Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) Brekii válasza FATtila78 (#2) üzenetére


Brekii
tag

Hmm nem teljesen értem az Aplle watch mennyivel életképesebb termék.
Középkorú értelmiségi vagyok, és eszem ágában sincs Apple terméket venni, bár ha akarnám megtehetném. Talán bennem van a hiba :-).
Hát azt a szuper Apple watch ot mihez tudod csatlakoztatni. Megjegyzem a wear alapú LG Urbane támogatja az IOS t, csodálkoznék ha ez nem.
A mechanikus óráknál, (és itt kivétel a nagyon speciális szerkezet, illetve a módosított alapkaliber) messze nem a szerkezet adja az ár nagy részét. Hasonlóan a kocsinál sem a motor az ami kiteszi a vételárat.
Hihetetlen sok innováció van a tükröződésmentes saphire üvegekben, a vízálló tokozásban de még a szíjban és a számlapban is. (víz, UV, ütés állóság, mechanikus óráknák gravitáció hatása stb..) Iszonyat különbség van egy TAG tokozásában és egy sima egyszerű órában. Szuper-kemény, antiallergén, rozsdaálló. Megfelelő alakkal és anyaggal kell rendelkeznie hogy szép is legyen, de a különböző erőhatásoknak, savaknak, lúgoknak ellenálljon. Láttam olyan egyszerű óratokot amit a használójának verejtéke egyszerűen eloxidált. Az üvegnek is bírnia kell de egyben tükröződésmentesnek kell lenni. A profibb órák úgy néznek ki mintha nem is lenne bennük üveg. Természetesen a valós anyagköltségen és a valós innováción túl a márka felárát is meg kell fizetni, de hát ezt nyilván nem neked kell magyaráznom aki a valós ár többszörösét fizeti egy Apple termékért középkorú értelmiségiként :-). Köztudomású, hogy az Apple nyúlja le a legnagyobb hasznot és itt most a vásárlókat akik ezt ki is fizetik ne minősítsük, nyilván nagy részük úgy is középkorú értelmiség :-).
Nem egy gagyi filléres vacak lesz az biztos. Az már más kérdés hogy amechanikus órákba beleinvesztált ilyen irányú innováció ami azt eredményezi hogy sok év után is szép használható termékem legyen, megéri e egy ilyen viszonylag rövid távra tervezett műszaki eszköz esetén is. Évente fognak kijönni a jobbnál jobb termékek (főleg hogy most van felfutóban ez a termékkör) 2 év múlva gondolom már szóba sem kerül ez az óra, ennyiért meg végképp nem. Akkor viszont egy LG urbane vagy az új Samsung Gear s2 jobb választás lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.