Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SutiAdi


SutiAdi
tag

Nem lenne rossz, ha lassan minket, tesztelőket is értesítenének az indulásról, illetve kapnánk sim kártyát meg mindent ami kell ahhoz, hogy elinduljon a folyamat. Mert idáig azzal az egy kérdőív kitöltéssel nem sokat tettünk hozzá a dolgokhoz.

(#2) Mr President válasza SutiAdi (#1) üzenetére


Mr President
senior tag

Ha még van hely jelentkezhetsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#3) SutiAdi válasza Mr President (#2) üzenetére


SutiAdi
tag

(már kaptam korábban visszajelzést arról, hogy én is tesztelhetek, csak valahogy megakadt a folyamat)
Látom mai a hír, úgyhogy gondolom a Telenor értesíteni fog az átvétel mikéntjéről a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

(#4) Béééla


Béééla
őstag

Techb*zi vagyok, de akkor újabb SIM-generációval van dolgunk, hogy fizetést támogat? (amolyan integrált egy 3G+ és egy bankkártya-csip egyben)
Anélkül nem is megy a dolog? (bár inkább kelljen hardver hozzá)

Bélabá

(#5) vegyszer


vegyszer
addikt

nem tudom ezt a rendszert valahogy értelmezni, mert ugye be lehet vonni egy bankkártyát, de akár beléptető kártyát, vagy jövőbeli bkv jegyet/bérletet is,m és mindég ki kell választgatni, hogy most melyikkel is akarunk csippantani?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6) h-yle


h-yle
addikt

Engem majd a WP tesztidoszak érdekelne, már ha lesz, mert emiatt nem cserélem le a Lumia920at Galaxy Minire...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#7) vegyszer válasza h-yle (#6) üzenetére


vegyszer
addikt

Pedig biztos megéri kiadni 100000 ft-ot egy olyan szolgáltatásért, amit a 3000Ft-os éves kártyadíjú kártyád most is tud.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Ez gyors volt.

PS4

(#9) Ygg válasza mrhitoshi (#8) üzenetére


Ygg
senior tag

Lehet, maradi vagyok, de ez engem nagyon nem vonz.

(#10) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Amikor utoljára próbáltam a MasterCard androidos programjával pár embernek problémája volt. OTP androidos programját pedig nem lehetett használni alacsony biztonsága miatt. Jó párosítás remélem használható is lesz.

(#11) Borosz válasza vegyszer (#5) üzenetére


Borosz
senior tag

Gyakorlatilag egy NFC chip-et bármilyen rendszerbe be lehet vonni, csak ismerni kell az egyedei RFID TAG-et, ami a chip egyedi azonosítója. A Mifare Classic chip-et már 2010-ben feltörték. Nem fok sokáig tartani és a többi NFC típus sorsa is ez lesz. Ez majd azt is jelenti, hogy másolhatóvá és így hamisíthatóvá válik a a hozzáférés egy ilyen chipen keresztül a fizető rendszerben, persze megfelelő kódoló/író eszköz segítségével. Azt nem tudom mi fog történni akkor, ha a mobilokba épített chip titkosítási eljárását is feltörik..? Elvileg semmi sem lehetetlen.
Egyébként én marha kényelmesnek tartom az ilyen megoldásokat, de cserébe - a globalizált működés miatt is - marhára sebezhetőnek is. Ha eljön végre a várva-várt "Kánaán" /végletekig globalizált rendszerek, teljes elektronikus fizetési rendszerek országonként stb./ akkor köszönthet be a legdurvább káosz. Várom már nagyon. :DDD

(#12) Béééla válasza Borosz (#11) üzenetére


Béééla
őstag

A "smart" chipről beszélsz vagy sima passzív tagről?
Tudtommal ezekben a banki izékben csak egy megfelelő protokollon keresztül tudsz üzenni, nem úgy, hogy "mi a számod" és visszabüfögi. Írnak javaban egy "os"-t, ami fut a kártyán, és dolgozik, nem csak egy azonosítószám. Az NFC meg csak a hardver rétege a kommunikációnak.

