Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Remélem nem is lesz jobban elterjedve a mobil piacon, elég a pc piaci monopolhelyzete

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) vittorio7 válasza Armagedown (#1) üzenetére


vittorio7
őstag

Ez is egy vélemény sok igazsággal.

(#3) -Faceless- válasza Armagedown (#1) üzenetére


-Faceless-
őstag

Nem kell attól félni, hogy elterjedne abban biztos lehetsz. :)
Ha csak nem váltják meg egyik pillanatról a másikra a világot nem sok esélyt látok rá.

(#4) pakriksz válasza -Faceless- (#3) üzenetére


pakriksz
őstag

azért az intel a mocskos trükkjeivel sok mindent el tud érni :) pl azt is hogy tőlük vegyenek gyenge cuccot, drágábban.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#5) Crytek


Crytek
veterán

" Az igazi áttörés valószínűleg akkor fog bekövetkezni, amikor az olcsó, néhány tízezer forintos tabletek között is bőven találkozunk majd Intel processzoros modellekkel, legyenek azok Windowst, Androidot, Linuxot, netán Chrome OS-t futtató eszközök. Az is az Intel kezére játszik, hogy a Microsoft partnerei számára nemrég ingyenessé tette a Windowst a 9 colos vagy annál kisebb képernyővel szerelt gépekre, ez pedig egyértelműen jó hatással lesz az inteles eszközök árára."

Mióta vágyom már egy "ütősebbnek" mondható win 8-as tabletre olcsón! Remélem már nem kell sokat várni!

Next PC Upgrade: 2022

(#6) Pttypang válasza Crytek (#5) üzenetére


Pttypang
veterán

Igen, ezek az androidos olcso valamik engem se vonzanak tulsagosan..

Everybody lies.

(#7) babkukta


babkukta
senior tag

Ilyen árak mellett nem csodálom. + a Snapik mellett se tud labdába rúgni szvsz

Üdvözlettel, Tibi

(#8) Dhampir válasza Crytek (#5) üzenetére


Dhampir
félisten

Ábrándozás az élet megrontója,
Mely, kancsalúl, festett egekbe néz.
Mi az, mi embert boldoggá tehetne?
Kincs? hír? gyönyör? Legyen bár mint özön,
A telhetetlen elmerülhet benne,
S nem fogja tudni, hogy van szívöröm.

(Részlet - Vörösmarty Mihály: A merengőhöz)

:D

(#9) energy4ever


energy4ever
addikt

Megerdemlik!
Minek csinalnak olyan termeket, melybol van jobb is? Ott a tegra, ott a snapdragon, stb, nem kell egy huszadik is.
Az intelnek lassan annyi lesz. Nvidia, es a snapdragone az okostelefon piac, konzolpiac meg az AMD-je. A PC-s piac jovojet meg mindenki tudja mar... :U

(#10) vimes válasza energy4ever (#9) üzenetére


vimes
senior tag

Kicsit túlzol, nem gondolod?

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#11) mickemoto


mickemoto
őstag

Nem is csoda, ilyen magas asztali cpu árakkal csak ellensúlyozni tudják a mobil kiesést. :(((

(#12) Ice&Lime válasza Dhampir (#8) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nagyon jó vers idézet.
Mehetne mindenkinek. Kár, hogy ma már nincsenek ilyen témák és nem is téma.

[ Szerkesztve ]

(#13) #51736960 válasza energy4ever (#9) üzenetére


#51736960
törölt tag

az amd is úgy kezdte, hogy gyengébb procikat gyártott, mint az intel...

...és még ma is ez a helyzet ;]

(#14) ZollR válasza babkukta (#7) üzenetére


ZollR
tag

Te melyik bolygón élsz?

Csak szólok, hogy a 2013 januári kiadású Lenovo K900 a 2 magos Atommal alázza a 2013 márciusi kiadású Galaxy S4-et, amiben 4 magos Snap600 van.

És még egy adalék a K900 nyitó ára pont a fele volt a Galaxy nyitó árának. Persze ez a teljes termék ára, de nem lennék meglepve, ha a SoC árak között is hasonló arány lenne. Pontos árat az Intel SoC-ra nem tudok, de annyit olvastam, h $50 alatti az ára, míg a Snap600-ról pontos adat van: $75.

Fussunk neki, hogy akkor ki hol tud labdába rúgni.

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#15) ZollR válasza #51736960 (#13) üzenetére


ZollR
tag

Az AMD úgy kezdte, hogy Intel procikat gyártott (másolt). :)
Emlékszem még a 286-os meg 386-os klónjára, ami olyan köpedék lassú volt, hogy az AMD Pentium75 megváltás volt utána! :)
Aztán "megnyertem az ötöslottót", amikor a Celeron266-ot megvettem. Kb. azóta van Intelem (volt egy kis félresiklás egy fél év Thunderbird, de az besült az OC alatt). :C

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#16) Trevize1987 válasza Crytek (#5) üzenetére


Trevize1987
aktív tag

Nem igazán értem, most a teljesen passzívan hűthető Atom Z3740 (1,3-1,86Ghz) meg Z3770 (1,3-2,33Ghz) nem elég ütős? Méghozzá tudomásom szerint nem is olyan drágák.

