Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ekkora méretben én már szívesen látnám a 4k-t. Még szívesebben hozzá minél több tartalmat.
Arra kíváncsi vagyok, hogy az olcsóság oltárán a felbontáson kívül még mit áldoztak fel.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) nightshadow


nightshadow
veterán

"Nagyon itt lenne az ideje már, hogy az Észak-Amerikában vitézkedő Vizio Európára is kivesse hálóját!"

Ha kivetné akkor meg a VÁM meg a magyar ÁFA miatt elveszne az árelőny. Hozzánk képest minden műszaki cikk ott olcsó.

(#3) Warter válasza nightshadow (#2) üzenetére


Warter
őstag

Hát ez az, 1.6-ért már láttam 79"-es LG-t és az legalább UHD volt. Ezt ha átszámoljuk euróba + vám + áfa. Már kb ugyanott vagyunk.

(#4) nap


nap
addikt

Azt hittem 80 centis tv-ről van szó.
4000-ért veszek egy kocsit, meg egy projektort.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#5) Ablakos válasza nap (#4) üzenetére


Ablakos
őstag

Pontosabban egy kivénhedt roncsot, meg egy diavetítőt.

(#6) Ispy válasza Ablakos (#5) üzenetére


Ispy
veterán

:DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#7) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Hát ebben tényleg csak a méretet kell megfizetni, mert más nincs a feature listáján. A smart funkcióról meg már mindenki tudja, hogy a gyári megoldások hihetetlen rosszak. Egyszerűbb venni egy kis dobozt a TV mellé, akár egy androidos sticket, vagy egy komolyabb Apple TV-t, Amazonos, vagy más dobozkát, ha a megfelelő országban él az ember. A megfizethető tényleg egy relatív fogalom. Gondolom van olyan 100 milliós Ferrari is amire valaki azt mondja hogy megfizethető.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Sicilian válasza Ablakos (#5) üzenetére


Sicilian
addikt

Ez jó ! :DDD

nothing is true everything is permitted..

(#9) nbg


nbg
senior tag

A Sharp-nak evek ota vannak ilyesmi darabjai...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#10) .mf válasza Warter (#3) üzenetére


.mf
veterán

80", várhatóan másfél milla, egy tévéért...
Biztos a szomszédság ****méregetős bajnokságán magas pontszámokat hoz...
Már legalább tíz éve tévém sincs...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) Angel1981 válasza Ablakos (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

:D

(#12) Sethdobaloah válasza Ablakos (#5) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

már 100k körül van normális mozis dlp fullhd proji használtan. 20-30k egy lámpacsere, szóval ez régen nem zsebbenyúlós. + 50k egy vászon. A maradékból meg vehetsz egy 7 éves fiestát, ami azért nem roncs...

...csak én vagyok helikopter?

(#13) tom_tol válasza Sethdobaloah (#12) üzenetére


tom_tol
addikt

Ezt is majd megveheted használtan 500-ért.

(#14) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Ránéztem az árukeresőre és van nálunk is ennyire elérhető árú 80"-os TV.

Sharp AQUOS LC-80LE657E 1.229.900 HUF, de ez tud 3d-t, nem tudom, mennyit ér, de Quattron technológiás.

A 4k USD meg jelenleg 1.092.000 HUF Szóval, kb 10%-kal drágább, de ha hozzáadjuk az ÁFÁ-t, akkor már olcsóbb is. Igaz a következő amit találtam az már 1,6-1,8 millió HUF.

(#15) Ispy válasza Ghoosty (#14) üzenetére


Ispy
veterán

De az USA ár az mindig nettó, nem? Mivel ott államonként más-más forgalmi adó van. Szóval, ha még azt is hozzáadjuk, akkor még kevésbé éri meg. Na persze nem fenyeget az a veszély, hogy 1 milláért vegyek mostanság tévét.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#16) GeryFlash válasza Ablakos (#5) üzenetére


GeryFlash
veterán

Nap kommentje :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#17) dabadab válasza .mf (#10) üzenetére


dabadab
titán

"Már legalább tíz éve tévém sincs..."

