Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én hangtechnikára költöttem el évek alatt egy vagyont, bár ez kicsit más, mert tartja az árát, vagy épp a forint miatt "drágul". :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Nekem az autoim istapolasa a drogom. Amúgy fiatalabb koromban cserelgettem nonstop a telefonjaim, szép kis pénzeket kerestem rajtuk.

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#4) #73173120


#73173120
törölt tag

"Nokia 930 gyors volt, mert piszok gyenge akksit tettek bele"

Attól volt gyors, hogy gyenge az akku? :N

(#5) MineFox54 válasza lezso6 (#1) üzenetére


MineFox54
őstag

Üdvözlégy testvér :C
Ugyanez a helyzet itt is.

(#6) Lauda


Lauda
félisten

Nektek van valami pénzköltés, amiről tudjátok hogy le kéne szokni, viszont úgy érzitek, hogy bizony megdolgoztok érte, így megérdemlitek?

Az alkohol.

;] :P

(#7) kemotox


kemotox
addikt

Pótvizsgadíjak.

[ Szerkesztve ]

(#8) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem vannak olyan időszakaim, amikor a számítógéppel kapcsolatos dolgokra, szórakoztatóelektronikára illetve Legóra költök el sok pénzt. Aztán lenyugszom, és hónapokig semmi.

Olyan helyzetben vagyok, hogy ez a hobbi belefér, szerencsére (remélem regalábbis :) ).

[ Szerkesztve ]

(#9) ncc1701


ncc1701
veterán

Nincs. Öreg koromra teszek félre amennyit csak tudok. Oszt majd jól felfordulok 60 évesen, amilyen mákom van. :)

(#10) total90


total90
veterán

Öltözködés meg fotózás... elég sokat kiadok, habár az utóbbi időbenegészen ellenállok.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Én csak virtuálisan költök telefonra/kütyükre/bringás cuccokra. Végigböngészek mindent, elolvasom a cikkeket, kiválasztom a legjobban tetszőt, beteszem a kosárba, majd rájövök, hogy semmi szükségem nincsen rá, és törlöm az egészet. :)) Sóher vagyok na.

(#12) d@vee


d@vee
őstag

Nektek van valami pénzköltés, amiről tudjátok hogy le kéne szokni, viszont úgy érzitek, hogy bizony megdolgoztok érte, így megérdemlitek?

Ajajj...az ukrán határhoz közel (20km) lakunk és kinnt nagyon (értsd, rohadtul) olcsó az édesség, a kóla és a chips(na meg a 95-ös benzin literje 230ft.). Pl. egy zsugor Coca egy ezres, egy 183!!!grammos chips, ami minőségben messze veri a coop-os és egyéb nagy áruházak chips-eit, 250forint (míg a 70 grammos chio 300 itthol), az édességeket meg szinte fillérekért hozzádvágják, a bonbonokon és apróbb cukrokon át a táblacsokikon keresztül mindenféle ízű/ízesítésű/töltelékű darabokon át.
Aztán minden alkalommal, havonta 1-2 általában, veszünk 2-3 tásányi édességet.
Erről kellene leszokni...

Mellesleg néhány éve még én is nagy telefonbizniszes voltam. A teljesség igénye nélkül, az első telómat is ide írom:
Nokia3310, Sony Ericcson k700i, Samsung (valamilyen kicsúsztathatós, nem emlékszem pontosan), Motorola w397v
Aztán az androidos korszak, kis kikacsingatásokkal:
Huawei u8500, Alcatel One Touch Fire, Sony E. Xperia X10 Mini Pro, Nokia n97 Mini, Samsung Galaxy Mini 2, Nokia Lumia 610, Alcatel OT-995, ZTE Blade, Sony Xperia U, Iphone 3GS, Huawei Y330, Huawei Y550, Blackwiev BV2000, DOOGEE F3 Pro

Nem ebben a sorrendben, mert arra már nem emlékszem pontosan :D

[ Szerkesztve ]

Ja

(#13) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Mindig elmegy valami PHasságra.