A Lenovo Miix 2 és a Toshiba Encore nemrég akcióban volt 4 GB-os Xbox 360-al csomagban 99.000 Ft-ért. Ha úgy nézed hogy 30-ért eladod a boxot, akkor szerintem a 70e kifejezetten jó ár volt érte (én is akkor vettem a Miix 2-met egy Nexus 7-ért és +30ért). És rohadjak meg marha ütős kis tablet. Vagy valamit félre értek és másra gondolsz. Az ára meg csak itt szar, 200-300 dollárért árulják kint ezeket.

(#17) deja vu


deja vu
addikt

Amd-ről nem lesz cikk, vagy ahhoz más konkurens oldalakat kell olvasni?

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#18) orbano válasza deja vu (#17) üzenetére


orbano
félisten

a cikkben említett adatok kerekítési pontatlansága megfelel az AMD idei mérlegének :D egyébként én is vártam, hogy esetleg a cikk végén legyen szó valami róluk, vagy egy link, vagy kapcsolódó cikk, akármi :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19) zeg válasza ZollR (#14) üzenetére


zeg
senior tag

volt intel procis telefonom(zte grandX), de pont az intel proci volt a gyenge pontja(nem a zte). Support semmilyen az intelnek köszönhetően, xposed modulok felejtősek, az 1700-as akksi alig bír ki 1 napot.
Felőlem lehet akármilyen gyors, dugja fel magának az intel a szupportjával együtt a vackát. :(((

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#20) kovsol válasza deja vu (#17) üzenetére


kovsol
titán

Pedig AMD hír tutira több szokott kint lenni, mint Intel vagy NV. Legalábbis a PH-n. :B

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21) deja vu válasza kovsol (#20) üzenetére


deja vu
addikt

Igen, épp erre akartam utalni, hogy napi 24 órában megy a PH-n az amd mantra meg a csodavárás, akkor talán joggal várhatom el, hogy a pénzügyi helyzetéről is szülessen cikk, ami nem túl rózsás. Nem hiába vádolják a PH-t amd szimpatizálással, és hívják amd.hu-nak. :)

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#22) Xaels válasza ZollR (#14) üzenetére


Xaels
félisten

Mert az Antutu végeredmény olyan sokat ér...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23) DithenS


DithenS
senior tag

Szerintem nem fog neki sikerülni,vagy is remélem de én akkor is kizártnak tartom ugyan is több proci gyártó is van a mobilpiacon, PC piac az más,ott szinte csak egy ellenfele van az AMD.
De a itt azért a Qualcomm,MTK,vagy ott a Samsung is,mert neki is van gyára és bármikor dönthet úgy hogy jövő évtől mi is komolyan vesszük.
Bár az intel hogy mondta hogy ő nem akar betörni erre a piacra meg minden,most meg már hogy bejött több nagyobb gyártó és látja milyen jó kis pénzt lehet szerezni,sír a pofájuk,
Még ha 3 évvel ezelőtt döntöttek volna hogy jó,most beszállunk és komolyan is vették volna akkor talán de így már késő.

(#24) -Faceless- válasza ZollR (#14) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ezek szerint akkor antutu tökéletesen beméri a teljesítményét minden soc-nak. :F
Akkor eddig rossz bolygón éltem, de akkor ezek szerint inkább 8 magos MTK procis telefont kell vennem, mint s800-al szereltet. :(
Köszönöm a pontos, és részletes tájékoztatást! :(((

(#25) zeg válasza -Faceless- (#24) üzenetére


zeg
senior tag

Az a teljesítmény értékelhetetlen, támogatást nélkül... :(
(Intel az előző kétmagosával már bizonyította, mennyire lesz@r mindenkit )

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#26) ZollR válasza -Faceless- (#24) üzenetére


ZollR
tag

Processzor erőről vitatkoztunk, nem felhasználói élményről. A nyers erőt megmutatja a szintetikus teszt, míg a felhasználói élményt a SoC + a szoftver együtt adja.
Sajnálom, hogy a kettő között nem tudsz különbséget tenni.
Hiszed vagy sem a Mediatek nagyon gyors procikat gyárt, amik a Qualcom termékekkel felveszik a versenyt. Aztán, hogy miért nem jön ez ki mikor a kezedbe veszed a készüléket, az összegányolt-kókányolt Andorid miatt, ami nyeklik-botlik egy egyszerű művelet után.

