Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

Szomorú, hogy egy ilyen nagy múltú cég idáig süllyed. :(

(#2) giigz


giigz
veterán

Érdekes. :(

(#3) Ádyka


Ádyka
őstag

Abszolút alsó kategória, amin csak a nevet kell megfizetni.
Borzasztó. Mi szüksége volt erre a cégnek?

Egy normális 400-as körüli enermax 20 körül van, ez 12 ropi.
Ilyen olcsó új enermax táp még nem volt a földön soha. most itt van. :F

Jó teszt. :C

Érdekes lenne lemérni a súlyát. Szerintem egy régi 300-as agyonveri.

Szerk: Enermax oldalán miért nem találok róla egy szót sem sem? :U

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#4) eclipse006


eclipse006
őstag

Nos a teszt nagyon jó lett. :K amikor megláttam a táp belsejét, már gyanús volt hogy 400W-os. Elég gáz ez a dolog az Enermaxtól.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#5) Lenry


Lenry
félisten

Enermaxék ehhez a nevüket adták?
nemhogy valami hamisítvány volt ez a cucc? egy átmatricázott Hiper?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Sonec válasza Ádyka (#3) üzenetére


Sonec
tag

Nem a súly a lényeg :(

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#7) total90


total90
veterán

Gondolom az alsóbb árfekvésű tápok között akar kitűnni, de azokhoz meg drága, ráadásul nem is valami jó. Enermax fail :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8) Csorbi


Csorbi
addikt

Nekem ez egy kicsit gyanús. Akármilyen, az Enermax oldalán fenn lévő típust írom be a google-ba, első helyen hozza a gyártó oldalát, ezt a küklopszot meg szinte csak kizárólag magyar oldalakon hozza be, Enermax oldalán semmi találat.
Érdemes lenne Enermaxnak írni, és rákérdezni a termékre, és ha vállalják, akkor szembesíteni őket az eredményekkel. (Hatásfok, stb)
Ha viszont kiderül hogy ez valami bóvli táp, amit a nevükkel hamisítanak (Mondjuk valami rossz hírű hazai tápgyártó kft? :D ), akkor el kell kapni a hamisítók grabancát.

Ahh, találtam vmit: [link]

"This is from us, we just treat it as a budget line, therefore we keep it on low profile. "

Vazeeeeeg :W

[ Szerkesztve ]

(#9) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Kicsit más kérdést szeretnék feltenni a szerzőnek. Nem igazán vagyok az elektronika mezején nagy harcos. Röviden...az okozhat bármi féle "gondot" a tápnak(hosszútávon), hogy ha a gép készenléti állapotban van? Gondolok itt a melegedésre, mert ilyenkor ugye nem megy a ventilátor. Nem volt semmi gondom eddig csak kíváncsiságból kérdezek.

Üdv.

(#10) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Fogadd nagyon nagy gratulációmat a teszthez. Ezért szeretek ide járni, mert itt nem csak néznek az emberek, hanem látnak is, sőt... beszélnek. Sok-sok ilyen írás kellene ide. :C

(#11) z00li


z00li
senior tag

Jó teszt, grat! :C Szivesen olvasnék gyakrabban ilyen tápteszteket! :K

(#12) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Jó kis írás, viszont nagy csalódás a hardver. Már a legdrágább márkában sem lehet megbízni? :Y
Én FSP-t használok, szerintem eléggé ott vannak.

(#13) Ájvé


Ájvé
veterán

Régen fent volt ez a táp is az Enermax hivatalos oldalán, de emlékeim szerint semmilyen 80+-os jelzés nem volt ott. Tényleg nagy lehet a válság ha idáig jutottak már.

(#14) Probber


Probber
őstag

Ez elég durva! Érdekes, hogy a Tesco-t is megemlíted az írásodban (egyébként igen találó :) ), csak mert ha azt mondanád, hogy ott vetted, én el is hinném.
Ott lehet ehhez hasonló számítástechnikai/elektronikai hulladékokat kapni.

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#15) 14adam


14adam
addikt

A durva életbe :Y :Y

Vajon sok tulajnak azért nem tetszik a eco 80+ hangja mert abba is belelett kontárkodva? :U vagy annak megfelelő volt a hatásfoka és a pufferelés is?

ezt a cikket is nagyon köszönjük,akkor ezentúl nemajánljuk többet :R

Ájvé kint volt,és nekem is valami 85% körüli hatásfok rémlik

#17) Straw olvasd vissza Stol cikkeit,nagyon sok embernél mutatkozott a túlmelegedés probléma

[ Szerkesztve ]

(#16) d@minator válasza Csorbi (#8) üzenetére


d@minator
addikt

Enermax Tomahawk néven is fut némi moddal.[link]

A trafó nem azért kisebb, mert emelték a frekit? :U

[ Szerkesztve ]

(#17) Straw


Straw
senior tag

Gratula, szép és részletes teszt.

Jó tudni hogy tápoknál is van már ilyen, hogy nagy név és fos belső. Bár én inkább Corsairt vennék, az bevált...