És azon is csak a Discoveryt nézed! :)

DRM is theft

(#18) #01478400


#01478400
törölt tag

So se értettem , most a Direct LED , vagy az EDGE LED a jobb , tudom hogy vannak jobb meg oldások de elsőnek ez érdekelne .

(#19) GeryFlash válasza #01478400 (#18) üzenetére


GeryFlash
veterán

Úgy tudom direct, legalábbis az én 2011-ben 130 ezer Ft-os 94 centis LG LED tévémben edge van :DDD

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) elefant válasza dabadab (#17) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

nekem be van fordítva a fal felé és csak a mezzót hallgatom rajta

(#21) nbg válasza Ghoosty (#14) üzenetére


nbg
senior tag

A 657E nem Quattron.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#22) Ispy válasza elefant (#20) üzenetére


Ispy
veterán

Szado-mazo :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#23) sb válasza elefant (#20) üzenetére


sb
veterán

Jó hangja lehet. :)
A Discovery meg reklámcsatorna.

A jobbak még a szomszédból is kidobatják, hogy az onnan átszűrődő hang se rombolja az agysejteket. :D

(#24) Ghoosty válasza nbg (#21) üzenetére


Ghoosty
őstag

Akkor az árukereső oldala átvágott. Mondjuk nem terveztem vásárolni, így elég felületes voltam.

(#25) Atocha


Atocha
senior tag

Mindig is éreztem hogy a prohardver és az én fogalmaim a megfizethető kategóriáról - még ha csak poénkodunk is... nekem meg ez egyáltalán nem poénos - homlokegyenest mások.
Még norvég fizetéssel is azt mondanám, hogy ennyiért húzzátok a ******-ra!

Meg az is, hogy mire van szüksége egy embernek, mert szerintem erre konkrétan nincs. Mármint ekkora méretre.

Na de kinek a pap, kinek a papné. :)

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#26) bteebi


bteebi
veterán

Ez relatíve tényleg tök jó áron van. Az gyakorlatilag lényegtelen, hogy 3D-t nem tud, viszont igazán lehetne UHD felbontású, ekkora méretben - már csak a tartósság szempontjából is - lenne értelme.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Reggie0 válasza bteebi (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig UHD-n siman elferne ra egy FPR. Az arat sem dobna meg nagyon, csak hat valahogy sosem voltak kepesek a minosegre, ezert is adta fel a 3D-t a vizio.

[ Szerkesztve ]

(#28) siti válasza Atocha (#25) üzenetére


siti
senior tag

egy millió forint már itthon se nagy pénz. persze örülnék ha nyernék most hirtelen ennyit, de nem váltaná meg a világom.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#29) bdlackoo válasza siti (#28) üzenetére


bdlackoo
tag

elinni sok. befektetni keves.

dinosaurs are jesus ponies

(#30) .mf válasza siti (#28) üzenetére


.mf
veterán

"egy millió forint már itthon se nagy pénz."

1. Közhelyesen hangzik, de társadalmunk szakad szét, egyre nagyobbra nyílik a jövedelem-olló, egyre több a szegény (a számok kutatásonként és definíciónként eltérnek, de a lakosság 30-40, sőt, egyik 47%-át mondja annak), sokaknak ez is nagy pénz.
2. Egy szórakoztatóelektronikai termékre igen. Nem csak itthon, de Európában is ez már a luxus olyan szintje, amit kevés ember engedhet / enged meg racionálisan magának, normál esetben elég hátul van a prioritási listán.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) #94529552


#94529552
törölt tag

A Vizio nem foglalkozik az európai értékesítéssel, ezért kár ráizgulni a termékeire. Ez az ár és méret kategória amúgy sem lenne itt népszerű, így hát jobb is ha nem próbálkozik vele.

(#32) hudyfiu válasza Ghoosty (#24) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Árukereső...vettél már onnan bármit is? Az mind kamu. Mikor megjelent már akkor is tudtuk hogy nem lehet neki hinni nemhogy manapság... Aki ott néz árakat az mind félre van vezetve csak van aki akkor jön rá mikor már vásárolni akar.

