Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joghurt


joghurt
addikt

Ó, ha így lenne telitalálatom lottón, mint itt a bullshit-bingón...

(Különben pedig nem tudom, mire jók ezek a tömeges leépítések, amikor cégen belül is köztudott, hogy hónapokon belül visszatöltik a létszámot. Csak hogy senki se érezhesse biztonságban magát?)

A tej élet, erő, egészség.

(#2) .:GoliBali:. válasza joghurt (#1) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Kirúgják magas fizetéssel, visszatöltik alacsonyabb fizetéssel...

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#3) Narxis


Narxis
nagyúr

A kormány stratégiai partnere. :)

Thanos was right.

(#4) djculture


djculture
félisten

"az elbocsátásra önként jelentkezőket további egyedi juttatások illetik meg"

Ja a húsfeldolgozásra jelentkező szarvasmarhákról meg napi parancsban emlékezünk meg! ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) emvy válasza joghurt (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Az nem lehet, hogy mas munkakorokre vesznek fel embert?

while (!sleep) sheep++;

(#6) sztanozs


sztanozs
veterán

Azt lehet tudni, hogy milyen profillal rendelkező emberektől válnak meg?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#7) FF23


FF23
senior tag

Most mit szerveznek ki? És kinek?

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#8) Syl


Syl
nagyúr

>A cég arra hivatkozik, hogy a racionálisabb és hatékonyabb működés, valamint a biztos jövő érdekében...

Vagyis leállítják a fejlesztéseket, visszafogják a szervizeseket stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) virkir válasza emvy (#5) üzenetére


virkir
veterán

Eltaláltad.
Megszüntetik az udvari takarítókat mert kell hely a környezetgazdálkodási manager pozíciókhoz.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#10) Tapsi válasza sztanozs (#6) üzenetére


Tapsi
addikt

Munkástól - a vezetőkig mindenkit. Egyébként nem tudom, hogy a cikkben említett 10% hogy jött ki, ugyanis a bruttó állomány ~11 ezer, de a hazai Telekom dolgozók létszáma ~7700 körül mozog. Tehát minden 4. embert elküldenek.

(#1) joghurt

Itt most nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#11) dajkopali válasza Tapsi (#10) üzenetére


dajkopali
addikt

köszönöm :R
mivel én nem tudtam, most a nagyvállalati ügyekben általában megbízható forrásnak számító hwsw adatát vettem át
ez most nem jött be, javítom

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#12) vittorio7


vittorio7
őstag

Már egy bő hónapja mondta egy ott dolgozó ismerősöm azt, hogy minden 4. ember ki lesz rúgva a Telekomtól.

És ezzel mi lesz?
"300 milliárd forint értékű stratégiai megállapodás, amit a Deutsche Telekommal kötött a kormány, és az a lényege, hogy széles sávú internetet akarnak biztosítani mindenhol az országban."

[ Szerkesztve ]

(#13) Taranti


Taranti
senior tag

Szóval, ha jelentkezem távozónak, akkor egyáltalán nem járok rosszul. Ne hagyd abba, mesélj még...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#14) Syl válasza vittorio7 (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

A pénzt már szerintem eltalicskázták :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) Tapsi válasza vittorio7 (#12) üzenetére


Tapsi
addikt

Az nagyjából arról szól, hogy a 300 milliárd nagy részét betolja a Telekom, egy kicsi meg mehet EU-s forrásból, esetleg adókedvezményből. Szóval nem kell itt nagy csodára gondolni.

(#16) joghurt válasza Tapsi (#10) üzenetére


joghurt
addikt

Hanem?

Vagy esetleg arról van szó, hogy most kirúgnak párezer embert, majd mindenféle pályázatokat és adókedvezményeket szednek össze munkahelyteremtés címén, hogy visszatöltsék a mostani létszámot?
(A T-s ismerősöm szerint a legutóbbi hasonló vérengzés után az ő igazgatóságukon szinte hajszálra ugyanazokba a munkakörökbe vettek fel embereket, mint ahonnan leépítettek - mivel az elvégzendő munka és mennyiség ugyanaz maradt.)

A tej élet, erő, egészség.

(#17) virkir válasza vittorio7 (#12) üzenetére


virkir
veterán

Mi lenne?
Határidőről volt szó? 2156.-ig ráérnek. Nem?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#18) Bici


Bici
félisten

Az hogy lehet, hogy elbocsájtások vannak, de linkedIn-en két különböző fejlesztői állással is megkeresett a Trékom az elmúlt hetekben?
Nem éltem a lehetőségekkel, így a részletek (pl.: fizu, konkrét fejlesztési ág) nem derültek ki, de azért a hír fényében érdekes. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) ForRedGlory válasza djculture (#4) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem egészen :U

(#20) Tapsi válasza joghurt (#16) üzenetére


Tapsi
addikt

A cég dolgozói állománya több ezer fővel csökkent pár év alatt. Ezen nem változtat az, hogy az ismerősöd éppen mit is érzékelt ebből.

