Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) stol válasza Sonec (#98) üzenetére


stol
addikt

Azért nem egy fajsúlyú a két dolog, azt ugye érzed :DD

(#102) zazahoho válasza stol (#101) üzenetére


zazahoho
őstag

ott a pont :D

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#103) misx


misx
senior tag

Az a vicc, hogy lehet kapni olcsóbban ennél jobb 400-as tápot is. Ez is olyan mint a Grundig, jól csengő név még mindig, de belül már nem ugyanaz.

(#104) Padree


Padree
senior tag

Biztosan meg van az Enermax marketing magyarázata erre a dologra, szerintem egy olcsó, belépőszintű tápot akartak piacra dobni, megvették valami "noname + 1 lépcsőfok" gyártó cuccát, ráragasztották a matricájukat és vegyék-vigyék.

Nekem volt (van) Hiper (3S350) tápom, a tapasztalataim vele:
3 év garival adták, 7 ezer Ft áron, amikor a kódgány - merkuri - hokubuki tápokat 4-5 ezer Ft-ért árulták. Nem engedhettem meg magamnak 12-15ezer Ft-ot tápra, egy középvacak konfighoz (Athlon XP), úgyhogy valami köztes megoldást próbáltam keresni.
Előnyei szerintem: PFC (passzív), 1,9kg-ot (!) mutat a mérleg alatta (lehet csak marketingfogás és teletömködték ólommal :N ), aranyozott csatlakozók, sok (asszem 6) molex csati, és van benne overcool (!) - azaz a ventilátor kikapcsolás után még jár pár percig benne (ha nem húzzuk ki a konnektorból).
Negatívumok is vannak, régi modell, én 5 éve vettem, akkor volt kifutó széria úgyhogy ez is oka a hiányosságainak: csak 20 tűs alaplapi csatlakozó (nincs +4), nincs SATA csati, 8cm-es ventilátor (igaz szabályozott, halk, de terhelésnél hangos).
Tapasztalatok: 3,5 évet használtam, egy Barton+nF2+9600pro vasat hajtott, hangos volt játék közben, amúgy korrekt halk. Semmi gond nem volt vele időközben, biztonságérzetet adott a 3év garancia, azt a gépet már nem mertem volna rábízni a 300W-os merkurimra. Pár hónappal a gari lejárta után a gép instabillá vált (újraindulgatott), szétszedve látszik hogy a kettő "nagy kondi" közül az egyik megpúposodott. Azóta pihen a polcon. Utána volt egy másfél éves kalandom egy 400as codegennel, de sikerült lecseréljem egy FSP400-60APN-re.

Összegezve én kicsivel többre tartom a Hipert mint a többi noném tápgyártót, de az Enermax nagyot kockáztat ezzel a lépéssel, inkább adná olcsóbban, a tényeket rámatricázva - belépőszintként, de az már meg milyen egy Enermaxtól?!

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#105) zolyee


zolyee
tag

én is gondolkodtam anno 1 ilyen táp vásárlásán, szerencsére nem ilyen lett......

(#106) Chaser válasza AMD X2 (#85) üzenetére


Chaser
titán

A venti vezérlés meg kissé alul van szabályozva, ezért tettek bele sok "anyagot".

audi100td: FSP350-60APN. Az FSP-nek volt pofája kiadni egy 80+ bronz tápot olcsón, a szemetek :DD Kicsit hitetlenkedve néztem, hogy odaver a 250W-os HEN-nek, de bizony odaver. Azzal a konfigom volt 39W idle, ezzel akár 32-34 :)) Ráadásul ez névlegesen nagyobb, tehát hogy elérjük a minimális 20% terhelést jobban le kéne terhelni, ez jóval 20% alatti terhelés. Megkockáztatom, hogy ez egy 80+ silver lehetne, de valami minimális 1-2% elcsúszása van ahhoz képest és ezért kapott csak bronzot. Nagyobb nem kell, meg a 400-as is 12V-os áganként 1-1A-rel nagyobb, csak fölösleges pénzkidobás lett volna, az jó 2k-val drágább. Már egy ideje csak ezt a típust lehet kapni a boltban ahol vásárolni szoktam, szoktam az egyik eladó sráccal dumálni, azt mondta egyet se vittek vissza, szóval nagy eséllyel megbízható hosszú távon is.

