Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Szép szám, grat nekik! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) Ádám16


Ádám16
addikt

7.4 mrd ember a Földön, s 10 ev alatt 1 milliárd eladott Apple iPhone - ami egy évtizede az olcsó ellentéte. Hihetetlen.
Mindenesetre én örülök ennek, mert ha azt nézzük, megerdemlik. Amit Jobs csinalt ezzel a céggel, ahonnan visszahozta, az emberfeletti.
Jók ezek az iPhone-ok, na. :)

(#3) F34R válasza Ádám16 (#2) üzenetére


F34R
nagyúr

Jok, csak a mogottes tartalom elszomorito.

(#4) dilajoska1


dilajoska1
őstag

:U
[link]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#5) DaveJr


DaveJr
őstag

Magyarán statisztikailag minden 10. embernek iPhone-ja van...már nem is annyira presztizs termék. Tucat termék lett:) ;]

Szép szám az biztos. Kíváncsi lennék, hogy Samsung hol járhat az S szériával.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#6) C4mp3r válasza DaveJr (#5) üzenetére


C4mp3r
addikt

soha senki nem mondta, hogy presztizs termek, ezt csak itt vadkeleten gondoljak igy egyesek

(#7) Ádám16 válasza dilajoska1 (#4) üzenetére


Ádám16
addikt

Ez nem kicsi visszaesés, de ezt tudjuk be annak, hogy szvsz a 6s-re rengetegen nem upgradeltek, mar csak a kornyezetembol is kiindulva

(#8) hdanit610


hdanit610
aktív tag

Fura, de Amerikában nem presztízstermék, csak az Eu sokkal keletebbik felén van ez a tévhit. Drága, pont ezért gondolják annak, pedig igazából csak egy kiválóan összerakott, szép (szubjektív) okostelefon.

Amúgy meg gratula, egymilliárd az egymilliárd, nem semmi! :R

(#9) dilajoska1 válasza Ádám16 (#7) üzenetére


dilajoska1
őstag

Én azon csodálkozom hogy a cikkben a 1 milliárd eladott iphonról írnak, amit linkeltem ott pedig 1 milliárd apple kütyürűl beszélnek (fél éves hír).

"1 milliárd aktív Apple kütyü (melyről az elmúlt 90 nap során legalább egyszer történt valamiféle bejelentkezés a vállalat szolgáltatásaiba)"

"Az nem derült ki, hogy ezen belül hogy oszlanak el a készülékek, iPhone, őket követik az iPadek, a Macek, az iPod touch-ok, végül az Apple TV-k és az Apple Watch"

Akkor hogy jön ki az 1 milliárd iphone?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#10) DaveJr válasza C4mp3r (#6) üzenetére


DaveJr
őstag

A lényegen nem változtat itt nálunk:)

Nem kell komolyan venni minden hozzászólást pláne ha a végén ott van ez: ;]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#11) #20655360 válasza hdanit610 (#8) üzenetére


#20655360
törölt tag

Sztem a többségünk nem ott lakik, szal totál le van szarva h ott minek számít. :)

Mondjuk valóban nem egy presztízstermék. Túlárazott, csili-vili szemét.

[ Szerkesztve ]

(#12) ToniSoprano válasza dilajoska1 (#9) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Annyit gyártottak belőle 10 éve alatt, valószínűleg az 3-6 évbél idősebek már nem is működnek, de 1-2 évesen is egyszer leejted azt annyi neki kb.

(#13) mukibuci válasza dilajoska1 (#9) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

minden iphone apple kütyü, de nem minden apple kütyü iphone

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#14) Dottore válasza hdanit610 (#8) üzenetére


Dottore
addikt

De igen az. Mindenhol.

A presztízs nem csak az jelentheti, hogy kevesek kiváltsága, a presztízs lehet egy széleskörűen elfogadott dolog, egy szolgáltatás, vagy egy életérzés. Az Apple igazi ereje a termék mögött lévő filozófiában van, amit szerintem nyugodtan lehet akár presztízsnek is nevezni, csak el kell vonatkoztatni attól, hogy nem jobbnak, hanem másnak gondolod magad tőle és ez már bőven presztízs.

(#15) janeszgol válasza dilajoska1 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Tippeljunk. 2007 ota eltelt majdnem 9 ev. Tobb szeria is meghaladta az evi 100 millio darabot. Szoval csak iPhone-bol realisnak tunik az egymilliard db.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) dilajoska1 válasza janeszgol (#15) üzenetére


dilajoska1
őstag

Olvasd el amit idézek a cikkből
Apple kütyü: Iphone, Ipad, Ipod-touch, Apple watch, Mackek.
Ugye a legyártott meg nem egyenlő az eladottal!
Lehet itt az aktívan használtakról beszél a linkelt cikkben!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#17) Tigerclaw válasza DaveJr (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem jelenleg van 1 milliárd iPhone használatban, hanem a 10 és fél év alatt adtak el ennyit. Szerintem az iPhone vásárlók 30-40%-a évente cserélte, másik 30%-a 2-3 évente. Gondolom most olyan 300-350 millió lehet használatban. Persze hasraütésre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) ToniSoprano válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Több az, szerintem 500-600 milla lehet használatban egyre nőttek az eladások, szerintem utóbbi 3-4 évben adtak el 500-600 millió darabot.

