Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) guminyúl


guminyúl
tag

Legközelebb majd két laptopot visznek.

Ha lenne humora az elnöknek, megkeresnék a Microsoftot, hogy legyen a szponzoruk.

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

<sarcasm>

ezért kell xp-t használni, mert arra már nem jön frissítés ;]

</sarcasm>

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Én azt nem értem, hogy egy ilyen eszközt miért kell egyáltalán hálózatba kötni? Vagy ha már hálózatba van kötve, akkor miért kell rábökni meccs előtt pár perccel, hogy "igen, kérem telepíteni a frissítéseket"... :W

(#4) Zoz


Zoz
őstag

És miért nem raknak bele SSD-t, hogy ne 35 percig szöszmötöljön...

(#5) Narxis válasza Zoz (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Mert nem értenek hozzá.

Thanos was right.

(#6) rt06


rt06
veterán

a windoze rendesen beleallt a foldbe

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#7) rover45


rover45
senior tag

Ez krva jó :D :D :D

(#8) ChipKng válasza cinemazealot (#3) üzenetére


ChipKng
aktív tag

Nem mindenkinel van beallitva, hogy jovahagyja a frissitest. Mint a cikk irja: automatikusan frissitett... valszeg azert amiert elottem mar paran jeleztek: nem ertenek hozza.

2B OR NOT 2B that is FF

(#9) this is life


this is life
Ármester

Hát ez nagy cumi volt, de nem varnam az ms nyakaba,de legalabb tanulnak belole ea legkozeleb vagy két gepet visznek,vagy nem engedik ki a netre amit hasznalnak.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#10) vicze


vicze
félisten

Egyrészt nem kötelező az elektronikus "kijelző", magam átéltem már olyan nemzetközi meccset, hogy a kijelző meghibásodása miatt szépen elővették az analóg számlapos kijelzőt és forgatták szépen, néha rosszul persze. :P
A 25perc csúszás semmi, volt már hogy 1órát csúszott a meccs áramszünet miatt, megesik ez Pest közepén...
Szóval elkényeztet németek. ;]

(#11) saelin


saelin
veterán

Először azt hittem, hogy valami bugról lesz szó, de ez csak user error volt. Semmi különös.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#13) ChipKng


ChipKng
aktív tag

Mondjuk a gusztustalan inkabb az, hogy a palyan nem a csuszas miatt kaptak ki, megis ovtak...

2B OR NOT 2B that is FF

(#14) vicze válasza ChipKng (#13) üzenetére


vicze
félisten

Amennyiben a szabályok lehetőséget adnak rá, hülyék lennének nem kihasználni. Ez azért erősen pénzkérdés, és nincs nagy lelkiismeret furdalás miatta. Ennél kevesebbért is óvtak már meccseket.

[ Szerkesztve ]

(#15) dabadab válasza #40993792 (#12) üzenetére


dabadab
titán

"Ez bizony markáns felhasználói hiba volt."

A hiba elsosorban a Windows felhasznaloi feluleteben van, hogy nincs mod arra, hogy az ember azt mondja, hogy bootoljon be gyorsan a gep, ne alljon neki frissitesekkel szorakozni.
Ezt a leallithatatlan frissitest egeszen egyszeruen nem szabadott volna megcsinalni.

DRM is theft

(#16) vicze válasza dabadab (#15) üzenetére


vicze
félisten

Nop. Ugye úgy működik a dolog, hogy a frissítések települnek(vagy auton vagy megerősítésre beállítástól függően -> usere error), de egy részéhez restart kell(főleg kernel update), ezek újrainduláskor települnek. Tehát annyi történt, hogy újraindult és a frissítések telepítése befejeződött, ez akár 2 restart is lehet frissítéstől függően. Mivel a frissítés egyik fele már felment, és restart pending, így semmilyen esélyed nincs "gyorsan" újraindítani.
Linuxon hogy állítod le a kernel frissítést? :U

[ Szerkesztve ]

(#17) [Misel] válasza vicze (#16) üzenetére


[Misel]
tag

Linuxon sosem láttam még olyat, hogy 35 percig tartana egy reboot holmi frissítések miatt. Kernelt letölti, köv. bootnál azt a fileset-et használja, PONT.

