Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2852) vazee00 válasza JNSK (#2851) üzenetére


vazee00
tag

Igen 20150 -es van nekem is. Én teljesítménybeli változást nem vettem észre, bár mikor anno frissítettem a bios -t akkor se tűnt fel, hogy bármi is belassult volna. Pont azon gondolkozom, hogy érdemes volna itt például egy tesztprogrammal azonos beállításokkal méréseket végezni, aki nem frissített, illetve aki igen, így korrekt eredményt lehetne kapni talán. (Furmark 1.92 -es verziója jó is lenne ehhez.)

Amit most raktam fel, az egy régebbi verziójú unlockolt bios, így sok egyéb beállítást megkapunk, többek között beállítható, hogy a gép ne 80 fokon vegye vissza az órajeleket, ezt egészen 90 fokig fel lehet tornászni, épp az imént teszteltem, működik is, egészen 85 -ig hagytam, hogy felkússzon a hőmérséklet, nem volt teljesítmény visszavétel, tovább nem szerettem volna szegényt gyötörni.

Azt külön kiemelném, hogy nem vállalok felelősséget, ha valakinek valami rosszul sül el a frissítés során!

Bios frissítés menete:
- Bootolható USB pendrive készítése DOS rendszerrel az alábbiak szerint: [link]
- A bios fájl letöltése: [link]
- A letöltött, tömörített bios mappa kibontása a már elkészített bootolható dosos USB főkönyvtárába
- Számítógép újraindítása, majd belépés a boot menübe, USB eszköz kiválasztása, ekkor a dos rendszer elindul, billentyűzet nyelvének kiválasztása
- A "dir bios" paranccsal be kell lépni az USB -n található BIOS mappába
- Végül pedig a "Flash.bat" parancsot kell kiadni

Ezek végeztével lefut az egész, ahol kéri, majd entert kell ütni, illetve várni kell. A végén pár mp -es fekete képernyő lesz, nem kell megijedni, várakozni kell, majd a gép újraindul a már felfrissített új bios -al. Gyakorlatilag ennyi az egész, pofon egyszerű, először olvasva körülményesnek tűnhet, pedig nem az.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.