Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Néhány entert berakhatnál, kicsit túl egybevan.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Meg pl lehetne valami találóbb cím is. Amúgy igaz amit leír.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#3) Daveeboy


Daveeboy
tag

"Első írásom remélem elnyeri tetszésed"
Nem nyerte el! Látom még nem olvastál internetes "illem kódexet"

A csupa nagybetű ordibálást jelent és valóban rosszul néz ki.
Az, hogy már a második mondatodban trágár megfogalmazást használsz, minősít.
Az enterek hiánya olyannyira zavaró, hogy elment a kedvem is attól hogy végigolvassam.

Ez a személyes véleményem. Szerintem legközelebb kicsit szedd jobban össze magad.

A téma lehet megvitastásra méltő de ez elég rossz bevezető....

[ Szerkesztve ]

(#4) hof.eee válasza Daveeboy (#3) üzenetére


hof.eee
újonc

tudom hogy a csupa nagy betű az ordibálás... de én nem azért írtam úgy az első 3 vagy akármennyi sort hanem mert ezt az írásomat már vádolták azzal hogy másoltam meg hogy loptam mindenhonnan és ezért van úgy... a káromkodást pedig le fogom szedni valószínűleg vagyis kicserélem és az entereket pedig már beleraktam

(#5) Winner_hun válasza hof.eee (#4) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kövérítés? Aláhúzás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6) danilla válasza hof.eee (#4) üzenetére


danilla
őstag

Hát ez nem nyert hangszorót :(
Szerintem erről felesleges volt írnod, dehát szíved joga. Viszont azt nem nagyon értem hogy pl a cigiről miért beszélsz úgy mint világ legnagyobb bűnéről?
A bartánőd cigizéséről meg annyit, hogyha azt láttad volna meg hogy bevesz egy speedet vagy valami szintetikus szart, akkor értehő lenne a felháborodás.

Majd másodszorra jobb lesz!!! :C

[ Szerkesztve ]

https://twitch.tv/ddplayzone

(#7) hof.eee válasza danilla (#6) üzenetére


hof.eee
újonc

Nem nem azthiszem félreértetted. Nem a cigiről szólt mert nekem mindegy hogy szívja e vagy sem csak azt ne 13 évesen tegye ennyi bajom van. Mert azzal nem törődök ha valaki 21 évesen szívja vagy mittomén. Tehát érted mi a problémám??

(#8) dew28 válasza hof.eee (#4) üzenetére


dew28
aktív tag

"NEM MÁSOLOK SEHONNAN MAXIMUM NÉHÁNY HELYRŐL NYÚLOK LE EGY-EGY MONDATOT"
ez igy kicsit paradox, fogalmazd at, es lehet kisbetu de dolt.. ugy elegge elkulonul az irasodtol..

dew

[ Szerkesztve ]

(#9) 7


7
addikt

Aki emiatt az írás miatt plágiummal vádol, az hülye. Nincs ebben az írásban semmi olyan, amit egy átlagember ne gondolhatott volna. Felesleges az elejére az ezzel kapcsolatos szöveg.

Más: Én úgy érzem, hogy ez konkrétan egyvalakinek szól, hiába írtad át a gondolataidat úgy, hogy kisebb-nagyobb mértékben lehessen a nagy egészre vonatkoztatni. Azt javaslom, hogy ezt inkább a barátoddal beszéld meg - különös tekintettel azokat illetően, amik nem feltétlenül lehetnek egyértelműek számára (pl. az, hogy miért nem vagy mellette annak ellenére, hogy jóban szeretnél maradni vele).

Az írás színvonala egyébként úgy érzem, csak alulról súrólja azt, amit egy címlapos írásnak el kéne érnie - próbálj rajta javítani! :)

(#10) #64791808


#64791808
törölt tag

Én az írás elején taglalt "felvágomazereimetkarcolomkörzővelazalkaromat" emberkéknek csak egyet tudok mondani: elnézést, nézhetném?

Fel akarod vágni az ereidet? Hajrá, csak rajta. Aki igazán felakaszthatná magát, az általában nem teszi meg.

Ezen ihletéssel fogok írni egy cikket az öngyilkosságról.