(#21) Yeffy


Yeffy
veterán

mily meglepő...
nem baj, még vagy 50 ilyen stratégiai "megállapodást"!!44néégy

idiotisztán

#22: ez meg a másik... :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#22) tatararpad


tatararpad
őstag

Fél év múlva meg felveszik a felét s zsebelik befele az állami támogatást a munkanélküliek megsegítéséért, a.k.a LEGO.

(#23) janos1988


janos1988
addikt

Milyen versenyképességről beszélnek ezek? Nem inkább a upc kartell fenntartását akarta mondani? Hogy mi a verseny? Az, hogy amikor a digi meghirdette az okos csomagját a upc rögtön összedobott egy akciós csomagot és tele szórólapozta a digis környékeket (itt nyir1en) 54 digitális csatorna + 30/3-as net + alap telefon előfizetés 2 év hűséggel havi 3700-ért. Szóval tudnák ők olcsóbban is adni a szolgáltatást, csak abból kevesebb lenne a profit, meg az év végi visszaosztás.

Amúgy meg a bruttó létszám mit is takar? Dolgoznak 10000-ren + 2500-an nem? :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#24) petipetya


petipetya
nagyúr

A vezetőkön kellene spórolni.

"nincs rá lezsóidő"

(#25) gbors válasza Taranti (#13) üzenetére


gbors
nagyúr

ez jellemzően azoknak éri meg, akiket már hosszas munkaviszony fűz a céghez. akár egy éves bánatpénzzel is lehet távozni (legenda szinten 16 hónapot is hallottam 2011-ben), szóval azért ez nem csak mese...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#26) joghurt válasza Tapsi (#20) üzenetére


joghurt
addikt

Ööö..., amit írtál az mire is érv? Az ismerősöm is mesélt a korábbi nagy leépítésekről. És hogy utána mindig visszaszivárogtak a munkakörök. Nem csoport, hanem igazgatósági szinten.

Mint ahogy a folyamatos cégen belüli összeolvadások, átszervezések is folyamatos pluszmunkát adnak a HR-nek, pénzügynek, IT-nek.

A tej élet, erő, egészség.

(#27) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kicsit sok lesz már a stratégiai partnerségi elbocsátásokból.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) Narxis válasza Dilikutya (#27) üzenetére


Narxis
nagyúr

Erre lehetne egy frappáns válasza a kormánynak.

"Tudják mennyi lett volna ha nem stratégiai partner?"

Thanos was right.

(#29) joghurt válasza Dilikutya (#27) üzenetére


joghurt
addikt

Nézd a dolog vidám oldalát: Akár 1700 új közmunkás is lehet.

A tej élet, erő, egészség.

(#30) sztanozs


sztanozs
veterán

Ha van infosec-es az elküldendők között, keressen meg PM-ben nyugodtan ;)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31) dajkopali válasza joghurt (#29) üzenetére


dajkopali
addikt

a támogatási rendszer sajátosságai miatt pontosan ez várható

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#32) Dilikutya válasza joghurt (#29) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az 1700 új munkahely!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) Pttypang


Pttypang
veterán

Nem mennek ezek a strategiai tortenetek...

Everybody lies.

(#34) Hintalow


Hintalow
senior tag

Dehogynem.
Pörögnek, csak éppen éves ciklusokban :( (ami persze minden csak nem jó)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#35) atike


atike
nagyúr

Öcsém is Telekomos, elvileg őt nem érinti.... A főnöke szerint legalábbis... Elég érdekes hangulat lett. A fő gáz az az, hogy nem volt semmi belső hírközlés, az alkalmazottak nagyja a médiából tudta meg, hogy mi is várható... Kissé fagyos lett a hangulat... :U

Szerk:
Még egy gondolat... Ha kirúgnak - végkielégítés jár, az eltöltött munkaidő függvényében... De ha nem kirúgnak, hanem közös megegyezéssel "lép le" az emberke, akkor is jár a végkielégítés? :U Vagy akkor a cégtől érkező jutalom azaz "jutalom" az amúgy megállapítandó végkielégítéshez képest gondolom jóval kevesebb... Ergo itt is pénzt fognak meg. Már ha jól tudom, és így is van... :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Bici válasza atike (#35) üzenetére


Bici
félisten

Ha legalább 3 éve van valaki a cégnél, akkor jár 1 havi fizetéssel azonos végkielégítés, 5 év után 2 havi.
Legalábbis ez az utolsó infóm erről.
Közös megegyezés esetén nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37) Dilikutya válasza atike (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

A végkielégítésnél kevesebb pénzért szerintem senki nem mond fel önszántából.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#38) zoli62


zoli62
addikt

Telefonos ügyfélszolgálaton meg megnő az eddigi is magas várakozási idő... A "kávézgatások" még inkább folytatódnak....

