Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Balathruin


Balathruin
veterán

Ha itt is olyan béna lesz a K1 mint az Mi Pad-ban, akkor felejtős.

(#102) #16820480 válasza vicze (#97) üzenetére


#16820480
törölt tag

A N7 pont nem a legjobb ilyen szempontból, szóval lehet még mit javítani rajta. Telefonoknál sokkal feltűnőbb a nagy keret.

(#103) arn


arn
félisten

Nekem kell keret, ezt nem zsebbe teszem. Foleg egy 10es tablet, hol tartod?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#104) vicze válasza #16820480 (#102) üzenetére


vicze
félisten

Hát nekem elég feltűnő a N7-nél és ezért mocsok rondának tartom mind a kettőt. M8-nál egy helyen nincs funkció a "felesleges területben", az N7-nél ez sokkal nagyobb %. Amúgy rosszul számoltam és 60% alatt van az új N7, a régi meg 57%... :P
Szóval elég kihívás rosszabbat csinálni.

(#105) Valzor


Valzor
aktív tag

Azt imádom amikor valaki kerek-perec kijelenti, hogy az egyik készülék már pedig a valaha gyártott legszebb / legjobb a világon, a többi meg egyenlő egy villa ganéval. Ilyenkor örvendetes lenne, ha azt is odabiggyesztené a kedves delikvens, hogy "szerintem". Mert, hogy kinek mi a szép SZERINTEM továbbra is szubjektív. :)

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#106) vicze válasza Valzor (#105) üzenetére


vicze
félisten

A szépség alapvetően szubjektív, így nem lehet objektív állításként felfogni...
Miért kell odabiggyeszteni? Te mindig a teljes emberiség nevében nyilatkozol? :U
Az ilyenbe való állandó belekötés elég fárasztó. Azt kéne megérteni, hogy mindenki a saját véleményét írja nem egyetemes igazságokat, nem kell a "szerintem", ott van "by default" a komment sorszáma mellett találod.

(#107) Nigér


Nigér
őstag

Az elmúlt évek HTC csúcsai mind gyönyörűek. ONE X, M7, M8...
Ja hogy ez nem tartozik a topik témájához?
Nem baj, csak hangosan gondolkodtam.
És én is szívesen látnék/vennék egy HTC Nexus táblát.

(#108) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Két dologtól félek. Az első, hogy milyen lesz a kamera. A második, hogy mennyibe fog ez kerülni.

A Tegra K1 meg... Köszi, épp elég volt a Tegra 3.

Nyugodj békében Integra!

(#109) macskea válasza vicze (#106) üzenetére


macskea
őstag

Engem is kifejezetten zavar, ha valaki odaböfögi, hogy xy készülék bizony úgy néz ki mint a hányás, bezzeg a másik. Ez még akkor is tré - szerintem - ha odaírja, hogy szerintem. Tudjuk már a véleményüket úgy kifejteni, hogy közben lehetőség szerint nem sertünk meg mást. Nem olyan nehéz, próbálkozzatok. :))

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#110) Crytek


Crytek
veterán

Ó jaj csak a K1-et ne. Még NV se tudja hűteni a "szarját" gondolják nekik majd sikerül?

Next PC Upgrade: 2022

(#111) Balathruin válasza Crytek (#110) üzenetére


Balathruin
veterán

Aktív hűtéssel talán majd menni fog. ;]

(#112) cs.zs. válasza vicze (#49) üzenetére


cs.zs.
addikt

Krapulax , ha valaki még emlékszik :)

...

(#113) Drizzt válasza Crytek (#110) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ez valamilyen csokentett K1 lesz, ha Abu infoi jok. Amugy remelem hamarosan vehetek abbol a szarbol, erre varok legalabb 1 eve. :D

I am having fun staying poor.

(#114) Crytek válasza Drizzt (#113) üzenetére


Crytek
veterán

Nem lenne rossz a K1 mert nagyon erős csak hát mire jó ha 20 perc game után minden akad mert felmelegszik és visszaveszi a teljesítményt suttyóra :( Selejtet meg nem veszek.

Next PC Upgrade: 2022

(#115) h4h01 válasza Szatyor95 (#108) üzenetére


h4h01
senior tag

Mert gondolom te is sok Tegra K1-es telefont, vagy tabot nyomkodtál ugye..Ezt arra alapozod remélem?!..Fuh Aki meg a szintetikus tesztekre veri az meg...

(#116) Szatyor95 válasza h4h01 (#115) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Nem. Ezt arra alapozom, hogy ismerem már az nVIDIA-t. Volt már HTC One X-em, és LG Optimus 4X HD-m. Ha nem tudtam volna eladni őket, valószínűleg most főzőlapnak használnám mindkettőt. De szerintem épp elég világosan leírtam az előző hozzászólásomban is, hogy mire alapozok.