42

(#18) Ygg


Ygg
senior tag

Hát nagyon szomorú...
Ezért az árért már tápot is lehetne adni..
Ennyi erővel vehetek kodegányt, meg mellé lakásbiztosítást.

(#19) vergilx


vergilx
őstag

400-asból csakis Corsair CX-400 :C :R

(#20) pechman8


pechman8
aktív tag

Szomorú, hogy ennyire hülyének nézik azt aki Enermax-tápot vásárol. Pedig azok nem a hülyék közül szoktak kikerülni.
Nálam nagyon leminősítette magát a gyártó!
Köszönöm a cikket.

Én is csatlakozom a 8-as hozzászóláshoz.

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#21) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó cikk lett. :R Másrészt ez a táp tényleg nem érdemli meg az Enermax nevet. :(

(#22) Thrawn


Thrawn
félisten

Köszi a tesztet! Tulajdonképpen nem meglepetés, hogy az Enermax kínálatából a legegyszerűbb tápok gagyik, majd minden gyártónál ugyanez van. Egy jó Enermax táp 25k-nál kezdődik ez pedig még csak nem is saját kútfőből kipattant modell, mindössze matricázás. Mindenesetre igény/piac biztos van rá, különben nem csinálták volna meg és a névnek köszönhetően biztos, hogy jól is fogy.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#23) d@minator válasza vergilx (#19) üzenetére


d@minator
addikt

Annak igényes a belsője. Kiegészítheted az aláírásodat: a Cyclops nem Enermax...bár én inkább az elsővel értek egyet. :DDD

(#24) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Szerintem a neve miatt mernek 12k-s árat irni. Szégyen, hogy ez a cég ki merte adni a kezéből.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#25) Lars


Lars
őstag

Hát én ezt a tápot házzal együtt rendeltem anno webshopban. Furcsaságok sokasága merült fel a config összeszerelése kapcsán. Egyrészt a házikó valamivel gyengébb minőségű, mint a régi foxconn házam volt ...
A képen nem az a ház szerepelt, amit végül kaptam, bár ezt nem bántam meg nagyon, mert amit kaptam, még talán formásabb volt, mint a képen látható. Minden esetre kellőképpen elment a kedvem az ilyen vásárlástól. Gyanúsan olcsó volt. Hozzá kell tennem, feltehetőleg ez a része a confignak hamarosan cserére is fog kerülni.
Nem vagyok egy nagy cserélgetős, de az idegesít, hogy a lemez a ház oldalán olyan vékony, hogy amikor megfogom a gép oldalát, horpad mint a régi codegen házak ...

(#26) F e Z o


F e Z o
veterán

Még jó, hogy elolvastam ezt. Egyik havernak épp beajánlottam, de szerintem akkor maradunk FSP-nél.

H2O über alles!

(#27) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó írás, avagy az Enermax leleplezése, gratula. :R
Szégyen, h. egy ilyen neves gyártó, ilyen megoldásokat alkalmaz. :N

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#28) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Ebben az árfekvésben, szerintem a Corsair CX400-at nem igazán lehet megverni. :) Előtte egy 450W-os Enermax Noistaker2-m volt, már van vagy 6 éves talán, de lehet hogy több...na az még anyagból volt, mai napig megy, bár már nem akartam arra bízni egy vadiúj konfigot. (Mondjuk többe is került anno mint a CX400 :) )

(#29) giigz


giigz
veterán

Nekem egy GigabyteODIN 470W tápom van, ez is 12k körül volt. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

(#30) 14adam válasza TonTomika (#28) üzenetére


14adam
addikt

Chieftec ctg,Corsair-t meg csak akkor ha fekete és harisnyázott kábel kell

(#31) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Pont most nézek magamnak egy CM realpower M52-at. Remélem az hozza majd, amit ígér... :U
Jó cikk, köszi.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#32) Daler


Daler
csendes tag

Köszi a cikket! :R

(#33) FRENK1988 válasza giigz (#29) üzenetére


FRENK1988
veterán

10k-ért van már Superb460W

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#34) norbitális


norbitális
tag

CORSAIR 4ever erre csak ennyit tudok mondani szerintem a cx400 mérföldekkel jobb ennél a trágyánál, de ha nem így van akkor kössetek belém.
Az írás viszont jó. :R
Milyen jó, hogy inkább háromszor annyit költöttem a tápra mint egy ilyen szutyokra.

(#35) F_Zolee válasza FRENK1988 (#33) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ami egy kalap sz@r. Tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#36) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

grat Maistro a teszthez és az íráshoz, nagyon rendben van. :R
a tápról meg úgy az enermax-ról meg vagy jót vagy semmit, úgyhogy erről inkább nem írok semmit.
az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a tervezés és a teljesítmény háttérbe szorult náluk, a lényeg, hogy meglegyen a név mögötti bazi nagy marketing munka.......sajnos. :(((

igaz olcsó tápról van szó, amitől nem vár csodát az ember, nyilván nem 12e ft körül találjuk meg életünk legjobb tápját. csak az a baj, hogy nem csak az alsó kategóriában veszik spórolósra a figurát pl. Rev85+ 1250W (stol tudja miről beszélek, ha nem állt volna égnek a haja a 80e ft-os 1250-es táptól, talán arról is írt volna egy cikket, hasonló vagy még ennél is jobban lesújtó zárszóval :U :F

(#37) 590227


590227
aktív tag

Kétlem,hogy az ENERMAX-tól származik.Lehet,hogy hamisítvány.A honnan származik,is hiányzik.Talán Józsefváros?