(#19) viktorhu válasza dilajoska1 (#9) üzenetére


viktorhu
veterán

Úgy, hogy összekeverted a régi cikket a mostanival :)

Iphone-ból is megvan az egymilliárd, ott a hivatalos közleményhez a link a cikk tetején:

Apple celebrates one billion iPhones

(#20) razzorr válasza Dottore (#14) üzenetére


razzorr
őstag

Persze hogy az,ne vicceljünk már. Csak fura paradoxon amikor a gyári melósnak is az van,meg a gyár tulajdonosának is.

(#21) dilajoska1 válasza viktorhu (#19) üzenetére


dilajoska1
őstag

Azt nem láttam hogy ott is megjelent a cikk :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#22) janeszgol válasza dilajoska1 (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Elolvastam és én nem legyártottról beszéltem, hanem eladottról. A legyártott engem nem érdekel. :)

A tabletek érdekelnének még, mennyit adtak el eddig. iPod Touchból nem gondolom, hogy millió százszámra fogyott volna.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) MineFox54 válasza Ádám16 (#7) üzenetére


MineFox54
őstag

Azzal a kinézettel...

(#24) hdanit610 válasza janeszgol (#22) üzenetére


hdanit610
aktív tag

iPad-re én is kíváncsi lennék, de nem szokták általában részletezni, hogy adott negyedévben mennyit adtak el termékcsoportonként. Gondolom majd akkor fogják napvilágra hozni, ha valami eladási mérföldkövet érnek el. Mondjuk amennyi modell már most is van, több, mint elég, inkább sok. Az iPad eladások meg folyamatosan zuhannak, hiszen azért azt hosszabb időre veszi az ember.

[ Szerkesztve ]

(#25) Pttypang válasza razzorr (#20) üzenetére


Pttypang
veterán

Miert?

Everybody lies.

(#26) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Ez brutális mennyiség.

(#27) lacruise válasza razzorr (#20) üzenetére


lacruise
tag

+1

LG G5 & BB Z30

(#28) janeszgol válasza hdanit610 (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen ez igaz. A tabletek nem nagyon fogynak. Gondolom egy negyed-, félmilliárdnál csak szólnának azért. (Az is szép lenne ám.)

razzorr, mondok valami gusztustalant. Többektől is ovlastam már itt, hogy (nem pontos megfogalmazás, szóval nem idézet, csak kiemelés): "a vezetők iPhone-t, a többi dolgozó Lumiát/Androidos telefont kap munkaeszköznek." Felteszem a kérdést, hogy a vezetők evvel szeretnék kifejezni, hogy mennyire felette áll másoknak? Undorító ez az emberi természet.
Voltam egy munkahelyi toborzáson (minimálbéres). Jött az ötönyös vezér persze, iPhone-nal. Nyomogatja, majd megkérdez minket, munkásjelölteket, hogy nem idegesít-e minket ez az okostelefon, mert sokszor nem azt csinálja, amit kéne. És még előadott egy kis litániát sanyarú sorsáról. Ott küldtem volna el a ká anyjába. Ha nem tudja kezelni a barom, akkor dobja el. Ez négy éve volt. Akkor az iPhone még picit jobban számított presztízsnek.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#29) DaveJr válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


DaveJr
őstag

Tudom. És ezért is írtam oda, hogy statisztikailag.....értsük már amit a másik ír.

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#30) Mercel


Mercel
senior tag

Szép teljesítmény.

Ha nem szivatnák a hülye hiányosságokkal, megkötésekkel meg az "ez van ha nem tetszik bekaphatod" attitűdökkel a felhasználókat és a biztonsági kérdést is nem csak divatból az utóbbi időben vették volna komolyan, akkor ez a szám simán lehetne a duplája is, az ártól függetlenül is.

Ez esetben nekem is mindkét mobilom iPhone lenne.
De a BlackBerrym mellett nem dobtam hanyatt magam a felhasználói élménytől, pedig azt hittem dejólesz.

Mondjuk amit tudott azt jól tudta és atom stabil volt a rendszer.

Marcel

(#31) leslieke válasza janeszgol (#28) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

"a vezetők iPhone-t, a többi dolgozó Lumiát/Androidos telefont kap munkaeszköznek."

Nálunk pont ez a helyzet.. bár tablet fronton viszont mindenki iPad-et kap.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Wow, szép szám, csak a K+F látszana a készülékeken..

Finn the human

(#33) Fejvadi válasza Matada2.3 (#32) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Mi az a 'K+F"?