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#18) dabadab válasza vicze (#16) üzenetére


dabadab
titán

"egy részéhez restart kell(főleg kernel update), ezek újrainduláskor települnek. Tehát annyi történt, hogy újraindult és a frissítések telepítése befejeződött"

Ami "befejezodesrol" kozismert, hogy nagyon hosszu ideig is tarthat es semmi mod nincs arra, hogy az ember kesobbre halassza. Ezt eleg nehez masnak besorolni, mint nagyon durva UX hibanak.

"Linuxon hogy állítod le a kernel frissítést?"

^C (illetve a guis cuccoknal gondolom bezarogombbal).
De egyebkent Linuxon miota blokkol a kernelfrissites? Futas kozben a hatterben szepen felrakja, kovetkezo bootkor meg egyszeruen azzal indul, pont annyi ido alatt, mint a regi kernellel (kiveve, ha ksplice van, mert akkor meg reboot se kell).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) vicze válasza [Misel] (#17) üzenetére


vicze
félisten

Én se Windowson, de sose csináltam még 486-oson. :DDD Azért ennek ugye van egy két függvénye ugye. :)
De azért Linuxon se éppen ennyire egyszerű, ha az új kerenlnek vannak függősei(általában azért vannak) és több dolog is cserélődik. Windowson is pár perc szokott lenni, max. nagyon ritka a dupla restartos frissítés és az már bonyolultabb dolgokat frissít. De a Win még mindig nem annyira moduláris mint a Linux, emiatt azért ott egyszerűbb a helyzet.

Láttam már azért full system update-et 30-40percet futni, persze az egy kicsit nagyobb falat. :)

(#20) dabadab válasza vicze (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Én se Windowson, de sose csináltam még 486-oson."

Win7, Ivy Bridge mobil i7, 16 GB RAM, SSD kombon en lattam mar tiz perc kornyeki idoket ugy is, hogy viszonylag rendszeresen frissitek. De amikor meg viszonylag friss volt, az akkoriban eleg jonak szamito C2D-n volt olyan, hogy frissitettem, vartam, meguntam, elmentunk ebedelni, visszajottem, meg mindig frissitett.

"De azért Linuxon se éppen ennyire egyszerű, ha az új kerenlnek vannak függősei(általában azért vannak) és több dolog is cserélődik."

Nem egyszeru, viszont ebbol az egyszeri user nem nagyon vesz eszre semmit sem, mert a frissites futas kozben, a hatterben megtortenik, teljesen hasznalhato marad mellette a gep, ha meg reboot kell, az csak sima reboot, ami semmivel sem hosszabb, mint egyebkent.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) rt06 válasza vicze (#19) üzenetére


rt06
veterán

anno a p1-esemen 26-28 oraig tartott a kernelforditas, szoval igen, eltarthat egy darabig

a kulonbseg az, hogy ez engem semmiben nem blokkolt, ki- es be tudtam jelentkezni, mentek az alkalmazasok, csak a plusz terheles volt az egyetlen elteres

a forditas es telepites utani restart pont ugyanaddig tartott, mint az elotte levo (kiveve, mikor elcsesztem a kernelt, de az mar tenyleg user error), nem akadalyozott a munkavegzesben

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#22) [Misel] válasza rt06 (#21) üzenetére


[Misel]
tag

anno a p1-esemen 26-28 oraig tartott a kernelforditas, szoval igen, eltarthat egy darabig

de eddig nem beszéltünk kernelfordításról, csak egy sima update-ről, aminek a letöltése ugyan mindkét rendszeren lefut a háttérben, csak a Linux nem tököl még újraindítás után fél órát vele, hanem használja és kész.

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#23) haxiboy


haxiboy
veterán

Bunda bunda!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#24) rt06 válasza [Misel] (#22) üzenetére


rt06
veterán

nem azon van a hangsuly, hogy forditas-e vagy sem (nalam resze volt az update-nek a forditas is, ezert irtam, masnal nem feltetlen az), hanem hogy nem szamit, meddig csinalja, mert nem blokkolja a munkat

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#25) vicze válasza dabadab (#18) üzenetére


vicze
félisten

"Ezt eleg nehez masnak besorolni, mint nagyon durva UX hibanak."
Ha ugye letöltött frissítések vannak akkor két opció van, Normál restart/shutdown és Install update and restart/ shutdown, az utóbbi az alapértelmezett. Emberünk szerinted mit nyomott? :D
Mindenképpen te mondod meg, hogy a frissítés mikor települjön és hogyan. Lehet defaulton hagyni és csodálkozni, de az miért a rendszer hibája, hogy a legáltalánosabb felhasználás az alapbeállítás és a felhasználó nem állítja át az igényeinek megfelelően?