Vagy túlságosan bízom a biztonságban? :U

Bélabá

(#14) INTELligent


INTELligent
senior tag

Alapjáraton üdvözölhető az innováció, csak nem tudom, hogy elég biztonságosan fogják-e megvalósítani. Javítsatok ki, ha rosszul tudom, de PayPass kártyáknál egy bizonyos összeg alatt tényleg nem kell kódot beütni?
Kíváncsi lennék, hogy gazdaságosabb lenne-e a tömegközlekedésben kialakítani egy ilyen rendszert, és telefonról venni a jegyet, mint jegykiadó terminálokat felállítani.Persze sokaknak- köztük nekem- nincs okostelefonja, ami hátrányt jelentene, attól még én várom, hogy mi sül ki belőle. ;]
Nemrég beszéltünk róla fizikaórán, hogy egy NFC-chippel akár az iskolai hiányzások is sokkal jobban nyomon követhetőek lennének. Érdekes lenne az biztos, de sajnos az ötlet megfogalmazásával együtt meg is született a kijátszhatóság.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#15) WonderCSabo válasza INTELligent (#14) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, nálam 5000 Ft-, de lehet, hogy ez kártyakibocsátó/kártyatípus/bank szerint változó.

[ Szerkesztve ]

(#16) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Pont lemaradtam le a jelentkezésről (1,5 hete?), szívesen kipróbáltam volna.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#17) Béééla válasza INTELligent (#14) üzenetére


Béééla
őstag

Igen, ahogy fentebb is volt, 5 ezer alatt nem pinezős. (persze felmerült a kérdés, hogy mobil terminállal végigsimizni minden lehetséges táskát reggel a tömött buszon mennyire lenne kifizetődő, mert meg lehet tenni kártyával, a mobil fizetés annyival jobb, hogy az NFC kikapcsolt képernyő mellett jelenleg sem a droidon, sem WP-n nem aktív, így egy fokkal még biztonságosabb is, vagy többel!)

Drótnélküli buszjeggyel találkoztam, sőt olyan vonatjeggyel is, hogy felszálláskor meg leszálláskor lehúzod, és automatice számláz kilométeralapon. Persze csak személyre/gyorsra tudtommal.

NFC csippel meg már jobb helyeken meg is oldották a beléptetést. Sokkal pontosabban és szebben logol, mint ha papírozni kellene, csak ne hagyd otthon a kártyád, a portásnéni nem fogja beírni a szerverbe hogy bejöttél :D
(meg szimpla RF csippel, csak az kb. 125 kHz-en, az NFC meg valami 13.56 MHz-en duruzsol, ennyi a különbség, ha látsz valami RFID címkét és nem olvassa NFC, akkor másik freki, nem a címke a szar)
Kijátszhatóság alatt lehúzod a haverok kártyáját? Portás a forgóvilla előtt, ennyi. Vagy fegyelmi ha visszaélnek vele a "nagyon eszes" diákok :U

Bélabá

(#18) nyunyu válasza Béééla (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Kijátszhatóság alatt lehúzod a haverok kártyáját? Portás a forgóvilla előtt, ennyi. Vagy fegyelmi ha visszaélnek vele a "nagyon eszes" diákok :U

BME villanykaron megoldottak a kerdest.
Random idopontokban ujjlenyomatot is ker a rendszer.

(Elsosoknek kotelezo az eloadasok minimum 70%-an bent ulni, kulonben nem kapnak alairast az adott targybol.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) Ringman válasza nyunyu (#18) üzenetére


Ringman
nagyúr

Random idopontokban ujjlenyomatot is ker a rendszer.

szerintem (igazából remélem), hogy oktatási intézménynek nincs joga ujjlenyomatot kérni.

a kötelező órárajárás meg értelmetlen

(#20) Szederp


Szederp
csendes tag

Még egy dolog, amire pénzt lehet költeni, hogy beszedjenek minden féle jogdíjat és minden sarkon azonosítsam magam és "eladjam" az adataimat. Brave New World! Bravo! :C

(#21) WonderCSabo válasza nyunyu (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elsosoknek kotelezo az eloadasok minimum 70%-an bent ulni, kulonben nem kapnak alairast az adott targybol.)

PPKEn nem csak az elsősöknek, azt hittem ez standard.

(#22) Béééla válasza Ringman (#19) üzenetére


Béééla
őstag

Nem értelmetlen a kötelező óralátogatás, mert egyrészt b*sznak bemenni a gólyák mert ha az amcsi filmekben megy az utolsó pillanatban zéhán kettessel átcsúszás, itt is menni fog. Szerintük.
Meg általában azért jársz egyetemre, hogy tanulj. Meg tiszteld meg az előadót.
Ha meg sokadjára járod a tárgyat, valami oka biztos van, akkor azért járj be.

