Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

jó hangvételű, szépen összeszedett cikk, jó volt olvasni :R

Jelly Bean: én a helyedben nem várnám. az, hogy az 512MB RAM kevés neki, sajnos nem kamu. sok ilyen telefonra elkészítette a modder közösség a JB-t és rettenetes, ahogy szenvednek a telefonok a kevés memóriától. én ZTE Bladen próbáltam ki, nem túlzás, 3 azaz három MB szabad RAMom volt rendszerindítás után. pedig semmi extra UI meg ezer widget meg anyámkínja. csak a tiszta Android.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) csokaadam0


csokaadam0
tag

Hát JB,Sony Ericsson Xperia X8-on inditás után a szabad memó kb 80 mb,szerintem valamit elnéztél a Bladen,az x8 jóval gyengébb mégis van azért szabad memória! :R

csokaadam0

(#3) leslie_smith


leslie_smith
aktív tag

Jó cikk és jó telefon.Nekem is tetszik ez a forma ezzel a színnel.Gratula hozzá. :)

A mobilarena nem kötelező,de "ajánlott". | Xiaomi Redmi 4X

(#4) csernak75 válasza Lenry (#1) üzenetére


csernak75
senior tag

Üdv.

Nekem van egy Nexus s -em gyári 4.1.2-vel, indítás után 110-120Mb ram van szabadon.

(#5) VIBO


VIBO
őstag

Woow. Nagyon eltalálták a seggét is sztem :)

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#6) Иван


Иван
őstag

"Az iPhone óta mindegyik érintős telefon ugyanúgy néz ki, és az almás telefont majmolja."

Kivéve a BlackBerry. ;]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#7) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Tesóm vett egy ilyet, szép, könnyű, erős proci, hasít... Viszont vannak negatívumok is bőven, bár egyikük sem egetrengető. Elsőként az ominózus RAM probléma, 512 tényleg kevés, aztán az aksi ami szintén nagyon hamar lefogy, de ez tulajdonképpen szinte minden okostelefonra igaz. Az előlapi kamera hiánya is sajnálatos. Ami viszont tényleg zavaró az a rettenetes gyenge Wifi vevő, egy Apple Ipod Touch-al összehasonlítva nagyságtrendekkel el van maradva, a szomszédság szobában van a router és folyton megszakad a kapcsolat.

Erre létezik valami szoftveres vagy egyéb gyógyír? Hozzáteszem még 2.3-as szoftver van a telón. :F

(#8) Skynet258


Skynet258
veterán

Jó cikk lett, ügyesen írsz! :K Csak így tovább. ;)

https://geekpulse.hu

(#9) Tom5


Tom5
addikt

Nekem is Sola-m van. Első androidos telóm és sok év Nokia után az első Sony.
Jó cikk, jó teló...grat grat. :R

(#10) Lenry válasza csernak75 (#4) üzenetére


Lenry
félisten

hmmm...
akkor mindenképp utánajárok ennek, mert amiket én láttam, ott mindenhol elfogyott a RAM

köszönöm :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) iHave


iHave
csendes tag

Jó írás, kezdek megbarátkozni a Sonykkal. Jó a design. Ez a 007-es mobil? :D

(#12) komizoli90 válasza =Mentor= (#7) üzenetére


komizoli90
csendes tag

Az akkuhoz 1-2 tipp: Az élő (mozgó) háttérképek igaz hogy látványosak, de eszméletlenül szívják az akkut. Én most teszteltem, hogy statikus hátteret használok, másfél, két napot kibír így. Az adatforgalmat, meg ha nem használjátok folyamatosan, akkor kapcsold ki. Azzal is sokat lehet spórolni.

Hát a Wifi valóban gyengébb mint nekem anno az LG, bár nem nagy a lakás, így nálam mindenhol van jel. Hát ebben sajnos nem tudok segíteni, de hátha a Mobilarénás fórumban (link a cikkben) volt már erről szó, meg lehet ott megtalálod a megoldást is. :)

(#13) komizoli90 válasza Иван (#6) üzenetére


komizoli90
csendes tag

Jogos! :)
Bár erre az új BlackBerry 10-re kíváncsi leszek, milyen házba teszik :)

(#14) apuc


apuc
őstag

Nekem is ilyen van, imádom. :)
A RAM- felszabadítás az Auto Memory Manager - ingyenes, Playről- automatikusan intézi, nekem maximálisan jól.