Windows esetén is teljesen használható marad a gép, de miután rányomtál a restartra, már nincs GUI, hogy visszavond. Továbbra se pusztán a rendszer felállása tartott fél órát, hanem update+restart+service update, ami a restart után történik, ez többnyire még lassú gépen is max. 10perc(felállás).
Amennyiben az update futás időben történt volna, nyilván sokkal gyorsabb lett volna az egész, hisz Windows esetében is lehet futásidőben frissíteni gond nélkül.

Na rugózzunk még a bulvárhíren. :DDD

(#26) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

"Egy Windows-frissítés miatt esik ki egy kosárcsapat"

Szerintem meg a hozzáértés teljes hiánya miatt.

Ha valaki 100nál egyenes úton eltekeri jobbra a kormányt és feltekeredik egy útszéli fára akkor a személyautó miatt hal meg vagy a saját hülyesége miatt?

[ Szerkesztve ]

(#27) macman507


macman507
aktív tag

Mi baj volt vajon a régi módszerrel, amit előbb már említett is valaki, a lapozgatósra gondolok :)

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#28) donmackó


donmackó
őstag

Vajon a csapattagok elverték a laptop tulaját a meccs után? ;]

Release the cable hounds!

(#29) King Unique válasza arnyekxxx (#26) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen...
+ Pont azt néztem, hogy március 13.=péntek...a szokásos patch kedd, meg 10-ére esett. Nem igaz, h vki, egy egy ilyen fontos esemény előtt nem tudja rendberakni, lefissíteni időben, ha kell a gépet... :W

(#30) dabadab válasza vicze (#25) üzenetére


dabadab
titán

"Normál restart/shutdown és Install update and restart/ shutdown, az utóbbi az alapértelmezett."

Keverd oket, van az install + shutdown, ami opcionalis, meg a restart, amibol csak egy van es automatikusan installal.

DRM is theft

(#31) this is life válasza King Unique (#29) üzenetére


this is life
Ármester

Lehet be se volt kapcsolva a laptop az esemény.elotti napon ,aztán nyomtak egy rstartot es megszivtak . Ez sima user error.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#32) King Unique válasza this is life (#31) üzenetére


King Unique
titán

Az... :U Bár azt elismerem, a Windows ezen megoldása se éppen a legjobb. Gyanítom, h Win7 volt rajta, 8-asnál azért van egy kis "haladék".
Illetve ez szimpla trehányság is egyben....a minimum lenne kicsivel előtte beizzítani a gépet és lecsekkolni, minden ok-e. Ez kb. olyan, mikor valaki utaztatja a notit, használni kéne, de az akksija épp nincs feltöltve és munka közben lemerül...

[ Szerkesztve ]

(#33) dabadab válasza King Unique (#32) üzenetére


dabadab
titán

"a minimum lenne kicsivel előtte beizzítani a gépet és lecsekkolni, minden ok-e."

A cikkbol (amit ezek szerint nem olvastal :) ): "a gépet szokás szerint a mérkőzés kezdete előtt másfél órával, azaz este hatkor csatlakoztatták a kijelzőhöz. Ám amikorra a csapatok bemelegítettek, a gép rendszere összeomlott, ezért újra kellett indítani."

DRM is theft

(#34) vicze válasza dabadab (#30) üzenetére


vicze
félisten

Ez lehet, lehet rég néztem.
Mindenesetre gondolkodni kéne a usernek, azt meg én semmiképp nem várom el, de tudom a rendszer hibájának felróni se.

"gép rendszere összeomlott, ezért újra kellett indítani."
Itt azért pontatlan a dolog. Ha össze omlott, akkor semmilyen körülmény között nincs update, csak "proper" restartkor. Akkor max. valamelyik programmal volt gond és erre újraindították az egész rendszert. :)

[ Szerkesztve ]

(#35) King Unique válasza dabadab (#33) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ott a pont, mert csak felületesen átfutottam. :R
Viszont azért érdekelne, h mért omlott össze, mi okozta, mert azt nem írták....hardverhiba, netán vírus, esetleg annyira leterhelték közbe?
Illetve, ha WU aktuális volt, akkor abban a másfél órában bőven letölti, felrakja, majd értesít, hogy indítsd újra, ha automatára van állítva. Bár, ha kijelzőre volt kötve, lehet nem akartak ezzel szórakozni.
De a uset error azért vhol mégis benne van....mért nem használtak Macet? :DDD