[ Szerkesztve ]

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#27) tjb007 válasza ZollR (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jobb lett volna utánanézni a dolgoknak mielőtt felhozod ezt példának. Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket. Zárójelesen az AnTuTuhoz annyit, hogy a részeredmények ismerete nélkül semmit sem ér az összpontszám. Jó példa erre a Tegra K1.
A többire meg inkább nem is írnék semmit.

[ Szerkesztve ]

(#28) ZollR válasza tjb007 (#27) üzenetére


ZollR
tag

Nem ártott volna elolvasnod mit írtam. Én a Snapdragon-os S4-ről beszéltem, nem a 8 magos Enyxos-ról. Tudtam nagyon jól a compiler fiaskóról, és hogy az Atom nem hajtott végre minden utasítást a tesztben, és ezért a régi Antutuval jobb pontot kapott, mint az Enyxos.

De ha megnézed a képet amit linkeltem, azon az Enyxos-os S4 veri az Atom-ot, tehét a teszt az up-to-date eredményeket közli.

De azért kövess meg kérlek és kössél belém.

Amúgy ott a képen, hogy a teszt a 3.3-al készült, a hibás pontok meg a 3.2.2-ben lettek az Intelnek adva, ahogyan az általad linkelt cikkben le is lett írva. Talán neked kellett volna figyelmesebben elolvasnod azt amit linkeltél...

[ Szerkesztve ]

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#29) Xaels válasza ZollR (#28) üzenetére


Xaels
félisten

Maradjunk annyiban, hogy az Exynos...

A részeredmények nélkül meg még mindig kitörölheted az Antutu-val...

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#30) tjb007 válasza ZollR (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Na most akkor ki is beszél hülyeséget ? Az EE Times 3.2.2-t írt 3.3.2 helyett, elírták, előfordul az ilyen.
De ha te még ezek után is kitartasz a saját verziód mellett, akkor elmagyarázhatnád nekem, hogy az erről szóló júniusban publikált cikkben szereplő adat hogyan lehet up-to-date, ha az AnTuTu javított verziója csak július 10-én, azaz két héttel később lett kiadva ?

[ Szerkesztve ]

(#31) -Faceless- válasza ZollR (#28) üzenetére


-Faceless-
őstag

Arról már ne is beszéljünk, hogy mennyire megbízható mérést adnak ezek a drágalátos benchmarkok...

(#32) Fall-N


Fall-N
veterán

Az Intel hülye. Nem tudom minek erőltetik az x86-ot Android fronton, csinálnának inkább ARM procikat. Win 8 alá persze jó. Még ha az elején csak licenszelnék az ARM-től akkor is jobban járnak. Később persze lehetne saját ARM alapú Intel SoC.

(#33) orbano válasza Fall-N (#32) üzenetére


orbano
félisten

nyilván hülyék, azért ők a legnagyobb processzorgyártók a világon :DDD

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) Sanya válasza ZollR (#26) üzenetére


Sanya
nagyúr

és support meddig lesz ezekhez a chipekhez? A szokásos 2 év?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#35) ZollR válasza tjb007 (#30) üzenetére


ZollR
tag

Akkor ezt benéztem... mondjuk mentségemre legyen én csak a verziót néztem. Ettől függetlenül ha az overall score beesik 22 ezerre, akkor is több mint csúsztatás: nettó hazugság azt mondani, hogy az Intel x86 nem ellenfele a Snapdragonnak. Hiszen ha azt veszem alapul, hogy az S4 4 maggal is alig többet teljesített (24 ezer) miközben pld. a Lenovo x86-os mobilja fele annyiba kerül, miközben nyers számítási kapacitásban 10% sincs a két SoC között....

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#36) ZollR válasza Sanya (#34) üzenetére


ZollR
tag

Tekintettel, hogy az átlag telefonra 24 hónap garancia van nem látom ez miért okoz problémát.
Egyébként is az átlag felhasználó 95%++ nem heggeszti a telefonját, hanem használja. Ha nem elegendő a tudása akkor pedig vesz egy másikat. Alapvetően nincsenek emberek 24 hónapnál idősebb telefonokkal.
Mivel évente hozza ki minden gyártó az új sorozatot nem gondolnám, hogy lenne létjogosultsága a kérdésednek, de nyugodtan rugózhatsz a kérdésen.

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#37) orbano válasza ZollR (#36) üzenetére


orbano
félisten

3 évig volt meg az omnia7-em, és fájó szívvel váltam meg tőle :)
mondjuk azt én sem tudom a procigyártó supportja miként van kihatással a végleges termékre :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#38) zeg válasza Sanya (#34) üzenetére


zeg
senior tag

Inteléknél amelyik droiddal megjelenik a készülék, azzal megy majd a kukába is. ;]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#39) zeg válasza ZollR (#36) üzenetére


zeg
senior tag

Intelnél azért akadtak kompatibilitási gondok, ha pl anno ZTE GrandX IN árát figyelembe vette a vásárló, bőven jó vétel(még használtan is). De ettől még olyan messze jár a csúcsprémiumoktól, mint Makó lovag Jeruzsálemtől, és mostanság az MTK is ontja a versenyképes 4-8 magos cuccait az alsó és közép szegmensbe..