zazahoho: Hmm..én is ezt mondtam:) 400W-ig egyáltalán nem kell nehéznek lennie egy tápnak, ahhoz, hogy jó legyen. 600W körül azért már kell bele alu, de maga a tömeg semmire nem garancia, ezt tessék megérteni. Ez a 350-es APN 80-90dkg lehet ha jól saccolom, a 250-es HEN nehezebb:)

GoodSpeed: Néztem az írásod a 400-asról, enyémen 20+4 pin a lap csatija. 3 sata van 1 kábelen, ez az 1 talán amit kifogásolhatnék, lehetett volna 2 kábelre is szétosztani.

stol: Teszteltél már APN-t?

szerk: zolyee: Én is elgondolkodtam ezen az enermaxon anno, de valahogy nem tudtam elszakadni az FSP-től. Náluk is van pár melléfogás, de közel sem ilyen. Ez a 350-es APN hatásfokban veri a 400-as S12 Seasonicot is, ami elvileg a vx450-ek belseje. Szóval powered by FSP...a gép többi része az szokott változni:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#107) stol válasza Chaser (#106) üzenetére


stol
addikt

PAF-et teszteltem, ami kapcsolásilag egyezik az APN-el, csak 8cm-es ventije van.

(#108) Chaser válasza stol (#107) üzenetére


Chaser
titán

Ha nagyon unatkozol sokunk kedvéért csinálhatnál egy külön tesztet az APN-ről is, hátha olyan is elolvassa aki nem vágja ezt a témát és 400-as kódgány helyett azt veszi :R

#98 Sonec: Egy régi 300-as kódgány szériában volt FSP bél, a kék matricásban. Ha jól tudom van most is valami 400-as kódgány vagy hkc amiben szintén FSP vagy valamelyik korrekt gyártó tápja van. Mondjuk én nem kísérletezgetnék.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) szumo válasza stol (#107) üzenetére


szumo
senior tag

Jó kis írás!
Itt a tények lettek tényleg leírva.
Köszönjük a tényfeltárást.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#110) redbull86


redbull86
aktív tag

UPPP a cikknek,..
Tényleg eléggé lehangoló hogy ilyen gyenge minőségű tápot csináltak,.
Pedig eléggé híres márka,. :(

Nekem chiftech 550 esem van nyugtassatok meg hogy az nem ilyen gyenge minőség!

UPP és köszi a tényfeltárást! :))

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#111) audi100td válasza stol (#100) üzenetére


audi100td
nagyúr

FSP 250-60HEN-t nincs kedved tesztelni? :B

Általában 80+osként hirdetik ezt a tápot, viszont felmerült már olyan felvetés is, hogy ez nem igaz: [link] Érdekelne, hogy valójában mi a helyzet és hogy ténylegesen mennyire jó ez a táp.

(#112) audi100td válasza Chaser (#106) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, azt hittem ebben 8centis venti van, ip@n úgy hirdeti, de ezek szerint nem. :)

Milyen gépet hajtasz vele?

(#113) Chaser válasza audi100td (#111) üzenetére


Chaser
titán

A HEN 80+, több konfigot mértem vele és nem csak egy táppal. A jó öreg PNF bizony HEN-hez képest idle képes 15W-ot is kihúzni a konnektorból.

12-es venti van az APN-ben, ipont én is láttam, FSP oldalain nem találtam 8 centiset, valamit benézett az ipon.
Jelenleg GB 740g chipes lap, LE 1300 1V-on, 500-as F3 hdd, 2x2GB ram meg egy sata dvdrw. Prime alatt sincs a gép 50W-on konnektorból. Régebben terveztem ZEN-t, de sok helyen olvastam, hogy előfordult hogy 70-80W-os gépet se indított be, így inkább kihagytam. Ha extra halkat akarok rakok a gyári helyett -ami nem tudom milyen- egy AC keretnélkülit és megoldva, bár a gyári se hangos, 4830-cal kicsit leterheltem, de ott meg elnyomja a vga hűtője a szomszédot is, úh terhelés alatt nem tudom milyen.

szerk: cpu hűtő passzív, a ventinek annyi hangja van mint az F3 motor zaja

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#114) audi100td válasza Chaser (#113) üzenetére


audi100td
nagyúr

Értem, prime-mal, furmark-kal terhelve nem eszik az enyém se többet 60W-nál konnektorból, 300-as ZEN-t akartam én is, de valószínűleg szívás lett volna vele. De végül is meg vagyok elégedve a HEN-nel. Scythe S-FLEX ventivel hangtalan, a többi része a gépemnek passzív ,a vinyó a leghangosabb, pedig az is a leghalkabbak közé tartozik, jó lenne már 1-1,5 Terrás SSD megfizethető áron.