(#11) rarri


rarri
senior tag

Nekem tetszett az írásod, hisz a véleményedet fogalmaztad meg egy nem elhanyagolható problémáról. :) Azt azért elmondanám, hogy én is egy ilyen ereitfelvágó, gyógyszerező, betépve fetrengő kamasz voltam, akinek a szülei tehetetlenek voltak ez ellen bármit is tenni. Most egy olyan felnőtt vagyok, aki dolgozik, saját lakásban, boldog családban él. Nem iszom, csak néha /évente 4-5 ször bulikon/, nem cigizek. És mivel annak idején "megjártam a hadak útját", sokkal nyitottabban, elfogadóbban tudok az emberekhez viszonyulni, mint ha nem történtek volna meg velem a dolgok. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy örülök hogy te ilyen kiegyensúlyozott fiatal vagy, de sajnos a többség nem ilyen, és mindenki úgy próbál "boldogulni" ahogy tud, és az nem árthat, ha van mellettük egy olyan ember is mint te, aki jó példát mutat.

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#12) 3psilon


3psilon
aktív tag

Hát... szerintem kinövik a dolgot.

Hidd el, ez a hangulatingadozás mindenkinél megvan, én 18 évesen is ettől szenvedek (már majdnem alviselhetetlen), csak nem öltözöm emónak, és mondom azt, hogy felvágom az ereimet, meg fojtom alkoholba a bánatom.
A cigi meg simán nem ízlik, a filter egyik végéről sem, de így is egy-egy este alatt elszívok néhány passzív cigit. :)
Igaz, 13 évesen nem kéne.

Na amúgy az én osztályomban is volt egy lány szép kis hegekkel a karján, hát igen, de aztán kinőtte. Addig jó, amíg csak mondogatják, mert így legalább kifejezhetik bánatukat. Én teljesen magamba fojtom, talán az sem jó.

Szerk.: lehetne más a cím pl. levél drága kortársaimhoz, kicsit átírod, és f@sz@ lehetne :)

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#13) TotO'


TotO'
aktív tag

Az az egy gondom van az írással... hogy megfájdult a szemem olvasás közben :D

Egyébként , énis hasonlóképp gondolkodom.... Nekemis volt/van a környezetemben olyan aki dohányzik..(Most szilveszterkor vettem észre , hogy az az ismerősöm is bagózik , akiről nemis tudtam.). Én nemtudom mi benne a jó.. ?!.. Azt mondják , hogy megnyugtat.....Istenem , én ha ideges vagyok , akkor meg tudom magamat nyugtatni..
Szerintem a dohányosok könnyebben is idegesednek fel.. :D

Megaztán ez az Emo Fíling.. Tökre nemértem , hogy mi a lényege....vagyis mi az értelme....
Az hogy az ember (/emo) folyton szomorú , meghogy minden rossz...?! Olvastam erről hogy amire gondolunk az valósággá válik (ami teljes mértékben igaz) (Ajánlom ezt és ezt az oldalt , aki hisz benne annak érdemes kipróbálnia...(ha kell a film akkor go torrent) Ez segített nekem is : Jövő héten jön meg az új telóm! :)) Bocsi kicsit elkalandoztam.... szóval , ha azt mondogatod , hogy "nekem semmi sem sikerül" akkor úgy is lesz , és ezt nem mint a papagáj mondom......
Szóval, szomorú néha az ember, nade hogy ennyire "borús" legyen az élete.... amit mellesleg ő mesél be magának , az már túlzás ! (Sz.tem)

4a || Neuzer Courier DT

(#14) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

emo?

(#15) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Igazad van, csak errol nem ide kene irnod. PH!-n szerintem mindenki tisztaban van ezekkel.... Egyszeruen nem mi vagyunk a celkozonseg, bar a celkozonseg ebbol nem is fog semmit megerteni, szvsz nem is kellett volna megirni. :))

[ Szerkesztve ]

(#16) 7 válasza TotO' (#13) üzenetére


7
addikt

Amennyire én tudom kívülállóként, az csak egy rosszindulatú (de jól gúnyolható ;]) sztereotípia, hogy az "emo" jelzővel illetett emberek depressziósak, lehetőleg minél hamarabb meg akarnak halni, szomorúak minden ok nélkül, stbstb.