(#15) apuc válasza komizoli90 (#12) üzenetére


apuc
őstag

Nekem 2.5-3 napot bír, napi 1-1.5 órát használva , ISC-el és a beállítások- energiagazdálkodás- bővített készenléti mód bekapcs.Fényerő 30%- rlég jó így is, statikus háttérrel.3G megy mindig.
Ja, és a szinkronizálás a főképernyőn meglévő táblán kapcsolom, nem automata!
No meg a Facebookot ritkán használom, zabálja az akkut..

(#16) neorow1


neorow1
senior tag

Kellemes hangvételű cikk, jó volt olvasni. Annyit hozzátennék, hogy a P-n hangerő fel + bekapcs gomb az újraindítás, itt már megváltoztatták vagy elírtad?

(#17) komizoli90 válasza neorow1 (#16) üzenetére


komizoli90
csendes tag

Köszönöm! :)
Szerintem jól írtam "a főkapcsolót, és a hangerőszabályzó felfelé gombját" . Csak bekapcsoló helyett főkapcsolót írtam, meg tök hülyén fogalmaztam :D

(#18) G.Peter


G.Peter
aktív tag

Hát igen, ha 1 GB RAM lenne benne, akkor valószínűleg már ilyenem lenne. Kár érte, pedig ezen kívül tényleg jó telefon :K
A cikk is jó lett, grat :)

(#19) neorow1 válasza komizoli90 (#17) üzenetére


neorow1
senior tag

Hát ezt nem kicsit félreolvastam, biztos a "főkapcsoló" szó okozott pillanatnyi agyleállást. :)

(#20) Skynet258 válasza iHave (#11) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem, az az Xperia T. ;)

https://geekpulse.hu

(#21) Termi92 válasza Lenry (#1) üzenetére


Termi92
tag

Xperia Play, Jelly Bean rom (P.A.C rom akit érdekel )... alapjáraton 65 mb szabad ram (de ha lelövök mindent akkor 100 mb is van)... 1,6-on proci, bőven megfelelő (játékok nem szaggatnak)...

[ Szerkesztve ]

(#22) kromatika


kromatika
veterán

köszi a cikket.örömmel olvastam.

(#23) dokee78


dokee78
félisten

A Samsung S5230 mióta okostelefon?
A Sony Bravia Engine azért eget rengető változást nem hoz.
Azt is csak a kijelzőn nézett képek és videók közben érzékelni.
Tehát menüben sehol.

[ Szerkesztve ]

(#24) iHave válasza Skynet258 (#20) üzenetére


iHave
csendes tag

Á, tényleg :)

(#25) hodostamas


hodostamas
addikt

Aki esetleg hackelni szeretné :) [link]

(#26) opeter87


opeter87
senior tag

Egyedi, hó hangulatú cikk lett. Gratulálok.

Nekem is egyre jobban tetszenek a Sony telók, mióta volt egy tipom, mert baromi jól optimalizált telefonok, de a Sony-s UI-t valahogy nem tudtam megszokni.

(#27) wutuka


wutuka
aktív tag

Valóban kiváló telefon. Én is nagyon szeretem,csak éppen most lettem T-Mobile-s,és a Telenor függő telefonom sehol sem tudom kifüggetleníteni!
Valakinek van valami infója ezügyben? :U

Lionel Messi : The Best !

(#28) Zotwoo válasza dokee78 (#23) üzenetére


Zotwoo
tag

Én sem sok különbséget találtam a Bravis és sima között. Max annyi, hogy valamivel mélyebbek a színek.
A Sola viszont tényleg jó kis telefon, nekem csak az ára magas egy picikét.
Jó teszt!

Zotwoo

(#29) dokee78 válasza Zotwoo (#28) üzenetére


dokee78
félisten

Sok különbséget nem láthattál.

(#30) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

A cikk szuper és a telefon nem kevésbé. Szép is, gyors is. Az Sony megint jót húzott ezzel a telefnnal :K

T-nél lehet majd kapni?

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#31) czundermák


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Unokaöcsémmel közösen váltottunk telefont az öregecske N96-t és N95 8GB-t részéről Sola-ra részemről T-re, és hasonló véleménnyel van róla ő is. Mindketten most egy hete használjuk őket, mivel nem volt érintős telegrácsunk, főleg nem ez a kategória, az újdonság varázsa és a gördülékenység sok unalmat elűző órát okozott a készülékekkel.
Használd egészséggel!