Mozi, színház, meglepik, vacsik jobb helyeken...és persz az ótó. Bár most egészen ügyes vagyok, már félreraktam pár St. Istvánt meg Deákot múlt hónapban.
Hogy később az autóra költhessem.:D

De pl. elgondolkoztam rajta a napokban, hogy telefonra baromira nem kell költsek. Három vagy négy éve van meg az S4 és nem érzem szükségét józan ésszel másiknak. Meg nincs is ami tetszene. Amire kell, tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jól van, látom azért másnak is vannak költekezései.
Mondjuk úgy gondolom, ha az ember, arra nem költ amit szeret, akkor minek él, persze lehet túlzásba is vinni, én az enyémet már annak érzem

Főleg, hogy autót is szeretnék, valami olcsót, aminek az ára már összejöhetett volna, ha nem költöm telefonra ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Meg tudlak érteni.
Én nem iszom, nem dohányzom, havonta kb 1-2 buli van csak, és telefont sem cserélek sűrűn. Nekem sajnos a kütyük és főleg a játékok a gyengéim - mondjuk szerencsére az talán nem annyira költséges móka. De mondhatni ez a hobbim (szerencsére asszonynak is).

d@vee: Ááááá, amivel ki lehet üldözni a világból, az az "itthol" szó (na meg a "kellesz", nem egyes szám harmadik személyben használva). Tudom, mi pestiek meg a-t vagy az-t rakunk a keresztnevek elé, ha valaki szóba kerül és az meg pl. nektek lehet zavaró, de nekem meg ez. :D

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) beherit


beherit
tag

2006-2014 között italra ment a pénz, azóta inkább drágább kajáldákra...
A kütyüket én nem cserélgettem sosem, az valahogy nem izgat, de a fentiek is úgy viszik a pénzt, mintha lapátolnám kifelé az ablakon.

amor fati

(#17) Killer01


Killer01
őstag

Mi viszi a pénzt? Az Asszony. De nagyon :DDD

(#18) Tomi_Ohl válasza enginev3.0 (#14) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Most, hogy látom az avatarod is, már emlékszem rád :) Sima Mi4 topikban is megfordultál, nem?

A válaszom meg az, hogy keveset költekezek, valahogy sajnálom kiadni a pénzt. A Mi3-at is megelőzte egy 11 hónapos (!) vívódás, ami alatt több kiszemelt is volt. Most megint kezdődik, kacsintgatok a Mi5-re, netán Mi5S-re, de egyelőre nem tudom elhatározni magam. ;] :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#19) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Telefonok fejlődése egyre lassul.
2015-ös telefonomhoz képest (Huawei p8) alig tudnak többet a mai -árának sokszorosába kerülő - darabok.
Több a RAM, több az aksi, több a CPU telejesítmény. De ez tényleges élményben alig jön vissza.
QHD felett nem kell teló, 6Gb ram felesleges, aksi mérete és teljesítménye már maximálva van, ilyen kicsi lencsével pedig már alig lehet jobb képet készíteni. Jelenleg kb. itt vagyunk.

Telefongyártók meg már nem tudnak mit kitalálni, hogy vegyük az új készüléket. Mert én biztos nem fokok új készüléket venni (általában ~50 - 100 ezer forinttal drágábban), mert a következő telefonban 4 helyett már 6 Gb ram van és egy minimálissal jobb fotót készít.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#20) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

autó.

egyébként meg koncertek, étteremben kajálás és hifi, utóbbi mondjuk nálam 5-10 évre és sokezer órára van véve komponens szinten.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) janeszgol


janeszgol
félisten

Grat hozzá, jó teló. Szoktam mondani, hogy mindenki annyiért vegyen telefont, amennyit nem sajnál rá. Vagy szolgáltatótól részletre. Annak nincs értelme, hogy az ember rossz gyomorral tekint a megvásárolt cuccára.

Hogy én mire költöttem anno? Könyvekre, újságokra. Most lakásra gyűjtök (nem most kezdtem el), van két fundám, meg mellette egy OTP megtakarítás. Illetve fizetem az egyetemet. Sajnos én is túltoltam picit ezt az okostelefonosdit, de ma már nem érdekel, mint birtoklási vágy. Olvasgatni olvasgatok róluk, de ennyi. Még a Note 5-öt megveszem tesómtól majd (úgy is kelleni fog neki az új Note ha jön), mert ezek a kedvenc telefonjaim. (Note 3-4-5.)
Ha ezentúl veszek is, akkor annyiért, amennyiért az LG K8-at vettem előfizuhoz. (20 ezer alatt, plusz havi egy ezres.)