Igazából a dolog arról akarna szólni, hogy ezek az emberek nyíltan fel akarják vállalni az érzelmeiket (- emotion - emo) és önmagukat, semmit sem elrejteni - akár kitörő öröm, akár mély bánat. A dolog persze ott kezdődik, hogy a legtöbben átestek a ló túloldalára, és olyanokat is mutatnak, ami abszolut nincs, illetve mindenkinek az arcába tolják, ha épp érzelemkitörésük van. No meg elkerülhetetlenül divattá is vált ugyebár, mert volt, aki kiugró módon "vállalta fel önmagát" (smink, ilyen-olyan ruházati cikkek, stb), és emiatt feltűnő lett. Az meg persze rengeteg ember szerint jó, így ők is követni szerették volna a vonalat (más kérdés, hogy a kevés fantázia miatt inkább majmolták)

(#17) #64791808 válasza 7 (#16) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az a baj, hogy csak akarják :)

(#18) Crystalheart válasza 7 (#16) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az emoban mindenki húdeegyedi akar lenni, aztán a végén ugyanolyan leszt, mint az összes többi emo, de persze határozottan elutasítja, hogy ő bármiben is hasonlytana a "sok pózerhez".

Szerintem azért kaphatott ennyire szárnyra ez a vasalthajmánia, mert egyszerűen nincs más stílus ami lenyomná. Kezdünk ellaposodni zeneileg, kultúrálisan... :|

(#19) rarri válasza #64791808 (#17) üzenetére


rarri
senior tag

Szerintem az emo is csak egy olyan dolog, ami a fiatalok érzéseit fejezik ki, hogy mások szeretnének lenni mint a szüleik. Mert a szülőkön látják hogy nem boldogok. A mai elüzletiesedett kemény világban szeretnék érezni hogy van még szeretet, és ezt ki is szeretnék mutatni. És a kifejezőeszközeik se újak, a nyolcvanas években is léteztek ezek a dolgok, csak nem emo-nak hívták.

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#20) Crystalheart válasza rarri (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát csak sztem a személyiség miatt sem mindegy, hogy valaki Iron Maident hallgat vagy Tokio Hotelt :D Tényleg totál kész tudnak lenni az emo-k, ráadásul általában ezek a zenebandák iszonyatosan igénytelen zenét játszanak. (Tudom objektíven vizsgálni a zenét, nem feltétlenül azt mondom jónak, ami nekem is tetszik, amit én is hallgatok, de ami kritikán aluli, az ellen persze felemelem a hangomat.)

(#21) rarri válasza Crystalheart (#20) üzenetére


rarri
senior tag

Életem első külföldi koncertje Iron Maiden volt! :DD Szerintem mindíg, minden időben vágytak a fiatalok az egyediségre, és ugyanúgy pusztították magukat, csak akkor még nem lehetett ennyire nyíltan. És segítségük se volt. Ha belegondolsz, a dalok is hasonló dolgokról szóltak. Lehet hogy hülye vagyok, de nekem tetszik a Tokio Hotel is, mert érzem benne a szenvedélyt, az erőt. Nekem ez a legfontosabb, bármilyen stílus. :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#22) Crystalheart válasza rarri (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát... TH még hagyján, az inkább valami innenonnan összemásolt valami emo-szerűre festett kölykökkel, de nem tudom, igazi emo bandákat hallgattál-e. Mintha valami nyálgépet elegyítettek volna egy sipákolón krákogó 17 éves nyomi hangjával. :D Hogy finoman szóljak. :DDD

(#23) rarri válasza Crystalheart (#22) üzenetére


rarri
senior tag

Nem hallottam, lehet hogy az nem tetszene. Én nagyon szélsőséges vagyok, vagy nagyon normális /ha szükséges/ ,vagy nagyon hülye /ha nem szükséges normálisnak lennem :D /.Imádom az ízeket, imádok lelazulni, és a zenébe is "beledöglök", másképp nem tudok hallgatni. Kivéve a meditációt, mert az megnyugtat. Azt hiszem ezek reflexek, bennem maradtak gyerekkoromból :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#24) Crystalheart válasza rarri (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, lehet, hogy csak nekem túl nagyok az elvárásaim, mikor mindent a jobb szimfonikus zene nagyságához és zsenialitásához mérek... :)))