(#36) vicze


vicze
félisten

Na elolvastam akkor már a forrást. :)
Szóval az történt, hogy a gép lefagyott. Újraindították, és miután teljesen üzemképesen felállt a rendszer(!) pár percen belül elkezdte a frissítésetek letölteni, ami az adott beállítástól teljesen normális. NEM telepített semmit magától(!). Mivel úgy gondolták, hogy valószínűleg csak pár percig tart a frissítés, ezért ~19:30-kor(mindjárt kezdődik a meccs, de hát a frissítés fontosabb) úgy döntöttek rányomtak az Install+restart-ra. :C 25perc múlva felállt a rendszer.
Ha ez nem user error akkor mi a jó fene az? :D

"Der Mensch ist machtlos gegenüber der Technik." - Az b***meg...

szerk:
@King Unique: :DDD
"ZEIT ONLINE: Wurde der Windows-Rechner schon durch ein Apple-Produkt ersetzt?
Seidel: Nein.
"

[ Szerkesztve ]

(#37) #06658560 válasza vicze (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom mikor láttál utoljára win7-et, de nagyon nem- simán van, hogy a máskor hótbiztonságos, elvárhatónak kikiáltott automatikusan telepített frissítés annyi jelzést ad, hogy mikor induljon úlra, tíz perc, egy óra, vagy négy óra múlva. Olyan, hogy köv. kikapcskor települjön, mint XP, linux alatt, már nincs.

(#38) schawo válasza vicze (#36) üzenetére


schawo
titán

Gratulálok az észkombájnoknak. Nem volt senki, aki megmondja, mit csináljanak, úgyhogy megcsinálták a legnagyobb hülyeséget. Le se tagadhatnák, hogy németek. Machtlos. Az.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#40) schawo válasza #40993792 (#39) üzenetére


schawo
titán

Bárkivel megesik, de utána nem utána nem mondja, hogy machtlos. Ha tipikus hülyeséget követnek el magyarok, és azokat is szidhatom, akkor (ráadásul nemzetiségiként) jogomban áll szidni a németeket. Nem kell túltolni a pc biciklit. Jaj szegény németek, mi lett most velük.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#41) vicze válasza schawo (#38) üzenetére


vicze
félisten

Ez tényleg bárkivel megeshet, csak hát tényleg a lehető legrosszabb döntést hozta a helyzetben és most próbálja nyilván mentegetni magát, hogy hát a gép volt a hibás. Végül is normális reakció. :)
De legalább vicces, az utolsó kérdés meg mindent visz. :DDD

(#42) dabadab válasza vicze (#36) üzenetére


dabadab
titán

Tehat az egyszeri user pontosan azt csinalta, amit a jol megtervezett OS ajanlott neki, es o a hulye.
Azok a jol felkeszult fejlesztok, akik ezt kitalaltak, lereview-ztak, lattak mukodni a gyakorlatban es igy hagytak, na, ok nem hibasak semmiben. :U
Megint ugyanabba futok bele: a poweruserek annyira megszoktak azt, hogy milyen rossz a rendszer, hogy fel sem tunik mar nekik, inkabb azokat hulyezik le, akik normalis mukodesre szamitanak.

DRM is theft

(#43) rt06 válasza dabadab (#42) üzenetére


rt06
veterán

igaz mas kerdes, de egy profi sportesemenyen ne egyszeri user kezelje mar az informatikai berendezeseket, foleg, ha ennyi mulik rajta
szoval igen, azon tul, hogy nem normalis dolog a leallaskor fel oraig telepito windoze, itt igenis user error-rol van szo

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44) vicze válasza dabadab (#42) üzenetére


vicze
félisten

OK, nézzük. Windows legelső indulásakor talán a 2. kérdés, ha jól emlékszek, hogy hogyan szeretnéd a frissítések telepítését. Tehát megkérdezi alapból a rendszer, hogy te úgy mégis mit szeretnél, le van szépen érthetően írva. 1 recommended van ennyi. Én mint "Power user" pontosan arra állítom mindenkinek, hogy kikapcsoláskor telepítsen, mert ha kikapcsolja akkor végül is rá fog érni és nem zavarja, és szerintem ez úgy a normál userek 99%-nak meg is felel.

Most vitatkozhatunk a Windows architektúráján, de annak nem sok értelme van. A restartot és a configot valamikor el kell végezni és egyértelműen kikapcsoláskor a leghatékonyabb, mert akkor zavarja legkevésbé a usert.