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#32) ricsidealer


ricsidealer
tag

nemtudom,hogy te mit csinálsz,de nekem szépen eldöcög 3 ,akár 4 napig is ha télleg nem nyúlok hozzá,ha télleg piszkálom,akkor másfél napot azért megy (valszeg annak köszönhető,hogy amit te feltettél 40 alkalmazás,abból 30 megy a háttérben...)

Nokia 6.1

(#33) kovgab


kovgab
aktív tag

Gratula a cikk jól sikerült és jó telót találtál magadnak ... :C

Ká Úr

(#34) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a cikket :)

"There is nothing permanent except change"

(#35) Tom5


Tom5
addikt

Win 8 nem ismeri fel a solát, csak adatátviteli módban. Akkor is only memkarit lát.
öröm bódottá... :DDD

(#36) s8109csa


s8109csa
tag

Nekem is fájt eleinte a némítás levétele a csúszkáról, de...
...A bekapcsológomb hosszan nyomásával elő lehet csalogatni egy menüt, melyben a hangséma beállítható, valamint a repülő mód is bekapcsolható.
Szóval nem rossz a helyzet. Ez mondjuk nem Sola, hanem Xperia Pro, de gondolom ez ICS specifikus.

(#37) escape


escape
aktív tag

Hali. Nekem P-m van, és én is szeretem, jó irányba halad a Sony. Makró móddal kapcsolatban mondanám, hogy bizony vannak benne különböző üzemmódok, csak teljesen automata a felismerés és a váltás. Használd egészséggel még jó sokáig.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#38) aram01


aram01
nagyúr

az irás jó,de a teló még mindig nem tetszik hogy így kiáll az eleje

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#39) pete_21


pete_21
addikt

Jó hangvételű, igényes írás. Gratulálok a cikkhez és a telefonhoz is!
Ami a JB-t illeti: szerintem kamu, hogy kevés neki az 512 Mb ram. Ha akarja, és megéri neki, akkor ki fogja adni rá a Sony a JB-t is.
Defy-re és Defy+-ra van főzött JB, frissen telepített romnál 240-250 Mb a szabad ram. Viszonylag belakott rendszeren 200 Mb körül mozog a szabad memória.
Amit a modderek meg tudnak oldani, azt a Sony is meg tudja, ha akarja. ;)

(#40) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a bemutatót :R
Így az is kedvet kap kipróbálni aki nem szereti a Sony-t.

Dave666

(#41) Termi92 válasza pete_21 (#39) üzenetére


Termi92
tag

Sajnos (szerencsére?) van amit a modderek ezerszer jobban meg tudnak oldani mint a gyár... és azért ez elég szomorú...

(#42) deja vu válasza Termi92 (#41) üzenetére


deja vu
addikt

A gyár is megtudná, csak neki nem érdeke, hogy teljesen elégedett legyél a mobiloddal, mert akkor ritkábban cserélnéd.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#43) mrbego


mrbego
aktív tag

Hali,
ez a Hard reset tényleg segít? Mert nekem néha érthetetlenül lassul vagy akad. Ez a hard reset egyenlő a beállítások menüben lévő gyári beállítások visszállításával?

Üdv, P

(#44) komizoli90 válasza mrbego (#43) üzenetére


komizoli90
csendes tag

Hello.
Hát tény, hogy utána is van, hogy megakad néha-néha, de kevesebbszer, mint reset nélkül (szerintem). És igen, a hard reset = gyári beállítások visszaállítása

(#45) mrbego válasza komizoli90 (#44) üzenetére


mrbego
aktív tag

Köszi!

Üdv, P

(#46) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok

Windows8.-at ,hogy birnám rávenni felismerje sony xperiát ?

Gamertag:Rob3rt75

(#47) emeric


emeric
csendes tag

Üdv Mindenkinek ! :)
A segítségeteket szeretném kérni!
Van egy solám, ami érthetetlen módon, ha külső eszközre dugom(headset, adatkábel, töltő)
a kijelzőt percekig nem lehet kezelni!
A feloldás is kín szenvedés, a menüben össze vissza ugrál, majd egy kis idő után áll csak helyre.
De ha hosszabb ideig megint nincs semmi rácsatolva, újra el játssza! :(( :W
Ötlet valaki? :F Esetleg tapasztaltok? :F
Jah és volt szoftverezve garival, de még mindig fennáll a probléma, android is frissítve volt ,de akkor se akarja az igazat :W
Előre is köszi a segítséget! :)

(#48) apuc válasza emeric (#47) üzenetére


apuc
őstag

Itt kapsz választ, ez a topik halott:

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.