Nyugodj békében Integra!

(#117) vicze válasza Drizzt (#113) üzenetére


vicze
félisten

Hogy lehet ezt így félreértelmezni? :F
Denver magos K1 lesz ARMv8-cal, ami úgy néz ki valamivel gyengébb összteljesítményben mint a 4db A15 2,2GHz-n, ennyi semmit több. Nem csökkentet, hanem egy teljesen más SoC! Csak a neve ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#118) haddent


haddent
addikt

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem ebből az ~5 nagy gyártóból már nagyon kezd elegem lenni és sokkal szívesebben adnám a lehetőséget egy feltörő kínai cég kezébe. Illetve hát max. nálunk feltörő, ott meg vezető. Oppo, Xiaomi .. vicces, de mindegyik kizárólag csak jobb készülékeket gyárt, mint ami itthon menő.

(#119) Abu85 válasza Crytek (#110) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eléggé paraméterezhető a fogyasztás. Nem hiszem, hogy túl nagy nehézségekbe ütközne a Google, ha a 3-4 watt TDP-t kérnek. A Shield Tabletbe rakott lapka 5-6 watt TDP. Azért forró a termék, ha terhelés alatt van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#120) Crytek válasza Abu85 (#119) üzenetére


Crytek
veterán

Gondolom ,de se az nv-nek se a xiaominak nem jutott ez eszébe ?(helyette kiadtak egy kazánt)

Next PC Upgrade: 2022

(#121) Sir Ny válasza vicze (#106) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Az ilyenbe való állandó belekötés elég fárasztó. Azt kéne megérteni, hogy mindenki a saját véleményét írja nem egyetemes igazságokat"

koh. en egyetemes igazsagokat szoktam irni. A velemenyemet megtartom, mint a segglukamat (nincs hozza nyulkapiszka!). Nem is ertelek. Miert akarod degradalni amit irok? Miert irnam a velemenyemet? Erdekel az barkit?

-

(#122) Sir Ny válasza Abu85 (#119) üzenetére


Sir Ny
senior tag

6 helyett 3 watt TDP az eppen a fele. Ha a teljesitmenye is igy skalazodik, akkor minek? Inkabb egy 8 magvas mediatek :DDD

[ Szerkesztve ]

-

(#124) vicze válasza #32839680 (#123) üzenetére


vicze
félisten

Pedig így skálázódik. :U
Na jó nem teljesen, mivel nem lineáris csak relatívan, X órajel felett exponenciálisan növekszik a hőtermelés/fogyasztás (ez már teljesen egyenesen arányos mivel minden hővé alakul), és X órajel alatt pedig nem csökken tovább. (persze úgy hogy inaktívvá teszed az adott komponenset még tovább csökkenthető)

Adott architektúrán adott CPU-n igen is az órajel határozza meg a fogyasztást, az órajellel pedig arányos a teljesítmény, ez elég egyértelmű. Az órajellel bármekkora fogyasztásra be lehet lőni egy SoC-ot, de a teljesítménye egyenes arányosan csökkenni fog, még úgy is hogy pl. a fogyasztás nem.

Mivel a Denverrel kapcsolatban 0 információnk van, hogy hogyan viselkedik milyen az architektúra fogyasztása, így elég vicces bármilyen kijelentés ebe az irányba.

[ Szerkesztve ]

(#126) Sir Ny válasza #32839680 (#125) üzenetére


Sir Ny
senior tag

"Az irdatlan hőtermelés forrása ezer százalék hogy a Kepler."

En nem tennek ra sokat a helyedben. De tessek: [link1][link2]

[ Szerkesztve ]

-

(#128) vicze válasza #32839680 (#125) üzenetére


vicze
félisten

Továbbra se tudunk semmit a Denverről, még azt se hogy ARMv8 vagy code morphing, ami drasztikusan más felépítés lenne. ARMv8-as mag egyenlőre egyedül az A7-ben van másban nincs, mobil fronton, az pedig 4db Krait400 szinten van melegedésben.
Az A15-ös Tegra K1-ben bizony a CPU magok fűtenek rendesen, mert az A15 egy ilyen architektúra elég rossz szabályzással. Ráadásul egy SoC-ban nem tudod különválasztani a CPU-t és a GPU-t, az egész melegszik, nem 1-1 komponens. (Tudom fűtik egymás, de ez végeredményben már lénytelen.) Lehet azt hinni, hogy a K1 az oka, de soha nem fogod tudni bizonyítani.