(#115) Sonec válasza Chaser (#108) üzenetére


Sonec
tag

:DDD
Még itt PH!-n is tesztelték :)

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#116) Chaser válasza audi100td (#114) üzenetére


Chaser
titán

Hát igen, hiába feszeltem alul az 1300-ast, akkor is 65nm-es, loadon többet eszik mint a 45 nanosok. Ráeresztettem a primeot + megy winamp, mozilla..konnektorból 46-47W. Az sflex drága -nekem- meg amúfy is AC-t szeretem, 7-800rpm-en az is hangtalan amit mondtam és hűt is, meg olcsó, meg pwmshares:) Kicserélem majd olyanra meg leharisnyázom akkor ütős lesz. Viszont apróknál láttam valaki keres fekete APN-t, olyat még sehol nem láttam. F3 is halk, tán csak az F2 halkabb, de az ugye 5400rpm, az F3 7200.

"jó lenne már 1-1,5 Terrás SSD megfizethető áron." :C én örülnék 64GB-osnak is megfizethető áron :K hdd hangja végül is lényegtelen nekem, el lehet dugni, van méteres sata kábel, tápot meghosszabbítani meg nem nagy dolog.

szerk: Sonec Link?:) Amúgy magamon kívül stolnak hiszek:D

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) EkSYS


EkSYS
senior tag

Korrekt leírás! Gratula!

Tényleg elkeserítő hogy egy Enermax, amire többen azt mondták hogy milyen tuti, ennyit tud kontrasztba állítva azzal amit reklámoznak. (Valoszínű nem ismerték ilyen mélységig a tápot)
Márcsak remélem hogy a következő mondjuk CoolerMutter leleplező cikk nem végződik ilyen eredménnyel.
:C

üdv
b

Eki - az eredeti

(#118) Chaser válasza Sonec (#115) üzenetére


Chaser
titán

Megtaláltam:) YL venti, teapo és capxon kondik, okos elrendezés. A 350-es mindenképp bestbuy még a gyenge huf mellett is, hát még ha erősödik majd. Azért stol tesztjét megnézném különböző terhelések hatásfok vizsgálatával karöltve szívesen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#119) Sonec válasza Chaser (#118) üzenetére


Sonec
tag

Belinkeled? :B :R

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#120) Chaser válasza Sonec (#119) üzenetére


Chaser
titán

:D FSP APN&Saga2 teszt by PH :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#121) Sonec válasza Chaser (#120) üzenetére


Sonec
tag

Köszöntem :DD :R

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#122) stol válasza Chaser (#108) üzenetére


stol
addikt

"Ha nagyon unatkozol.."

ez eddig nem fordult elő :DDD

(#123) #41133696 válasza Chaser (#120) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#124) proci985 válasza stol (#99) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

igaz, igaz, de az úgy kevésbé hatásos, ha az ember leírja, hogy ez szemét:DDD

azt pedig értem, hogy miért nem próbáltál crossloadot a szuper loadteszt után.

mondjuk a durva az, hogy a ráírt értéket leadja, tehát amíg a tesztelő nem méregeti a kimeneti feszeket, addig a gyenge effektivitáson kívül nagyon nem tűnik fel semmi.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#125) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nem lehet Kínaiak rendeltek nagy adag hypert (csak feketében) meg gyártottak enermaxos dobozokat?

Teli vagyunk 20.000-50.000Ft Sennheiser feliratú fülesekkel amikre ugyanaz van ráírva és 100% ugyanúgy néz ki de valójában a 2.000Fts Senheiser szintjén (se) szólnak.

Meg kb mindennel. Kínaiak döbbenetes modon megtanultak terméket hamisítani, nem ismerném az eredeti hangzzásminőségét + nem bontom szét én se jövök rá hamisítvány! Az átlagembernek 100% nem tűnik fel!

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#126) #16939776 válasza Dare2Live (#125) üzenetére


#16939776
törölt tag

A gyártósor éjjel-nappal dolgozik csak az éjszakai műszak nincs lekönyvelve...

