg csak olyanoknak javallom, akik nem riadnak vissza attól ha a tűzfal tényleg működik - és állandóan kérdez, vagy írogat (no persze angolul). Mert akkor pl Comodo az nagyonzsír!

[ Szerkesztve ]

<< Ahhoz képest, hogy az élet milyen drága, még mindig milyen népszerű ... >>

(#32) koxaman válasza janos666 (#30) üzenetére


koxaman
tag

- miután nekem mar minden ötletem elfogyott - hogy adott 2 Windows 7 es gép amik routerrel kapcsolódnak egymáshoz a router címe 192.168.0.1.

Egyik Windows 7 gép ami legyen KD (192.168.0.101) míg a másik Windows 7 gép neve KB (192.168.0.104). Mindegyiken azonos eset smart security 4.0 fut ! Mind 2 számítógép a workgroup tagja.

Mind 2 ön tökéletesen megy a net látják egymást lehet pingelni a másikat működik a hálózat megosztás egy darabig majd eltűnik. Amint eljön ez a hiba nem látják egymást és pingelni se lehet őket a net viszont még ekkor is működik. Persze a routert eközben mindkét gépről ellehet érni.

A KB gépen a tűzfal logjába figyelmes lettem egy sorra: portscannelése, felderíté- si kísérlet tiltása

forrás: 192.168.0.101:5668
cél: 192.168.0.104:65432

Próbáltam azt is hogy ezeket a portokat engedélyezem de nem sikerült mivel mindig más portot keres.

Angol fórumon nem akadtam rá semmi használhatóra.
Akinek van ötlete írja meg mert a KD Gépen van Backup Vinyo ami 1TB tárolóként működik úgy hogy fontos lenne.

Köszi előre is a segítséget, ha valamit információt kihagytam később pótlom.

ui.: egyetemistakén MSDNAA licence -el letölhető verzió van meg. Tehát a professzionál.

Na de ezt mar leírtam egy másik topicban (1926 tol olvasni ),de nem jutottunk eredményre. Ott a továbbiakban vannak külföldi forrásból szedett ötletek de azok se jöttek be illetve egyesek veszélyesek voltak pl.:

"Szóval az a lényeg, hogy a kimenő/bejövő NETBIOS kérések tiltását nem használjuk, helyettük létrehozunk 2 szabályt, ami teljesen megegyezik a kimenő/bejövő NETBIOS kérések tiltásával(mintha lemásoltuk, klónoztuk volna "Őket"), azonban az Address(Cím) mezőben különböznek, nevezetesen, hogy nem All(Mind), hanem Networks automatically marked as untrusted(Automatikusan nem megbízhatóként megjelölt hálózatok) beállítás szerepel.
(Ahogy a lista alján látható, Én Fire_Rules_1-2 néven hoztam létre)"

A veszélyes lehetőség:

1. pont
beállítások/tűzfal/IDS és további beállítások
a TCP-portszkennelés felismerése és a Nem biztonságos címek letiltása a támadások felismerése után lehetőség elöl ki venni a pipát.
2. pont
a kimenő/bejövő NetBIOS kérések tiltása, a kimenő/bejövő SSDP kérések (UPNP) tiltása, és a kimenő/bejövő ICSLAP kérések (UPNP) tiltása lehetőségek elöl ki venni a pipát
3.pont
hozz létre két szabályt egy TCP protokollt a 3587-es portal illetve UDP protokollt 3540-es portal. A családi hálózatnak ezek az alap protokoll portjai

De mindent megcsinálva még mindig nemjutottam eredményre, még mindig ez van:

2009.08.31. 15:21:29 Portszkennelés 192.168.0.101:5355 192.168.0.104:54613 UDP
2009.08.30. 23:26:23 Hibás hosszúságú IP-csomag 192.168.0.101 192.168.0.104 TCP

Remélem itt akad okos válasz bár a másikba fire mindent megtett.

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#33) Integra válasza FunTom.HU (#31) üzenetére


Integra
titán

hagyni kell mellette a win7 etc beépített tűzfalát menni.
a kettő teljesen jól megvan egymás mellett.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ha a NOD nem a legjobb már, akkor most épp melyik a legjobb? Kaspersky? Norton Antivirnyák? Amikor utoljára NAV-val volt dolgom, akkor épp hírhedten lassú volt (nemtom most is az-e), a Kaspersjy helyett meg épp mindenki a NOD32-t istenítette.