(#39) tothl


tothl
addikt

A HR részleget kellene szélnek ereszteni szerintem úgy alle cuzammen ! :D

(#40) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Az én meglátásom szerint is az Uniós pénzek lenyúlásáról van szó. Döbbenetes, hogy az Unió felső szintjein hagyják ezt a lenyúlást. Azok a pénzek ÚJ munkahelyek teremtésére lettek szánva, nem a mindenféle offshore mögé bújt (nem is annyira) ismeretlen részvényes zsebeinek kitömésére. Amit az EU felzárkóztatására szánnánk, azzal is az amcsi szupermilliárdosok zsebeit tömjük? Mit gondolnak hova vezet ez?! Ebben az összeurópai baromságban lassan nagyobb lesz a bürokratikus korrupció mint Afrikában. Éljen az EB (former EU)! Európai Banánköztársaság! ;]

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#41) joghurt válasza atike (#35) üzenetére


joghurt
addikt

IMO elég nagy ökör, aki a de facto cég általi kirúgása esetén csak úgy aláírja a közös megegyezést, és ezzel lemond az összes további követeléséről.
Nekem anno milliós különbség volt, amit a pénzügyi igazgató "rosszul számolt ki", és búcsút mondhattam volna neki, ha aláírom a közös megegyezést. Akik megtették, verték is a falba a fejüket.

A T-* kollektív szerződésében szerintem benne van, hogy ilyen esetben is megadják a végkielégítést. Sőt, tipikusan a törvényben előírtnál több is szokott lenni. Az önként távozók jutalma is szerintem ehhez képest jelent további pluszt, pl. mintha most megkapná az év végi prémiumát.

A tej élet, erő, egészség.

(#42) Dilikutya válasza zoli62 (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha csak az ügyfélszolgálatokat érintené... diplomás mérnököket, 30 éve ott dolgozó, valódi munkát végző szakembereket rúgtak ki pl. a 2012. év végi körben. Olyanokat, akik már Magyar Posta korukban a telefonos részlegen voltak, majd Matáv, T-Home, telefon, ADSL, kb. tudtak mindent az egészről. Nem tudom, a "szuperszerviz" mennyire rentábilis, én azt az egészet viccnek tartom, azokat hajigálnám ki.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) djculture válasza Dilikutya (#42) üzenetére


djculture
félisten

Szupernyavajával keresnek a legtöbbet, évek folyamán renegeteg horror történetet mondtak már róla. Kimentek egy ruter gyári kódjáért elkértek 5 ezret meg ilyenek, mert sajátot állit be a telekom. Aki nem ért hozzá az megfizeti a normális szervizóradij öt tízszeresét..

Amúgy egy cikk : [link]
Itt levan irva miért ez a nagy kirugdalás. Online kapcsolatra akarnak átállni, értékesítések ott fognak menni.

A piacvezető telekommunikációs vállalatnál létrejövő karcsúbb szervezet a menedzsment álláspontja szerint rugalmasabban képes majd a versenypiaci kihívásokhoz alkalmazkodni, és valódi online vállalatként működve megfelelni ügyfelei igényeinek – írja a távközlési cég nem kicsit nyakatekert mondata. A lényeg: a jövőben a távközlési cégek alapszolgáltatása és technológiája radikálisan megváltozik.

[ Szerkesztve ]

(#44) atike válasza djculture (#43) üzenetére


atike
nagyúr

Melyik szerviz dolgozik 500 Ft-os óradíjjal? :F (kiszállással....? )

;]

[ Szerkesztve ]

(#45) Tapsi válasza djculture (#43) üzenetére


Tapsi
addikt

Már 10 évvel ezelőtt is 2500-3000 forintos órabérért dolgoztak az IT-s szervizek, kiszállási díj nélkül. Vidéken. Mégis miről beszélsz akkor?

(#46) djculture válasza Tapsi (#45) üzenetére


djculture
félisten

Kiment a csávó a szuperszervizes kocsijával berongyolt bepötyögte 2 perc alatt a kódot és elviharzott, mindezt 5 ezerért... Így írta le az ügyfél aki nálunk panaszkodott és nem először panaszkodtak erre. Hol volt itt egy óra munka?
Ez a tipikus ha nem értesz hozzá akkor a bőrt is lehúzzuk rólad szerviz...

[ Szerkesztve ]

(#47) Tapsi válasza djculture (#46) üzenetére


Tapsi
addikt

Kezdjük azzal, hogy az elszámolás általában egész órában, vagy félórában történik. Ha hozzáadod a kiszállási díjat, akkor nagyjából ott is vagyunk az 5 rongynál. Persze "mindentingyen" országban ezt nehéz megmagyarázni.

(#48) zoli62 válasza Dilikutya (#42) üzenetére


zoli62
addikt

A szuperszervíz semmit nem ér, csak tudod rajtuk keveset spórolnának. Egyébként tudok róla, hogy a 2012-es leépítésnél milyen szintű szakembereket rúgtak ki.

(#49) Snoop-y válasza djculture (#46) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen igy mukodik minden szerviz. Ha kihivod a mosogepszerelot ott is kifizeted a kiszallast + szerviztol fuggoen benne van fel vagy egy munkaora. Ha 2 perc alatt megoldja a problemadat nem fog meg ott szobrozni 58 percet hogy teged szorakoztasson mert az ido benne van az arban :F

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#50) djculture


djculture
félisten

Ugylátom az MT-nál a karbantartást is visszafogják majd majd mert kijött az uj aszf aminél a garantált értékek a tizedére csökkentek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.