Az oktatási intézménynek szerinted nincs joga ujjlenyomatot kérni, szerintem meg nem kötelező oda járni ;)

És mióta van ilyen ujjlenyomatolós "beléptetés"? Rég jártam arra!

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#23) Ringman válasza Béééla (#22) üzenetére


Ringman
nagyúr

bme építőkaron az órák kb felére teljesen felesleges volt bejárni. nem kell unalmas/rossz órát tartani és menni fognak a hallgatók maguktól.

Az oktatási intézménynek szerinted nincs joga ujjlenyomatot kérni, szerintem meg nem kötelező oda járni.

Az oktatási intézménynek szerinted nincs joga ujjlenyomatot kérni, szerintem meg nem kötelező oda járni
bme szmsz-ében vagy tvsz-ében szerepel az ujjlenyomat-vétel? - nem.
oktatási intézmény jogosult egyáltalán kérni? - szerintem nem.

azt csodálom, hogy még nem lett ebből botrány.

(#24) wertigo1984


wertigo1984
őstag

Ez a mobiltarca ugyanaz mint ami a Nokia 6310i-ben is van?

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#25) Dany007


Dany007
veterán

Nagyon jó! :C
Egy gondom van vele... ha jól értem ehhez kell majd bankkártya / bankszámla...
Csakúgy simán mobilfizetés címszó alatt nem lehetne megoldani ahogy most pl autópálya matricát vehetek mobilról? (ráterhelik a telefonszámlámra) Nagyon jó dolog ez, de csak ezért nem fogok számlát nyitni... =/

(#26) nyunyu válasza Béééla (#22) üzenetére


nyunyu
félisten

Korabban a BME eleg lazan kezelte az oralatogatas kerdeset, csak a gyakorlatokra volt eloirva a 70%, eloadasokra nem.
Aztan par eve elkezdtek otletelni, hogy valamit tenni kene, mert nagy a lemorzsolodas. *

Ennek megoldasara tett kiserletet a villanykar 2 eve az RFID-s beleptetovel, igy egyelore csak a ket uj villanyos epuletben van kiepitve az infrastruktura.
Ha bevalik, akkor lesz kiterjesztve az egesz egyetemre.
Addig nincs benne a TVSzben.

Ujjlenyomat minta adasat meg lehet tagadni a kartya atvetelekor, de olyankor ha biometrikus azonositasra ker a rendszer, akkor koteles vagy fenykepes igazolvannyal megjelenni az I-ben levo konyvtarban, ahol manualisan beleptetnek.

*: ehhez kepest (vagy pont ezert?) iden eltoroltek az n*17 15 kredit nem teljesitese utan automatikusan kirugunk szabalyt, ami alaposan tizedelte az elsosoket.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) Penge_4 válasza Ygg (#9) üzenetére


Penge_4
veterán

Engem sem. Egyáltalán nem tartom biztonságosnak. Meg itt van nekünk a Bitcoin, ami minden tekintetben jobb. :)

(#28) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

megnőne a mobil lopások száma :DDD

(#29) Sanya válasza nyunyu (#26) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nagy a lemorzsolodás?
Mindenkit kötelezünk órára járatni?

Megbuktatod, s majd fizethet, akkor majd megtanulja a magyarok istenét..
Ujjlenyomatósdi... velem csinálták volna, akkor már másnap benne lenne a hírekben..

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) zseko


zseko
veterán

Ismerősöm nem is tudja mi ez, de kártyacserekor most ő is MasterCard Mobil PayPass kártyát kapott. Én viszont visszaadtam az új, kiküldött Maestro kártyámat, minek olyan amivel nem lehet neten keresztül vásárolni... :(((

Ujjlenyomatos rendszerhez meg, ha jól tudom törvényileg szabályozva van hogy ki azonosíthat így, és nem emlékszem hogy ebbe a körbe egy szimpla iskola beleférne... Nálunk HandKey rendszert vezettek be beléptetésre és azonosításra, ez nem ujjlenyomatos ezért így engedélyezett. (Próbáltak volna meg ujjlenyomatosat feltenni, első nap feljelentés lett volna nagy valószínűséggel)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#31) vtechun válasza zseko (#30) üzenetére


vtechun
veterán

Én simán tudok a maestro kártyámmal is a neten vásárolni.