(#35) Cyberslider


Cyberslider
őstag

A beállítások linkelése jó ötlet volt, köszönjük :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#36) e=mc²


e=mc²
őstag

Felhasznaloi hiba.... :)

Elnezest

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#37) Integra válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


Integra
titán

szvsz nincsen olyan hogy melyik a legjobb, mintha itt mindenki 30 félét próbált volna ki... :)
nod-nál meg sebesség gondokról beszélni.. ott inkább más a gond, mert nálam 1.7-es pentium m-től a c2q cpu-ig az összes gépen gyors és stabil, 5 éve biztos licenszelem és a büdös életben soha egyetlen gond se volt vele.
ja de, a samsung spva monitorral akadt valami egyik gépen, de erre az eset support azonnal adta a megoldást, hogy mit kell beállítani és azóta is tökéletes.
szarrágó csak x vagy y termékekre farokverőkkel meg nem kell foglalkozni.
használni kell amit jónak találsz, vagy próbálgatni, erre vannak a trial termékek, aztán amelyik elnyeri tetszésed, megvenni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) stol válasza Integra (#37) üzenetére


stol
addikt

Milyen időközönként reinstallálod a géped?

(#40) janos666 válasza Zeratul (#38) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Miért nem érzem ezt reprezentatív kimutatásnak?
Lehet, hogy néha elmulaszt egy-két találatot (később jön meg a frissítés, mint megtörténik a fertőzés, de ami késik, nem múlik), viszont nem árt figyelembevenni a hamis találatokat (beriaszt a semmire is, ha gyanús, hátha...), és az erőforrásigényt. Szép meg jó, ha atombiztos, de egy otthoni átlagfelhasználónak nem kell akkora biztonság, és nem szereti, ha 24/7 lassítja a gépét a vírusirtó.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#41) Integra válasza stol (#39) üzenetére


Integra
titán

soha.
athlon 3200+ 5 éve megy xp - hibátlan
c2d vista 3 éve megy - hibátlan
1.7 pentium m win7 32bit - nemrég telepítettem, új gép - hibátlan
c2q win7 64bit - nemrég telepítettem, új gép - hibátlan
ennyi.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#42) donnano


donnano
csendes tag

Innen is egy köszönet a linkért és az írásért. :R

(#43) RootRulez


RootRulez
félisten

Jó kis írás, én Win7 miatt tértem át 4-esre, eddig 2.70es volt. Azzal is meg voltam elégedve :K

═════════════════════════════════════════

(#44) #19617792


#19617792
törölt tag

Remek írás! :C én is Nod32 4.0-t használok Win7 RC alatt, remekül fut. Esetleg kibővíthetnéd az ESS-tel, ha van kedved. :)

Alcímben találtam egy apró hibát:
"A Bitdefender után most az új 4-es NOD32-t tesszük górcső alá"
Így hangzana helyesen: "...vesszük górcső alá" :)

(#45) Daneey


Daneey
tag

Nagyon jó cikk, gratulálok.

Csak egy kérdésem lenne: a Te általad összeállított XML konfig fájlt saját magad állítottad össze, vagy az Interneten kutakodtál (mert vannak ilyen cikkek), hogy hogy érdemes beállítani a NOD32-t?

(#46) vince


vince
őstag

A fájlrendszer védelemnél ki kellett kapcsolnom a kiterjesztett heurisztikát. Egy bizonyos program indításánál vettem észre, hogy kb 20 másodpercig áll a gép, a proci pörög 100%-on és az ekrn.exe eszi a prociidőt. kiterjesztett heurisztika nélkül szemvillanás alatt indul az a bizonyos progi!

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#47) Borgi


Borgi
aktív tag

hi

a cikk nagyon jó és hasznos csak 1 probléma van vele, nagyon szép és jó de a problémás felhasználók 95% -a nem olvas se PH-t se Logout-ot :( [pedig hasznukra válna a sok bulvár szemét helyett amit munkaidőben nyomnak]

még 1. munkahelyemnél mi is mindenhova nodot nyomtunk de mi is csak az alapbeállítást használtuk mert egyszerü és jó volt (és árultuk ;] ) BÁR én már akkor is AVG párti voltam és most is azt használok.

üdv,
Borgi

[ Szerkesztve ]

Resistance is Futile!!

(#48) Zeratul


Zeratul
addikt

Stol mesternél megint volt egy balESET-es gép. Csak 40 vírust talált rajta az avira. :C

(#49) #19617792 válasza Zeratul (#48) üzenetére


#19617792
törölt tag

És a táppal is volt gond? ;]

Borgi: Nekem a NOD32 vált be leginkább, a 2.70-től kezdve használom. Ingyenesek közül meg az Avira. Igaz, ingyenes Aviranal le kell tiltani az avnotify.exe-t.

[ Szerkesztve ]

(#50) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nagyon jó a cikk! Konfig fájlt nem tudsz csinálni ESShez? Vagy leírni, hogy mit állítottál át. Úgy látom nagyban feljavítja a működését.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.