Senheiser már régóta nem gyárt jó fülest, 40000Huf-ért olyat kínálnak, amit még én sem mertem elhinni, pedig összefutottam egy pár szar fülessel :(((

(#128) szuper-t


szuper-t
senior tag

Wáá ezen besírtam:D
Kellenek ég ilyen tesztek:) :C
LEgalább lekerül a lepel a hasonló tápokról

(#129) Sonec


Sonec
tag

Aztán kiderül hogy a Codegen lesz a legjobb táp :DDD

LC-Power Tápok Topikja: http://href.hu/x/d1cd

(#130) taaz


taaz
aktív tag

Jo CUCC, kimondottan ajánlot p3-as gépekhez.
Jo irás volt, simán felfogtam gondolkodás nélkül h ilyet nem szabad venni :D

(#131) Tyberius


Tyberius
aktív tag

http://forum.enermax.com/showthread.php?t=232

Angolul nem tudóknak: az enermaxos csóka elismeri, hogy tőlük származik a táp, és hogy ez egy olcsó széria, ezért nem nagyon hirdetik a létezését. Azt csak én teszem hozzá, hogy az internetes találatok alapján ezt a tápegységet csak házakhoz adják, hogy nálunk miért jelent meg dobozos kivitelben, az egy nagyon jó kérdés. A román nyelvű oldalon egyébként tökre másképp nézett ki a doboza is a cuccnak, sima kartondobozra nyomtatták rá az enermax logót meg adatokat+némi artwork, semmi fényes csicsa. Lehet, hogy élelmes importőrök ügyeskedtek?

(#132) proci985 válasza Tyberius (#131) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

olaszoknál, franciáknál, görögöknél, bolgároknál is árusítják. mondjuk kinézet nem egységes, pár helyen OEMszürke a táp fekete matricával.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#133) Tyberius válasza proci985 (#132) üzenetére


Tyberius
aktív tag

Hát akkor ez ennyi. A Balkán kapott olcsó Enermax tápot, némileg feljavított (?) Hiper béllel. Bizony szégyen. Annak idején egy hasonló trükköt én is beszívtam, Benq írót vettem Plextor árban. Többek között ezért ábrándultam ki az egész CD/DVD-világból. Tápok terén most már biztos, hogy megmaradok a jó kis Delta beles 350-es Chieftekemnél, feleannyiba került, mint ez, és lassan már 5 éve szolgál halkan és rendületlenül :R

(#134) zazahoho válasza Sonec (#129) üzenetére


zazahoho
őstag

gondolom elírtad codegány :D

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#135) motorhead válasza zazahoho (#73) üzenetére


motorhead
aktív tag

Nem kell, hanem kellene tudnia!
Ezt nem gondolod komolyan, hogy minden amit ráírnak egy termék dobozára, az 100% úgy is van! Főleg nem a számtech. világában. Hagyjuk már. Nézz már meg néhány termék dobozát mi is van ráírva csak azért, hogy jobban eladható legyen. Néha a hajam tépem. Sajnos a hangzatos szavak, vagy inkább számok, mindég a marketingesek kedvenc játékszere volt. Persze ettől független nagyon szép volna ha úgy lenne ahogy leírva vagyon, de hát..

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#136) #16939776


#16939776
törölt tag

Azért nem kell elájulni az összeszerelés minőségétől komolyabb tápoknál sem, virít bennük az ROHS ón. ha 50% fölött van kihasználva akkor van benne MAX.: 3 év.

tudom ez csak szimplán alul van méretezve...

Gari után, érdemes lecserélni a forrasztó ont nem-környezet-kímélőre.

(#137) Vasinger! válasza Chaser (#84) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Dehogy várok én, mindig ahogy jön. Ha 2 óra játék után, akkor azután.
De ha már a táp ezt csinálja és állítólag jót tesz neki a + hűtés, akkor a többi alkatrésznek is ilyen hűtése kellene, hogy legyen, nem?

AMD X2: Ezek szerint az Enermax az nem az?

(#138) Krix


Krix
őstag

Kar erte. Csak nehogy oda jusson mint a Plextor. Volt szerencsem egy Hiper-hez. Kicsit tovabb birta mint egy ev aztan pukk. Szerencsere nem vitt el semmit a gepbol.

En a magam reszerol maradok a Seasonic-nal. Mar tobb mint 4 eve (az utobbi 2 evben mar 24/7-ben) teszi a dolgat csendben es eppen csak langyosan.

If it is not broken then don't fix it!