[ Szerkesztve ]

(#38) marositech


marositech
senior tag

Hiper Power? Jujuj! Nekem is voltak pontosabban 2 db, mind2 kihalt 2 év alatt.
Ez is ki fog!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#39) Archer


Archer
őstag

Amikor meghalt a jó kis első szériás Bluestormom (5 év után, persze nem vitt magával semmit), néztem ezt a tápot is de semmi érdemleges infót nem találtam róla, meg az Enermax oldalán sem volt fent, mondom f.sza egy táp lehet ha még meg sem említi a gyártó a saját honlapján, ezek szerint jól jártam, hogy nem vettem meg. Lett helyette egy Pro 82+, eddig meg vagyok vele elégedve. Kiványcsi leszek bír-e ez is öt évet.
Amúgy nekem a Pro 82+ ventije sem megy kikapcsolás után egy másodpercet sem. Vagy ebben nincs is bent az Enermax féle "csodavezérlés"?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#40) proci985 válasza Zé_Mester (#36) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

az volt az, amikor a párforintos alkatrész miatt keresztbeállt a táp, aztán inkább nem is mondott semmit?:) mondjuk szerintem közkincsé tehettétek volna a dolgot, hogy mégis mi történt.

név mögött nagy marketing és semmi háttér: a zalman szállt el egy időben még így, meg is lett az eredménye.

más, tesztért hatalmas köszönet. pedig eddig azt hittem, hogy az Enermaxok azért is olyan drágák, mert jók. mondjuk az már gyanús volt, hogy egy modern (85% alapján az) 400W-os táp hh csak 300Wot tud leadni a 12es ágon.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) Zé_Mester válasza proci985 (#40) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ígyvan, arról van szó.
meg arról, hogy olyan forrasztási hibák voltak benne, amit szerintünk egy vak-süket-béna műszerész is különbül megcsinált volna......de erről stol többet tudna mesélni, ő szervizelte a tápot, én inkább eljöttem, mert részemről kib...tam volna a 10.-ről :W

(#42) stol


stol
addikt

Pont ma jött be egy Hiper 425.
1év, 10naposan. PFC megfőtt, primerkör elrobbant.
GTK.

E5200, 8600GT, 1 HDD.

(#43) stol


stol
addikt

kép

(#44) Zoo123


Zoo123
senior tag

Végigolvasva a tesztet: nagyon-nagyon elszomorítónak tartom hogy az Enermax ehhez a "tápegység"-nek látszó tárgyhoz a nevét adja... :(
Mostantól az Enermax nevet is fentartással kezelem.

Amikor haver megkérdezte milyen tápot vegyem, fontolóra vettem ezt a "félszeműt" is, de inkább Corsair CX400-at javasoltam neki, az is hasonló árban van és arról biztosan tudom hogy minőségi darab.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#45) feliks


feliks
senior tag

Gratula a cikkhez!
Ilyen cikkeket az ember mindig beteszi a könyvjelzők közé.. :)
Elég nagy szégyen, hogy az enermax idáig jutott..

Egy THERMALTAKE TR2 RX 550W-t is érdemes lenne letesztelni.. :)
i5 750-es gép, 1db hdd, 1db odd, 2x2gb ram radeon hd5770 hawk sípolást váltott ki belőle, meg a garis-csere utáni darabból is.. (proci túlhajtás nékül)

(második hibás darab után iPon kicserélte egy Corsair VX550-re.. :)

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#46) stol válasza Zoo123 (#44) üzenetére


stol
addikt

az is hasonló árban van és arról biztosan tudom hogy minőségi darab.

Láttam már karóra húzott varjút... :DDD

(#47) Zoo123 válasza stol (#46) üzenetére


Zoo123
senior tag

Konkrétan mire gondolsz?
Voltak abból is "gyanús" szériák, ha van infód ne tartsd vissza, mindig örömmel tanulok valami újat! :)
Jöhet privátban is!

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

(#48) 590227


590227
aktív tag

Másodszor jegyzem meg,hogy az ENERMAX de honlapján,nincs ilyen táp.Szerintem hamisítvány.

(#49) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

A tápegységben az Enermax -féle a kikapcsolás után ventit 1 percig járató automatika nyomokban sem lelhető fel. Leállítás után a ventilátor megáll, mint minden másik, főképp mint, a Hiper tápban.

Ennek igazából van valami jelentősége, mint tápok terén?

(#50) adamka16


adamka16
őstag

banyeg. számomra az egyik legnagyobb tápegység gyártó cég (most is csak azért corsairt vettem mert az olcsóbb volt)
remélem nem ez lesz náluk a jövő, mert a modu 87+-os sorozatot alázzák csak így meg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.