(#25) rarri válasza Crystalheart (#24) üzenetére


rarri
senior tag

Szerintem a szimfonikus zene is csúcs, bár én a klasszikus helyett pl. a Sztratovariust, a Vangelist, stb. szeretem, ami hasonló. Az is igaz, hogy a klasszikusok nagy részét nem ismerem, így nem is mondhatok róluk véleményt. Amúgy én a zenét a magam igényeihez mérem, és úgy gondolom te is. /Ha valaki megkóstolta már a vellington bélszínt, az többé nem vágyik már annyira a vajaslekváros kenyérre/ És életérzés is kapcsolódik szerintem a zenéhez, hogy milyen hangulatba szeretne az ember kerülni, vagy milyen élethelyzetbe hallotunk egy bizonyos számot régen...

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#26) Crystalheart válasza rarri (#25) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Hát kissé elmentünk offba, de legalább értelmet adunk a témának... ;))

Stratovarius azért nem egészen szimfonikus, még csak nem is szimfonikus metál - elmondásuk szerint -, de elég közel van hozzá, az tény. Igaz, tőlük csak 5 darab számot hallgatok, élükön a Hunting High and Low-val.

Nos, ha úgy vesszük, egészen biztos, hogy a magam igényeihez mérem a zenét, de az egy nagyon magas szint. :) Még a kedvenc metálbandámtól (Manowar) is csak tizenszámot hallgatok meg szívesen.

Az viszont egy dolog, hogy én mit hallgatok, és mit tartok érdemesnek arra, hogy mások is hallgassák. Rengeteg olyan zene van, ami a fiatalságot csak zülleszti (pl. szerintem ilyen a death/trash metál és a mai újféle emo jó sok ága), eltekintve az italozástól vagy a bulizástól, ami szinte mindenféle koncerten előfordul, de erkölcsileg is.

(#27) rarri válasza Crystalheart (#26) üzenetére


rarri
senior tag

Imádom a Manowart, bennük is érzem az erőt, a szenvedélyt. :R Amúgy szerintem nem a zene zülleszti a fiatalokat, a zene már csak következmény. Szerintem a boldogtalan szülők példája, a jövökép hiánya, a bizonytalanság mások és önmaguk felé, az önsajnálat, a mássá válás vágya / részegen "hiszem magam aminek akarom"/, viszi züllésbe a fiatalokat, akiknek nincs más alternatívájuk a boldogságra, csak az, ha elvonulnak a valóság elől egy szebbnek hitt álomvilágba.

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#28) Crystalheart válasza rarri (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A tanulásunkért az a kulturális közeg a felelős, amiben fölnevelkedünk, én úgy gondolom. Ez persze egy kör, mert utána mi műveljük a kultúrát, tesszük jobbá vagy rontjuk el. Az egyetlen pont, ahol ebbe igazán bele lehet ma avatkozni, akinek elég hatalma van erre, az a vezetőség.

A mai politika - bár nem akarok mélyen belemenni - abba az irányba megy (külsőleg), hogy a politikának semennyire nem szabad az emberek érdeklődési körét befolyásolni, vagy akármilyen módon belenyúlni a kultúrába, az hadd "szárnyaljon szabadon". Ezt nem tartom jónak, persze semmit sem ráerőltetni kéne az emberekre, hanem egyes kulturális vonalakat jobban kellene támogatni, mert most nagyjából az összeset magára hagyták. Elfelejtik, hogy az emberiség legfőbb esszenciája nem a puszta gazdaság és technológia, nem csak az egyszerűség és funkcionalitás. Az egésznek az lesz az eredménye, hogy mindenki megy amerre lát, és rengetegen tévednek úgymond tévútra, és aztán már ez is alapot adhat a harcoskodásnak. Természetesen az egészben ott van a szülők felelőssége is, de miért van vezetősége az országnak, ha nem azért, hogy vezesse a népet? :|