[ Szerkesztve ]

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#40) #65675776 válasza ZollR (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

266-os cerkával lehetett is nyerni. Egy ritka féreg, semmirevaló proci volt.

(#41) ZollR válasza #65675776 (#40) üzenetére


ZollR
tag

Kevés volt a cache meg lassú volt alap órajelen, de ment 500-on, ha jó SD ramjai voltak az embernek.
Ekkora (vagy nagyobb) OC-t 3 év múlva az 566-os Coppermine Celeron tudott, 1050 MHz-en.
És mint tudjuk akkoriban nagyrészt csak a megahertz számított.

Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

(#42) Sanya válasza ZollR (#36) üzenetére


Sanya
nagyúr

tekintettel arra, hogy a chip megjelenése, és a termék polcrakerülése között kb 1 év tellik el, akkor ez számomra azt jelenti, amilyen bugosan megjelent, úgy is fog kukázódni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) #65675776 válasza ZollR (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kevés volt a cache? A 266-os cerkának semmiféle L2 cache-e nem volt. Ezért lehetett annyira tuningolni. Kár, hogy még 500MHz-en is csak éppenhogy elérte egy 350-es PII szintjét. De legalább ott már melegedett, mint az állat.

Bármi, ami igényelte az L2 cache-t ahhoz, hogy rendesen fusson meg olyan félelmetesen lassú volt rajta, hogy még népdalok is születtek róla valószínűleg.

Egy 350-es K6-2-t olcsóbban megvett az ember, és még gyorsabb is volt.

(#44) orbano válasza #65675776 (#43) üzenetére


orbano
félisten

fú azoknak az amd prociknak azért volt hírük, én is azért maradtam a celeronnál. mondjuk én a 400-asnál, abban volt már cache, és elég szépen tuningolódott. ilyen 650-800mhz között volt valahol stabil az enyimé.

A vér nem válik VAZZE!™

(#45) #65675776 válasza orbano (#44) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért egy 400-as cerka más tészta. Az már nem Covington hulladék volt. Ismeretségi körömben elég sok K6-2 volt akkoriban. Senkinek nem volt vele említésre való baja. Én meg csak szoptam a 266-os cerka miatt.

(#46) orbano válasza #65675776 (#45) üzenetére


orbano
félisten

engem minden tulaj azzal riogatott, hogy melegszik

A vér nem válik VAZZE!™

(#47) #65675776 válasza orbano (#46) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen, de ennek megvolt az oka is.
Egyrészt sokan a korábbi Pentiumuk helyett használták a korábbi socket 7-es lapjukban. Ami sok esetben nem ismerte fel a procit, így nem is tudott megfelelő feszültségértéket beállítani. Ha mákja volt a felhasználónak, akkor korábban olyan Pentiumot használt, ami "csak" 2,2-2,4V-ot igényelt. Akkor a K6-2 1,9-2,2V helyett csak ennyit kapott, így csak melegedett, mint a barom (ennyit még azért elbírt pluszba). Persze ha egy 2,8V-os Pentium MMX-et cserélt K6-2-re, akkor szinte biztosan el is főtt a proci az első indulásnál. Ha MMX nélküli Pentiumot cserélt valaki K6-2-re, akkor szinte biztos volt a halál.
Az instabilitás meg pont az ellenkezője miatt történt. Az I/O fesz magasabb volt a K6 esetében. 3,45V a Pentiumok 3,3V-jával szemben.
Ja, és addig a többség nem jutott, hogy kézzel bejumperelje a lapon a feszültségeket.
A másik ok, hogy sokan a régi Pentiumok (itt most a max 10-12W-ot figyasztókra gondolok) eléggé apró hűtőjét rakták ra a K6-2-re is, amihez persze nem volt elég. Arra meg megint nem voltak képesek, hogy elmenjenek egy boltba, és vegyenek 1000HUF-ért egy értelmes hűtőt.

Egyébként a 233-as MMX többet fogyasztott, mint egy 333-as K6-2 (21,5W vs 19W). A 266-os cerka max fogyasztása szintén 21W körül alakult. És hiába volt rajta nagyobb borda, mint egy akkori átlagos socket7-es rendszeren, jobban melegedett.

(#48) orbano válasza #65675776 (#47) üzenetére


orbano
félisten

ez érdekes infó köszi :) akkor sajnos még ennyire nem értettem a hardverekhez :B

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.