Annyira Maxwell-hez lett "kitalálva", hogy nincs is használva egyáltalán és még 1,5évig nem is lesz...

(#130) vicze válasza #32839680 (#129) üzenetére


vicze
félisten

"ARMv8 kompatibilis 7 utas szuperskalár processzor" Ezzel annyit mondtál, hogy "szék", azt nem hogy milyen szék. ARMv8 kompatibilitás pont lehet, hogy code-morphing-gal valósul meg és az SW réteg alatt bármilyen architektúra, pont ez a lényege a code-morphing-nak. Bármilyen utasítás készlet lehet az SW rétegben, semmilyen formában nem x86 függő a dolog. (Mi értelme van x86-ot emulálni? :) )
"The Efficeon processor is Transmeta's second-generation 256-bit VLIW design which employs a software engine to convert code written for x86 processors to the native instruction set of the chip (Code Morphing Software, aka CMS)." Cseréld ki a x86-ot ARMv8-ra és lehet megkapod a Denvert.

Nem azt mondtam, hogy code-morphing-os amúgy, csak azt hogy nem tudjuk, hogy mi a felépítése. Az 100%, hogy nem standard ARM A58-as mag, és ettől a ponttól semmit nem tudunk a tudásáról és a felépítéséről.

[ Szerkesztve ]

(#132) vicze válasza #32839680 (#131) üzenetére


vicze
félisten

A második bekezdésben magyaráztad meg az értelmét. :)
1 SoC-kal két platformra, úgy hogy 1db SW réteget kell újraírni. Ez lenne az egész code-morphing lényege.

Transmeta pedig a fogyasztás miatt csinálta az egészet:
"Transmeta argued that their approach allows for more power efficient designs since the CPU can forgo the complicated decode step of more traditional x86 implementations."

[ Szerkesztve ]

(#133) Abu85 válasza vicze (#132) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem számolod bele, hogy az NVIDIA Intellel kötött licencszerződése kimondja, hogy a vállalatnak nem szabad x86-os processzort fejlesztenie semmilyen formában. Emellett azIntel megkapta az összes GPU szabadalmat, és ezért cserébe összesen 1,5 milliárd dollárt fizetnek. Idén 200 milliót.

Az AMD64-re egyelőre nincs ilyen tiltásuk. Arra elvileg építhetnek code-morphingot, de az AMD-vel kötött licencszerződésben benne van, hogy ha meglépik, akkor le kell ülniük az AMD-vel, mint ISA tulajdonossal az anyagiak tisztásáról. Ha nem teszik meg, akkor az NVIDIA elveszti az összes AMD-től licencelt technológia feletti használati jogot.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#134) vicze válasza Abu85 (#133) üzenetére


vicze
félisten

Ezt valóban nem tudtam. :) Továbbra is kíváncsian várom, akkor hogy mit tud majd. Bár a felépítéséről sokat nem fognak gondolom mondai. :(

(#135) Sir Ny válasza Abu85 (#133) üzenetére


Sir Ny
senior tag

power8 isa hpc-be. esetleg arm, sparc, vagy amit a vasarlo epp akar? Ha ugy is gpu melle kerul a denver, akkor kb mindent kell tamogatnia, hogy a teslat el tudjak adni. (a tisztan gpu tesla fuggetlen a cpu isa-tol, az integralt nem)

egy code morphingos megoldasrol mar reg tudnank-e?

-

(#137) vicze válasza #32839680 (#136) üzenetére


vicze
félisten

Ne fújd fel ennyire csak kicsit spekuláltam. Valóban nem sok esély van rá, de azért felvetettem.
Amúgy biztos nem így fog kinézni, ez valami 2011-es kép, még kell ott legyen 192db CUDA core is. :)

CMS nem áramkör volt amúgy továbbra se, ilyen "szépség" volt a Efficeon. :)

[ Szerkesztve ]

(#139) vicze válasza #32839680 (#138) üzenetére


vicze
félisten

Na akkor félig jól spekuláltam mégis.
Nagyon érdekes utat választott az nVidia és a CPU is érdekes, és eléggé Transmeta. :P
"Denver implements an innovative process called Dynamic Code Optimization, which optimizes frequently used software routines at runtime into dense, highly tuned microcode-equivalent routines. These are stored in a dedicated, 128MB main-memory-based optimization cache. After being read into the instruction cache, the optimized micro-ops are executed, re-fetched and executed from the instruction cache as long as needed and capacity allows."

Gyakorlatilag OOO-ból csinál in-ordert érdekes módon a Withe Paper alapján, bár lehet félre értelmezem. Az kicsit ködösítve van, hogy milyen HW felépítése is van valójában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.