(#29) Kabooom


Kabooom
tag

Mint már előttem Crystalheart kollega felvetette h. emo. Ha valaki olyan helyen jár ahol van iskola nézzen körül kicsit. Gyerek csoportba kijön répanacival haja kiszúrja a szemét és feketére van festve és teli van szúrkálva piercingel 13-14 évesen. Nekem pl. egy ex-nőm lett ien "stílusú" és még régen a lakás minden zegzugában felkértem volna egy ágyjelenetre :D de most ránézek és áhh lelankad a kedvem :( félreértés ne essék 18vok és nem ilyen stílusú szerencsére elkerült ez a divatirányzat és ex-nőm 16évesen lett ilyen mikor én 17 voltam. szóval ha látok egy ilyen emo nevezetű embermaradványt az utcán akkor kb. csak lesajnálóan ránézek mert nem vok az anyja meg az apja h. foglalkozzak vele.

Az h. vki dohányzik hát tegye. Szíve joga meghalni idejekorán vagy sem.:)

(#30) rarri válasza Crystalheart (#28) üzenetére


rarri
senior tag

Én a vezetőség ízlésére nem hagyatkoznék! :O Aki a munkájában nem hiteles, az számomra semmiben sem az, nem követendő példa. A szülők is csak akkor példák nekem, ha ők is hitelesek, életükkel példát mutatnak, melyet helyesnek látok./bár ki vagyok én, hogy ezt megítéljem/ ...

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#31) rarri válasza Kabooom (#29) üzenetére


rarri
senior tag

Ennyi idősen még bármilyen nőnemű lényre nézve "harcra készen" kellene állnod!! :DDD Csak viccelek! :)

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#32) Crystalheart válasza rarri (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nos, igen, eredendő probléma, hogy a politikai elit hitelességén mára már rengeteg csorba esett, talán kijavíthatatlanul. Én azért még nem vetem el a reményt, hogy egyszer egy párt éppen a hiteleségre építi majd az imázsát, és az emberek talán bíznának is benne. Hiszen egy országban akkor mehetnek a legjobban a dolgok, ha a nép bízik a "hatalmasokban", ha tiszteli és szereti őket. Ma viszont vagy elvakulva belefanatizálódnak az emberek egy oldalba, utálva a többieket, vagy "a kisebbik rossz elve" alapján választanak. Mindez a lehető legkárosabb hatással van a kultúrára, kitölti az emberek életét, és nem tudnak magára az életre koncentrálni. A gyermekek egy abszurd világban nőnek föl, nem csoda, ha abszurd dolgokat szeretnek.

(#33) rarri válasza Crystalheart (#32) üzenetére


rarri
senior tag

Igaz. :R

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#34) hof.eee válasza Crystalheart (#32) üzenetére


hof.eee
újonc

Igaz nagyon igaz... csak annyi a hiba hogy mostmár nem lehet olyan párt amelyik a hitelességre épít és ez mind azért van mert már kaptunk annyit amelyik hazudozik stb hogy már az emberek nem bíznak senkiben. És ez nem csak a pártok hibája... hanem minnyájunké, mert ember embernek farkasa és ez ellen nem tudunk tenni semmit. Előfordult már az veled hogy a legjobb barátodnak hívott srác lenyúlta a csajod?? vagy hallottál már ilyet bármelyik ismerősödtől? Biztos vagyok benne hogy igen. És ezért van az hogy senki nem bízik senkiben mindenkiben megingott a bizalom minden felé. Mostanában már semmit nem hiszel el anélkül hogy utánajárnál vagy ha mégis akkor kihasználnak előbb vagy utóbb. Erre szintén egy barátnős példát hozok fel jársz egy csajjal teljesen megbízol benne mondja hogy szeret lefekszetek egymással mondja hogy csak téged szeret... elhiszed neki mert hát ugye mért ne hiszen talán csak az igazat mondja. Jó eltelik pár nap és eléd áll azzal hogy sry de már nem téged szeretlek hanem xy-t (rosszabb esetben ez szintén egy jó barát) jó hát túlteszed magad ezen de előbb utobb minden kiderül. pár hét múlva megtudod valakitől hogy óh hát ők már rég eléggé közel állnak egymáshoz mikor jártatok már akkor is. ledöbbensz hát persze és elhitted neki hogy szeret pedig végig csak kihasznált... ezt nem arra mondom hogy csak ez lehet hanem nagyon könnyen megeshet hogy így van tudom hogy most majd kapom azt hogy te sose voltál ilyen meg nem is leszel nem is azért mondtam mert mindenkire igaz hanem azért hogy már it járunk. tudom hogy ez régebben is megvolt de szerintem biztos nem ilyen mennyiségben...
és miután ez veled is megtörténik már nem tudsz bízni senkiben... és emiatt mennek tönkre barátságok/kapcsolatok/házasságok mert nincs bizalom pedig az mindennél fontosabb és ezért senki nem vonható felelősségre mert ezt szerintem ez az elfajzott rohanó világ a felelős és mi mindjáan szóval nem tudunk kiemelni a tömegből senkit hogy látod b+ ez is miattad van...
nem tudom én ezt vettem észre biztos sokaknak más a véleménye én azt is meghallgatom