(#33) Reggie0 válasza hudyfiu (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

En vettem, es meg is jott. Konkretan a monitoromat vettem ott. Ezek szerint a kamu monitoromon olvasom a kommentedet, kovetkezeskeppen a kommented is kamu. Ez mindent megmagyaraz.:)

(#34) dabadab válasza hudyfiu (#32) üzenetére


dabadab
titán

Az a TV mondjuk a nemet webshopokban is hasonlo aron van (vagy meg olyanabbon, eleg sok helyen van 1.100.000 (kb 3600 EUR) alatt az ara), szoval tenyleg joval olcsobb, mint a Vizio TV-je, mert ennek a nettoja kilencszaz alatt van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#35) hudyfiu válasza Reggie0 (#33) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Köztudottan áfacsalók vagy garancia csalók vannak az árukereső első találatai között.
Nem véletlenül azok a legolcsóbbak.
Jobb esetben meg sem kapod az árut mert kamu az ár is.
Ha megkapja az ember akkor pedig ha gond van az áruval akkor néz nagyot a vásárló hogy miért nem cserélik...
Lehet nevetni ezeken nagyot de aki tudja hogy ez hogy működik az nem vásárol onnan a legolcsóbbak közül.
Persze kinek mi a fontosabb vagy ki hogy látja a mai elektronikai eszközök használatát.
Én nem mernék venni normális garancia nélkül semmit, nem jellemző hogy évekig kibírja egy mai eszköz sajnos.
Nem erről szól a mai világ.

(#36) Reggie0 válasza hudyfiu (#35) üzenetére


Reggie0
félisten

Asus moncsi normal asus garival jott. Meg a gari is magyar nyelvu volt, szoval a hivatalos csatornan erkezhetett.

(#37) hudyfiu válasza Reggie0 (#36) üzenetére


hudyfiu
senior tag

Felesleges a vitatkozás mondjuk ezen és bár ne legyen vele gondod de ha nagyon érdekel 3 év előtt küld vissza az asus-hoz valami hibával, gyanítom visszaküldik azonnal azzal hogy azt se tudják mi ez :)
Sajnos ez a tapasztalat az olcsó cégekkel.
Persze van kivétel de sajna 1% kb.

(#38) Ghoosty válasza hudyfiu (#32) üzenetére


Ghoosty
őstag

Már több mindent rendeltem úgy, hogy ott néztem meg az árát és mindig megjött. Amúgy e-magnál árulják. Az egyikkel közülük volt már garanciális ügyintézésem is. Ott se volt gondom.

Amit mondasz általánosságban, biztos nem igaz, mert nem egyszer pl Média Markt webshopjára mutat, vagy az e-digitalhoz. (Mindenkire rá lehet fogni, hogy adócsaló, de ha tényleg mindenki az, akkor mindegy, kitől veszem.)

Mobilok esetében tényleg nem megbízható, mert a "furcsa eredetű" termékek szerepelnek elől, de más esetben nem volt gondom, több helyen megtalálhatóak a termékek hasonló árral.

(#39) AAAgold


AAAgold
senior tag

ekkora méretnél ha "csak" fullhd, mennyire lehet vajon érzékelni a pixeleket, vagy a köztük lévő "hálót" ?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#40) lvgaben


lvgaben
csendes tag

Ezek a Viziok eleg gyenge minoseguek, nem veletlen h usaban is csak a wallmartban aruljak...

[ Szerkesztve ]

(#41) elefant válasza dabadab (#34) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

az igaz, de ez a Sharp nem egy idei modell. Ennek a Vizionak megnézném az árát egy év múlva.

(#42) sb válasza elefant (#41) üzenetére


sb
veterán

A Sharpnak mindig voltak relatíve olcsó és szimpatikus (képminőségre jó, csak az extrákat nem tartalmazó, pl. 3D...) nagy képátlójú TV-i. Anno 1-2 éve az 55"-osok között nézelődve is Sharpból találtam a legolcsóbbat. Akkor még az 55" sem volt annyira elterjedve.