(#34) BoC1ka válasza Fejvadi (#33) üzenetére


BoC1ka
senior tag

R&D - kutatás és fejlesztés

YNWA

(#35) janeszgol válasza Matada2.3 (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

A Samsung K+F mutatószáma nem elég rajta? :D

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) Matada2.3 válasza janeszgol (#35) üzenetére


Matada2.3
veterán

:DD Najó, bocsánat, hogy ilyen magas elvárásokkal fordulok a legnagyobb hasznú mobilgyártóhoz :B

(#33) Fejvadi: Megválaszolta már felettem a kolléga :) legközelebb az angol fogalmat is le fogom írni, bajba szoktam lenni ezekkel.

[ Szerkesztve ]

Finn the human

(#37) Fejvadi válasza BoC1ka (#34) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Köszi, ez eszembe se jutott. :R

(#36) Matada2.3
Már tudni fogom, megjegyeztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#38) Potrien


Potrien
senior tag

A következő egymilliárd nehezebben fog összejönni nekik,szerintem.

(#39) hwtvennek válasza razzorr (#20) üzenetére


hwtvennek
tag

Mint ahogy a gyári melós is Coca-Colat iszik, meg az Amerikai elnök is. :)

(#40) atike


atike
nagyúr

Erre kapásból ami beugrott:

"Egyél sz*rt! Egymilliárd légy nem tévedhet!" :DDD :DDD :DDD

Na jó, nem párhuzamot akartam vonni, de adta magát a poén. Nem semmi eredmény amúgy. Arra kíváncsi lennék, hogy vajon hány olyan ember lehet ebben a nagy számban, aki a kezdetek óta iPhone-t vesz és mindig cseréli az újabbra. Nem csorbítja ezt az eladást, de azért árnyalja.

...és mellérakva, hogy messze a legnagyobb haszonkulccsal értékesített telefonokról van szó még jobban lenyűgöző ez az adat.

(#41) hdanit610 válasza janeszgol (#28) üzenetére


hdanit610
aktív tag

Nem rossz sztori, a mi cégünknél majdnem jól kitoltam mindenkivel. Anno, mikor megjelent a 2G, sikerült egyet szereznem és meglátta nálam a főnök. Neki akkor egy Nokia N95-öse volt, kb. csúcsnak számított, legalábbis az N szériában. Meglátta és mondta a másik főnöknek: "Te, itt 200.000-es telefonokkal rohangálnak, túl jó fizut kapnak. Nem kéne ezen elgondolkodni?" Mondanom sem kell, nem volt annyira vicces és rajta kívül senki nem nevetett.

A fizu azóta is annyi... :D vagy inkább :O

(#42) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Szép szám.

A térerő veled van!

(#43) Potrien válasza hdanit610 (#41) üzenetére


Potrien
senior tag

Tipikus bunkó megközelítése volt a fönököd részéről a dolognak! :(

(#44) #20655360 válasza hdanit610 (#41) üzenetére


#20655360
törölt tag

LOL. A tirpák parasztja.

(#45) hwtvennek válasza atike (#40) üzenetére


hwtvennek
tag

Android OS-el szerelt eszközből sztem több van. Húzzuk rá arra is ugyanezt. :)

(#46) atike válasza hwtvennek (#45) üzenetére


atike
nagyúr

Csak épp itt nem iOS-ről van szó (és Androidról) hanem iPhone-ról... Azaz érdekes lenne ráhúzni... :)

(#47) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem tudtam elmenni a cikkben linkelt első iPhone teszt egyik mondata mellett, amit Bocha kartárs fogalmazott meg:

"A szövegbevitel viszont necces. Akármit mond Steve Jobs, a billentyűzetet érintőkijelzővel nem lehet kiváltani, az iPhone sem tudja."

Mai viszonylatban jót mulattam ezen, szórakoztató volt újraolvasni az említett tesztet. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) razzorr válasza janeszgol (#28) üzenetére


razzorr
őstag

Sajna ilyen undorító világot élünk. Ez csak egy példa a sok közül.
Maradjunk annyiban,hogy egy iphone kiváló eszköze a presztízs megteremtésének, az meg hogy ki mit lát bele,mindenkinek az egyéni érzelmi világa,intelligenciája dönti el. Én nem nézem többe azt aki iphone-val jár mint aki nyomógombos Nokiával nyomja. Aki szerint emiatt van a két ember között különbség,annak baj van a fejében.

(#49) Crafter32 válasza Mr.Silkó (#47) üzenetére


Crafter32
őstag

És milyen igaz még mindig. Nincs ezen mit nevetni. Lehetetlen úgy használni bármilyen eszközt is tapicskolva, hogy nem nézzel oda. Egyszerűen csak hozzászoktak az emberek és mára elfogadott lett, de attól még a fizikai még mindig gyorsabb és jobb.

(#50) Воланд válasza Crafter32 (#49) üzenetére


Воланд
titán

Az gondolom nem probléma, hogy a mobilos gépelési világrekordokat rendre touch screen-en döntik meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.