Könyveket ma már ritkán veszek. Letöltöm/kihozom a könyvtárból és ha tetszik, megveszem. Ma már így tolom. Illetve a Chip Magazinra előfizetek, de a Pc Worldöt letöltöm/kihozom a könyvtárból. Ezek drogok, nem tudok leszokni róluk. (Nem is akarok.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) x_o_n


x_o_n
veterán

Szerintem majdnem mindenkinek...most ujra cd gyüjtésben vagyok és elkezdtem hi-fi cuccokat is (sajnos)gyűjtögetni).....persze utolag döbben az ember mindig le ...mert hiába relativ kis összegek,összeadva....

(#23) enginev3.0 válasza Killer01 (#17) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én már is költök. Ő még suliba jár így nincs sok bevétele, viszont jó dolog hogy ha neki megveszem a 28 ezres bakancsot az legalább olyan jó érzés mintha magamnak vennék valamit

Tomi_Ohl@igen ott is voltam, de arról lebeszeltek a hibák miatt és nem volt 64gigas verzió belőle sehol

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Sokáig spúrkodtam. Aztán bekattantam, hogy az nem tesz boldoggá, hogy a szekrényben áll a della. Úgyhogy idén 400000 Ft-om ment el hangszerekkre - megjegyzés: diák vagyok állandó kereset nélkül. Egy Roland FP30 digit zongora, egy Eastman fémhúros és egy - régi saasregeni Hora tömör juhar klasszikus, egy effektpedál, egy zoom-h1 komolyabb diktafon... Hú. át is léptem a 400-at. Azt mondjuk tudni kell rólam, hogy seftelek folyamatosan, és most is több hangtechnikás hirdetésem van fenn mindenütt. Nem lehet egyszerűen leállni :)

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#25) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Telefonokat nem vittem túlzásba sosem. Sorrendben Nokia 3330 -> Nokia 3410 -> utána megörököltem húgomtól valami kinyithatós Nokiát, nem sokáig volt nálam -> Sharp GX29 -> következett két telefon egymással párhuzamosan, egy Nokia 2330 Classic és Samsung s5230, ezek 6 évig szolgáltak -> majd egy nagy ugrással itt is az egy hónapos Lenovo P70. Ennyi.
A 3410 kivételével mind megvan. 3330 és GX29 nem ad képet, a 2330 iszonyat poros belül és nem működik a felfelé gomb, az s5230 meg nagyon karcos és a kijelző közepén vízszintesen van egy szép fekete csík.

Én a postásoknak adom a megkeresett pénzem egy részét. Mivel gyűjtögetek ezt-azt, az ezekre fordított összeg legalább harmada szállítási költségre megy el.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#26) Tomi_Ohl válasza enginev3.0 (#23) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Lehet, mert aztán arra emlékeztem, hogy Mi4c-t vettél.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#27) d@vee válasza Csapoati (#15) üzenetére


d@vee
őstag

Mivel én itthol lakom és nem itthon :D Felénk ez van berögződve, máshol meg az, hogy a nevek elé névelőt raknak :C :W Különbözőek vagyunk :P

[ Szerkesztve ]

Ja

(#28) lezso6 válasza proci985 (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hifi / hangtechnika mondjuk simán ki is tart 5-10 évet, hacsak nem valami konzumszemetet veszel. Pl nálam egy Benchmark DAC1 teljesít szolgálatot, ami kb 2003-as (!!!) konstrukció. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) enginev3.0 válasza Tomi_Ohl (#26) üzenetére


enginev3.0
félisten

Aham, az lett helyette

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#30) proci985 válasza lezso6 (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

csaladtag tavasszal megkapta a 20+ eves csaladi sony STR erositot, meg hozza egy par 30 eves (40+ kilos tolgyfa dupla 8"as) hangfalat. mukodik.

ja es szepen lemegy 40Hzig.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#31) Buster17


Buster17
addikt

Sok idiót' hobbi követte a másikat...

Gép, energiaitalok, játékok, legok, horgászat, puzzle, gyúrás, motorok, állatok... Most épp kocsis időszakban vagyok :D

Most így visszagondolva rengeteg pénzt elvertem és megtanultam hogy egynél több hobbit nem lehet fenntartani pénz és idő hiánya miatt, de egy fix hobbinak akkor is kell lennie még ha viszi is a lóvét rendesen :(

(#32) enginev3.0 válasza Buster17 (#31) üzenetére


enginev3.0
félisten

Következő nekem is az autó lesz, amit jövőre fogok kezdeni tervek szerint

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem ilyen téren, én a jó árú dolgokra verem el a pénzem. Egyszerűen ha látok egy kihagyhatatlan ajánlatot muszáj megvennem, egyszerűen imádom, ha valami jó vétel. Épp ezért csomót vásárolok Kínából, és akár azzal is képes vagyok fél órát eltölteni, hogy valamit fél dollárral olcsóbban megkapjak.