és köszönöm mindenkinek aki írt az írásomhoz pro kontra mindent a tanácsokat megfogadom és legközelebb alkalmazni fogom őket

(#35) Crystalheart válasza hof.eee (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De azt kell látni, hogy ennek nem kötelező így lennie! A politika alkalmazott technikáira nem térnék ki, de hidd el, elég sokan bíznak a favorizáltakban, csak mellette ott van a másik oldal, az "ellenség" utálata is. Az utálat pedig sohasem jó. Előrehaladni csak kompromisszumokkal és szeretettel lehet; ha mindig csak a másik hibáit nézzük, és bizalmatlanok vagyunk vele szemben, úgy nem.

Hogy a példádra reagáljak - igen, ráéreztél, velem valószínűleg ilyen nem fog megtörténni, annál megfontoltabban haladok (konkrétabban eddig 0 barátnő a magam 19 éve alatt), de a felvázolt eset egyébként is az elhamarkodott kapcsolatok ismertetőjegye. :) Ha pedig igazán komoly volt, akkor egyszerűen nincs átverés, hanem érzelmek voltak, és egy nem működő kapcsolat vált szét. Ha ilyen történne velem, kicsit kiborulnék, írnék róla egy fejezetet a regényemben, de ha igazán szeretem a lányt, a neki legjobbat kívánom. Ha neki nem én vagyok a jobb, akkor nem magamat. Ez ilyen egyszerű. Szóval szerintem nem igazán jó a példa :)

A lényeg, hogy ma az emberek bizalmatlanok. Bizalmatlanok a pártokkal, egyáltalán a vezetőkkel szemben, vagy bárkivel, akinek hatalma van mások életét befolyásolni. Azonban ez egy visszafordítható folyamat, csak most még egyszerűen nincsenek színen a megfelelő emberek. Ha jól átgondolod, akkor láthatod, hogy ami neked rettentő hosszú időnek tűnik, az az emberi történelem, vagy akár csak a Kárpát-medencebeli Magyarország történelmének egészét tekintve igen kis idő. Voltunk már nehezebb helyzetben, és ki is lábaltunk belőle, nem is akárhogyan. Ez a mostani mélypont (mélyföld...) egyértelműen úgy az I. VH óta tart, csak sodródunk az árral, és az ár a kultúra amortizálását hozza nyugatról. Én viszont úgy látom, ha lenne eszünk, most, mikor újra szabadon dönthetünk a sorsunk felől, most lenne lehetőség megkapaszkodni és helyrehozni a hibákat, amiket maga kárára követett el a nép. Sajnos mások hibáit nem tehetjük jóvá, de példát statuálva járhatnánk elöl. Hányszor fordították meg a történelem menetét szeretettel és odaadással... :) Nem feledhetjük, hogy végsősoron egymásért vagyunk.

(#36) Kabooom válasza rarri (#31) üzenetére


Kabooom
tag

a jóizlés határain belül :DD

(#37) Szaffi93


Szaffi93
csendes tag

Kedves Hofi! Szerintem jó amit csinálsz! (bár lehet elfogult vagyok mint osztáyltárs) Sok sikert a többihez!! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.