Keddtől meg tesztelem a mobiltárcát :)

(#32) zseko válasza vtechun (#31) üzenetére


zseko
veterán

Próbáld meg a guglinál ;)

Egyébként ami még eszembe jutott, hogy ennek a működéséhez - lévén még külön app is kell hozzá - kell-e net. Mert ha igen, és feltételezem hogy igen mert biztos csinál valami ellenőrzést, akkor tekintve hogy az emberek elég nagy százaléka nem használ mobilnetet, kissé körülményes lesz fizetni :)

Egyébként van paypal és oda be lehet regisztrálni, ellenben androidra hogy vásárolhassak a play-ből oda nem. Ja és a mobilos steam-re sem lehet beregelni (azóta már van ott is paypal). Azt hiszem utánna még két oldalba belefutottam ahol nem tudtam vele vásárolni és paypal sem volt, így közöltem a bankkal hogy köszönöm szépen de ez így számomra felejtős, adjanak normális kártyát.

HR24.hu

(#33) Geffry


Geffry
aktív tag

Én is biztos maradi vagyok de abszolút nem villanyoz fel ez az ötlet. Megint valami baromság amiért a szolgáltató plusz pénzt kérhet hogy a júzer villogjon a haverok előt hogy ő ilyen laza arc...

Már ezt a paypass baromságot sem értettem... Patikában dolgozok és nem egyszer volt már hogy xy ott felejtette a bankkártyáját, namost ha egy pp-set hagynak ott, akkor az nekem instant havi bevásárlás is lehetne, ha csak picit is kapitalistább gerinctelenebb lennék...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#35) kukac7 válasza SutiAdi (#1) üzenetére


kukac7
tag

itt leirjak, mit kell tenned.

en is tesztelo vagyok, igazan kozolhettek volna mailben is, hogy mit kell tenni, mert csak varok en is...

(#36) Sanya válasza #32839680 (#34) üzenetére


Sanya
nagyúr

Az a jó, hogy az arcképed leadtad, amikor a személyit csináltad, és általában a mekiben van kamera, ami nemcsak a pénztárgépet, hanem a vevőt is veszi. Vissza tudnak követni, nyugi.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#37) pakriksz


pakriksz
őstag

és ez a cucc most mire jó? miért jobb mint egy kártya? Megszűnik így a kártyadíj? Nem szűnik meg, mert marad mászterkárd... tehát ezután majd ugyanúgy kell fizetni, és még az eszközt is én adom? Költségcsökkentés a kártyacégeknek meg a bankoknak?

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#38) Borosz válasza Béééla (#12) üzenetére


Borosz
senior tag

A Mifare Classic is "smart". Kicsit összeömlesztettem a két megoldást ez tény, de azonosító és kulcs mindenképpen kell a "smart" chipek esetében. A Classic feltörése csak a kezdet szerintem. Manapság már alig tud valami titokban maradni. Elég egy alkalmazott, akivel rosszul bántak valahol és rögtön kikerül bármilyen titok. A kulcsszó: bosszú. :)
És igen, ezekben a chipekben van memória, vezérlőegység, mifene. A tárhelyeken (tárcákban) különféle programok. Én nem vagyok annyira mélyen benne, de sok minden megoldható manapság.
Persze a legtöbben üdvözölni fogják, de ez is annak a globalizációnak a része, ahol egyre jobban háttérbe szorul a készpénz használta.

(#39) Borosz válasza pakriksz (#37) üzenetére


Borosz
senior tag

Azért jó, mert így még több NFC-képes drága okosmobilt tudnak az emberekre rásózni. :DDD Ez nem neked jó, hanem nekik. ;)
Csak azt nem értem, hogy verték végig ezt úgy, hogy az almás mobilok nem NFC-képesek. :F

(#40) DarkByte válasza Borosz (#39) üzenetére


DarkByte
addikt

Ezt tavaly a HWSW App! konferencián is elmondta egy arc de alapvetően én is így gondolom hogy az Apple most is kitalál majd valami semmi mással nem kompatibilis szabványt és pár évre rá nő be a fejük lágya hogy a meglévő irány után kellene menni. Egyébként tippre az övéké is NFC alapú lesz csak majd valami okosság lesz szoftveresen téve a tetejére hogy ne legyen olyan egyszerű az élet és ne lehessen őket megkerülni.