(#43) bteebi válasza AAAgold (#39) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem (közel) optimális nézési távolságból rendben lenne, de amúgy se hinném, hogy 1-1,5 méternél, nagyon max. 2 méternél közelebbről nézve zavaró mértékben látható lenne. (A 40"-os LCD-men, ami képátlóra ennek pont a fele, szerintem nagyjából 60-80 centi távolságtól közelebbről nézve különülnek el erősen a pixelek.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) Fryskitt válasza Ispy (#22) üzenetére


Fryskitt
addikt

+1, Mezzo, jézusúristenmiatyánkmegafia. Azt hittem, csak vallatószobákban megy.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#45) Ispy válasza .mf (#30) üzenetére


Ispy
veterán

Hát úgy kinek mi a sok, persze egy 2 hetes nyaralásra elveri 2-3-500k-t az nem sok. Ha nagyon akarnék 1 milláért tévét venni 1-2 év alatt én is össze tudnám rá rakni a pénzt, de egy átlag német 4x fizetéssel nem :F

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46) nbg válasza Ispy (#45) üzenetére


nbg
senior tag

Alapvetoen abban igazad van, hogy egy nemet hamarabb osszerakja ra a penzt, de:
Egy atlag nemet szerintem nem keres 2000 euronal sokkal tobbet, legalabb is a kornyezetemben, atlagban.
Minden szolgaltatas rohadt draga itt, ne szamold at egy az egyben forintra, nem takarja a valosagot. Nagyon durvan ugy lehet szamolni, hogy elosztod harommal az osszeget. Ebbol nyilvan az jon ki, hogy itt jobban el a nagy atlag, es ez igy is van, de itt sincs kolbaszbol a kerites am...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#47) GeryFlash válasza nbg (#46) üzenetére


GeryFlash
veterán

3000 eurót... És igen, ezt olyan kettő és féllel lehet leosztani, kb ami itthon egy 160 ezres fizetés Németben az 400 ezer (nem is az árak amik igazán durvák hanem a lakhatás), szóval a 3000 euró olyan mintha itthon kapnál 350 ezret, abból aki nagyon ad ezekre a cuccokra annak simán meg van.

Ettől függetlenül nem fog egy átlag német ilyet venni, ahogy GAS, Gucci cuccokban sem jár, és nem 6 éves bömbit vesz hanem új Volkswagent-Opelt, mert nem olyan rohadt sznob mint az átlag magyar.

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#48) bteebi válasza GeryFlash (#47) üzenetére


bteebi
veterán

Lehet itt osztani meg szorozni, és megbecsülni azt, hogy mi mennyinek felel meg, de szerintem abból a 3000 euróból félre tud tenni nagyjából annyit az ember - ha nem többet -, mint amennyit Magyarországon megkeresne, és az azért nem mindegy. Persze ehhez kell némi önfegyelem, mert ha valakire ráborul a jólét, akkor nehezen tudja kordában tartani a költéseit, és ez később erősen visszaüthet. Például vesz egy ilyen baromi nagy és drága tévét, mert hát (épp akkor legalábbis) megteheti...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) nbg válasza GeryFlash (#47) üzenetére


nbg
senior tag

Az a haromezer az brutto am, baratom... Amugy nem csak a lakhatas a draga, minden szolgaltatas az, bar tenyleg az a legdurvabb. De pl. egy isten hata mogotti kis faluban sem uszol meg egy sima ferfi hajvagast 20 euro alatt.

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#50) GeryFlash válasza nbg (#49) üzenetére


GeryFlash
veterán

Itthon is 2500-3000, kétszeres ár ez tény, de mondjuk már hogy ne jönne jobban ki az ember külföldön. Ha csak 3ezer bruttót kap készhez, akkor ebből lejön mondjuk 600-700 euró albérlet akkor is marad 1500 eurója, és azért alapvetően a net, tévé, gáz, kaja nem kétszeres áron vannak a magyar árakhoz képest.
Itthon meg kapsz ugyanezért a melóért nettó 500-600 eurót.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.