Ha elolvasod még egyszer a történteket, akkor akkor az illető pontosan pár perccel a meccs kezdete előtt döntött úgy teljesen saját akaratából, hogy telepíti a frissítéseket és újraindítja, egyedül a frissítések letöltését csinálta magától a gép, ami az égvilágon semmire nem kötelezte csak jelezte, hogy elérhetőek a frissítések. Azt is választhatta volna, hogy telepíti és meccs után újraindítja, de nem ezt tette. Az UI nem tévesztett meg senkit és nem volt félreérthető. Ehhez nem tudom milyen powersuerség kell. :(

(#45) dabadab válasza vicze (#44) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon szepen megkerulod, hogy feltegyed a tortenetben egyedul relevans kerdest: normalis-e az, hogy van olyan, hogy bootkor a windows hosszasan futtat valami olyan folyamatot, amit nem lehet megszakitani vagy kesobbre halasztani.

Miert fajna neked az, ha kiderulne, hogy a redmondiak elrontottak valamit?

DRM is theft

(#46) emvy válasza dabadab (#45) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem is maceras ez.

Multkor epp a repterre igyekeztem, kezemben a telefon, es valami miatt ujra kellett inditanom. Egesz nap vigyaztam, hogy ne meruljon le tulsagosan, mert nem tudtam, hogy fel fogom-e tudni tolteni a kovetkezo 14-18 oraban. Erre indulasnal kiirja, hogy 'Android is updating, optimizing app 1 of 150'... persze az akku 30%-at megette, es 35 percig hasznalhatatlan volt a telefon. Hat majd' szetvetett az ideg. A frissitest persze nem en telepitettem 'direkt', szoval zero eselyem volt, hogy elore tudjam, hogy ez lesz.

Egyebkent ugyanez van Macen is. :(

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#47) vicze válasza dabadab (#45) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudod későbbre halasztani, mert esetlegesen épp nincs kerneled, mivel akkor cseréli, vagy kernel modu drivert/szolgáltatást cserél, és igen ez architekturális kérdés, így van a 4.0-ás NT kernel óta, jó vagy rossz ez van. Egészen mellesleg most kíváncsiságból megnéztem és a OSX pontosan ugyan így csinálja, update restartot kér, és még szöszmötöl az updaten, akkor ott is nyilván elrontottak valamit Cupertinoban. Yosemiten volt is bug egyeseknek, hogy ez beragadt és systemrestore kelett.

De továbbra a hiányosan közölt cikkből rossz dolgon lovagolsz, hogy nem a boot tartott sokáig, hanem update install + kikapcsolás(ezt együtt csinálta) és ezután a reboot.
Sokáig az install tartott kikapcsolás előtt nem a boot maga. Ez tényleg így van eltarthat elég sokáig az install, mivel nem tudni, hány frissítés is települt, milyen teljesítményű a gép, így nehezen megmondható a 25perc normális vagy nem. Valószínűleg az volt.

@emvy: Droid ezt akkor csinálja mikor a cache partíciót wipe-olják, mert újragenerálja az dex fileokat.

[ Szerkesztve ]

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Eddig is úgy tartottam, hogy a sportbíróságokat meg kellene szüntetni. A logikát, a részrehajlás nélküli fair döntést teljesen nélkülözik és ezek szerint a sportszerűségről sincs semmi fogalmuk.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) dabadab válasza vicze (#47) üzenetére


dabadab
titán

"Nem tudod későbbre halasztani, mert esetlegesen épp nincs kerneled, mivel akkor cseréli, vagy kernel modu drivert/szolgáltatást cserél, és igen ez architekturális kérdés, így van a 4.0-ás NT kernel óta"

Ez alapvetoen beleszaras kerdese. Ahogy egyebkent az is, hogy hasznalatban levo file-t nem lehet torolni, mivel kb. a rebootok 90%-a emiatt szukseges.

"De továbbra a hiányosan közölt cikkből rossz dolgon lovagolsz"

Lehet, hogy meglepo, de pont elsokezbol ismerem, hogy milyen az, amikor a Windows kozli, hogy update-el, ne kapcsoljam ki, de egyebkent nem lehet vele semmit se csinalni. Nincs olyan epeszu ember, aki erre azt mondana, hogy ez nem teljesen elbaltazott UX dontes. Lehet persze hozni mindenfele technikai kifogasokat, de azok csak azok, kifogasok, nem megoldhatatlan problemakrol van szo.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.