Egyébként én is várom már a további instrukciókat hogy mit kell csinálni a teszthez, a bekerülésről már kaptam emailt. Személy szerint én szeretem a Paypass-t. Napi bevásárlások rendszeresen 5 ezer alatt vannak, tényleg gyorsítja a folyamatot hogy nem kell oda adni és PIN kódot gépelni. A biztonságról meg annyit hogy szerintem semmivel sem veszélyesebb mint a készpénz a pénztárcádban. Ráadásul mivel nem adod ki a kezedből a kártyát nem is olyan egyszerű ott felejteni, én egyből rakom vissza tárcába. A mobil ebből a szempontból is jobb lesz mert azt még inkább sem hagyod ott. Legalább is én iszonyat féltem a Note2-met :)

Szerintem klónozni sem olyan egyszerű történet. Egyrészt tuti nem nyersen vannak rajta az adatok, másrészt a terminálokhoz is elég rendesen oda kell rakni hogy rendesen le tudják olvasni, van olyan is hogy nem sikerül bár ez a ritkább. Szóval ha valaki mozgás közben a zsebemben random helyen lévő és a tárcám által egyébként is árnyékolt helyen lévő kártyát leklónoz annak helyben kinyalom a seggét. :D Mobilnál ez megint kevésbé veszélyes ahogy írták is fent, nem feloldott képernyő mellett nem is megy soha az NFC rádió Android-nál például.

A cégünknél én is lobbizom hogy csináljunk NFC-s beléptetést mert kényelmesebb lenne és házon belül le tudjuk fejleszteni az egészet. Sajna nem ilyen egyszerű átverni az embereken, de előbb utóbb lesz.

Szerintem tök jó lenne ha a személyi, TB, jogsi és szépen elmenne ebbe az irányba. Elég a mobilt magamnál tartani és slussz. Igazoltatásnál is csak odatartom a rendőrnénihez és kész is :D

[ Szerkesztve ]

(#42) INTELligent válasza Béééla (#17) üzenetére


INTELligent
senior tag

Hál Istennek nem nekem jutna eszembe csalni,csak hát mások is vannak...

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#43) Rhino666


Rhino666
őstag

Lezárult a jelentkezés? Vagy csak én nem találtam meg az űrlapot? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#44) ronson válasza DarkByte (#40) üzenetére


ronson
őstag

"Szerintem tök jó lenne ha a személyi, TB, jogsi és szépen elmenne ebbe az irányba. Elég a mobilt magamnál tartani és slussz. Igazoltatásnál is csak odatartom a rendőrnénihez és kész is"

Beültetni bőr alá, aztán mobil sem kell.

(#46) sarkanyolo2 válasza Rhino666 (#43) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Sajnos már igen.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#47) Ringman válasza DarkByte (#40) üzenetére


Ringman
nagyúr

Szerintem tök jó lenne ha a személyi, TB, jogsi és szépen elmenne ebbe az irányba. Elég a mobilt magamnál tartani és slussz. Igazoltatásnál is csak odatartom a rendőrnénihez és kész is

???
valószínű a rendszer kiépítése 0 Ft-nál többe kerülne, csak a jelenlegivel párhuzamosan lenne használható, mert elvárni, hogy mindenkinek legyen (erre képes) mobilja, elég abszurd lenne.

+ különösen praktikus lenne a fél- max egynapos akku-idejű telefonok idejében.

A biztonságról meg annyit hogy szerintem semmivel sem veszélyesebb mint a készpénz a pénztárcádban. Ráadásul mivel nem adod ki a kezedből a kártyát nem is olyan egyszerű ott felejteni, én egyből rakom vissza tárcába. A mobil ebből a szempontból is jobb lesz mert azt még inkább sem hagyod ott.

ha ellopják a tárcádat akkor a benne lévő kp-t egyszer tudják elkölteni, ellentétben a paypass egyszeri 5k-s limitjével.

[ Szerkesztve ]

(#48) kengyel


kengyel
nagyúr

Ezt már szívesen kipróbálnám.

kengyel

(#49) mrhitoshi válasza #32839680 (#45) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Jaj. :U

PS4

(#50) htc07 válasza Ringman (#47) üzenetére


htc07
addikt

OTP-nél lehet állítani ugyanúgy napi vásárlási limitet a paypass kártyára, mint bármelyik másikra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.