Régebben én is folyton cserélgettem a telefonjaimat, de én próbáltam minél kisebb buktatóval cserélni. Általában 0ft ra próbáltam kijönni, néha kerestem is rajta, néha bukam. De elmondható, hogy 2 évig mindig az aktuális csúcs telefont használtam, és ez összesen kb 20 000ft om bánta, ami nem rossz üzlet.

(#34) Kareszovics


Kareszovics
addikt

STEAM fiókom töltögetése. :D A sunyi "sokkicsisokramegy" elven b@sz0dik el a pénz. :D

Illetve ahogy már más is írta: itt egy kávézó, ott egy étterem... :B

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#35) enginev3.0 válasza kmisi99 (#33) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam ilyen negyven ötven ezrek

Szerintem két évben egy olcsó autóm már lehetett volna

A felsorolásból meg kihagytam az xperia ion-t

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36) DigitXT válasza enginev3.0 (#35) üzenetére


DigitXT
félisten

egy olcsó autóm már lehetett volna
Nem a majom a drága, hanem a banán... (Telefonnal kapcsolatban meg
remélem, hogy abszolút megbízható helyről van, mert ezeket pont azért,
mert rohadt drágák nagyon szokták szolgáltatóktól hamis papírokkal jól
meglovasítani vmi jelképes összegért, hogy aztán tiltva legyen csak...:O)

Amúgy nálam a motor vitte a zsetont, de nagyon. Tuningolás, balesetek
meg ilyenek.:D De már leálltam vele, csak fáj a sok alkatrész ára.:))

(#37) JasL


JasL
senior tag

PC alkatrészek meg csomó más faszság!

Egy Excel táblázatban vezetem, mi meddig garanciális, mikor vásároltam, és mennyibe került. Természetesen a számlák is el vannak rakva évenkénti bontásban dossziékba.

Októberi költésem:
iGear hálózati töltő 2 USB aljzattal 2490 10/12/2017
DasKeyboard 4 Ultimate billentyűzet 55590 10/13/2017
SteelSeries QcK XXL egérpad 13190 10/18/2017
EK Water Blocks EK-XTOP Revo D5 PWM + Pumpa - Acetal 38100 10/26/2017
Spájz festés munkadíj 20000
Spájz járólap + munkadíj 20500
Kisszoba PVC-zés munkadíj 7500
ELECTROLUX EMS 28201 OW mikrohullámú sütő 29990 10/19/2017
3x5m távirányítós színes LED szalag 8000
Maxkeyboard billentyűk 14000
Dremel 3000-15 mikrogép + ajándék korong szett 15690 10/28/2018
Ray-ban RB3183 002/81 63-15 napszemüveg 39700
Maxkeyboard billentyű clipek 2800

Novemberi költésem:

Electrolux ZUSORIGDB+ porszívó 51900 11/2/2018
Huper 3-as elosztó 2db 1580
Vízhűtés csap, T-elosztó, zárókupak, fittingek 16157
Dishonored 2 13990
Dremel multitokmány 3090 11/17/2017
Karcher WV 2 Plus ablaklehúzó 14990 11/21/2017
Labirintus társasjáték, rubik kocka 10560 11/20/2017
Razvanna 210 cm műfenyő, LED világítás 75000 11/21/2017
APC Back-UPS BX700U-GR 700VA 24360 11/19/2017
Karcher WV 2 Plus ablaklehúzó 14990 11/22/2017
MSI GTX 1070 Gaming X 8G 151495 11/24/2019
Einhell TH-AC 190/6 OF kompresszor 31990 11/29/2018
Einhell 3 részes kompresszor szett 4690 11/29/2017
HoMedics BMSC-3000H SensaTouch masszázsülés 33990 11/29/2017
Razer Deathadder Elite 23000 12/6/2018
Fallout 4, Roline USB 3.0 1.8m-es hosszabbító kábel 7980
Intel Core i7 6800K BOX (2011-v3) 136530
ASUS 2011-v3 ROG Strix X99 Gaming 96030
Kingston DDR4 2666 16GB HyperX Predator CL13 KIT 39170
Arctic MX-2 (30g) 4880

A rohadt Black Friday jól kinyitotta a pénztárcám! :Y

Mielőtt bárki megkérdezi miből finanszírozom: senior szoftverfejlesztő vagyok és nem ma kezdtem!