(#139) MMIX


MMIX
addikt

Külföldi oldalakon olvastam, hogy az Enermax Tomahawk 450W és 500W-ban CWT DSA sorozatú elektronika van (80plusz bronz). Valószínűleg ugyan ez a bél van a két nagyobb Cyclops-ban is. A két kisebbik Cyclops-ban meg a 70plusz-os CWT PUFP bél. A 405W a PUFP bél felső határa, ezért szerepel ilyen rosszul. A CWT PUFP bél van még a Chieftec Arena-ban.is. A CWT DSA belet használja a Chieftec Nitro nem modulárisok.

A szürke Cyclops a -CP verzió. (cheap?) olcsó magyarul.

[ Szerkesztve ]

(#140) benedekco


benedekco
addikt

Óriási teszt! Köszönjük! :R
Az a fura, hogy a PH! mégis ajánlottnak hozta ki. Ezzel az árral még annak se mondható ilyen tudással párosítva.

Plextor-ra:
Annak idején nem volt választási lehetőségem és Benq és a Plextor közül kellett választanom. Hát a név miatt a másodikra voksoltam, igaz bazi drága volt, cserébe úgy voltam vele, hogy jó a bele. Aztán kiderült számomra is, hogy semmi különbség nem lett volna a két író belseje között. Utólag mégis baromira örültem a Plexi melletti döntésnek. A meghajtó kb az ötödik lemez írása után beadta a kulcsot. Miután rájöttem, hogy van egy néhai íróm, vissza vittem gariba, de nem volt meg a számla. Nem is kaptam rá garit a cégtől ahol vásároltam. Ezek után picit elkeseredve ugyan, de elkezdem kérdezősködni és olvasgatni itt a fórumon. Kaptam is segítséget és kiderült, hogy az öt év gyártói gari-hoz nem kell a számla. Le kellett futtatni egy tesztet(plexi oldaláról letölthető), lefotózni az eszközt, majd az eredményt és a fotót elküldeni e-mail-ben a megadott címre. Pár nap múlva jött a válasz, hogy küldik a csere cumót. Pár napon belül már ott figyelt a gépben az új drive és a régit is megtarthattam(igaz kuka volt szegény). Ezt egy benq-val nem játszottam volna el. Igaz a tartalom ugyanaz, de a szolgáltatás még a régi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#141) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Hát én ezen csak hümmögni tudok... :(

Amúgy a teszt nagyon jó, grat! :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#142) Male válasza benedekco (#140) üzenetére


Male
nagyúr

Amennyire látom, abban az elvileg ugyan ilyen tápban más kondik voltak... például. Meg ott a hatásfok sem tűnt ilyen gáznak. Lehet azóta sikerült még egy kicsit kispórolni belőle ( vagy a tesztre jobbat küldtek :U ).

[ Szerkesztve ]

(#143) Gude


Gude
senior tag

remek teszt kerekedett.Gratula :K

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#144) Killer01


Killer01
őstag

Ez odab@sz..... többet az Enermaxot sem ajálhatom senkinek kivétel említése nélkül. THX a tesztért, nagyon korrekt.

(#145) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

stol megint megmutatta nekünk az élet szürke és savanyú valóságát :R
Nagyon örülök az ilyen embereknek az oldalon. Ő miattuk prohardver a prohardver.
Kicsit meg ijesztett a cikk, mert nem rég vettem egy Enermax pro82+ II -t, 425 öst. Kiváncsi lennék stolnak erről mi lenne a véleménye. :))

(#146) mar1boroman válasza Sonec (#6) üzenetére


mar1boroman
tag

Én Enermaxék helyében elbújnék a föld alá, hogy egy ilyen silány terméket dobtak piacra, már a jó márkákban sem lehet bízni? :(

[ Szerkesztve ]

(#147) stol válasza mar1boroman (#146) üzenetére


stol
addikt

A piac "szüli" az igényt. Az igényt ki kell elégíteni.
Ha szarra van igény, akkor szart kell gyártani :))

(#148) mar1boroman válasza stol (#147) üzenetére


mar1boroman
tag

Elég szomorú hogy szarra van igény...
De ha arra van akkor meg vegyenek codegányt... :DDD

(#149) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Ezt a tápot keresztbe-kasul lenyeli az FSP ATX-350PNF. :D Abban legalább a túlméretezés még ismert és alkalmazott dolog volt.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.