Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) Crystalheart válasza hof.eee (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De azt kell látni, hogy ennek nem kötelező így lennie! A politika alkalmazott technikáira nem térnék ki, de hidd el, elég sokan bíznak a favorizáltakban, csak mellette ott van a másik oldal, az "ellenség" utálata is. Az utálat pedig sohasem jó. Előrehaladni csak kompromisszumokkal és szeretettel lehet; ha mindig csak a másik hibáit nézzük, és bizalmatlanok vagyunk vele szemben, úgy nem.

Hogy a példádra reagáljak - igen, ráéreztél, velem valószínűleg ilyen nem fog megtörténni, annál megfontoltabban haladok (konkrétabban eddig 0 barátnő a magam 19 éve alatt), de a felvázolt eset egyébként is az elhamarkodott kapcsolatok ismertetőjegye. :) Ha pedig igazán komoly volt, akkor egyszerűen nincs átverés, hanem érzelmek voltak, és egy nem működő kapcsolat vált szét. Ha ilyen történne velem, kicsit kiborulnék, írnék róla egy fejezetet a regényemben, de ha igazán szeretem a lányt, a neki legjobbat kívánom. Ha neki nem én vagyok a jobb, akkor nem magamat. Ez ilyen egyszerű. Szóval szerintem nem igazán jó a példa :)

A lényeg, hogy ma az emberek bizalmatlanok. Bizalmatlanok a pártokkal, egyáltalán a vezetőkkel szemben, vagy bárkivel, akinek hatalma van mások életét befolyásolni. Azonban ez egy visszafordítható folyamat, csak most még egyszerűen nincsenek színen a megfelelő emberek. Ha jól átgondolod, akkor láthatod, hogy ami neked rettentő hosszú időnek tűnik, az az emberi történelem, vagy akár csak a Kárpát-medencebeli Magyarország történelmének egészét tekintve igen kis idő. Voltunk már nehezebb helyzetben, és ki is lábaltunk belőle, nem is akárhogyan. Ez a mostani mélypont (mélyföld...) egyértelműen úgy az I. VH óta tart, csak sodródunk az árral, és az ár a kultúra amortizálását hozza nyugatról. Én viszont úgy látom, ha lenne eszünk, most, mikor újra szabadon dönthetünk a sorsunk felől, most lenne lehetőség megkapaszkodni és helyrehozni a hibákat, amiket maga kárára követett el a nép. Sajnos mások hibáit nem tehetjük jóvá, de példát statuálva járhatnánk elöl. Hányszor fordították meg a történelem menetét szeretettel és odaadással... :) Nem feledhetjük, hogy végsősoron egymásért vagyunk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.