De sajnos lakáshitelem még így is van.

[ Szerkesztve ]

(#38) x_o_n válasza JasL (#37) üzenetére


x_o_n
veterán

Spájz festés munkadíj 20000
mekkora spájz ez? :)

(#39) Killer01 válasza x_o_n (#38) üzenetére


Killer01
őstag

kiegészítő kérdés: hány emeletes a spájzod? :D

(#40) JasL válasza x_o_n (#38) üzenetére


JasL
senior tag

Vakarás (3 réteg makacs, enyves) meg glettelés is volt benne, 2 rétegben néhol centi vastagon, alapozózás és 2 réteg fehér festés. Azért ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#41) vallas


vallas
senior tag

3-4 éve újra elkezdtem deszkázni 33 évesen, és kb kéthavonta vettem új lapot, ami 15 ezer körül volt, és a "régit" mindig elpasszoltam egy 5-ös ért...

aztán áprilisba lerendeztem a térdem, akkor ráfeküdtem a cipőkre....

Most a gépet kezdtem fejleszteni megint jó idő után + 8 GB ram, és most nézem, hogy milyen vga legyen a GTX660 helyett
1050ti, vagy 1060, és az egér is elkezdett rakoncátlankodni...

remélem lesz prémium...... :DDD :DDD :DDD

Nem szabad mindent meg vonni magunktól, mert akkor meg minek gályázunk, ha egy kicsit sem élünk....

Jövőre meg Linkin Park, és G'N'R lesz amire költök....

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#42) enginev3.0 válasza vallas (#41) üzenetére


enginev3.0
félisten

Prémiumban én is reménykedem:D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43) vallas válasza enginev3.0 (#42) üzenetére


vallas
senior tag

Reméljük igazunk lesz...... :))

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#44) cskamacska válasza NandorHUN (#19) üzenetére


cskamacska
addikt

Én anno azt vártam, hogy a teljesítmény növekedésével a funkcionalitás is bővül, no meg a játékok is fejlődnek, majd jól lehet mini játékgépként használni bármilyen telefont.
Na ehhez képest ott tartunk, hogy a mobilos appok egyszerűek mint a faék(szegény mobilos Opera is fényévekre van elmaradva még egy 10 éves asztali tűzrókától is, nem az akkori Operától :U ), cserébe eszetlen erőforrást igényelnek(droidon legalábbis), játékokból alig van komolyan vehető, de a érintőképernyős irányítás miatt azt is nehezen lehet élvezni, gyakorlatilag bármely, akár évtizedes, konzol / PC játékhoz képest.

Most direkt megnéztem, a Samsung droid 6.0.1-el szállított számológépe 36MB(!) memóriát foglal, na abból hány Commodore 64-es készletnyilvántartó program jönne ki? ;]

Ezért telefonra nem költök, teljesen felesleges. bár amikor mégis muszáj, akkor kell egy legalább középkategóriás gép, lehetőleg 30%-os zakcióban. A nagy gyártók továbbra is tartják a jó szokásukat, hogy alsó kategóriában csak a szemetet szórják ki(rajta is vesztenek, mert a kínaiak alulról fogják őket kitúrni legelőször), LG egész jó G4-G5 csúcstelefonjai után nem szégyellte a botrányos K sorozatot a kisebb pénzűek arcába tolni, Samsung meg a másik a Spreadtrumos borzalmaival.

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#45) Mágus2


Mágus2
Közösségépítő

Nem tudtok annyi pénzt telefonokra költeni, amennyit én elvertem szerszámokra. Hobbi autószerelésnek indult, mára vannak kevésbé felszerelt szervizek, mimt az én garázsom. Tanulság: olcsó hobbit kell választani. :D

[ Szerkesztve ]

(#46) NandorHUN válasza cskamacska (#44) üzenetére


NandorHUN
addikt

Azért olcsón ki lehet fogni jót kb. 2 évvel megjelenés után.

Régebben vettem midig az új készülékeket, de én 80 fölé nem fogok menni telóvásárlással. Ami meg most van mindenre elég. FHD megvan, ahogy sebesség és funkcionalitás is.
100- 150 fölé menni egy minimális teljesítmény, feleslegesen jobb kijelző és zéró innováció miatt pénzkidobás. Inkább keresek egy új hobbit ha nagyon költeni akarok.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.